Kontrmanifestacja czy blokada?

Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Uważam, że PO i PiS są takie same. To są partie socjaldemokratyczne, czyli obce nam cywilizacyjnie. Niszczą Polskę tak samo. Zniewalają nas tak samo. Ale w sporze dotyczącym miesięcznicy smoleńskiej urządzanej każdego 10-go dnia miesiąca, stoję po stronie PiS, przeciw bojówkom PO - dawniej zorganizowanym jako KOD, dziś jako Obywatele RP.

       Nie wnikam w sens urządzania co miesiąc modłów i politycznych przemówień dotyczących najbardziej haniebnej katastrofy w dziejach państw okupujących Polskę. Może tę totalną kompromitację państwa należy świętować, może przypominać, a może zapomnieć. Ale każdy powinien mieć prawo demonstrować - i po to by pamiętać, i to po by zapomnieć. Każdy powinien mieć prawo zbijać kapitał polityczny na tym nieszczęściu.

       Moim zdaniem prawo do przejścia jest ponad prawem do blokowania przejścia. Prawo do demonstracji poglądów politycznych, uczuć religijnych, czy stosunku do jakiegoś nieszczęścia jest ponad prawem do przeszkadzania temu. Problem kontrmanifestacji nie polega na tym, że oni głoszą jakieś przeciwne tezy do tych, które głoszą manifestanci, ale na tym, że blokują manifestantom przejście. Siadają, łapią się za ręce i nie pozwalają przejść, utrudniają przejście. Blokowanie demonstracji łamie konstytucyjne prawo do demonstracji. To w istocie nie jest żadna kontrmanifestacja - to jest blokada. Mamy w Polsce jakieś konstytucyjne prawo do blokowania czy przeszkadzania? Nie mamy.

       Wolność demonstrowania oznacza wolność do ograniczania blokowania demonstracji. Kto blokuje demonstracje tego należy usunąć – nawet siłą. Usuwanie blokad służy konstytucyjnemu prawu demonstrowania. Blokowanie jest złe, niemoralne, niekonstytucyjne. Przeciwnicy demonstracji każdego 10-ego dnia miesiąca mogą sobie zrobić kontrmanifestację w tym samym miejscu każdego 11-go dnia miesiąca, albo tego samego dnia, ale obok - ale tak by nikomu nie przeszkadzać w przemieszczaniu się. Tworzenie jest dobre, niszczenie jest złe. Ruch jest dobry, blokowanie ruchu jest złe.

       Obywatele RP, Władysław Frasyniuk, Lech Wałęsa i wszyscy ci, którzy chcą blokować, przeszkadzać, niszczyć, którzy to popierają, są źli, są godni pogardy, są zwykłymi chamami, którzy utrudniają innym życie, bo nie pozwalają się przemieszczać, nie pozwalają głosić swoich poglądów. Elementarne zasady grzeczności w naszej cywilizacji nakazują ułatwić przejście, a nie utrudnić. Zawsze powinienem unikać zderzenia i zawsze powinienem pomóc innemu przejść, gdy ma w tym jakiś kłopot. Jak jest wąsko, to powinno się innych przepuszczać - jechać, iść czy płynąć na zakładkę, a nie wpychać się na siłę, czy blokować. To jest elementarz poprawnego zachowania!

       Jak jest demonstracja, jak jest tłum ludzi, to zawsze powinno być na tyle luźno, by każdy mógł przejść gdzie chce, by się mógł wycofać, bo się źle poczuł, bo mu się siku chce, bo się znudził - z dowolnego powodu. To są elementarne zasady BHP. Kto się im sprzeniewierza, kto robi blokadę utrudniającą przejście, ten nie tylko jest prostakiem, ale też stwarza zagrożenie publiczne. Kogoś takiego należy usunąć i unieszkodliwić. I publicznie potępić!

       Ale oczywiście nie ma potrzeby by usuwać wszystkich, którzy blokują. Jak jakaś grupa ludzi zablokuje szerokie przejście, to wystarczy zrobić w tej tamie kilka wyłomów, by inni ludzie mogli swobodnie przejść, a prowodyrów, czy najbardziej znanych bojowników, którzy zorganizowali tamę, można zostawić, by przechodzący tłum mógł na tych chamów swobodnie napluć wyrażając pogardę tym, którzy łamią podstawowe zasady BHP.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:17)

Komentarze

Pańskie dywagacje politologiczne są mniej więcej na poziomie znajomości biologii u człowieka, który patrzać na delfina i widząc wodę i płetwy mówi "ale ryba". Pan stosuje ten model od dłuższego czasu, więc nie jest to jednorazowe potknięcie. Kompletny brak analizy strukturalnej.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1543877

Ten komentarz jest nie na temat. Atak ad personam to demonstracja własnej ułomności polemicznej i braku wychowania. Nie zalecam podążania tą drogą.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1543883

Zaczynając GPS-ie swój kolejny gniot,... znowu posłużyłeś się nieprawdą. Napisałeś bowiem, cytuję: Uważam, że PO i PiS są takie same. To są partie socjaldemokratyczne, czyli obce nam cywilizacyjnie. Niszczą Polskę tak samo. Zniewalają nas tak samo. 

Co ma wspólnego PO z PiS-em??? Jeśli nie widzisz żadnej różnicy pomiędzy PO a PiS-em, to gratuluję ci "wiedzy i orientacji" dotyczącej życia społeczno-politycznego w Polsce  (w cudzysłowiu, bo ani wiedzy, ani orientacji). I pomyśleć, że w ostatnich wyborach startowałeś jako kandydat do parlamentu!!! Dla ciebie nie jest ważne "podniesienie się z kolan" Polaków za rządów Zjednoczonej Prawicy wobec hegemonii niemiecko-sowieckiej. Dla ciebie nie jest ważny wzrost PKB, ukrócenie "przekrętów", które z taką lubością zyskały pełną akceptację platformerskiej swołoczy, bo sami byli "po łokcie umoczeni" w tych aferach. Wskaż mi zatem, który z polityków PiS-u, których równasz z platformersami - "ma za uszami" udział w aferach taki, jak cwaniaczki z PO! 

A co masz "w poprzek" partiom socjaldemokratycznym? Jakoś nie "pyszczysz" w swych gniotach na Niemców, Francuzów, Włochów i na wiele innych zachodnich europejskich narodowości, w których opieka socjalna doprowadziła między innymi do masowej emigracji ekonomicznej muzułków (czyt. totalnych leniuchów i kozojebów). Obecnie, dzisiaj państwo (czyt. Prezydent RP, Parlament RP i RM) w rozumieniu socjaldemokratycznym - swe działania sprowadza do egzekwowania zasad demokracji przez wszystkich obywateli Rzeczpospolitej, - bez względu na ich status zawodowy, społeczny i majątkowy oraz zabezpieczenia socjalnego obywatelom Rzeczpospolitej, którzy nie radzą sobie z utrzymaniem rodziny. Na tym właśnie polega dbałość o swój Naród (chyba nie twój!), nie zaś wg twojej chorej teorii... "niech każdy radzi sobie sam". Takie twoje podejście jest "gwoździem do trumny" narodu, który w zamysłach libertyńskiej, w dodatku będącej na usługach swołoczy będącej na usługach obcych... nie jest receptą na Rzeczpospolitą. Ale skąd tobie libetynie wiedzieć (nie neolibertarianinie!!! - jak siebie ostatnio określiłeś), że rodzina jest podstawą naszego społeczeństwa!   

Dalej: - wskaż mi na posunięcia prawne i polityczne, które wskazują że Zjednoczona Prawica (w niej PiS) niszczy Polskę tak, jak PO. Wylicz, ile banków, instytucji finansowych, znaczących zakładów przemysłowych, w tym zakładów strategicznych jak: zakłady zbrojeniowe, energetyczne, stocznie i setki innych sprzedał PiS obcemu kapitałowi.

Odnośnie zniewolenia.
Jeśli twierdzisz, że jesteś zniewolony, to tylko przez swoje chore wyobrażenie o wolności.
Twoja wolność - czyli "róbta co chceta", o której ci się marzy... zaczyna się tam, gdzie zaczyna się kończyć... moja wolność. Czyli co? - Jesteś mega-egoistą... dbającym tylko o swój interes.   

Satyr 

P.S.
Nie odniosę się do treści twoich dalszych akapitów. Wystarczył mi ten pierwszy.

       

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1543893

I ta twoja śmieszna prorosyjska partyjka  "Korwina" to wam to bliżej do PO.

Polacy wybrali co dla nich ważniejsze, a taki plankton jak twoja kanapowa partyjka odrzucili.

Papier przyjmie wszystko co wypocisz, a fakt będzie taki że nie przekroczycie procenta.

Twoje porównanie, że PO = PIS, jest tyle warte cobyś porównał Donalda Tramp = Donald Tusk.

Teraz nie dziwota że ten twój wynik wyborach taki bardzo marny, skoro takie bzdety piszesz i opowiadasz.

Kto by chciał tego chłamu słuchać???

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1543914

Wszystkie medny, które wymieniam tu: http://niepoprawni.pl/blog/gps65/przysrywanki-internetowych-mend proszone są o opuszczenie mojego blogu i zaprzestanie nękania mnie swoim chamstwem. Nie zamierzam z wami dyskutować.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1543928

Zamiast odpowiedzi, podałeś mi link o jakichś "przysrywankach", w dodatku nazywając mnie mendą. I ty domagasz się pod twoimi gniotami merytorycznej dyskusji? Wolne żarty! Jak nie masz kontrargumentacji, to nigdy nie wychodź przed orkiestrę,... bo fałszujesz! 

Satyr

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1544058

Słaby z Ciebie obserwator skoro nie dostrzegasz różnicy pomiędzy PiS i PO. Przez te fałszywe tezy na początku nie chce się czytać dalej... 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1543946

Drobne różnice nie mają znaczenia. Obie partie są w pełni socjaldemokratyczne, obie popierają fundamenty tej ideologii stworzone przez Lenina, obie w pełni wykonują obecnie obowiązujące prawo zgodne z tą ideologią. Wymienię najważniejsze punkty:
- równowaga między socjalizmem a kapitalizmem państwowym,
- państwo opiekuńcze oparte o sprawiedliwość społeczną,
- kompromis między wolnym rynkiem, a interwencjonizmem państwowym,
- utrzymywanie obowiązku ubezpieczeń społecznych, komunikacyjnych i innych,
- specjalne prawa dla związków zawodowych, w tym prawo do strajku i zwiększenie wpływu pracowników na politykę przedsiębiorstwa,
- zapewnienie przez państwo bezpłatnej edukacji oraz opieki zdrowotnej i socjalnej,
- wspieranie państwowego systemu emerytalnego opartego o piramidę finansową zwaną solidarnością pokoleniową,
- rozwijanie budownictwa komunalnego,
- aktywna polityka państwa ingerująca we wszystkie gałęzie gospodarki różnorodnymi sposobami,
- realizowanie idei równości, poprzez redystrybucję dochodu narodowego,
- etatyzm, czyli aktywny wpływ państwa na przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą, poprzez bezpośrednie ich posiadanie i koncesjonowanie oraz utrzymywanie firm z kapitałem mieszanym, a także rozwijanie wielu urzędów i instytucji państwowych zajmujących się regulowaniem gospodarki,
- utrzymywanie progresywnego podatku dochodowego,
- dotowanie przez państwo kultury, sztuki i nauki,
- utrzymywanie równowagi między prywatną, państwową i spółdzielczą formą własności,
- koncesjonowanie większości dziedzin ludzkiego życia, takich jak: telekomunikacja, transport, produkcja i handel farmaceutykami, bankowość, radio i telewizja, poszukiwanie i wydobywanie bogactw naturalnych, ochronę osób i mienia, wytwarzanie, przetwarzanie i handel paliwami oraz energią, hazard, przewozy lotnicze, produkcja i handel alkoholem i tysiące innych,
- ograniczenie obywatelom dostępu do broni palnej, środków trujących, odurzających i psychoaktywnych,
- wspieranie państwowego monopolu,
- centralizm państwowy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1543955

do niczego praktycznego nie prowadzi. To co wymieniasz to głównie dorobek welfare state. Różnica pomiędzy PiS a PO jest taka, że jedni to złodzieje i zdrajcy (z pewnymi wyjątkami), a drudzy to uczciwi patrioci (z drobnymi wyjątkami). Na tle tak zamiennych różnic Twoje podobieństwa nie mają kompletnie znaczenia. Ze złodziejstwem i zdrajcami trzeba walczyć niezależnie od ustroju i modelu Państwa. Każdy najlepszy ustrój zepsuje korupcja, jeśli się ją dopuści do rządzenia. Każdy uczciwy i sprawny tyran będzie w stanie zapewnić lepszy dobrobyt niż demokratycznie wybrany oszust, złodziej i zdrajca... 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1543956

To są tylko propagandowe hasła, które się nie przekładają na praktykę polityczną czy prawną. A postulaty socjaldemokratyczne, które wymieniłem, to konkret polityczny, to prawo, które realnie obowiązuje - władza, i poprzednia PO, i obecna PiS, to prawo skrupulatnie wykonuje, czyli zniewala naród i wtrynia się w najdrobniejsze aspekty naszego życia. Nie ma kompletnie znaczenia czy tyran, który nas ciemięży, nazywa się patriotą, a poprzedniego tyrana określa jako złodzieja, jeśli obaj wykonują to samo tyrańskie prawo. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1543957

Proponuję zacząć śledzić informacje o postępowaniach prokuratorskich, o zmianach w spółkach Skarbu Państwa, o nagłym gernerowaniu zysku przez te spółki, o kondycji finansów publicznych, o zwiększeniu bezpieczeństwa militarnego, o wsparciu na dzieci (o 500 plus musiałeś słyszeć), o informatyzacji administracji, o  powstaniu obrony terytorialnej, o wycofaniu się z przyjmowania uchodźców, o wznowieniu profesjonalnego śledztwa w sprawie zamachu, o inicjatywach V4, o dywersyfikacji 8 energetycznej, o programie reaktywacji przemysłu stoczniowego, o obniżeniu wieku emerytalnego, o likwidacji gimnazjów, o czystkach w wojsku, o polityce historycznej, o odebraniu uposażenia SBekom itp., itd. 

GPS - gdzie Ty żyjesz?  Zaklinasz rzeczywistość? Naprawdę nie widzisz co się dzieje? Nie ma o czym gadać...  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1544067

Przy tym zaniedbaniu wszystkie "sukcesy" można wyrzucić do śmieci.Kto zaklina rzeczywistość? Jest o czym gadać ,szefie:-(

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1544068

Precyzyjniej to o co mi chodzi wyjaśniłem kiedyś tu w polemice z jazgdyni: http://gps65.salon24.pl/448138,uklad-czy-system - uważam, że to jest nadal aktualne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1543958

Jeszcze jedno, bardzo dobitne potwierdzenie tego o czym piszę, jest w notce, która w tej chwili jest promowana na pierwszym miejscu na niepoprawnych: http://niepoprawni.pl/blog/piko/orwell-huxley-i-teoria-spiskowa - zacytuję fragment:

"Jedne media mówią o „szaleństwach” PiSu, drugie o „szaleństwach” PO i większość społeczeństwa jak ten pies Pawłowa reaguje na te „rewelacje”. Taki stan rzeczy jest specjalnie tworzony, bo dzięki niemu „gniew ludu” nie ma szans dojrzeć tych, którzy realnie zarządzają krajem i których powinno się rozliczyć"

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1543959

Zło niezwykle mocno reaguje na miejsce uświęcone modlitwą - APEL Klubów Gazety Polskiej

Można powiedzieć, że zło niezwykle mocno reaguje na miejsce uświęcone modlitwą i cierpieniem. Narzędziami zła stają się ludzie zaślepieni chęcią odzyskania władzy i przywilejów, które utracili w wyniku jednoznacznej decyzji narodu - mówiła poseł Anita Czerwińska odczytując apel Klubów Gazety Polskiej, podczas 87. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Dzisiaj - jak każdego 10. miesiąca od ponad 7 lat - Polacy oddali hołd wszystkim ofiarom katastrofy smoleńskiej. Po mszy świętej i Marszu Pamięci, na Krakowskim Przedmieściu głos zabrała Anita Czerwińska, która odczytała apel Klubów Gazety Polskiej.

"Nasza obecność w we wszystkich miejscach, gdzie modlimy się za ofiary smoleńskiej tragedii budzi nienawiść i sprzeciw ludzi, którzy mają na sumieniu smoleńskie kłamstwo. Szczególna nienawiść towarzyszy modlącym się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Byliśmy już świadkami znieważania znaku Krzyża, wyszydzania i napadania na modlących się i wreszcie próby wszczynania ulicznych rozruchów.

Można powiedzieć, że zło niezwykle mocno reaguje na miejsce uświęcone modlitwą i cierpieniem. Narzędziami zła stają się ludzie zaślepieni chęcią odzyskania władzy i przywilejów, które utracili w wyniku jednoznacznej decyzji narodu. Dzisiaj Polacy mają wielką szansę zobaczyć gdzie jest zacietrzewienie i nienawiść, a gdzie troska o wspólnotę narodu. Światło padające z zniczy na Krakowskim Przedmieściu oświetla nie tylko twarze ale i intencje tu przychodzących. Pokornej modlitwy nie zagłuszy żaden megafon, tak jak żadne kłamstwo nie zagłuszyło prawdy. Krzyż, którego tu odmawiano poległym, a zbudowany trwale w naszych sercach, jest znakiem wiary w ostateczne zwycięstwo dobra. Jego podstawy są dzisiaj mocno utwierdzone dzięki wytrwałości tysięcy ludzi dobrej woli"

- stwierdziła Anita Czerwińska.

Cytowane za: http://niezalezna.pl

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1543949

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1544011