Wiadomości

Obrazek użytkownika Andy-aandy

Manifest Komunistyczny edukacji włączającej. Każde dziecko jest w tym systemie poszkodowane. Beneficjentami są ideolodzy [bolszewiccy]

Na stronach Ośrodka Rozwoju Edukacji znajduje się wiele dokumentów dotyczących wprowadzania edukacji włączającej, zwanej także inkluzyjną. Edukacji, która w zamyśle ideologicznym ma w każdej szkole polskiej harmonijnie połączyć w klasach dzieci zdrowe z dziećmi z każdą dysfunkcją intelektualną czy ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.  (...)

 Skutki wprowadzania ideologicznego programu równościowego są znane. Najbardziej dotkliwe to drastyczne obniżenie...

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

PO chce wprowadzić „tuskowe”. Byli esbecy dostaną po 106 tys. zł?

Donald Tusk obiecał byłym esbekom, że jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory, ich „krzywdy na pewno zostaną naprawione”. Dziennikarz Michał Rachoń w programie #Jedziemy zaznaczył, że skoro wraz z odebraniem esbekom przywilejów emerytalnych w 2016 roku każdy z nich stracił średnio 1105 zł miesięcznie, to statystyczny esbek rocznie tracił 13 260 zł. Do kolejnych wyborów w sumie da to utratę około 106 080 zł na osobę. 

Oburzenia deklaracją Tuska nie krył obecny w studiu TVP Info Jan Pietrzak, satyryk, artysta kabaretowy i...

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

          Profesor UW pisze prorosyjskie teksty i rozmawia ze Sputnikiem. Rzecznik tej [bolszewickiej i antypolskiej - Andy] uczelni: cenimy tolerancję i szacunek dla różnorodności.

W Sputniku Polska, medium ludobójczego państwa, udziela się m.in. prof. Stanisław Bieleń z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor naczelny kwartalnika „Stosunki Międzynarodowe”, w ostatnim czasie publikujący też prorosyjskie teksty na łamach zablokowanej przez ABW strony pisma "Myśl Polska". Zapytana przez nas o działalność prof. Bielenia rzecznik UW odpowiedziała: "Ważnymi...

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Eva Kaili, główna bohaterka afery szpiegowsko-korupcyjnej w Parlamencie Europejskim i była wiceprzewodnicząca PE, była pod obserwacją służb wywiadowczych dwóch państw członkowskich w związku z relacjami nie z Katarem, tylko z Rosją - mówił w programie "W Punkt" w Telewizji Republika europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Jacek Saryusz-Wolski, odnosząc się do afery korupcyjnej w programie "W Punkt" w Telewizji Republika, wskazywał, że ślad rosyjski, który pojawia się w tej sprawie, jest na razie skrywany. 

"Przypomnę, że pani Kaili była pod obserwacją służb wywiadowczych dwóch państw...

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

     Mamy wiele skandali w Brukseli, ale większość z nich jest ukrywana. Musimy się pozbyć tej lewicowej mafii, która zalała wszystko organizacjami pozarządowymi

– mówi w wywiadzie dla TVP Info hiszpański europoseł z partii VOX Hermann Tertsch. Odnosząc się do głośnej afery Katargate hiszpański polityk wskazuje, że wiele skandali dotyczy organizacji pozarządowych, które nazywa „trucizną dla demokracji”.

       Zobacz także: Katargate. Tarczyński pokazał przelewy na 60 mln dolarów. Polski wątek afery [WIDEO]

Afera korupcyjna wybuchła w grudniu wraz z aresztowaniem byłej wiceprzewodniczącej PE...

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

(...) Po powtórnym wyemitowaniu filmu Marcina Tulickiego „Nasz człowiek w Warszawie” przeprowadzono debatę, której uczestnicy ocenili politykę Donalda Tuska: głębokiego resetu z Rosją.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz ocenił, że przestawiony w filmie obraz jest prawdziwy. – Jednocześnie chcę powiedzieć, że on nie jest pełny. O wiele bardziej przerażające są materiały, które wytworzył rząd i różnego rodzaju agendy rządowe w okresie rządów Donalda Tuska – powiedział. (...)

Dlaczego więc Tusk poszedł krok dalej? – To jest dla mnie jedna z największych tajemnic, (…) że ta koncepcja polityki resetu...

5
Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Zburzyć Pałac Kultury [Stalina], a na jego miejscu zbudować nowoczesne centrum stolicy na miarę XXI wieku – proponuje Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i zapowiada ogólnonarodową dyskusję na ten temat.

Nasz postulat to nowoczesne centrum Warszawy. Sam Pałac Stalina kwalifikuje się do zburzenia. Przemawia za tym kilka względów. Pierwszy estetyczny: czegoś takiego nie uświadczy się w całej Europie Zachodniej, to jest dziwoląg architektoniczny

— mówi w PAP koordynator Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej Zbigniew Jacek Jackiewicz.

Następnie wskazuje na racje ekonomiczne.

Stan techniczny budowli...

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Możemy mówić o cenzurze w PRL, ale przecież w środowisku brytyjskich historyków, i 100 lat temu, i po II wojnie światowej, wielu było życzliwych ZSRR, co ciekawie opisuje pan w „Szkicach polskich”.

NORMAN DAVIES: Propaganda bolszewicka była od początku bardzo skuteczna, a w myśleniu geopolitycznym dominował rosyjski panslawizm. Gdy Piłsudski wiosną 1920 roku wkroczył do Kijowa, nawet brytyjski minister spraw zagranicznych był przekonany, że to agresja na terytorium Rosji. Zresztą ten pogląd podzielało później wielu brytyjskich historyków, wierząc, że Kijów od zawsze był rosyjski i pomijając...

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika contessa

Polska straciła kolejnego wybitnego artystę.

[`]

Cześć Jego Pamięci!

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

(...) Postkomunizm w Polsce to również ci, którzy wywodzili się ze stalinowskich, komunistycznych rodzin i kręgów, a później przedstawiali się jako rewizjoniści, lewica laicka i PAX-owska chadecja. Jak wiemy, niemała część tych ludzi już w III RP zaczęła uchodzić za sól tej ziemi; ludzi najbardziej predestynowanych do odgrywania roli arbitrów elegancji naszej raczkującej liberalnej demokracji.

Tych ludzi widzieliśmy niedawno opłakujących najszczerzej Jerzego Urbana, cynicznego intelektualistę o sprawnym piórze, który całe życie usprawiedliwiał najgorsze łajdactwa komunistycznej władzy.

A nie...

5
Średnia: 5 (4 głosy)

Strony