Koniec operacji „Kapiszon”

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Gerald Birgfellner, jako obcokrajowiec, najwyraźniej nie zna starego polskiego porzekadła – czasem lepiej milczeć, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Wtorkowa GazWyb ( 2 kwietnia 2019) odgrzewa temat, który wg buńczucznych zapewnień Lisa miał być „bombą”, która wymiecie PiS z polskiej polityki.

Tym razem wypowiada się osobiście kreowany na ofiarę biznesmena z Żoliborza niejaki Gerald Birgfellner.

Poza, co zrozumiałe, szeregiem inwektyw pod adresem Jarosława Kaczyńskiego oraz usiłowaniem uczynienia z siebie poczciwego naiwniaka Birgfellner wypowiada kwestie, które zdaniem chyba każdego prawnika w Polsce (poza Giertychem i Jackiem Dubois ;) ) dyskwalifikują go jako wiarygodnego świadka.

Po kolei:

Pełnomocnictwo

Po wszystkim powiedziałem Kaczyńskiemu, że jeśli ma mi przekazać ten projekt, muszę mieć coś w ręku, bo na słowo nie możemy się umawiać. Chodziło o pełnomocnictwo. No i dostałem pełnomocnictwo od zarządu Srebrnej. (…) Gdy przedstawiłem projekt pełnomocnictwa dla siebie, też je podpisał w imieniu fundacji, do której Srebrna należy.

]]>http://wyborcza.pl/7,75398,24606725,zaluje-ze-zaufalem-kaczynskiemu-rozmowa-z-geraldem-birgfellnerem.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy]]>

Austriak twierdzi, że dysponował pełnomocnictwem Srebrna sp. z o.o. podpisanym przez większościowego udziałowca tejże firmy. Takie pełnomocnictwo jest bezwzględnie nieważne. Zgodnie z art. 201 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. nr 94, poz. 1037 Zarząd prowadzi sprawy spółki i reprezentuje spółkę. Ponadto do składania oświadczeń w imieniu Srebrna sp. z o.o. wymagane jest współdziałanie dwóch członków Zarządu (KRS 0000069050). Tak więc Jarosław Kaczyński nie mógł podpisać ważnego pełnomocnictwa dla Geralda Birgfellnera. Austriak, chwalący się swoim bogatym doświadczeniem w branży deweloperskiej, a także kontaktujący się z renomowaną kancelarią prawną nie mógł posługiwać się takim pełnomocnictwem.

Skoro jednak działał w imieniu Srebrna sp. z o.o. oznacza to, że kłamie.

Na dodatek GazWyb również łże, bowiem w nieodległej przeszłości opublikowała pełnomocnictwo Birgfellnera, podpisane…. przez cały Zarząd Srebrna sp. z o.o.!

]]>http://wyborcza.pl/7,75398,24452792,tasmy-kaczynskiego-ujawniamy-kwit-na-srebrna.html#nowaZajawkaGlownaMT%23S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy]]>

 

Dwie wieże – koncepcja

 

Gdy wprowadzał [Kaczyński – HD] mnie w sprawę, pokazał mi rysunki pierwszego architekta – właśnie dwie wieże, które miały symbolizować braci Lecha i Jarosława.(…) Pokazałem te rysunki prof. Neumannowi [Heinz, austriacki architekt]. Nie był zachwycony. Powiedział, że to prace na poziomie przedszkola. Ale trzymaliśmy się tej idei, bo dla Kaczyńskiego była ważna. (…) Był przygotowany przetarg dla architektów, którzy mieli zaprojektować budynek, współpracując z prof. Neumannem, twórcą koncepcji wieżowca.

]]>http://wyborcza.pl/7,75398,24606725,zaluje-ze-zaufalem-kaczynskiemu-rozmowa-z-geraldem-birgfellnerem.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy]]>

Zdaniem Birgfellnera koncepcja dwóch wież zdaniem austriackiego architekta dr Neumanna jest na poziomie przedszkola. Parę zdań później austriacka ofiara biznesmena z Żoliborza stwierdza, że tenże Neumann jest twórcą tej „prze3dszkodlej” koncepcji!

 

Od Kaczyńskiego różni go… polityka

 

Miałem swoje przemyślenia, pochodzę z mieszczańskiej liberalnej rodziny. Jestem centrowcem. Całkowicie odrzucam ksenofobię, prawicowy ekstremizm. Teraz, gdy zacząłem się wgłębiać w program PiS, widzę, że z taką partią byłoby mi nie po drodze.

]]>http://wyborcza.pl/7,75398,24606725,zaluje-ze-zaufalem-kaczynskiemu-rozmowa-z-geraldem-birgfellnerem.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy]]>

 

I tu właśnie spoczywa sedno. GazWyb razem z pragnącym powrócić do polityki Giertychem urządzili sobie szopkę, bowiem wg nich PiS to ksenofobia i prawicowy ekstremizm. Można więc kłamać spokojnie, bowiem trawestując Lenina – moralne jest to, co służy liberalnej demokracji.

Pod tym względem lewicowiec dzisiejszy nie różni się od tego z czasów Lenina.

 

Najlepiej zarabiająca na świecie sekretarka?

 

Te 1,3 mln euro to pana honorarium?

– Dobrze by było (śmiech). To nie są pieniądze tylko dla mnie. To koszty tzw. czynności predeweloperskich, przygotowania inwestycji, honoraria dla prawników Baker McKenzie opiewające na 160 tys. euro, pensja sekretarki...

]]>http://wyborcza.pl/7,75398,24606725,zaluje-ze-zaufalem-kaczynskiemu-rozmowa-z-geraldem-birgfellnerem.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy]]>

 

Powróćmy zatem do zawiadomienia o przestępstwie, jakie złożył Birgfellenr, a spisał Roman Giertych wespół z Jackiem Dubois.

Wymieniony tam został zakres prac:

1. Założył spółkę celową Nuneaton sp. z o.o. sp. k.

2. Znalazł architekta i przygotował projekt koncepcji architektonicznej.
Początkowo Jarosław Kaczyński polecił swojego architekta – Piotra Walkowiaka.
Architekt ten uczestniczył w projekcie, jednak głównym architektem został znaleziony przez Geralda Birgfellnera architekt Heinz Neumann z firmy architektonicznej HNP architects.

3. Przygotował strategię realizacji projektu Tower Srebrna z kosztami i terminarzem.

4. Przygotował wyceny nieruchomości.

5. Wynegocjował umowę kredytu, umożliwiającą realizację inwestycji z bankiem Pekao S.A., wskazanym przez Jarosława Kaczyńskiego.

6. Przygotował projekty umów niezbędnych do realizacji inwestycji.

]]>http://pressmania.pl/mecenas-roman-giertych-zada-zaplaty-za-paciorki/]]>

 

Łączne koszty, poniesione z tego tytułu, wynoszą… 150 482,01 euro: wobec architekta (faktura na kwotę 18 000) oraz kancelarii Baker McKenzie (faktury na kwoty 101 690, 21 euro oraz 30 791,8 euro).

.Czyli:

1.300.000,- euro – 150.428,01 euro = 1.149.571,99 euro

Do powyższego doszły jeszcze koszty sekretarki.

Nawet zakładając, że zarabiałaby na poziomie aniołka Glapińskiego, czyli jakieś 13.000,- € miesięcznie (brutto) przez 14 miesięcy zatrudnienia powinna otrzymać 182.000,- €.

A więc austriacka ofiara Giertycha, Dubois i gazety wyborczej i tak chciała pozyskać dla siebie niespełna milion euro (967.572,- €).

Licząc po kursie dnia sekretarka Birgfellnera miała zarobić (kurs średni NBP) ok. 783.237,- PLN, sam Birgfellner zaś – 4.163.946,- PLN.

A jeśli ktoś chce demaskować Birgfellnera do końca niech sprawdzi rzekomo zakupioną przez niego NUNEATON sp. z o.o. sp. k. (KRS 0000669113) oraz NUNEATON sp. z o.o. (KRS 0000655036), obie firmy powołane do życia przez wyspecjalizowaną w „produkowaniu” nowych spółek Blakstones sp. z o.o. Holdings sp. k. (KRS 0000526278) i nadal znajdujące się pod jej kontrolą tak właścicielską, jak i z tytułu sprawowanego zarządu.

 

To już jest koniec wielkiego kapiszona, który miał zmieść z powierzchni Ziemi PiS.

 

2.04 2019

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Kolejna sensacja "totalnych" okazuje się dętym bublem...

Vote up!
11
Vote down!
0

Yagon 12

#1584931

Nawet nasze portalowe zawodowe KOD-ziarstwo mordę zamkło
Nie mają parchy argumentów ?

 

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1584956

Ciekawe kiedy film o biznesmenie oszukanym przez Kaczyńskiego? 

Scenariusz: Wojciech Czuchnowski, Roman Imielski, Pawel Wroński
Reżyseria: Wojciech Smarzowski 
Obsada:
Birgfellner - Arkadiusz Jakubik
Kaczyński - Janusz Gajos
Pani Basia - Krystyna Janda
Roman Giertych -.Zdecydowany Amator

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1584964

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Bolek PrezyDent  - Jozio z Londynu ( osobowosc schizofreniczna )

 

ps.najpierw rebe sie skradal i podstawial wiele biografii, a teraz ty bladzisz po ciemku. Roman Giertych nie ma tyle lat co ja... coz za nieuwaga ? wiadomo te ograniczenia..., no coz cwaj sztajnie prochu drugi raz niestety nie wymyslisz.

Vote up!
4
Vote down!
-8

chris

#1584970

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

aby ratowac swoja reputacje czyli renowacja ich rzadu.Renowacja tzn.stary sytem przykryc jakimis nowymi gwiazdami, tak zeby ciemny prywislanski narod lemingow znowu mial nadzieje na cos co ta banda zdrajcow obieca przed wyborami , a nie dotrzyma.

Oczywsicie ze naleza sie zmiany w tym nierzadzie ale przeciuez wia ardanowskidomo ze sie i tak nic nie zmieni bo rzad polski to kukielka prawdziwych wlascicieli Polski i ich doradcow z Palestyny i UISRaela.

Przeciez tam pokolei na pysk powinni wyleciec Morawiecki Czaputowicz Glinski Gowin Blaszczak Jurgiel Adamczyk wszyscy won ,ale moze Klksztajn cwany zyd zwany Kaczynskim wstawia zawsze wiekszych niedorajdow jak sam jest tzw. dobor negatywny jak za zydokomuny,zeby na ich tle blyszczec , debilni ministrowie byli zawsze posluszni bo nic innego nie potrafia w zyciu robic jak byc tylko palantami za kase i to na drucie.Po drugie zawsze takiego zlego co sie nagle okze debilny mozna przed wyborami zastapic na mniej ddebilnego i juz lemingi sie nciesza a zydpostkomuna dalej jedzie.

 

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1584997

Pan Premier Mateusz Morawiecki dzisiaj w sejmie: "Jedyne podwyżki jakie opozycja dała ludziom- to podwyższenie wieku emerytalnego...."
Tym sposobem- zgasił  PO jak peta!! 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1585079

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

https://www.youtube.com/watch?v=WBzG1jv7zNs

Vote up!
3
Vote down!
-6

chris

#1585084

Powiem coś tym, którzy pi**dolą o ''kupowaniu wyborcy'' przez PiS.
Polityka to w demokracji od zawsze nic innego jak sztuka kupowania wyborcy.
Kto nie umie tego robić i podobnie jak PO pozostaję przy obiecankach niech się lepiej przekwalifikuje i śpię*dala od rządzenia.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1585087

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Juz dobrze, dobrze :-)))

mazel tov !

Wlasnie odczuwamy oddech demoSracji i to w szydowskim wydaniu...

oddech kupowania demoSracji, polityki, gospodarki, emocji historycznych rowniez znamy... i ich klakierow az za nad to...

Oby was wszystkich jasny szlag trafil i to na miejscu i teraz !

Szydzi w Polsce to jest wielkie nieszczescie, ale szabesgoje ,to jest po prostu zjawisko obrzydliwe.

Vote up!
4
Vote down!
-6

chris

#1585093

masz rację Pawko

Oby was wszystkich jasny szlag i to na miejscu i teraz , i zaraz

Wy wszelkiej maści UB-ywatele, KOD-ziarze i wszyscy posiadacze nr.pesel

ps.

Jak długo masz już ten polski pesel

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1585116

Uzmyslow sobie, ty niemoto umyslowa, ze nie ja jestem tu istotny, a Polska. Wiec napisz do tego twojego pupilka Kaczynskiego kilka slow lub do Kuchcinskiego Marszalka Sejmu, by ze swojej laski pozwolili Polakom debatowac w Sejmie. Jezeli nie potrafisz skreslic kilku slow, to namow do tego twojego kumpla z Tarnowa. Wyczytuje z twoich komentarzy, ze orlem nie jestes, z gniazdka nie wyfruniesz, ale choc odrobine potrzasnij skrzydelkami... dla Polski zabiedzony, dla Polski...

Vote up!
1
Vote down!
-2

chris

#1585122

Najważniejsze jest dla mnie, żeby wzrastał poziom życia Polaków. Żeby polska rodzina mogła funkcjonować tak, jak w zamożnych państwach na zachodzie Europy. Między innymi dlatego zdecydowałem się wejść kiedyś do świata polityki – po to, aby budować silne państwo.

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1585099

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pobozne zyczenia, tylko zeby to panstwo bylo nasze, a nie ludzi, ktorzy wlasnie obecnie nam to panstwo odbieraja...

Coz za farsa... ? coz za brak zrozumienia ... ? w koncu coz za mentalnosc ... ?

Przeciez on mowil wielokrotmie, ze w naszej tysiacletniej panstwowosci dwa narody dzielily miedzy soba nasze panstwo... czy nieznajomosc historii jest doprawdy az tak rozpowszechniona ?

...wejsc do swiata polityki...

o moj Boze ! nieslychane...

Moze najpierw nalezalo dorosnac ?

Nie wiekowo, o nie ! niekoniecznie, choc i to stanowi o tym czy o tamtym... ale duchowo... ale w tych zalukach naszego jestestwa, ktore w prostej linii swiadcza o naszym czlowieczenstwie... A coz to ma byc takiego w wielkim skrocie ? Ano , ogladanie sie na dobro innych, a nie na swoje... na dobro Polakow, gdy juz tym Polakiem sie jest... A nie na partie, ugrupowania czy inne podzialy w naszym Narodzie... czy to takie trudne ?

... wejsc do swiata polityki...

moze najpierw nalezy wejsc miedzy ... ludzi...

 

Vote up!
3
Vote down!
-5

chris

#1585104

Tak, lecz między rozumnych ludzi. Takich, którzy potrafią myśleć i wyciągać logiczne wnioski...

A nie osobników zaczadzonych bolszewicko-rosyjską propagandą, której jedynym celem jest mącenie i wzniecanie bolszewickiej nienawiści wśród ludzi.

A swoją otępiającą go nienawiść do Polaków i polskiego patriotyzmu niejaki "chris" pokazuje z wprawą godną bolszewickiego politruka!

Vote up!
2
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1585133