USA mają z opozycją ten sam problem co Polska. Prawdziwej brak.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Zacznijmy od opozycji w Polsce. Doś dawno stwierdziłem że nasza totalna opozycja jest tak głupia, że nawet modlitwa za nią nie ma sensu. Walka o legalizację własnego bezprawia nie jest wyrazem troski o demokrację! Dotyczy to wszystkich partii.

– Koalicja Obywatelska w piątek jest za zmianami w regulaminie Sejmu, we wtorek się wstrzymuje, a w środę jest przeciw. Rano biega w koszulce z napisem „konstytucja”, później mówi, że poprawki PiS są zamachem stanu, po czym głosuje za ustawą wprowadzającą niekonstytucyjne rozwiązania.

Durna opozycja pogubiła się i kręci w kółko jak pies za własnym ogonem. Każdy ciągnie w swoją stronę.

Bycie opozycją nie zwalnia z odpowiedzialności za Ojczyznę.

W końcu posłowie opozycyjni siedzą w Sejmie nie "za frajer" i nie po to aby jęzory strzępić po próżnicy. Jeśli Ojczyzna jest w potrzebie, każdy zobowiązany jest do udzielenia pomocy, a nie tylko do nawoływania o nią.
Dlatego też opozycja nie może się wymądrzać z założonymi rękami, ale ma obowiązek zapobiegać krzywdzie. Tym bardziej że nawołuje do naprawiania szkód jakie sama uprzednio Polsce wyrządziła.

opozycja czekać na upadek rządu, rozpad koalicji albo na kolejne wybory, bowiem nie dokumentując zdolności lepszego,sprawniejszego i bardziej skutecznego kierowania państwem zmniejsza swoje szanse przejęcia władzy. Nie potrafi bowiem udowodnić że jest zdolna lepiej i mądrzej rządzić.

Po co zresztą zmieniać rządzących na takich co nie wiadomo czego chcą i nie potrafią działać lepiej.

Podobnie jest teraz w USA. Kraj który był jeszcze nie dawno wzorcem demokracji już od ponad dekady nie dysponuje prawdziwą opozycją. Stany Zjednoczone od kilku lat nie dopracowały się „przywództwa opozycji” a brak wiarygodnej opozycji jest „niezdrowy w każdej demokracji”.

„Po porażce Hillary Clinton w 2016 roku na szczycie Partii Demokratycznej powstała próżnia, którą wypełniły CNN i The New York Times. W Polsce lukę kadrową w "elicie" opozycji wypełnia TVN i Gazeta Wyborcza.

Zanim nominację zdobył Joe Biden, nawet gdy kampania wyborcza  była w pełnym toku, a głównym i jedynym przesłaniem było po prostu „Głosuj na mnie, a nie na tego drugiego”. U nas hasło brzmi "nie głosuj na PiS" czyli nowa wersja zawołania "Balcerowicz musi odejść" tyle że teraz idzie o Kaczyńskiego.

Po przemówieniu Trumpa na Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC) w niedzielę można było zauważyć  że „ Trump trzyma  Partię Republikańską w garści tak mocno jak zawsze” - tak ocenił to niejaki Nigel Farage który raczej nie nadaje się na wzorzec efektywnego lidera opozycji który trzeba by umieścić w Sevres.

To trzymanie GOP przez Trumpa przypomina scenę z przysłowia o tym jak to Kozak trzymał Tatarzyna.

Przecież Trump nie przegrał wyborów z Joe Dementia Bidenem ale z republikańskimi RINO's. A z tego grona własnych wewnątrz partyjnych śmiertelnych wrogów jak choćby Mit Romney nie ubyło. Czy Trump jest w stanie jako lider opozycji pokonać cenzure Big Tech zwanych juz Masters of the Universe skoro nie poradził sobie z nimi jako Prezydent?

Raczej jest bez szans nawet jeśli ani Demokraci, ani Republikanie nie chcą być „kontrolowani przez korporacje”. Nie pomoże fakt że już ponad 100 mln. użytkowników mediów społecznościowych i sympatyków przeniosło się od innego medium czyli na Telegram.

Dziś jeszcze ponad 80% z 80 milionów wyborców Trumpa chce na niego głosować ale to nie wystarczy.

Trump ma takie same szane na powtórny wybór jak Wałęsa albo Komorowski.

Czy Trump może utorować drogę do Oval Ofice Ivance lu Donaldowi Juniorowi? Też wątpliwe bo to potrzebne byłyby rozwody i podmianka małżonka  na innego ale w kolorze czarnym. Ale na przeszkodzie stanie religia, gdyż w Judaizmie raczej trudno o rozwody a przy tym IVanka jest teraz ortodoksyjna.

Czy Trump jest w stanie stworzyć trzecią partię zdolną wykreować Prezydenta USA którym z tylnego siedzenia będzie zarządzać Trump? Zobaczymy.

Ten pomysł będzie testowany na Hołowni a Polska już była kilka razy królikiem doświadczalnym dla Władców Świata.

 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:8)

Komentarze

Gawrion raczył go skomentować a potem chyba ,ze wstydu...o ile jeszcze szczepionkowcy mają poczucie wstydu, go zdjął razem z całym tekstem.
A może ty sam go usunąłeś?

Zmarła 36-letnia nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie (woj. wielkopolskie). Tydzień temu dostała dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Sprawę śmierci kobiety bada prokuratura.

A co do opozycji...to nie jest problem opozycji.
Jaki rząd...taka opozycja.
Mądry i zdecydowany rząd, zarówno w Polsce jak i USA poradziłby sobie raz dwa z opozycją, gdyby miał cojones.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1663569

Tekst zdjąłem sam.

To nie był tekst anty szczepionkowy a dotyczył manipulacji medialnych, dezinformacji i propagandy. Ale niektórzy boją się że taki tekst ściągnie na nich zemstę władzy. Nie chcą być żołnierzami wyklętymi a nie są niezłomnymi. Ja to szanuję.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1663572

Jak zwykle, mało że posklejane zwykle z tłumaczeń to jeszcze typowa manipulacja i usuwanie, zwł. gdy pojawi się krytyczny komentarz. Druga Lotna. Nie zasługujesz na publikowanie czy nazywanie blogerem skoro to tylko parcie do wieszania sklejanek, często z fałszem a często w ruskim interesie, o tym sekciarstwie już nie wspominając. To jakaś obca kultura, towarzyszu. Można wiedzieć, czym sie zajmowała rodzina? Poza tym, że w szpitalu poznałeś andersowca jako wkład walki z komuną.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663574

Z jednej strony się z nim zgadzam - jedna śmierć, cóż to jest w statystykach (pomijając, że dla najbliższych to jednak nie statystyka). Ale z drugiej strony, czy jeśli mówię o problemach w ruchu drogowym, to jestem:

anty-samochodowcem?

anty-ulicowcem?

anty-kodeksowcem-drogowym?

anty-paliwowcem?

anty-asfaltowcem?

anty-kierowcem?

Po co to wyolbżymianie, dyskredytowanie, obśmiewanie, naszywanie łatek? Czemu to ma służyć? Czy nie jest to przypadniem zakorzenionym w niektórych ludziach spadkiem po minionej epoce, kiedy tego typu "metody prowadzenia dyskusji" były jedynie słusznymi?

Nie jestem ANTYSZCZEPIONKOWCEM. I protestuję przeciw używaniu tego określenia w stosunku do każdego, kto zwraca uwagę na problemy związane z nowym typem szczepionek i propagandą wokół nich.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1663659

Komentarz może byłby i do rzeczy, gdyby nie to „wyolbżymianie” ... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Zbyszko

#1663910

j.w.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1663944