Po co pociągi, skoro są auta? Poseł Konfederacji przeciw transportowi publicznemu

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Ponoć królowa Maria Antonina (ta, która utraciła głowę na rzecz Robespierre’a, i to dosłownie) na wieść, że ludzie nie mają chleba, miała powiedzieć: - niech zatem jedzą ciastka.

 

I chociaż niewielu historyków wierzy w autentyczność wypowiedzi zapisała się ona jako dowód alienacji i głupoty wielkich tego świata.

 

Poseł Dobromir Sośnierz jeszcze do wielkich nie należy. Niemniej jego niektóre kwestie sugerują, że przynajmniej werbalnie może dorównać Marii Antoninie.

 

Oto w programie PolsatNews ten niedoszły prawnik, z wykształcenia…teolog, ściął się z posłanką lewicy Beatą Maciejewską. Na jej stwierdzenie, że w województwie pomorskim aż w 90 miejscowościach na najbliższy przystanek trzeba iść godzinę, co de facto oznacza wykluczenie komunikacyjne, wypalił:

 

- Ludzie powinni po prostu kupować samochody.

 

Zdecydowanie odrzucił pomysł przywrócenia państwowej komunikacji, łączącej nawet najmniejsze miasteczka i wsie.

 

 – Znowu marnujemy pieniądze na państwowe autobusy, które będą nieefektywne, zamiast dać ludziom zarobić.

 

Natomiast sugerowanie, że rozwój transportu da impuls gospodarce, to nieprawda.

 

Produkowanie autobusów, budowanie nowych torowisk i pociągów to „irracjonalna alokacja kapitału”.

 

To nie jedyna złota myśl posła „narodowej jedenastki”, jak niektórzy zwolennicy nazywają wszystkich posłów Konfederacji.

 

Na spotkaniu sejmowej podkomisji ds. transportu lotniczego „śląski” poseł zaatakował muzealną staroć, jaką wg niego jest… kolej.

 

- To jest wynalazek z XIX w. Zanim wynaleziono asfalt, samochody i tak dalej, no to budowano koleje. Ale między jednym pociągiem a drugim szyny stoją puste. No to nie jest dobrze wykorzystana infrastruktura. Utrzymujemy dwie osobne infrastruktury, właściwie trzy: drogi, kolej i transport powietrzny. Ta infrastruktura kolejowa przez większość czasu stoi niewykorzystana, bo między pociągami nic tam w stanie nie jest pojeździć.

 

 

Co więcej, przeciw kolei świadczy to, że

 

ludzie nie kupują sobie przecież małych prywatnych pociążków, które by zasuwały po tych torach.

 

A samochodów ci u nas dostatek. Wystarczy tylko pójść do pierwszego z brzegu dilera, by się o tym przekonać.

 

Co prawda te auta kosztują co nieco, ale przecież jak „jedenastka” rozmnoży się i sięgnie po władzę, to razem z prezydentem Bosakiem taki zapewnią nam dobrobyt, że każdego stać będzie na zakup przynajmniej jakiegoś francuskiego Opla. I niekoniecznie najmniejszego.

 

Po co więc nam pociągi, po co marnować pieniądze na autobusy?

 

Każdy Polak za kierownicą!

 

Tak zapewne będzie brzmiało hasło Konfederacji w nadchodzących wyborach.

 

A na razie ludzie, którzy z braku pieniędzy mogą kupić jedynie stary rower i nawet o dowiezienie do gminy muszą prosić bogatszych sąsiadów powinni zastosować się do (niewypowiedzianej jeszcze) rady konfederackiej Marii Antoniny:

 

- Niech jedzą ciastka, skoro nie mają autobusów… ;)

 

 

 

8.03 2020

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (17 głosów)

Komentarze

I koniecznie, by biedni ludzi na wymienionych terenach mogli szybciej kupić sobie samochody, to trzeba im - zgodnie z postulatami "mędrca" Sośnierza - odebrać od zaraz 500 +.

Vote up!
12
Vote down!
-5

jan patmo

#1621224

A dokładniej niekompetencja, która widzimy jest uwarunkowana irytującą i nieodpowiedzialną głupotą wynikającą z bezmyślnego poddawania się ideologii. 

Tak działali jakobini w czasie rewolucji francuskiej, tak hunwejbini w maoistowskich Chinach w czasie rewolucji kulturalnej, taki jest skutek każdej totalitarnej mentalności, albo, co na jedno wychodzi - bolszewickiej pryncypialności.

Vote up!
11
Vote down!
-3

michael

#1621268

bolszewicko pryncypialny

 

uwaga! mózg ma łatwopalny

bolszewicko pryncypialny

Vote up!
10
Vote down!
-5

jan patmo

#1621270

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No tak ze skrajności w skrajność. Ten nie chce kolei, a Morawiecki utopić chce samochody i kierowców. POdnoszą w kółko opłaty za OC (w to Morawieckiemu graj, bo PZU kase zyskuje), utrudniają sprowadzanie samochodów z zagranicy dając dodatkowe opłaty, zmniejszają dopuszczalną prędkość w mieście i chcą zabierać prawka poza miastem za przekroczenie w większości kretyńskich ograniczeń (które są stawiane na nowych drogach, a przed remontem w danym miejscu ograniczenia nie było), chcą aby pieszy miał bezwzględne pierwszeństwo nawet jak jeszcze nie wie czy chce przejść przez jezdnię, czy nie. Prowadzą do tego, że zostanie tylko kolej, autobusy, troszkę samochodów (tak ale tylko tych po min. 150tyś. za sztukę - elektryczne dla vipowskiej gawiedzi dotowane z naszych pieniędzy budżetu - a dla nas zostaną... same pociągi i autobusy - dlatego tak nam nimi udogadzają, chca nas juz do tego przyzwyczajać) i ... piesi (o ile ci piesi przeżyją te kretyńskie przepisy, które doprowadzą do masowych wypadków na przejściach).

Vote up!
5
Vote down!
-7

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1621269

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Daniel.Karpat nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A pan panie Humpty napisał to na poważnie?
Wydaje się że przeinaczył pan intencje i wypowiedź posła Sośnierza.

Doprowadzenie połączenia kolejowego do każdej, najmniejszej osady rzeczywiście jest ekonomicznym idotyzmem i samobójstwem. Proszę od razu napisać że popiera pan podwojenie chorendalnie już wysokich podatków by móc budować i utrzymywać nowe torowiska, stacje, składy pociągów, połączenia, z których będzie korzystało zaledwie kilka osób.
Czy równie poważnie napisał by pan że należy zapewnić by w Polsce był jeden lekarz na każdego mieszkańca? Wszak zdrowie jest najważniejsze...
Zresztą... rozdawnictwo już doprowadziło do tego do czego doprowadzić musiało, ale nie będę w ten temat wchodził. Polska zajmuje pierwsze miejsce w socjalu w przeliczeniu na siłę nabywczą pieniądza. Nawet za gębokiej komuny takiego socjalizmu nie było...

Celem jest skomunikowanie, a nie budowanie torów i puszczanie nimi pociągów po jednego pasażera. Czyż nie? Dlatego ktoś kto mówi że jest to ekonomiczna głupota powinien być przynajmniej wysłuchany.
Należy zastanowić się jaki jest najekonomiczniejszy sposób na skomunikowanie wszystkich Polaków z większymi ośrodkami miejskimi, z miejscami pracy, a nie od razu krzyczeć że każdemu należy się Pendolino! Gospodarkę buduje się mozolnie i długo a zarzyna szybko.

Nie jestem ekspertem, należało by usiąść z ołówkiem, stworzyć wiele alternatywnych modeli i policzyć. Wybrać ten który jest najlepszym kompromisem pomiędzy kosztem a jego użytecznością.

Czy zdaje sobie pan sprawę panie Humpty, że taniej, ba - o wiele taniej - może wyjść fundowanie odciętym osadom serwisu Taxi? Serwisu opłacanego przez podatnika?
W dobie smartfonów i internetu, który to internet powinien być dostępny w każdej miejscowości i osadzie - co do tego nie ma dyskusji - można stworzyć system w którym te odcięte miejscowości będą obsługiwane przez taksówki. Taki system bije na głowę dwa połączenia pociągiem dziennie a jest wieloktrotnie tańszy i wygodniejszy.
A system Ubera, którego w Polsce de fakto wypaczono i wykończono w imię "sprawiedliwości społecznej", obniżał te koszty o co najmniej 50%. Klient korzystający z Ubera, nawet nie musiał by posiadać karty kredytowej gdyby wyjeżdżał lub przyjeżdżał do objętej danym planem miejscowości. Opłata by szła automatycznie z konkretnego konta gminy, województwa czy resortu komunikacji.
Na dodatek posiadacze samochodów w tych lub pobliskich miejscowościach mogli by mieć dodatkowe, jeśli nie podstawowe żródło dochodu tak jak to ma miejsce w USA, Kanadzie i wszędzie tam gdzie gospodarka jest rzeczywiście wolna. No ale w Polsce się nie da... licencje, egzaminy, wymogi takie i srakie i ostatecznie jest jak jest a jest tak że usługi są przez to droższe a podatki wyższe.

Istnieje wiele innych potencjalnych tańszych sposobów na skomunikowanie tych miejsc z resztą Polski. To wcale nie musi być ciuchcia parowa. Dlaczego przewoźnicy nawet państwowi nie mogą dysponować flotami małych busów? Dlaczego to muszą wszystkie ich pojazdy jeździć jak za króla Ćwieczka o określonych godzinach, po określonych trasach? Dzisiaj w dobie inteligentnych telefonów i internetu? Naprawdę?
Dlaczego do miejscowości w której do miasta jeździ 5 osób dziennie trzeba podłączyć komunikację dojeżdżającą tam 5 razy dziennie, zamiast zbierać zamówienia, najlepiej z wyprzedzeniem i dostosowywać trasę indywidualnych busów które krążą w tamtej okolicy?
Dlaczego prywatni przewoźnicy mogą oferować i oferują trasy którymi jeżdżą tylko wtedy jeśli jest na nie zamówienie a omijają pewne miejscowości kiedy zamówienia brak? Dlaczego prywatny może a państwowy nie? I dlaczego zamiast budować Bizancjum nie dać tym prywatnym zamówień/dopłat do tych mało uczęszczanych miejscowość i pozostawić ich inwencji jak to sobie rozwiążą? Zapewniam że będzie o niebo taniej.
Bizancjum upadło mimo że było znacznie bogatsze od Polski.

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1621304

Przeciez tu nie chodzi o to, by przedstawic, czy rozwiazac problemy komunikacyjne istniejace w Polsce, tylko o to, by ordynarnie przygrzmocic facetowi, bo jest on z Konfederacji.  Zdaje sie, ze tu tylko dwie osoby odniosly sie do tematu, a cala reszta, lacznie z autorem, tylko wyladowuje swoje kompleksy na Sosniarzu.

Pomysl panstwowej komunikacji na zamowienie, ma swoj gleboki sens. Jest to rozwiazanie tanie i efektywne.

Nalezalo by podrzucic go Ministrowi Transportu

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-7

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621309

Panie Leszku... to wcale nie musi być państwowa komunikacja na zamówienie. Polacy zbyt moco przyzwyczajeni są do tego że jeśli coś jest dofinansowywane lub wręcz za darmo to automatycznie jest państwowe.
Państwowe jest z reguły wielkie, nieruchliwe i okropnie dużo kosztuje podatnika. Czy zdaje pan sobie sprawę że w Ameryce nawet jedna elektrownia atomowa nie jest państwowa? Wszystkie prywatne. Ba... żadna elektrownia nie jest tam państwowa... A prąd u nich dużo tańszy niż w Polsce. W Polsce jak pan widzi nie do pomyślenia.

Państwo ogłasza przetarg na usługę, państwo dopłaca do kursów, ale usługa nie musi być świadczona przez firmy państwowe. Dla klienta to jedna broszka bo on po prostu nie płaci za bilet albo płaci niską cenę umowną. Polska stoi przewoźnikami! Wykasowaliśmy konkurencję w całej Europie! Wykorzystać to!
Jeśli nie chce pan czekać 10 lat i wydać miliardy na sam software, to znacznie lepiej jest ustalić warunki i poddać pod przetarg prywatnym przewoźnikom. Pozostawić im również sprawę jak to rozwiążą logistycznie. Państwo powinno jedynie wskazać co chce uzyskać (transport do miejsc nie objętych komunikacją masową) a sposób jak to rozwiązać pozostawić firmom.
No i z gruntu dawać biznes dwu lub więcej firmom nawet jeśli jest to ciut drożej. Na dłuższą metę zawsze wyjdzie to taniej i bezpieczniej.

Acha - oczywiście nie zamykać furtki firmom państwowym. Niech również startują w przetargu! Już widzę jak wygrywają ha ha ha! Ale ten sam warunek - kilka firm dostaje kontrakt.Jeśli jedna zaczyna nawalać lub kombinować to jej rejon lub jego część przekazuje się konkurencji.
To jest właśnie wolny rynek i sposób na obniżanie kosztów funkcjonowania państwa nawet jeśli... babcia nic nie płaci za bilet.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1621469

Wlasnie tak, mniej wiecej, wyobrazalem sobie rozwiazanie tego problemu przez panstwo, czy samorzady. Tak, jak Pan pisze powyzej: "Państwo ogłasza przetarg na usługę, państwo dopłaca do kursów ". Oraz - samorzad funduje babci bezplatny abonament na przejazd. To jest mozliwe do zrealizowania i posiada same zalety. Wystarczy tylko chciec. W tym moze kryc sie najwiekszy problem.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
3
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621474

"Czy zdaje sobie pan sprawę panie Humpty, że taniej, ba - o wiele taniej - może wyjść fundowanie odciętym osadom serwisu Taxi?"

Wiele liberalnych, wolnorynkowych bzdur miałam okazję w życiu przeczytać. Ja już wyobrażam sobie jak wiejskie staruszki na swoich smartfonach zamawiają service Ubera. Polskie Koleje Państwowe należy zlikwidować. Czyż nie, panie Danielu? Wszystko się musi opłacać, przynosić zyski i w rzeczy samej musi być sprywatyzowane. 

Pańskie zmartwienie to za wysokie podatki i rozdawnictwo. Pana by ucieszył 19-wieczny kapitalizm i prawa dżungli.

 

Vote up!
8
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1621319

Boże jak pani nic nie rozumie. I jak głęboko siedzi socjalizm w pani myśleniu...

Każda polska babcia potrafi podnieść słuchawkę telefonu. A telefon dla niej może nawet mieć tylko jeden specjalny, wielki przycisk - BUS! Babcia nie musi wchodzic do netu tylko zadzwonić i powiedzieć kiedy i gdzie jej się jechać marzy. Miły pan jej powie o której ma wyjść przed swój dom i jeszcze na trzy minuty przed przyjazdem zadzwoni by już wychodziła.
Żółty człowiek wyporodukuje takie telefony specjalnie dla babci i dziadka za ułamek ceny jednego semafora.

Czy pani naprawdę wciąż żyje w świecie który przeminął?

Pani czytała wolnorynkowe bzdury a ja w nich żyłem. Jak długo istnieje w danej działce rzeczywista konkurencja, tak długo nie jest pani w stanie wymyśleć niczego tańszego i bardziej przyjaznego dla użytkownika. Rząd płaci, rząd wymaga, a usługę wynajmuje u prywatnego przewoźnika. Jeszcze lepiej u dwóch, żeby jednemu woda sodowa do głowy nie poszła.

Jednej rzeczy której nie mogę przeboleć to zamordowanie w Polsce Ubera. Zmieniono go w kolejną objętą regulacjami, licencjami, wymogami i opłatami taksówkę. Od kiedy Uber pojawił sie na zachodzie, od tedy przestałem nawet używać własnego samochodu. Po co? A kiedy Uber poczuł sie zbyt pewnie i zaczął kombinować z opłatami, natychmiast weszła konkurencja i sprowadziła go do pionu. No ale nie w przeregulowanej, socjalistycznej Polsce. Niestety. W Polsce nie wolno mu odbierać klientów taksówkom. Trzeba było wyrównać ceny... w górę. Dla dobra klienta.

Widzę że dla dobra babci, zbuduje jej pani za moje podatki tory za 300 milionów złotych, stację do której każe jej pani zasuwać 4 kilometry (za kolejne 20 mln), i będzie pani ładowała kolejych 30 milionów rocznie by tory chwastem nie zarosły. Kosztów pociągu i kolejarzy łaskawie nie wliczyłem.

Ale zamiast tego wydawanie jednego miliona złotych rocznie na tą miejscowość, na serwis który będzie podjeżdżał pod sam babci dom jest... wolnorynkową fanaberią. A co! Stać nas na tory i na jeden kurs dziennie. A że 4 kilometry z buta... biodra wymienimy babci za darmo. ZUS je bogaty.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1621468

Komunikacja publiczna w USA  jest droga, ograniczona w zasięgu i generalnie nie można na nią liczyć. Pociągi bardzo często się spóźniają, ponieważ jako sprywatyzowane jeżdżą po prywatnych torach i są traktowane w porównaniu z pociągami towarowymi jako środki lokomocji drugiej kategorii. Te drogie bilety sprawdzają często nie konduktorzy tylko "żandarmi" z psami i bronią. Biada temu, kto wsiadł do pociągu bez biletu. Autobusy mają kursy niezbyt częste i nie wszędzie się nimi dojedzie. Poza tym jest to jazda jak w kierunku Gdańska przez Zakopane. 

Praktycznie wszystko zostało sprywatyzowane, nawet biblioteki publiczne. Gminy wynajmują firmy, które je prowadzą. Firmy te zatrudniają ludzi za parę groszy i nie na pełny etat. Odbija się to na księgozbiorze i jakości usług, na pracownikach i ich życiu. W naszym miasteczku, ponieważ nie wystarcza pieniędzy z podatków, które się ciągle zmniejsza i zmniejsza, zlikwidowano straż pożarną, a do pożaru wynajmuje się strażaków z innego miasta. Nawet sprywatyzowano schroniska dla zwierząt, które za przyjęcie znalezionego kota, czy psa, każą sobie słono płacić, albo też odmawiają przyjęcia, bo takie schroniska w ich mniemaniu powinny jak najmniej wydawać pieniędzy i jeszcze przynosić zyski. Przyjmują chętnie dotację i prowadzą w środku sklepik z pamiątkami.  W naszym sprywatyzowanym miasteczku wyciąga się pieniądze z biednych (aby bogaci mogli płacić mniej podatków), gdzie tylko to możliwe. Kiedyś można było zaparkować samochód bezpłatnie na ulicy, czy parkingu i pojechać dalej pociągiem. Dzisiaj ojcowie miasta znaleźli tam dodatkowe zyski i pobierają za parking opłaty. W miejscach, gdzie ludzie biegali i chodzili na spacery, gdzie podziwiali za darmo naturę, wszędzie są automaty i ktoś tam zbiera pieniądze. Można o tym wiele pisać i pisać...Jeszcze dodam, że jeżdżę wszędzie własnym samochodem, bo nie wyobrażam sobie korzystania z amerykańskiej komunikacji publicznej.

Pan, a też inni polscy "wolnorynkowcy", czyli żelazny elektorat Konfederacji, przecież nigdy tego nie zrozumie. Wy karmicie się swoją teorią. Natomiast ja doświadczyłam intensywnego sprywatyzowania w praktyce. Ja, mówiąc szczerze, zapakowałabym Was wszystkich w taksówki  Ubera i wysłała z Polski precz abyście do reszty nie zrujnowali naszego pięknego kraju. Prawdą jest, że Wasza pazerność i głupota mierzi mnie dogłębnie.

 

Vote up!
7
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1621470

Czyli nic nie zrozumiała pani z tego co napisałem.
Szkoda.

PS. W Polsce, gdzie budynki murowane a odległości miedzy miejscowościami maluczkie, gdzie pożarów 10x mniej niż w drewnianej Ameryce, również powinno się zlikwidować połowę straży pożarnych a ich sprzęt przekazać pozostałym. W mojej miejscowosci straż interweniowała w pożarze jeden raz w ciągu 3 lat. W Amerykańskiej jest to kilka razy na tydzień. Co 5 km mamy miejscowość a wniej jednostkę "ochotniczej" straży.
Ale PL jest bogata, może ściągać haracz przy każdej wypłacie plus 23% przy każdym zakupie aby tylko utrzymywać coś co można zorganizować i taniej i lepiej.

Niech sięp ani przygotuje: wkrótce fala kolejnego exodusu młodych Polaków za granicę. Juże teraz co trzeci student deklaruje że wyjedzie z PL bo nie będzie płacił chorendalnie wysokich i wciaż rosnących podatków potrzebnych na utrzymanie bizantyjskiej biurokracji, socjalu i wczesnych emerytów. Oczywiście wyjedzie dopiero kiedy pozostali podatnicy-frajerzy sfinansują mu te studia.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1621689

Wydaje mi sie, ze Pan przedstawil bardzo logiczny projekt, majacy w sobie wiele pozytywow. Problem tkwi w tym, ze panstwo zwykle jest nieprzyjacielem spoleczenstwa. Zauwazyla to Pani Agnieszka, zyjaca w kraju w ktorym kroluje lichwa i mamona. Stad jej niewiara, ze mozna zbudowac cos taniego i uzytecznego dla ludzi.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621476

By kolej regionalna jeździła po stacjach i brała po jednym osobniku i traciła miliony.

A od tego są busy czy mini busy by dowozić ludzi i przywozić, taki był sens wypowiedzi posła Sośniarza.

A nie wyrwanie z kontekstu, by uderzać w Konfederacje, chorego z nienawiści do Konfederacji HD

Vote up!
6
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1621308

Juz kiedys wspomnialem, ze przyjezdzajac do Polski, czesto spotykalem sie z bezinteresowna agresja, czy wprost z nienawiscia. Spoleczenstwo dalo sie niezle wytresowac. Sa to zjawiska prawie zupelnie obce na zachodzie. Mysle, ze jednym z powodow upadku kultury osobistej, jest brak dostepu do broni palnej. Niech by jakis cwaniaczek z Polski, sprobowal bluzgnac czy pokazac palec, komus w Texasie. Moglby sie zdziwic.

Vote up!
6
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621311

"Sa to zjawiska prawie zupelnie obce na zachodzie. Mysle, ze jednym z powodow upadku kultury osobistej, jest brak dostepu do broni palnej. Niech by jakis cwaniaczek z Polski, sprobowal bluzgnac czy pokazac palec, komus w Texasie. Moglby sie zdziwic."

 

Całkowicie się z Panem nie zgadzam. Taki poziom kultury, jaki objawił się w USA, na przykład podczas strzelanin w szkołach, trudno zobaczyć gdziekolwiek indziej. Tak, to straszliwy cynizm z mojej strony. Tymczasem istnieją kraje, gdzie ludzie nie posiadają tyle broni i nie strzelają do siebie namiętnie. Czy przeżywają te kraje kulturalny upadek? 

 

Vote up!
8
Vote down!
-5

AgnieszkaS

#1621315

Ale za to bandyci strzelają i zabijają, wiedząc że ludzie  nie mają broni i nie mogą się bronić.

PiS zachwala USA, ale przykładu demokracji w USA nie chce brać, bo woli PiS-owską demokracje wprowadzać.

Bo panicznie boi się by Polacy mieli broń.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1621323

Panie JJJ od takich spraw jest dobrze wyszkolona Policja. Nie wyobrażam sobie aby każdy z pistoletem w ręku załatwiał prywatne porachunki. 

Vote up!
7
Vote down!
-5

AgnieszkaS

#1621327

To według pani, każdy Polak który by dostał pozwolenie na broń ( karani nie mogą dostać pozwolenia) to świry i Polacy głupsi od Amerykanów.

W USA jest też Policja i to bardziej rygorystyczna jak w Polsce, a jednak kto chce w USA broń, to sobie kupuje.

I to się nazywa demokracja, a nie zamordyzm jakie stosowały wszystkie rządy po 1989 r. do obecnego. ZP

Vote up!
5
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1621342

Uważam że dać Tobie kolego broń (i Rebeliantce) to "problem" Humpty Dumpty rozwiązalibyście w tri miga

Vote up!
7
Vote down!
-5

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1621345

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Niekoniecznie, bo HD nie byłby wtedy taki chojrak jak teraz...

Vote up!
4
Vote down!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1621346

No i ten FAS...

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1621353

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tam u was w Izraelu wszyscy idą do armii, więc nie rżnij pawiana pustaku.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1621371

"To według pani, każdy Polak który by dostał pozwolenie na broń ( karani nie mogą dostać pozwolenia) to świry i Polacy głupsi od Amerykanów."

To nie według mnie, to według Pana. 

Proszę się w moim imieniu nie wypowiadać.

Vote up!
7
Vote down!
-4

AgnieszkaS

#1621350

szukac policjanta, gdy jakis zboczeniec sie do pani zabierze.

Nawet na You Tube jest wiele przykladow, kiedy to nie policjanci, tylko ludzie posiadajacy pistolet po reka skutecznie obronili innych przed przestepcami.

Bron nie jest stworzona do zalatwiania prywatnych porachunkow, tylko do obrony - jak sama nazwa wskazuje.

Nie nalezy tez mylic bandytow z normalnymi ludzmi.

Roznica polega na tym, ze w Polsce bandyci posiadaja bron, a normalny czlowiek, musi pokonywac niezliczone i upakarzajace procedury, by zdobyc pozwolenie, tak, ze zwykle z tego rezygnuje. 

Vote up!
3
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621368

Naprzyklad wsrod kierowcow na drogach, w sklepach, w windzie i t.d. Uwaza Pani, ze w Polsce jest wyzsza?

Vote up!
4
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621351

Ja mówię o kulturze na codzień. Naprzyklad wsrod kierowcow na drogach, w sklepach, w windzie i t.d. Uwaza Pani, ze w Polsce jest wyzsza?

Nie, nie uważam tak. Tylko co to ma wspólnego z posiadaniem broni?

W USA pracownik jakiejkolwiek instytucji usługowej, czy urzędu, jest nauczony jak powinien zachowywać się w stosunku do klienta. Jakikolwiek chamski wybryk zaowocowałby utratą pracy. Jest też inna kultura obcowania na co dzień. To się widzi i odczuwa. Są też takie miłe, drobne niuanse, przykładem może być powitanie na lotnisku wszystkich z amerykańskich paszportem: "Welcome Home ".

Vote up!
6
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1621355

Teraz rzadko kto strzela na ulicy - chyba, ze w Italii, bo tam mafia wymierza sprawiedliwosc, bez wzgledu na miejsce i pogode. W Stanach posiadanie broni w czasach dzikiego zachodu, mialo wielki wplyw na ogolna kulture spoleczna. Widac to do tej pory. Np. na autostradach, ale wlasciwie wszedzie. Dobrze, ze Pani zauwazyla olbtzymia roznice pomiedzy urzednikiem amerykanskim, czy kanadyjskim, a polskim. Chociaz za ostatniej wizyty, bylem zaskoczony uprzejmoscia mlodych polskich urzednikow. Wielu starszych reagowalo tak jak przedtem. Dobrze ze nie mialem zadnych interesow do zalatwiania w sadzie.

Pozdrawiam. 

Vote up!
5
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621362

Muszę już wyjść, a więc na dzisiaj koniec tego pisania.

Pozdrawiam serdecznie, 

Vote up!
6
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1621366

bylo mi bardzo milo.

Vote up!
3
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621373

Jak ktoś chce bardzo zobaczyć wszechogarniającą agresję w Polsce, to ją zabaczy, choć jej nie ma. I to mimo bliższego obcowania ze sobą ludzi w Polsce niż w USA czy Kanadzie, gdzie ludzie poruszają się głównie samochodami. Tak więc w nich trzeba szukać zarówno agresywnych, jak i pijanych. A i jednych, i drugich jest tam bez liku.

Vote up!
7
Vote down!
-2

jan patmo

#1621340

Prosze sobie wyobrazic, ze w ciagu okolo czterdziestu lat pobytu na kontynencie amerykanskim, widzilem tylko dwoch pijanych. Jednego, lezacego na chodniku, dwoch policjantow wrzucilo do samochodu, otrzepali rece w bialych rekawiczkach, usmiechneli sie do ludzi i pojechali sobie. Faktem tez jest, ze nie wlocze sie wieczorami po downtown, bo pewnie bym zobaczyl ich wiecej. W kazdym razie w dzien ich nie uswiadczysz. To samo w Nowej Zelandii. We Wloszech widzialem kilku, ale to byly rzadkie wypadki. Oni pija wino od rana do wieczora, w pracy tez, a pijanych nie widac. 

To samo z agresja. W dzien sie rzadko ja spotyka. Widzialem tylko raz, bijacych sie kierowcow.

Tu gdzie mieszkam, ludzie usmiechaja sie do siebie.

W Polsce mniej.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621358

To, o czym Pan pisze, należy do przeszłości. Polacy już wiele lat temu wypadli (na szczęście) z czołówki najwięcej pijących i zachlewających się na umór. Teraz prędzej spotka Pan w Polsce pijanych w sztok obcokrajowców niż Polaków. 

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1621365

Sam zauwazylem, ze kultura picia wzrosla. Jednak spotkan rodzinnych, czy innych grupowych bez alkoholu trudno uswiadczyc. Rzeczywiscie, w dzien widzialem tylko pijanych meneli i Rosjan. Dosyc rzadko. 

Vote up!
3
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621372

 kulture zachodnia z kultura polska, to prosze wejsc na jaki kolwiek portal dyskusyjny na zachodzie. Mysle, ze naprawde byloby trudno znalezc tam take "dyskusje" jak tutaj. Prosze spojrzec powyzej na "komentarze", bo o "palach" nie wspomne.

Ile tego jadu i zaklamania przeszlo z Rosjan na Polakow w czasie PRL?

Wprost wierzyc sie nie chce.

Vote up!
3
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621480

"Ile tego jadu i zaklamania przeszlo z Rosjan na Polakow w czasie PRL?"

:))

A to mnie Pan rozbawił.  Polskie wady i przywary narodowe, w tym pieniactwo, prześladują nas od wieków. Myślę, że z Rosjanami mają one mało wspólnego, a raczej są po polskich przodkach odziedziczone.

Pozdrawiam,

Vote up!
3
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1621530

Widzę pijanych bezdomnych praktycznie co tydzień. Zrobili sobie siedlisko obok ścieżki przeznaczonej do biegania i jazdy na rowerze. Jednak nie zaczepiają, są grzeczni i uprzejmi. Mimo wszystko, chyba zacznę biegać gdzie indziej.

Vote up!
6
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1621471

Ja nie widzialem pijanych bezdomnych. Oni tylko cpaja. Dlatego sa bezdomnymi. Wielu z nich stracilo tez domy na skutek przejecia ich przez banki. To byla dobrze przygotowana, synchronizowana akcja. Najpierw dawano kredyty bez ograniczen, wiec ludzie mogli kupowac sobie domy. Po jakims czasie, duze zaklady przemyslowe  zaczely masowo zwalniac ludzi. Setki tysiecy ludzi stracilo prace i nie mogli splacac rat. Domy przejely banki i sprzedawaly je powtornie, a w Kaliforni i na Florydzie powstawaly cale miasta namiotowe. Nie trzeba dodawac jacy to spryciarze sa wlascicielami bankow i duzych zakladow przemyslowych.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621479

Jeśli tych jedenastu nie potrafi się dogadać między sobą w sprawach najistotniejszych dla Polski i Polaków, to jak mieliby oni rozwiązywać jakiekolwiek problemy?!  I to w komfortowej sytuacji w jakiej się znajdują, czyli biorąc pieniądze za opowiadanie nie mniejszych absurdów niż totalni, i do tego nie odpowiadając za nic! 

Vote up!
10
Vote down!
-5

jan patmo

#1621316

To nie jest dobry początek tygodnia dla opozycji. Kaczyński obniżył światowe ceny ropy o 30%.

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1621369

mniej pieniędzy w Moskwie.  A więc mniejsze "honoraria".

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1621397

Czy nie za bardzo pan Sosnierz naśladuje JKM w swych absurdalnych wypowiedziach?  Został namaszczony na następcę?

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1621416

Ta chwila gdy zamiast na delete kliknąłeś na enetr.

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1621560

Bidok wcisnął "enter" i przeglądarka na hasło "bony kurs" pokazała pierwszy z brzegu obraz "Boney? Of course!" według preferencji z historii wyszukiwania. No i wyszło że Pani ma taaakie bony.

A mogła chociaż wyświetlić "Boney M"  "Rasputin":)

Niegrzeczny explorer, niegrzeczny.

Vote up!
3
Vote down!
0

brian

#1621614

Poseł Sośnierz "napisał pracę magisterską zatytułowaną Wola Boża jako źródło moralności, czyli podstawowe argumenty pozytywizmu teonomicznego"

Vote up!
1
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1621623

Bidok wcisnął "enter" i przeglądarka na hasło "bony kurs" pokazała pierwszy z brzegu obraz "Boney? Of course!" według preferencji z historii wyszukiwania. No i wyszło że Pani ma taaakie bony.

A mogła chociaż wyświetlić "Boney M"  "Rasputin":)

Niegrzeczny explorer, niegrzeczny.

Vote up!
3
Vote down!
0

brian

#1621615

Sprawy przyjęły nieoczekiwany obrót.

Sośnierz może nawiązać kontakt z fotografowana

Vote up!
2
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1621622

Bidok wcisnął "enter" i przeglądarka na hasło "bony kurs" pokazała pierwszy z brzegu obraz "Boney? Of course!" według preferencji z historii wyszukiwania. No i wyszło że Pani ma taaakie bony.

A mogła chociaż wyświetlić "Boney M"  "Rasputin":)

Niegrzeczny explorer, niegrzeczny.

Vote up!
2
Vote down!
-1

brian

#1621616

Sośnierza podejrzewam o ustawkę. Wszyscy są tak zajęci wirusem, że medialnie przebić się można tylko dzięki gołej babie

Vote up!
2
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1621624