Naczelna Izba Lekarska: arcybiskup Gądecki oczekuje końca pandemii

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

 

Informacja, która pojawiła się na stronie www Naczelnej Izby Lekarskiej:

 

W styczniu 2021 r. prof. Andrzej Matyja - Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się na piśmie do Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z apelem o wyraźne i jednoznaczne wsparcie akcji szczepień przeciwko COVID-19. Prezes NRL powołał się na Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski dotyczącego szczepionek, które pomimo wielu ważnych, z punktu widzenia nauczania Kościoła i teologii moralnej, może nie być jednoznacznie zrozumiałe i dobitnie wskazywać szerokiej rzeszy odbiorców potrzebę zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Prosząc o wezwanie wiernych do licznego udziału w akcji szczepień, Prezes NRL wskazał jak ważna w tych czasach jest solidarność i wspólne działanie ku dobru innym.

Arcybiskup Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w swojej odpowiedzi z dnia 16 lutego br. wyraził nadzieję na szybkie zakończenie pandemii poprzez zaszczepienie jak największej populacji Polaków. Zwrócił uwagę, że najpoważniejszym dziś wyzwaniem nie jest brak chętnych do szczepień, ale problemy z dostawą samych szczepionek.

Arcybiskup złożył również pisemne podziękowania wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia, którzy ofiarnie i z zaangażowaniem podejmują walkę z pandemią.

 

https://nil.org.pl/aktualnosci/5328-odpowiedz-episkopatu-na-apel-prezesa-nil-w-sprawie-poparcia-akcji-szczepien

 

 

17.02 2021

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:11)

Komentarze

I tak trzymać. Szczepimy się i tyle. Reszta pewno do grobu. Szersza dyskusja na Ablicla com/Tezeusz.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1661882

tacy "katolicy" i "patrioci", jak Kryspin, Rebe i (St)Alina. Jak widać nawet Kościół jest be, jak nie zakłada foliowej czapeczki. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1661893

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co można wymagać o komuchów potomków tych co wjechali do Polski na sowieckich tankach. Ścierwoneon jest ich  domem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1661895

Reszta do grobu - będziecie strzelać w tył głowy?

Zastrzyknięci zaś  na pewno nie do grobu, a w nieśmiertelność. Ciekawe. Podziwiam tę wiarę, choć jej nie podzielam. Po prostu słyszałam inną teorię na temat zbawienia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1661963

Czy wiesz, że nie będziesz miał powikłań po szczepionce, jeśli umrzesz na covid?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661946

i Tońcie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1662196