Wiadomości

Obrazek użytkownika Andy-aandy

– Zamierzałem sobie kupić nowego range rovera, ale zrezygnowałem – relacjonuje w rozmowie z „Gazetą Wyborcza” jeden z deweloperów. W artykule pojawia się wiele opinii, że przez inflację życie Polaków mocno się zmienia. – Odpuszczam postanowiony wcześniej remont – deklaruje rozżalony aktor Borys Szyc.

Posłanka KO Barbara Nowacka mówi w artykule, że w sklepach spożywczych i odzieżowych „przygląda się każdemu paragonowi”. Fotoreporter freelancer przyznaje, że wynosi z hotelu mydełka. Aktor Borys Szyc dodaje, że w tym roku zamiast za granicą, wakacje z rodziną spędza w Polsce.

Najwięcej emocji w...

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Wojna ekonomiczna z Rosją "zbiera żniwo na Zachodzie", a stan rosyjskiej gospodarki wskazuje na jej "odporność", a nawet panujący w Rosji "dobrobyt" - takie opinie, ku satysfakcji Moskwy, pojawiają się coraz częściej w narracji ośrodków zainteresowanych powrotem do współpracy z Kremlem. Tymczasem jest to po prostu nieprawda - dowodzi czarno na białym raport naukowców z prestiżowej Yale School of Management.

Amerykańskie opracowanie to w zasadzie pierwsza kompleksowa analiza ekonomiczna oceniająca bieżącą aktywność gospodarczą Rosji w pięć miesięcy po inwazji i opisująca realne perspektywy...

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz

"Każdego mieszkańca należy zabić, Warszawa ma być zrównana z ziemią" - tak brzmiał ustny rozkaz wydany przez Himmlera w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. Ile straciło miasto? Arkadiusz Mularczyk ocenił, że same straty materialne, które poniosła Warszawa w trakcie II wojny światowej, szacowane są na ponad 380 mld zł. - Zniszczonych lub poważnie uszkodzonych zostało ponad 20 tys. nieruchomości o łącznej kubaturze 92 mln metrów sześciennych - powiedział poseł PiS. Z kolei według Józefa Menesa - w latach 2004-2005 sekretarza zespołu ds. strat wojennych Warszawy - wartość strat wojennych...

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Wojciech Korkuć rusza ponownie z akcją plakatową dotyczącą Powstania Warszawskiego

Do 14 sierpnia w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zobaczyć jeszcze można wystawę projektu Wojciecha Korkucia pt. "Pierwszy transport" (w czwartki wstęp wolny). W zamyśle artysty ma on pomóc przywrócić pamięć o pierwszym transporcie Polaków do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Warto wybrać się do Centrum i zapoznać się z projektem.

Tymczasem Wojciech Korkuć rusza ponownie z akcją plakatową dotyczącą Powstania Warszawskiego. Wzorem minionych lat na ulicach Warszawy pojawią się...

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika contessa

"Polska jako jedyny, jak dotąd, kraj członkowski Unii będzie miała wizytę kontrolną deputowanych z Parlamentu Europejskiego przed wypłatą unijnych środków z funduszu odbudowy. We wtorek do Polski przybędzie delegacja unijnych posłów, których celem jest upewnienie się, czy rząd PiS należycie zarządza funduszami unijnymi. Jest też drugie dno tej wizyty – dowiedział się money.pl. (...)"

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Przewodniczący PO chciałby usunąć prezesa NBP prof. Adama Glapińskiego ze stanowiska, chociaż 6-letnia kadencja szefa banku centralnego, jako organu konstytucyjnego jest zagwarantowana w ustawie zasadniczej.

Donald Tusk zapowiada, że w wypadku wygranej PO usunie prezesa Glapińskiego; miałby to uczynić na podstawie dwóch „ekspertyz”: wiceministra w rządzie PO-PSL, członka PO i kandydata tej partii w wyborach parlamentarnych Bogusława Ulijasza oraz Stanisława Hoca, doradcy PO, który skończył 4-letnie studia habilitacyjne w szkole KGB w Moskwie. (...)

Stanisław Hoc studia habilitacyjne kończył w...

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika contessa

"Na szokujące i dotąd nieznane dokumenty trafił w archiwach MSZ dziennikarz TVP Info Michał Rachoń. Dotyczą one wizyty szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa w Polsce w 2010 r. Rosjanin przemawiał wtedy do polskich dyplomatów a także szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego. Do spotkania doszło krótko po rosyjskiej agresji na Gruzję i tuż po katastrofie smoleńskiej. (...)".

To był 2 września 2010 r. - 11 miesięcy po historycznej wizycie śp.Prezydenta RP prof.Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji i 5 miesięcy po zamachu smoleńskim!...

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz

Decyzja MSZ o zakazie organizowania wycieczek młodzieży żydowskiej do Polski z udziałem uzbrojonych służb izraelskich odbiła się szerokim echem w mediach i spotkała ze zdecydowanym poparciem polityków prawicy. Przy okazji poruszono równie ważny problem, jakim jest izolowanie młodzieży żydowskiej od społeczności polskiej.

Jak mówił Witold Waszczykowski, „izraelska młodzież nie miała możliwości zapoznać się z całym kontekstem drugiej wojny światowej”. Wyjeżdżali z przeświadczeniem, że byli we wrogim kraju, który urządził im hekatombę i jest współodpowiedzialny za Holokaust. Dlatego należy...

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika contessa

"(...) O sprawie usunięcia flag polskich z polskiego cmentarza wojennego w Katyniu informował niezależny rosyjski portal Meduza, przytaczając słowa mera Smoleńska Andrieja Borisowa z portalu społecznościowego umieszczone wraz ze zdjęciem dwóch masztów flagowych - jednego z flagą Rosji i drugiego - pustego, z przystawioną drabiną.

Wyrażę ogólną opinię. Nie może być polskich flag na rosyjskich cmentarzach! A po jawnie antyrosyjskich wypowiedziach polskich polityków – tym bardziej. Uważam, że ministerstwo kultury podjęło jedynie słuszną decyzję – należy zdjąć flagę Polski. Katyń to rosyjski...

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

(...) Niewiarygodne jest mówienie teraz, że Niemcy byli naiwni w stosunku do Putina. Przepraszam, ale tak naiwnym być się nie da. Putin dokładnie mówił, jak on postrzega Ukrainę, a niemieckie rządy współdziałały w tym, aby Ukrainę wyizolować politycznie, aby stała się łupem Putina - mówi PAP historyk prof. Bogdan Musiał. (...)

kolonializm niemiecki był skierowany przede wszystkim na wschód od Niemiec i to już od średniowiecza.

Zdaniem prof. Musiała „w pewnym sensie jego podstawą ideologiczną i moralną było przekonanie, że są to narody niższe, które trzeba cywilizować. Celem nadrzędnym był...

5
Średnia: 5 (4 głosy)

Strony