Wiadomości

Obrazek użytkownika contessa

"Szwedzki dziennik „Dagens Nyheter” odmówił polskim władzom publikacji polemiki do artykułu Jana Grabowskiego, w którym historyk oskarżył wicepremiera prof. Piotra Glińskiego o wypaczanie obrazu Holokaustu oraz wspieranie antysemityzmu. W związku z publikacją interwencję podjęła ambasador RP w Sztokholmie Joanna Hofman. Sprawa trafiła do Rzecznika ds. mediów. (...)".

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Apoloniusz

Jesteśmy gotowi na zamykanie kolejnych przejść granicznych, zamykanie możliwości tranzytowych i handlowych, po to, żeby wywrzeć gospodarczą presję na reżim Łukaszenki" - oświadczył w Tallinnie premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki przybył w niedzielę do Tallinna, gdzie spotkał się z premier Estonii Kaji Kallas, aby rozmawiać o kryzysie wywołanym przez białoruski reżim. To pierwsze z serii spotkań z europejskimi przywódcami, w niedzielę szef polskiego rządu odwiedzi jeszcze Litwę oraz Łotwę.

Premier pytany na konferencji prasowej po spotkaniu o to, czy polski rząd rozważa...

4.05
Średnia: 4.1 (3 głosy)
Obrazek użytkownika contessa

"Na oficjalnym portalu polskiej części gazociągu Baltic Pipe poinformowano, że 18 listopada statki układające rury na dnie Bałtyku, ułożyły całość 275-kilometrowej trasy podmorskiego gazociągu. (...)"

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika contessa

"(...)  Czy Angela Merkel zawiodła, jeśli chodzi o politykę wobec uchodźców?

Och, zdecydowanie. Uważam, że polityka sprzed 5-6 lat nie była właściwa, ponieważ była to polityka, która zagrażała suwerenności wielu państw europejskich, a także stworzyła sztuczną wielokulturowość. Moim zdaniem była to niebezpieczna polityka dla Europy i świata. Musimy być w pełni konsekwentni, w pełni spójni. (...)"

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Apoloniusz

Prokurator Generalny skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący przepisów, na podstawie których Trybunał Sprawiedliwości UE nałożył kary na Polskę ws. kopalni Turów i Izby Dyscyplinarnej SN - poinformowała Prokuratura Krajowa. "W ocenie Prokuratora Generalnego kolejne orzeczenia TSUE w sposób nieuprawniony rozszerzają traktatowe kompetencje UE, naruszając postanowienia polskiej konstytucji i ignorując orzeczenia polskiego TK" - zaznaczyła PK.

W informacji prokuratury wskazano, że w związku z tym konieczne okazało się skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego jako "sądu ostatniego...

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz

Białoruscy i rosyjscy spadochroniarze zostali zrzuceni na poligon Gożski w obwodzie grodnieńskim - poinformował resort obrony Białorusi.

Fakt desantowania rosyjskich i białoruskich spadochroniarzy w pobliżu granicy z Polską potwierdziło Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Wyjaśniło ono, że był to niezapowiadany sprawdzian gotowości bojowej jednostek powietrznodesantowych. 

Portal NEXTA podaje na Twitterze, cytując resort obrony Białorusi, że jest "kontrola sił reagowania Państwa Związkowego, przeprowadzana w związku ze wzrostem aktywności wojskowej nieopodal granicy".

 

Źródło:...

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika wilre

NA ŻYWO,  GRANICA tzw SUWERENNEJ  tzw  POLSKI

https://twitter.com/Magmag77711777/status/1457643748830101507?s=20

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski

w trakcie rozmowy z Kamilą księżną Kornwalii podczas rautu wydanego przez rodzinę królewską z okazji szczytu klimatycznego Cop26 w Glasgow. "Był głośny, długi i nie sposób było go zignorować" - relacjonował świadek, który zdradził sekret gazecie niedzielnej Mail-on-Sunday.   

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski

Dyrektor CIA William Burns oraz szef SWR Sergiej Naryszkin konferowali dzisiaj w Moskwie. Omawiali możliwości współpracy w walce z terroryzmem. Obie strony demonstrują wolę utrzymania kontaktów pomimo częstych konfrontacji i deficytu wzajemnego zaufania.

5
Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka

20 marca 2022 roku w Niemczech zakończona ma zostać oparta o restrykcje walka z Covid-19 . Partie, które wkrótce utworzą nowy rząd, zapowiedziały na ten dzień zniesienie wszystkich obostrzeń sanitarnych.

3.8
Średnia: 3.8 (7 głosów)

Strony