Piotr Lisiewicz - cytat i dwie partie

Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

 

*

Współczesna struktura polityczna nie tylko Polski, ale całego świata podzieliła się na dwie formacje: - totalitarną przeciwko demokratycznej zwanej niekiedy solidarnościową lub solidaryzmu społecznego. Polska opozycja należy do światowej formacji totalitarnej.
Cytat Piotra Lisiewicza w tej sprawie:

]]>Pamiętam, jak na studiach na politologii wykładowca kazał nam zapisywać poszczególne polskie partie do światowych nurtów: ci to socjaldemokraci, tamci konserwatyści… Nie, u nas tamte podziały nie mają zastosowania, od 1989 r. obozy są tylko dwa: niepodległościowy i, jak nazwał to ostatnio Jarosław Kaczyński, „potężny obóz zdrady narodowej”. I ten drugi niezmiennie stara się zagospodarować lewicę, centrum i prawicę. Reszta to zawracanie głowy.]]>

]]>Wystarczy pooglądać gangsterskie kanały na YouTubie, by przekonać się, że w mafii pruszkowskiej też byli przestępcy lewicowi i prawicowi, a nawet religijni. Tyle że to są nieistotne ciekawostki, bo najważniejsze było, że mafia to mafia. Tak samo jest z opozycją. Albo po wyborach będziemy mieć w Polsce niepodległość, czyli samodzielne rządy PiS, albo wygra dawna bezpieka służąca lobby rosyjsko-niemieckiemu i trafi nas szlag. To jedyna stawka tych wyborów.]]>

Wykorzystuję powyższy cytat z wypowiedzi Piotra Lisiewicza jako argument mojej dość beznadziejnie powtarzanej tezy o tym, że dogmat podziału polityki na prawicę i lewicę we współczesnym świecie jest już zupełnie nieaktualny tak dalece, iż stał się jedynie narzędziem dezinformacji.

Współczesna rzeczywista struktura polityczna nie tylko Polski, ale całego świata podzieliła się na formacje totalitarne przeciwko demokratycznym zwanymi niekiedy solidarnościowymi lub solidaryzmu społecznego. 

Na przykład - dawna historyczna lewica jest po obu stronach tego podziału. Konkretnie polska współczesna komunistyczna i postkomunistyczna lewica nieomal w całości zameldowała się po stronie antypolskiego totalitaryzmu, zarówno europejskiego jak i rosyjskiego. Proszę zauważyć, że sam najtotalitarniejszy z totalitarnych Putin staje w "obronie demokracji", a jego bandycka agresja na Ukrainę jest uzasadniana walką z ukraińskim nazizmem.
Analogicznie, tak zwana "demokracja liberalna" jest w rzeczywistości politycznym i ideologicznym nurtem totalitaryzmu ze wszystkimi jego cechami.
Tak w praktyce wygląda ta dezinformacja.  

Co ciekawsze, przeróżne zdawałoby się naukowe poglądy również dają się uwieść tej dezinformacji, przede wszystkim unikając nie tylko zdefiniowania, ale nawet zauważenia zjawiska totalitaryzmu, jako imperatywu definiującego systemy polityczne []]>link]]>]. W ten sposób niemiecki totalitaryzm Adolfa Hitlera staje się okropny i zły, ponieważ jest prawicowym faszyzmem, a taki sam rosyjski totalitaryzm Józefa Stalina jest dobry ponieważ jest lewicowym i szlachetnym komunizmem.
Na tym polega ta dezinformacja.

Mówiąc prostym językiem, po polsku, totalitaryzm jest władzą bandyckiej mafii nastawionej na bezwzględną grabież. Jej celem jest traktowanie całego państwa jako łupu, a wszelkie państwowe instytucje są tylko po to, by zapewniać bezkarność tego złodziejstwa.
To jest wrogie przejęcie całego państwa i dalsza jego pasożytnicza eksploatacja.

Oczywiście, bardzo potrzebna jest dokładna definicja tego zjawiska, definicja precyzyjnie określająca to, co istotne i rzeczywiście ważne. Dlatego trzeba nad tą definicją pracować. Ale jeśli ją przeczytać i porównać z rzeczywistą polską opozycją albo przymierzyć do działania elit Unii Europejskiej, to ciarki po grzbiecie przechodzą.

 

* * *

Dlatego totalitarnym PO, PSL, Lewicy, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!

 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Tak samo już to widział książę Adam Jerzy Czartoryski. Widział bowiem w burzliwych czasach, w jakich przyszło mu żyć i działać, dwie tylko partie: polską i anypolską.

Jak dotąd nie widać na horyzoncie monografii poświęconej temu wielkiemu Polakowi, która już dawno temu powstać powinna była zbiorowym wysiłkiem historyków. Przekracza to bowiem możliwości pojedyńczego badacza.

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1653948

Polski mąż stanu, prezes Senatu, pisarz, poeta, mecenas sztuki i kultury napisał:

"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie".

Odznaczony Orderem Virtuti Militari.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1653950

 

Niebezpieczne gry słów, gra półsłówek, sra półgłówek stosowane w relacjach publicznych  mieszają w głowach ludzi dobrej woli, są znakomitym narzędziem w polityce dezinformacyjnej stosowanej przez oszustów politycznych. A wtedy, gdy do niebezpiesznych gier słowami przystępują dziennikarze oraz ludzie wpływu kształtujący opinię publiczną działający w złej wierze - wtedy skutek ich sprzeniewierzena jest równy zbrodni.

Podam parę przykładów. kompromitacji słów w służbie czarnej propagandy.

_______________________________________________________

PRYWATYZACJA - wyprzedaż

Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

Ponad 1,2 tys. transakcji zbycia akcji lub udziałów skarbu państwa, gdy w Ministerstwie Skarbu Państwa zasiadali nominaci rządu PO–PSL, opiewało na niecałe 60 mld zł.

To dużo?

W porównaniu z wartością majątku, wpływami z dywidendy, gdy firmy te są dobrze zarządzane, to były grosze. Sprzedaż szła także przez giełdę, gdzie za śmieszne pieniądze, jak alkoholik potrzebujący na zaspokojenie nałogu, wyprzedawali akcje KGHM, PKO BP, ENEA, PGE, Tauron.

Wyzbyli się nawet Polskich Kolei Linowych! Za naszych rządów udało się je odkupić. Za śmieszną kwotę 8 mln zł oddali kapitałowi zagranicznemu prawa do utworów największych gwiazd polskiej estrady, które należały do Polskich Nagrań. To mało?

Jak alkoholik?

W tym nie było żadnego pomysłu, żadnej strategii, poza szybkim pozyskaniem gotówki, której też jakoś nie było, bo przecież ciągle słyszeliśmy, że „piniendzy nie ma i nie będzie”. Nie było na pomoc dla polskich rodzin, na programy takie jak 500+ czy na 13. i 14. emeryturę, na nic nie było i praktycznie w nic nie inwestowali.

Tygodnik Sieci 34/2023 "Wyprzedawali Polskę jak alkoholik" [link] - plan wielkiej platformerskiej grabieży pozostaje aktualny - Jacek Sasin

_______________________________________________________

WOLNOŚĆ SŁOWA - wolność kłamstw, zniewag i chamskich bluzgw

_______________________________________________________

DEMOKRACJA - totalitaryzm.

_______________________________________________________

SPRAWIEDLIWOŚĆ OSTOJĄ MOCY I TRWAŁOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ - sędziokracja albo totalitaryzm zamiast sprawiedliwości, czyli czarna polewka albo inny żurek zamiast uczciwych sądów. .

_______________________________________________________

I tede i tepe

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1653955

O godzinie 21:10 na antenach TVP 1 i TVP Info wyemitowany zostanie pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu dokumentalnego "Reset". Będzie on nosił tytuł "Handel Katyniem". Zachęcamy do obejrzenia kontynuacji dokumentu autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza i red. Michała Rachonia. Z kolei w programie "W punkt" w Telewizji Republika o 20:00 gościć będą właśnie autorzy "Resetu".

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1653966

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1653997

 

Rzecz do niezłego reportażu, zawierającego kolejne elementy tego oszustwa. Trochę tak jak konstrukcja namiotu, złożona z masztu, na którym powieszone jest to oszustwi i wbite dookoóła "śledzie", w których zakotwiczone są sznurki, na których rozpięty jest cały namiot. Takim śledziem oszustwa prywatyzacji była na przykład formuła "przedsiębiorstwa państwiwego w likwidacji".

A tymczasem to nie przedsiębiorstwo miało być likwidowane, ale jego forma prawna, która także nie miała być zlikwidowana, ale przekształcona na formę spółki prawa handlowego. A nad tym całym procesem czuwać miało Ministerstwo Przekształceń Własnościowych, które jednak wbrewa nazwie niczego nie przekształcało, ale wszystko co się dało likwidowało.

prekształcenie powinno być zrealizowane by przedsiębiorstwo mogło się sprawniej i lepiej rozwijać, ponieważ legenda liberalnej doktryny opowiada, że własność prywatna jest lepsza od państwowej. A tymczasem ta rzekomo lepsza forma własności zwykle okazywała się śmiertelna dla prywatyzowanego predsiębiorstwa.

I na tym polegało to oszustwo.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1654022

W odróżnieniu od tak zwanych opozycyjnych elit oraz ich kabaretów, które są tylko śmieszne. Ta śmieszność oszywiście bardziej dotyczy tych elit, w mniejszym stopniu kabaretów, które po prostu są mniej śmieszne. Raczej bardziej prymitywne niż śmieszne. A to z kolei dotyczy elit.

Szczególnie tych elit, które są tak prymitywne, że aż śmieszne.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1654034

Od samego dziela stworzenia jest podzial spoleczenstwa na dwie partie z angielskiego czyli czesci tlumaczac na jezyk  polski Te dwie czesci to ci ktorzy sa po stronie dobra i ci ktorzy sa po stronie zla. Dobro to prawda, zlo to klamstwo, dobro to wyobraznia, zlo jej brak. Dobro to Bojazn Boza, zlo to pycha i arogancja: Tak mozna ciagnac bez konca te kontradykcje. Dobro to madrosc zlo to glupota. Kiedys w czasach biblijnych byl spor pomiedzy dwoma kobietami o dziecko, jedna i druga twierdzily ze jest ono jej. Owczesni nie umieli tego sporu rozstrzygnac, wiec poszli po rozstrzygniecie do krola Salomona. Salomon powiedzial tym kobietom ze skoro nie potrafia sie w tej sprawie pogodzic to on kaze to dziecko przepilowac i kazda dostanie po jego polowe. Na to jedna z nich chetnie przystala na takie rozstrzygniecie myslac ze skoro ja nie dostane, niech i ona tez nie ma. Natomiast ta druga powiedziala ze  juz woli by ona tego dziecka nie dostala byle dziecko zylo. Wtedy krol Salomon powiedzial ze matka jest ta dla ktorej zycie dziecka bylo najwazniejsze. Dlaczego ja o tym pisze? Uwazam ze takim dzieckiem jak w tej historii jest Polska, jedni chca jej prosperity gdy drudzy za wszelka cene zawladniecia, nawet kosztem jej upadku. W tym wszystkim pomaga zlo udajace dobro. Polityka to taka "nauka" ktora pozwala przy pomocy roznych trikow dopchac sie do wladzy. Nie licza sie ani kompetencje, ani uczciwosc, wazne jest by wyborcom zrobic teatr ktory kupia i wtedy zdjac maski z twarzy grajac kogos zupelnie innego niz w tej masce. Aktorstwo polityczne latwo rozszyfrowac. Nie chce dawac przykladow, bo znaja je wszyscy. Tutaj nie mamy do czynienia z lewica prawica czy srodkiem. Zlo i dobro sie przeplataja ze soba. Przynaleznosc do partii dobrych czy zlych nic tu nie mowi. Nie slowa sie licza lecz czyny. Tutaj mozna zastosowac matematyke, liczby nie klamia. Kto na ile zadluzyl, kto na ile przetrwonil, kto po prostu lepiej gospodarowal. W jakim miejscu dzisiaj jest Polska? Puenta jest taka ze zlo nalezy pietnowac niezaleznie od tego w jak piekne slowka jest ubrane. Najbardziej nieprzyjemna sprawa jest pieniactwo zarowno na posiedzeniach sejmu, jak tez w kampaniach wyborczych. Moze wymagam zbyt wiele od tych ktorzy chcieliby rzadzic przez nastepna kadencje? Ja mam do nich takie pytanie: czy chcecie przepilowac Polske na dwie czesci, czyli jedna czesc zlych a druga dobrych? Wyobrazam sobie ze w tym nowym Sejmie nie bedzie miejsca dla takich ktorzy sa pieniaczami. Takich mozna zauwazyc juz w kampanii oskarzen. Moze zle patrze, ale nie widze programow, a tylko wzajemne okladanie sie. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanStefanski

#1654169