Polityczne zdrowie psychiczne

Obrazek użytkownika gps65
Kraj
Wielu ludzi boi się poruszać tematy polityczne. Bo to najczęściej prowadzi do kłótni. Jeden powie, że nie cierpi jakiegoś polityka, a drugi go tymczasem lubi - i już kłótnia gotowa. Więc lepiej pogadać o pogodzie. Tak było od zawsze. Ale w Polsce od jakieś dekady jest to szczególnie intensywny problem.

        Spory polityczne, cechujące się wysokimi emocjami i stopniem agresji, toczą się w gronie najbliższej rodziny i dobrych znajomych. Dzieci z rodzicami się kłócą, przyjaciele się kłócą, wszyscy się nawzajem nienawidzą - bo jeden popiera PO, Nowoczesną czy Komitet Obrony Demokracji, a drugi PiS, Solidarną Polskę czy Zjednoczoną Prawicę. Zwolennicy partii Wolność, czy ruchu Kukiza aż w taki amok nienawiści nie popadają - ale to margines. Mowa nienawiści to cecha przede wszystkim propagandystów PO i PiS. To wynika z ich kalkulacji politycznych.

 
        Ja, jako reprezentant poglądów niszowych, czyli libertariańskich, nie mam problemów z poruszeniem tematów politycznych. Od dzieciństwa nie zgadzałem się z większością moich znajomych, więc do tego nawykłem i się nie złoszczę. Więc umiem popatrzeć na ten spór z dystansu. Ponieważ problem z niemożnością poruszania tematów politycznych i generowanie złych emocji to problem ostatnich 10 lat, to ludzie w większości nie mają tego przećwiczonego - to za mało czasu na dobry trening.
 
        Wcześniej ludzie aż tak się nie kłócili o politykę. Za pierwszej komuny większość nienawidziła ustroju, a jej funkcjonariusze albo się w towarzystwie kryli ze swoimi sympatiami, albo po prostu przebywali tylko we własnym gronie - więc specjalnych kłótni nie było. Ta obecna nienawiść, idąca nawet w poprzek rodzin, jest sztucznie wykreowana przez PO i PiS oraz sprzyjające i wrogie im media, które na ostrym, emocjonalnym, bzdurnym, personalnym konflikcie wygrywają - dlatego na okrągło podtrzymują kampanie wzajemnej nienawiści i obrażania się. Intensyfikują konflikt, bo koszą nim całą pozostałą konkurencję. Nie ma już Samoobrony, LPR-u, czy ruchu Palikota - i jak tak dalej pójdzie, to tak samo nie będzie Nowoczesnej czy Kukiza. A PO i PiS będą nadal toczyć pianę z ust.
 
        Głupie i prymitywne hejterstwo w sporach politycznych to wina tego, że PO i PiS, jeśli chodzi o poglądy, nie różnią się wcale - obie partie są w pełni socjaldemokratyczne. Więc by się różnić i wygrywać wybory muszą wzbudzać wzajemną nienawiść personalną. I dlatego ze zwolennikami PO i PiS nie da się z sensem pogadać o polityce i trzeba wymyślać tematy neutralne by zachować spokój. Oni się zawsze pokłócą o Macierewicza, Tuska, Kaczyńskiego czy Schetynę. Użyją obraźliwych epitetów usłyszanych w mediach - ze szczególnym uwzględnieniem nazw chorób psychicznych czy dewiacji seksualnych - czy nawet wzrostu albo wyglądu!
 
        A tymczasem normalni ludzie, którzy mają wyklarowane poglądy, o polityce mogą rozmawiać bez ograniczeń i bez emocji. Więc radzę znormalnieć i przestać emocjonować się politykami PO i PiS. To nie polityka jest problemem, to nie sprawy polityczne wywołują emocje - to PO z PiS-em są destrukcyjnymi, szkodliwymi partiami - i politycznie, i społecznie, i psychicznie. Przestańcie popierać te partie i ich satelity, a wszelka złość wam minie. By zachować zdrowie psychiczne należy zainteresować się polityką i zrozumieć jak destrukcyjny jest spór PO-PiS. Unikanie polityki i rozmowy o pogodzie nic nie pomogą.
 
Grzegorz GPS Świderski
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:8)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1536435

Satyr to tutejszy głupek - na dodatek to prymitywny cham i prostak. Proszę nie zaśmiecać moich notek wspominaniem go, mimo, że trochę do tej notki pasuje, bo głównie operuje mową nienawiści. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1536512

Obora do posprzątania czeka, to twoja specjalizacja, dla takiego chamidła i gostka jak ty, któremu słoma wychodzi z walonek i kufajki.

Tylko mi nie mów że tu nie mogę być, jedz na plac zamkowy w Warszawie i powiedz kolumnie Zygmunta, że ona tu też nie może być.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1536523

... mając na uwadze twoje stwierdzenia w twoich wypocinach opublikowanych na NP, które zamieszczam po parafrazie - jako dowód, że jednak masz "nierówno pod sufitem".

Zatem moja parafraza brzmi tak: "GPS to tutejszy "kurwinowski" głupek - na dodatek to prymitywny cham i prostak. Proszę nie zaśmiecać swoimi głupotami portalu Niepoprawni.pl., bo głównie operuje idiotyzmami, z którymi tu się nikt nie identyfikuje" .

A teraz dowody.
Otóż GPS-ie - to nie ja, tylko ty głosiłeś na NP takie idiotyzmy jak cytuję:

"Nie jesteśmy przywiązani do ziemi, ale do państwa, które swój teren czasem zmienia. I to większość obywateli uważa za dobre". Ty GPS nie jesteś przywiązany ani do ziemi, ani do państwa! Jesteś przywiązany do... mamony!

"By opuścić państwo musimy dostać urzędowe pozwolenie zwane paszportem, a gdy państwo zmieni swój zasięg, to nas przesiedli". Jesteś za tym, by narody przemieszczały się po świecie bez jakichkolwiek dowodów tożsamości. Chyba tylko po to, że jak dostaniesz wpi**dol, to żebyś nie wiedział, że dostałeś go na przykład od muzułka.

"By prowadzić samochód musimy dostać stosowne pozwolenie zwane prawem jazdy" .Tu  z kolei negujesz obowiązek posiadania prawa jazdy. Tobie wszystko jedno, czy pojazd prowadzi człowiek mylący pedał hamulca z przyspiesznikiem (pedał gazu), daltonista, niedowidzący czy psychicznie chory. Inaczej byś gadał, gdyby któryś z nich "wyrżnął" w ciebie stojącym na przykład na przystanku autobusowym i posłał ciebie na OIOM.

Więcej przykładów twoich idiotyzmów nie będę już cytował, bo szkoda mi mojego cennego czasu.

Bądź w końcu zdrów umysłowo,

Satyr

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1536524

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1536525

Wkurzony facet:
- @GPS robiłeś kiedyś prawo jazdy?!!!
- Więcej razy od Ciebie, głąbie!!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1536526

głupi wniosek, mamy przestać popierać partie, by pozbyć się problemu emocji politycznych itp?

a PiS i PO to to samo? chyba w propagandzie dla kuców.

dlaczego spłycasz podziały polityczne do bezsensownych kłótni? masz ludzi za idiotów czy to taka prowokacja?

do tego to tzw. totalna opozycja wykręca bezsensowne afery, robiąc za targowicę.

spoko, zamknę oczy to problem zniknie.

skoro emocje są złe, zostawmy politykę psychopatom. prawdziwy wolnorynkowiec tez nie ma emocji, nie spiera się, tylko spogląda z pogardliwą wyższością :D

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1536538

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1536566