Infantylizm człowieka

Obrazek użytkownika gps65
KawiarNIA

Człowiek to drapieżna, uzbrojona, agresywna, infantylna, skłonna do gwałtów zbiorowych, małpa-morderca mająca silne instynkty terytorialne.         Otóż naukowcy wykryli, że szympansy czasami potrafią polować używając włóczni. Ale okazuje się, że taki sposób polowania dzidami zaobserwowano tylko u młodych szympansów. To potwierdza tezę, że człowiek to młodociana małpa. To zostało naukowo rozpracowane. Człowiek przez całe swoje życie, nawet na starość, zachowuje się jak niedorośnięta małpa, jest ciekawski, zachowuje chęć do nauki i wykazuje cały czas skłonność do zabawy. Stąd te słynne fajfy w Ciechocinku.

        Okazuje się, że wiele naszych cech wyjątkowych można łączyć z rodzajem neotenii - takich jak duży mózg, delikatną budowę kości i zębów, naga skóra itd..., a przede wszystkim infantylizm naszej psychiki - dorośli ludzie zachowują wiele młodzieńczych cech swoich małpich przodków.

        Ta infantylność to ważna cecha człowieka, która pozwoliła nam wyjść z naszej kolebki, czyli afrykańskiej sawanny, i skolonizować cały świat długo przed Kolumbem. Młode osobniki wszystkich ssaków są zazwyczaj otwarte na zmiany i dużo i chętnie się uczą, bawią się, próbują, są bardzo aktywne, robią głupoty. Gdy dorosną, zamykają się, utrwalają odpowiednie zachowania, wpadają w rutynę. Z człowiekiem jest inaczej, pozostaje ciekawski i otwarty na świat i na zmiany całe życie. Dlatego emeryci tak dużo i chętnie podróżują.

        Ta nasza ewolucyjna neotenia pozbawiając nas wielu cech fizycznych ważnych dla przetrwania (takich jak kły, pazury, futro, szybkość w biegu, sprawność skakania po drzewach itp...) dała nam wiele cech otwartych, jakie mają dzieci, pozwalających przetrwać w dowolnym, nieprzewidywalnym z góry środowisku. Dlatego zasiedliliśmy wszystkie możliwe nisze ekologiczne - od równika po koło podbiegunowe.

        Nasz infantylizm to nasza siła. Dzięki niemu filozofujemy, ciągle zadajemy sobie pytania, wciąż chcemy wszystko sprawdzać, rozbierać, oglądać, wgryzać się w problemy i próbujemy wszystko zrozumieć. Ciągle się uczymy. Na okrągło żartujemy. Dzięki temu opanowaliśmy ogień, zrobiliśmy narzędzia, skolonizowaliśmy świat, stworzyliśmy cywilizację i wszystkie wynalazki naukowe i dzieła kultury. Dzięki skłonności do zabawy odwiedziliśmy Księżyc i wybieramy się na Marsa. Infantylizm to otwartość, naiwność, ciekawskość, skłonność do ryzyka i zabawy. Mało które zwierzę ma to wszystko na raz. Dlatego jesteśmy wyjątkowi.

Grzegorz GPS Świderski

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Jeżeli tak...to z przykrością omijam szerokim łukiem.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Verita

#1582515

https://www.salon24.pl/u/gps65/450813,jestem-kreacjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1582526