Zło PiS-u

Obrazek użytkownika gps65
Kraj
Niektórzy uważają, że PiS jest zły. To zła partia, źle rządzi, złe prawo tworzy. Ja się zgadzam z tą opinią, choć w dużym stopniu nie zgadzam się z osobami, które tak uważają. Bo ja uważa, że PiS jest zły z zupełnie innych powodów niż oni. Oni najczęściej stawiają takie zarzuty obecnie rządzącej partii:

  1. Propaganda sukcesu. Pijarowcy PiS-u po prostu manipulują i oszukują. Uwypuklają własne sukcesy, przemilczają porażki. To oczywiste. Tak robią wszyscy politycy w demokracji. To jest zło, ale nie jakieś wyjątkowe. Robią dokładnie to samo co PO, PSL, SLD, AWS etc.
  2. Fałszywy patriotyzm. Politycy PiS-u udają patriotów poprzez swoją retorykę, operowanie sloganami i symbolami. Odwołują się do narodowych emocji. Kładą nacisk na polskość i akcentują narodowość. Tym się różnią od innych partii. Ale w praktyce są tak samo ulegli międzynarodowym układom jak inni.
  3. Polityka międzynarodowa. Nikt nie lubi PiS-u – i oficjele Unii Europejskiej, i rząd Izraela, i wielu polityków USA i najbliżsi sąsiedzi – Ukraina, Rosja, Litwa. To się odbija na całej Polsce. To różni PiS od PO, bo ich lubili za posłuszeństwo. Ale w praktyce to i tak nic nie zmienia – ciągle prowadzimy politykę wasala.
  4. Ustrój państwa. PiS jakoby psuje prawo, zniszczyli Trybunał Konstytucyjny, atakuje sędziów, łamią konstytucję. Robią dokładnie tak samo jak wszystkie inne rządzące partie w Polsce, które zmieniały i naginały prawo. Falandyzacja jest u nas powszechna. Prawo jest coraz gorsze.
  5. Gospodarka i media. PiS obsadza wszystkie możliwe stanowiska w biznesie i mediach swoimi ludźmi. To znów nic wyjątkowego – tak robią wszyscy. Nepotyzm i korupcja to naturalne elementy każdej demokracji.
          Moim zdaniem te wszystkie wymienione powody są trzeciorzędne. Najważniejsze zło PiS-u polega na tym, że są socjaldemokratami, że skrupulatnie realizują tę ideologię w Polsce. A więc akceptują socjalizm, który jest w Polsce budowany w postaci kapitalizmu państwowego. Najbardziej destrukcyjnymi elementami tego socjalizmu to ZUS, NFZ i edukacja. To są nadal dziedziny tkwiące głęboko w PRL. Służba zdrowia, szkolnictwo i ubezpieczenia społeczne to realny socjalizm - reszta, na przykład bankowość, media czy przemysł to kapitalizm państwowy, czyli biznes pod silnym wpływem urzędów państwowych, które część przedsiębiorstw posiadają a resztę koncesjonują, regulują i wysoko opodatkowują. Etatyzm to najbardziej destrukcyjny element ustrojowy realizowany przez PiS. Socjaldemokracja nigdy Polski nie odbuduje - może co najwyżej nadal nas niszczyć i zniewalać.
 
          Nazwy, którymi operuje słownik polityczny w Polsce są kompletnie nieadekwatne do treści. PiS nazywa się ugrupowaniem konserwatywnym, a PO liberalnym. Ale to ściema, bo w praktyce są to partie socjaldemokratyczne.
 
          PiS od PO różni się tylko retoryką, sloganami, zapowiedziami, propagandą, ale w praktyce ich rządy się niczym nie różnią. Wszyscy tak samo realizują socjalizm. Im bardziej szczerze i uczciwie robi to PiS, tym gorzej dla Polski.
 
          Jakby ktoś mi nie wierzył na słowo, to daję odnośnik do notki, w której wymieniłem wszystkie punkty programu socjaldemokracji – przeczytajcie, przemyślcie, i jeśli się ze mną nie zgodzicie, to wskażcie w komentarzu, którego z tych postulatów PiS nie realizuje, nie akceptuje, próbuje obalić: Socjaldemokracja
Grzegorz GPS Świderski

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:11)

Komentarze

   Gdyby sypnąć przykładami z każdego wymienionego w tekście tematu, to zebrało by się materiału na kilka tekstów. Zgodnie z nowymi regulacjami, tyle co uchwalonymi, nie wolno będzie zabierać na polowania osób poniżej 18 roku życia. Ciekawe kiedy nastąpią podobne zmiany w wędkarstwie. Pomyśleć tylko, że Sienkiewicz tworząc postać Stasia Tarkowskiego za szczyt ojcowskich cnót uznawał naukę strzelania, ćwiczoną na zwierzętach właśnie. Staś był wyśmienitym strzelcem, pomimo swego młodego wieku, a takimi "Stasiami" Polska pod zaborami wówczas stała. Szczególnie na Kresach. Socjalizm nas uwstecznia, PiS nas uwstecznia, jednak mentalność niewolnicza jest w Polakach tak głęboka, iż bez Pinocheta nie da się z tego bagna wyleźć.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

              

#1559561

Artykul panski zaczal sie bardzo zachecajaco, juz chcialam Panu przekazac pelna pule punktow. Niestety im dalej czytalam, tym bardziej bylam zawiedziona. Uwazam, ze PIS jest po trosze partia konserwatywna z dobrymi przeblyskami socjaldemokratycznymi. I wedlug mnie jest to dobre. To panskie prawie  balwochwalcze uniesienie dla wszystkiego co prywatne jest wedlug mnie niemadre. Ta wielka wolnosc, ten liberalizm swiatowy spowodowal  tak wiele kryzysow, ze ja nie widze w tym nic dobrego..

Sluzba zdrowia  np.nie moze na siebie zarabiac , bo dochodzi do takich sytuacji, w ktorych kobieta po amputacji piersi, slaniajaca sie na nogach, z 6 drenazami musi opuscic szpital 4 godziny po OP. Takie sytuacje sie zdazaja na liberalnym Zachodzie.. Nie wiem czy chcialby Pan cos podobnego przezyc w kregu swoich znajomych. Jezeli chodzi o ZUS, naturalnie potrzebuje naprawy, ale Zachod np. Niemcy chca wracac do podobnego modelu - jednej kasy ubezpieczeniowej, azeby ograniczyc koszty leczenia.

Tak samo branza bankowa potrzebuje kontroli. Skoro banki w czasach kryzysowych wyciagaja do panstw reke o pomoc i dotacje, musze zezwolic na kontrole.

Takze z punktem 4 nie calkowicie sie zgadzam. Zmiany w sadownictwie sa potrzebne. Do tej pory mielismy klike.. Wybor sedziow przez parlament jest dla mnie przykladem demokratycznego wyboru.  Demos wybral parlamentarzystow, parlamentarzyssci wybieraja sedziow.... no chyba, ze sa glupi i sie od tego wyboru sami zwalniaja.

Ja mysle prosto. Jak na razie dobrze na tym wychodzilam.

pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1559600

"Ta wielka wolnosc, ten liberalizm swiatowy spowodowal  tak wiele kryzysow"

Nie ma na świecie żadnej wolności czy liberalizmu. Kryzysy wywołuje pleniący się na świecie socjalizm. Jest na ten temat wiele naukowych traktatów. Polecić jakiś?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1559606

będzie cacy!

Obśmiewać i o....ć potrafi byle neptek, natomiast jeśli wszystko wedle Ciebie jest o d...ę potłuc to poradź mi  - prostemu człowiekowi na kogo mam zagłosować. Nie demagogicznie, że na ludzi mądrych, patriotów, uczciwych itd., itp. lecz konkretnie. Kto utworzy rząd marzeń. Twoich marzeń i kto na jakim,stanowisku będąc zapewni nam dobrobyt w następnej kadencji oczywiście, a po następnej kadencji (skoro już będziemy krezusami) wybierzemy ich na "do końca życia".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1559704

Bóg utworzy! Tylko trzeba w niego rzeczywiście wierzyć i co to znaczy rząd?  A w jakiej postaci ? Nadal marksizm ? Nadal układy partyjne, które dzielą Naród? A może Pana Boga uprościć? 

Pzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1559707

trzeba przynajmniej "wypełnić kupon"

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1559729

Pełna zgoda!

wypełnić kupon... I ilu to dokonało? 

Pzdr.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1559753

Polski Naród przetrwa, bo Polacy mocno ufają Bogu, tak już od 1050 lat

A na zachodzie gdy odrzucili Boga, widzimy co się dzieje, Sodoma i Gomora, hulaj dusza piekła nie ma

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1559755