Francja

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Dominika Cosic: Francja i Niemcy obiecali Ukrainie wejście do Unii Europejskiej w zamian za pomoc w obaleniu polskiego rządu.  

Korespondentka TVP w Brukseli informuje, że Francja i Niemcy mówili Ukrainie, że bez zmiany obecnych traktatów, nie jest możliwe rozszerzenie Unii Europejskiej. Oczywiscie przeszkadza tu Polska i jej potencjalne veto.

To jest oczywiście kłamstwo, bo rozszerzenie jest...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Korespondentka polskiej telewizji Dominika Ćosić alarmuje, że aktualna mało przyjazna wobec Polski postawa Ukrainy jest wywołana zakulisowymi gierkami Niemiec i Francji.

Pisze:

W Brukseli mówi się nieoficjalnie, że ponoć Niemcy i Francja obiecały władzom Ukrainy szybkie wejście do UE jeśli Kijów pomoże w obaleniu obecnego polskiego rządu. Motywują to tym, że bez zmiany traktatów nie można...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Niegdysiejszy kolega ze studiów braci Kaczyńskich i Andrzeja Rzeplińskiego Lejba Fogelman przepowiada koniec Unii Europejskiej.

Przyznam, że wypowiedzi tego pana, zasłużonego dla procesu prywatyzacyjnego w Polsce w minionych dekadach, zawarte w wywiadzie z niejakim Bartoszem Węglarczykiem, mogą szokować.

Najwyraźniej bowiem eurolewica zrozumiała wreszcie, że po latach bezwzględnej walki o rząd...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Prezydent Francji Emmanuel Macron znalazł sposób na... przebłaganie Putina!

Oto na poświęconym bezpieczeństwu forum GLOBSEC w Bratysławie francuski prezydent (jego kadencja kończy się dopiero w 2027 r.) znalazł rozwiązanie, mające utrzymać status quo w Unii Europejskiej bez ponoszenia kosztów przez „stare kraje” członkowskie. Jak informuje RMF FM:

Za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Poniższy tekst jest częściowo a'la teorią spiskową i swoistą w swojej części political fiction, której poszczególne elementy mogą odbiegać od politycznych realnych faktów...

 

W Polsce mamy dwie polityczne frakcje, które mają szansę na wygranie wyborów. Pierwsza kojarzona może być z KO (PO) pod wodzą D. Tuska i podlega BND i FSB a druga kojarzona może być z ZP (PiS) pod wodzą J. Kaczyńskiego i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

 

Spotkanie odbyło się kilka dni temu na Uniwersytecie Opolskim w auli im. Braci Kowalczyków. Zorganizowało je Biało-Czerwone Opole i miało tytuł:

"Samotność strategiczna Polski"

Bartosiak, Sykulski, Budzisz, Ziemkiewicz, Trader21 - słucham różnych opinii, przemyśleń i... jestem pesymistą. 

Marek Budzisz powiedział, że gdyby Ukraina w pierwszych dniach padła, nie byłoby dla niej jakiejkolwiek...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Kitajska wyprawa kieszonkowego Bonaparte, Emmanuela Macrona, odsłoniła nową geostrategiczną układankę.

Wracając z Pekinu po rozmowach z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem, upojony podpisaniem kilku lukratywnych kontraktów wiążących francuską gospodarkę z chińską, Macron gawędził z dziennikarzami o swej ulubionej teorii „strategicznej autonomii” Europy, czyli mówiąc językiem potocznym wykopaniu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika brian
Humor i satyra

 

 Płoną w Paryżu kosze na śmieci.

 Dym i smród aż do Brook- Zwelli leci.

"Słodka Francyja" pięścią grzmotnęła.

 Policja z ludem znowu się ścięła.

   Prąd im wyłączą? Cud obiecają?

   Na razie wszyscy rząd w doopie mają.

   Nie mają chęci dłużej pracować.

   Raczej nie pójdą grzecznie głosować.

 Micron po radę do Tuska dzwoni.

 Pomóż Donaldzie, jak się obronić?

 Słuchaj Manolo, płaczę...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Jest poniekąd regułą, że nadmierne zadufanie zamiast spodziewanego zwycięstwa przynosi spektakularną klęskę. Ot, wystarczy wspomnieć Napoleona III przed wojną francusko-pruską.

A z najnowszych – przebieg „specjalnej operacji wojskowej” czyli de facto agresji Rosji na niepodległą i suwerenną Ukrainę.

Przecenienie własnych sił to jedna strona medalu. Zdecydowanie gorzej, gdy nie docenia się...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Najwyraźniej Islam wszedł w kolejną fazę walki ze starą Europą.

Tzw. akcja bezpośrednia, której najwyższym przejawem była fatwa rzucona na Salmana Rushdiego oraz atak na Charle Hebdo nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Rushdie znalazł naśladowców, jego książka trafiła na listy bestselerów, zaś Charlie Hebdo stał się przynajmniej na moment popularny w całej Europie.

Mamy więc kolejny etap...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

57-letni Dmitrij Miedwiediew, w latach szkolnych ze względu na wzrost wyjątkowo nikczemny (1,57m) przezywany przez rówieśników Koaliowem (gra słów – Miedwiediew po polsku to Niedźwiecki, od niedźwiedzia. Koaliow również pochodzi od misia, ale australijskiego koala), w przeszłości zasłynął na arenie międzynarodowej jako jedyny oficjalny słup na stanowisku prezydenta. By kacapskiej konstytucie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kultura

Powiedzmy sobie wreszcie otwarcie. Przypisywanie jakiegokolwiek znaczenia wypowiedzianym lub nie wypowiedzianym słowom kanclerza Olafa Scholza to bicie piany.

Niemcy, których złowrogi cień kładł się na Europę Środkową mniej więcej od czasów wojen śląskich (1740-1766) aż po 1945 r., kiedy to raz na zawsze wytarty z map został ośrodek militaryzmu niemieckiego Prusy, dzisiaj do woli mogą się napinać...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Najwyraźniej Niemcy nie zdają sobie sprawy, że czeka ich wybuch, który zmiecie wszystko, co dotąd uważali za nienaruszalne w demokratycznym społeczeństwie.

I bynajmniej nie chodzi o budzący się do życia wulkan Laacher See, oddalony tylko o 37 km od Bonn i 22 km od centrum Koblencji. Ten bowiem, jeśli oczywiście wybuchnie za naszych czasów, może doprowadzić do upadku gospodarczego Niemcy i Francję...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Gospodarka

Prawdziwych wrogów poznaje się w biedzie. Unia Europejska wykorzystuje polskie zaangażowanie w wojnie, by osłabić Polskę.

Straż Graniczna informuje, że od początku agresji Rosji na Ukrainę, polsko-ukraińską granicę przekroczyło ponad 5,8 mln uchodźców z Ukrainy. Stała liczba uchodźców to według szacunków około 2 mln osób. Nie wiadomo, do ilu liczba uchodźców wzrośnie zimą.

Taki nagły wzrost...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Historia

Już widzę ten sprzeciw. Wszak od trzech pokoleń uczą nas, że wojna wybuchła 1 września. Razem z początkiem nowego roku szkolnego. My jednak jesteśmy bogatsi o dokumenty. Te zaś mówią wyraźnie – po 19 sierpnia oczekiwano już tylko na rozpoczęcie działań militarnych.

Do wybuchu obu światowych wojen w XX wieku najbardziej przyczyniła się Rosja. Do pierwszej, gdy wobec ultimatum, jakie Austro-Węgry...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Gospodarka

Do protestu przeciwko CPK dołączy pewnie reżyser Wojciech Smarzowski, Maria Peszek, Marta Lempart i finansowane przez Niemców oraz Sorosa organizacje ekologiczne i "obywatelskie".

Centralny Port Komunikacyjny – CPK – to wielka szansa na to, aby Polska pozytywnie włączyła się w globalizację i strukturę międzynarodowych łańcuchów dostaw.

CPK pomiędzy Łodzią a Warszawą to szansa, aby Polska wreszcie...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Historia

Nie bez przyczyny w jednej ze scen  „Nagiej broni 33 i 1/3” Leslie Nielsen śni o wkurzonych pocztowcach….

28 czerwca 1914 roku w austro-węgierskim Sarajewie padły strzały. Serbski student Gawriło Princip, członek określanej dzisiaj jako terrorystyczna, organizacji Czarna Ręka, dokonał udanego zamachu na austro-węgierskiego następcę tronu arcyksięcia Ferdynanda oraz jego morganatyczną małżonkę ...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Do czego mnie tu staracie się przekonać? Jakie tezy stawiacie? Że ostatnie posunięcia pancerne PiSu, czyli ministra Błaszczaka to efekt przemyślanego planu w dodatku długofalowego? Przypominam: T-72 poszły na Ukrainę, ich modernizacja minimalna za ok 2 miliardy okazała się bardzo sensowną w zaistniałej sytuacji. A ile było o nią kwiku że bezsensowna. PT 91 Twardy na razie są jeszcze u nas ale...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Polska była atakowana za dobre stosunki z Chinami. Dobre relacje z Chinami to szansa dla Polski.

W tym tekście trochę opowiem o tym, o czym mówi się niewiele: długoletnich stosunkach polsko-chińskich, kuriozalnych pretensjach do Chin za ich rozwój, oraz o tym, dlaczego Chiny zachowują się dziwnie w sprawie ataku Rosji na Ukrainę.

Wielu zdziwiłoby się, że relacje polsko-chińskie począwszy od...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Polska nierządem stała. Wedle naszych antenatów fakt ów miał gwarantować nam… niepodległość. Byliśmy wszak par excellence neutralni.

Świadomość jednak uległa zmianie. Dzisiaj wiemy, że w przypadku państwa sąsiadującego z krajem bandyckim prócz własnej siły militarnej zniechęcającej do agresji z uwagi na koszty ważne są sojusze.

Problem w tym, by były one nie tylko papierowe, ale też stanowiły...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Wczoraj [31.05.2022] kanał Eurosport 2 nadał relację z jednodniowego wyścigu kolarskiego Mercantour Classic 2022.  Zawody te odbywały się w Alpach Nadmorskich niedaleko Nicei [relację z tej imprezy można przeczytać {TUTAJ(link is external)}].  Postanowiłam to obejrzeć, zwłaszcza, iż odwiedziłam te strony 34 lata temu jadąc autobusem z Nicei do ośrodka turystycznego Boreon położonego nad...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Dlaczego nie wierzę Unii Europejskiej jako środka, który zapewni bezpieczeństwo Polsce?

„W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla gazet niemieckiej grupy medialnej Funke, m.in. dziennika "Berliner Morgenpost", premier Mateusz Morawiecki oświadczył m.in., że potrzebna jest silna armia europejska. Mówiąc o uchodźcach z Ukrainy, podkreślił, że przyjmiemy wszystkich, którzy tego potrzebują. (...)....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Świat

Pisuję na Nieoprawni.pl ładnych kilka lat, a trafiłem tam przez przypadek, gdyż wysyłając felieton do zgoła innego periodyku, przez pomyłkę komputerową trafiłem na ten Blog. I pozostałem. Bliskie mi jest pisanie bez ogródek, a te muszą być stosowane w pismach redagowanych i wydawanych pod pewnym kątem najczęściej z zapleczem finansowym. To pisanie „bez ogródek” przyjmuje dość rozmaite formy, a co...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Jan Parys, były minister obrony narodowej i doradca w MSZ w rozmowie dla Salonu24:

Jan Parys - Bardzo dobrym pomysłem jest inicjatywa premiera Mateusza Morawieckiego, budowy miasteczka kontenerowego pod Lwowem. Każde państwo Unii Europejskiej mogłoby choć po jednym takim miasteczku wybudować. To byłaby konkretna pomoc. Oprócz uzbrojenia konieczna jest wymierna pomoc dla państwa ukraińskiego w...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Im dłużej trwa europejska wojna z kacapskim najeźdźcą tym bardziej pokazują się prawdziwe twarze wczorajszych obrońców demokracji w Polsce.

Kandydat eurolewicy na urząd Prezydenta Francji Macron znowu będzie musiał przełknąć ukraińską żabę. Co prawda jako Francuz nie powinien mieć z tym trudności, niemniej niesmak u obserwatorów pochodzących z innych krajów pozostaje.

A wszystko dlatego, że imć...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Wygląda na to, że towarzyszący nam od dekad „polski imperatyw wyborczy” umacnia się nad Sekwaną.

9 prezydent którejś tam (bodaj V) Republiki E. Macron kolejny raz staje w szranki z córką najsłynniejszego prawicowca Unii Europejskiej, panią M. Le Pen.

Po raz wtóry sztabowcy Macrona będą chcieli zmobilizować miliony Francuzów dla wyboru „mniejszego zła”.

W 2017 roku, jak zdążyliśmy zapomnieć, taka...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (11 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Są już oficjalne wyniki wczorajszej [10.04.2022] pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji.  Urzędujący prezydent Emmanuel Macron uzyskał 27,84% głosów, Marine Le Pen 23,15%, Jean-Luc Melenchon - 21,95%, Éric Zemmour: 7,07% Valérie Pécresse: 4,78% Yannick Jadot: 4,63% Jean Lassalle: 3,13% Fabien Roussel: 2,28% {TUTAJ(link is external)}.  Wynika stąd, że 24.04.2022 w drugiej turze wyborów...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Zakłócam ciszę wyborczą we Francji, aby swym listem otwartym nie tylko prezydenta Macrona przywołać do porządku.

Mon cher Emanuello!

Bądż tak pan łaskaw, nie tykać tematu antysemityzmu, gdyż to... tykająca bomba! we Francji, nie tylko od czasu kolaboranckiego rządu Vichy do dzisiaj!

Cher Macroniku!, a iluż to nadaliście, podaliście Niemcom w gotowcach, rejestrach swoich współobywateli wyznania...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Kieszonkowy Bonaparte, Emmanuel Macron, w przedwyborczej desperacji nazwał premiera Mateusza Morawieckiego “prawicowym antysemitą”. Poniosła go żałosna frustracja spowodowana sondażami, ale należy oddać, że jeśli chodzi o antysemityzm, to Francuzi są prawdziwymi ekspertami. To przecież paryski tygodnik Au Pilori ogłosił w grudniu 1940 roku konkurs na najlepszy pomysł jak pozbyć się Żydów....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Skandaliczna wypowiedź Tomasza Grodzkiego, który to jako trzecia osoba w Polsce przeprosił Ukraińców za rzekome finansowanie przez Polskę kacapskiego najeźdźcy najczęściej traktowana jest jako dowód na skrajną niekompetencję tego pana.

Tymczasem Grodzki doskonale wiedział, co robi.

Przemawiając w imieniu Rzeczpospolitej stwierdził:

Dajecie mnóstwo przykładów najwyższego poświęcenia, męstwa i...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (12 głosów)

Strony