Jak to Was nie ruszy, to już nic Was nie ruszy…

Obrazek użytkownika KontrowersyjneKontrowersje
Idee

Każdego wieczoru miliony Polaków zasiada przed telewizorami, żeby zobaczyć kolejne wydanie Wiadomości, Faktów i Wydarzeń. Niby jesteśmy dorośli, niby rozgarnięci, niby wyedukowani, niby cywilizowani i niby „widzimy” co się na świecie dzieje, a mimo to jutro będziemy się kłócić. Oj będziemy się kłócić! Ale to będą kłótnie! O racje Kaczyńskiego, o racje Tuska, o racje Komorowskiego, o racje Palikota i o wszystkie te tematy, które nasi kochani (o)szoł(o)meni nam podsuną. Będą specjaliści, będą eksperci w studiu, będzie kolorowo, będą wykresy, „dowody”, sugestie bezstronnych komentatorów i będziemy my – „głupi naród” przed TV… A dlaczego? Po co? No jak to po co – przecież trzeba wiedzieć co się dzieje w kraju i na świecie!

A co się dzieje na świecie? No jak to co?! To samo co wczoraj: gdzieś tam 65 ofiar śmiertelnych, jeszcze gdzieś indziej 107 ofiar śmiertelnych i 40 poszkodowanych, permanentna wojna w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz – wisienka na torcie - klasyczny już pojedynek Kaczyński kontra reszta (politycznego) świata. Na deser Palikot z wibratorem/jointem/pistoletem/świńskim łbem/inne (niepotrzebne skreślić). Oj znieczulili nas… oj i to bardzo. 107 ofiar śmiertelnych? Przykre, ale to przecież żaden „wynik”… Wojna w Afryce? Tam przecież musi być wojna, bo oni nie są jeszcze tak cywilizowani jak my... Wojna na Bliskim Wschodzie? Zostaje tylko się uśmiechnąć delikatnie pod nosem – przecież ta wojna jest stara jak świat… Politycy pajacujący i kłócący się jak dwie małe dziewczynki o lalkę? No wstyd i porażka, ale i tak pójdę głosować – TYM RAZEM SIĘ UDA! Oczywiście ironizuję, ale nie da się ukryć, że powoli nic już nas nie rusza. Może być i 7.000.000 ofiar dziennie, mogą złapać senatora na narkotyzowaniu się z dziwkami, ludzie hołdujący komunizmowi mogą zmienić Nam nazwę ustroju politycznego na „demokracja”, a My co? Dopóki nas to „nie dotyczy” jedynie z irytacją kiwamy głową i wyżywamy się pisząc teksty, pokazując jacy silni i mocni jesteśmy… przed klawiaturą i monitorem.

Powtarzaj za mną: Jestem Wolny! 

Ja wiem, ja wiem – rozpędziłem się chyba za bardzo. Przecież tutaj - na tym portalu - każdy wie, że media to propaganda, Tusk to **** (przez „ch”), a Niemcy, Ruscy, Żydzi (i pedały) okradają nas na każdym kroku i coś knują przeciwko nam… Znamy również lekarstwo na to całe zło – pogonić obecny rząd i niech przyjdą nowi politycy. NAJLEPIEJ MŁODZI! Przecież oni jeszcze mogą coś zrobić (złośliwy dodałby, że więcej nakraść). Ponoć człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach i doświadczeniach. Może i obywatele nie mają obowiązku pamiętać z historii kurestwa polskiej szlachty, czasu zaborów, tortur wojennych, czy też represji komunizmu, ale KURWA MAĆ! Jak można być tak ślepym, żeby nie pamiętać rządów SLD, PIS, PO, PSL i po raz kolejny wierzyć, że tym razem „wybierzemy dobrze”. Wybraliśmy kiedyś SLD i co? I GÓWNO. Wybraliśmy kiedyś PIS i co? I GÓWNO. Wybraliśmy już dwa razy PO i co? Wiadomo co. Do tego, jako przydupaski, rządziły też: Samoobrona, LPR i PSL. Od 1993 roku w Polsce rządziło SZEŚĆ partii. Każda obiecywała „wszystko” dla „wszystkich” i miała swój „jedyny i niepowtarzalny” pomysł na lepsze jutro… i co? I jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Dzieci jak się oparzą to wiedzą, że gorącego nie wolno dotykać, a my? Wygląda na to, że co chwila pchamy  obie ręce do ogniska, jakbyśmy nie wiedzieli, że to cholernie boli. Kolejne partie mówią Nam: „MY WIEMY JAK ZROBIĆ, ŻEBY W POLSCE BYŁO LEPIEJ! MY O CIEBIE ZADBAMY!”. Przypomnę, że poprzednicy MÓWILI TO SAMO. Dlaczego więc wciąż ich słuchamy? 


To oni mają zrobić Ci dobrze?
 

Jedną z definicji szaleństwa, jest „robienie tego samego, oczekując za każdym razem innego rezultatu.” W takim wypadku zapytam dosadnie: Czy Nas wszystkich pojebało? Mamy ręce, mamy nogi, mamy rozum, zdolność krytycznego myślenia i umiejętność organizacji własnego życia, a mimo tego co cztery lata oddajemy pieczę nad NASZYMI SPRAWAMI bandzie patałachów, którzy pragną jedynie nakarmić  własne ego władzą, lub po prostu wygodnie żyć. Przecież chyba wszyscy rozumiemy powagę sytuacji. System, w którym setki tysięcy Polaków zarabia 1600zł, żeby opłacić dietę gównorobiącym posłom i senatorom NIE SPRAWDZA SIĘ! Pomimo tego wygląda na to, że łatwiej pójść na wybory, uwierzyć w obiecaną „kiełbasę” i potem marudzić, stękać i być nieszczęśliwym, niż stanowić samemu o sobie i zacząć żyć, a nie trwać... Oj znieczulili nas… oj znieczulili.


Masz się wkurwić!

Nie wierzę w głupotę Polaków i w to, że czegoś nie potrafimy. Polacy może są zmanipulowani, okłamywani, przestraszeni, zestresowani i wciągnięci w różne gierki, ale na pewno nie są głupi. Uważam, że Polacy nie muszą i nie powinni mieć przed kimkolwiek kompleksów. Nie rozumiem jednak jak w tym kraju, po tylu rozbiorach, po tylu latach okupacji, po tylu latach cierpienia naszych przodków my zachowujemy się tak, jakbyśmy nie mieli swojej przeszłości i nie mogli z niej czerpać dla dobra przyszłych pokoleń. Przeszłość pokazała, że Polak zamknięty w jakimkolwiek „systemie” czuje się źle – czuje się tragicznie, a w życiu DO CHOLERY chodzi o to, żeby być szczęśliwym. Wbrew pozorom świat, w którym żyjemy, nadal działa według bardzo prymitywnych zasad, ale czy Polaków nie stać na to, żeby wymyślić wreszcie „koło”?

Media karmią nas złymi informacjami, bo dobre informacje się nie sprzedają. My stajemy się znieczuleni, a Ci którzy widzą i wiedzą, że dzieje się źle zadają retoryczne pytania „No ale co zrobimy?”. Najlepiej nic - wystarczy siedzieć na dupie z NADZIEJĄ, że będzie lepiej. Tym bardziej, że każdego ranka otwieramy okno, wietrzymy sypialnię po spokojnie przespanej nocy, wpuszczamy to świeże powietrze i… nic złego za oknem się przecież nie dzieje – supermarkety nadal otwarte, a samochody jeżdżą po ulicach. Wystarczy jednak trochę szersza perspektywa i dzieje się ludzie… oj dzieje. Jak to Was nie ruszy, to już chyba nic Was nie ruszy:Korea Północna - Kraj Cichej ŚmierciDzieci złego państwa 

Pomimo wszelkich dzielących nas poglądów, opinii, czy przekonań łączy nas jedno – Polacy nienawidzą skrępowania. Obojętnie czy jest to skrępowanie komunistyczne/demokratyczne, czy zwierzchnictwo szefa w pracy - żaden prawdziwy Polak nie lubi być traktowany jak głupek, którym można pomiatać. Odstawcie proszę prozac, telewizję, czy cokolwiek przez co stajecie się otępiali i pozbawieni empatii - to nie jest złośliwość, tylko szczera prośba. Zdecydujcie się wreszcie, po której stronie historii chcecie być! 


ketrab@mail.com 

PS. Nie jestem fanem Radia Maryja, ale posłuchajcie proszę tej starszej Pani:


ŚWIETNY TELEFON DO RADIA MARYJA

 

 

Brak głosów

Komentarze

Dlatego uważam, że przebudzenie nastąpi. Powiem więcej: jest w drodze, ale wszystko, co piękne, rodzi się powoli i w bólu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252557

 i tak jak w Marszach - czoło jest już u celu, a pochód jeszcze idzie i idzie w setkach tysięcy!

*******************************************

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#252606

Trudno mi w to uwierzyć, że "przebudzenie jest w drodze"... Wychodzę codziennie na ulice i nie widzę tego. Jeśli "przebudzenie jest w drodze" to napiszcie mi proszę gdzie jest cały peleton... Nie muszę być w czubie, ba: mogę doczłapać ostatni jak już będziecie zatrzaskiwali drzwi - wszystko mi jedno, tylko w którą stronę mam biec? Mówię ludziom to co piszę tutaj - nie uważam się za wariata, ale widzę spojrzenia innych i wiem, że oni mnie za niego uważają. Strony z alternatywnymi informacjami prowadzą na złamanie karku pojedyncze osoby, które nigdy nie będą miały takiej siły przebicia jak "system". Obawiam się bardzo, że inni obudzą się grubo za późno, a ja sam to raczej nic nie zrobię.

Zapraszam każdego do rozmów - dialogu - wspólnych pomysłów. Mój adres znacie z podpisu pod tekstami: ketrab@mail.com. Nie organizuję grupy, ani sekty, ani stowarzyszenia, ale chcę chociaż poznać ludzi, którzy zdają sobie sprawę, że świat z telewizji nie istnieje. Od czegoś trzeba zacząć - poznać się - pomyśleć - działać. To nie jest tanie ogłoszenie matrymonialne - ja po prostu mam już dość "dymania" mnie przez system, choć zdaję sobie sprawę, że wolność trzeba wywalczyć - nothing for free, jakby to powiedziała Dżoana Krupa.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252668

Dobry materiał.......
I tak należało go pokazać!
Wielu zrozumie

Vote up!
0
Vote down!
0
#252611

Dziękuję - starałem się. Mam nadzieję, że wielu zrozumie, bo po prostu nie można myśleć, że Polska tak zarządzana przez oszołomóm, poślizga się tak jeszcze z 20, 30, 40 lat i będzie super - nie jestem prorokiem, ale nic nie będzie super. Bedzie tylko gorzej jeśli nie zaczniemy polegać na nas samych i... na naszych sercach - tak jak mówił premier: "W życiu najważniejsza jest miłość." ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252650

Telefon starszej Pani jest wymowny, podobnie jak tekst Autora.
Co prawda telefon do Radia Maryja miał miejsce półtora roku temu, ale istotne tu są aktualne komentarze pod filmem i ich ilość.
Powiada się, że "Rydzykowe Mohery są agresywne",czyli wojownicze. Ja jednak uważam, że nie są.
Na stronie Gazety.pl widziałam dzisiaj materiał nagrany przez prowokatora na Marszu 21 kwietnia,
Naśmiewał się z ludzi zupełnie bezkarnie, filmując ich przy tym i nagrywając. Jego tropem poszła Gazeta publikując nagranie.
Oczywiście, dodała w swoim komentarzu, że uczestników było tylko 20 tysięcy!
Kpią, szydzą, kłamią, manipulują, ale do czasu. Mam nadzieję, do licha, że tylko do czasu!

Vote up!
0
Vote down!
0
#252613

Co to kogo "koko spoko" nachapanego na POdatkach wegetującej biedoty, ma ruszyć...

do czego ma skłonić(?) do ustąpienia ze stanowisk idei (Chicago 1996 r.) „najlepszy INTERes można zrobić na brakach i głuPOcie” …

Wybierających POurzędUników - za wszelką cenę unikających rezygnacji z przywilejów i korzyści uzyskiwanych z POlitycznie „legalizowanego” ZŁOdziejstwa "społecznego" …

Zapewniającego SUKCESywne POszerzanie braków i głupoty POlitycznej...

Oto „cud wiary" - wyznawców -> wyznania "POlskość to nienormalność" ...

o take POlskę - POlis bezkarności = arcy niegospodarności administracji wewnętrznej zabiegali - (5 lat) zaPObiegający ujawnienia zamiarów ...

najPOdstępniejszych hi100rycznych moCOdawców (?) kapitulacji państw oportunistycznych armii POurzędUNIków ...

„ platform obywatelskich” POniewolników przestępczości generalnie żerujących na wszystkim.

Żeby „niczego nie było” łącznie z generalicją państwowców…

Taka „cywilizacja” nagminnej bezsensownej śmierci…

POwinność nowoczesnych POwyborców-> Obywatelu RP... śmierdź brakami wszystkiego i głupotą POlityczną robienia nic do śmierci -> beznadziejnego status quo „POlityki gospodarczej”…

Pozdrawiam
J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252629

Autor tego wpisu najwyrazniej byl pod wplywem najwiekszego uniesienia,obrazujacego aktualna sytuacje jego punktu widzenia w kraju.
Filmy natomiast sa wstrzasajace,w ktorych autor daje do zrozumienia,ze taka przyszlosc moze spotkac Polakow,jesli beda nadal tylko pisac lub ogladac tvn.
Z jednej strony ma racje,bo media calkowicie sa pod kontrola rzadowa.Opierajac sie teorii,ze media ksztaltuja poglad,wzorzec postepowania czy nawet osobowosc,miliony ludzi w Polsce,nie majac dostepu do internetu,zmuszeni sa ogladania propagandy.
Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

someone

#252637

Nie byłem pod wpływem największego uniesienia przygotowując ten tekst - jeszcze dodam tutaj wpisy, gdzie kompletnie "odlecę literacko" ;). Filmy są wstrząsające bo pokazują między innymi, jak środowisko nas kształtuje, jak można nas wytresować, jak można pozbawić nas człowieczeństwa. Polaków już spotkało to co jest w tych filmach - tylko, że w przeszłości. A, że historia lubi się "powtarzać", warto z niej CZERPAĆ.

Ja nie jestem starym człowiekiem, ale "Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości" (to nie są moje słowa - to Piłsudski). A jaką my mamy przeszłość? Pełną bólu i cierpienia, często bezmyślnie okraszaną krwią naszych przodków w imię lepszej przyszłości - lepszej przyszłości DLA NAS. Mamy to o co walczyli? Z samego szacunku dla przeszłych pokoleń Polaków, którzy mordowali się z niewolniczymi systemami, powinniśmy się pogodzić i iść w jedną dobrą stronę. Nie interesuje mnie to, że cały świat stoi na głowie - POSPRZĄTAJMY WRESZCIE WŁASNE PODWÓRKO.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252663

Nie sadze,ze jest to do posprzatania.Moim zdaniem za pozno juz.Zadluzeni ludzie drza ze strachu,aby nie stracic pracy.
Odwazni i mlodsi juz dawno wyjechali,inni sa obojetni,a jeszcze inni probuja cos pisac.Pozostali rencisci,emeryci oraz agenci sowieccy.
Wojska praktycznie nie ma,policja uzbrojona po zeby i gotowa do kazdej akcji.Nawet jak zginie troche ludzi,nikt palcem nie kiwnie.Reszta ludzi sie wystraszy i bedzie siedziec jak mysz pod miotla.Polacy wiele lat przezyli pod okupacja,przezyja i nastepne.Troche inne kraje to skrytykuja,a potem pojdzie w zapomnienie.Zyjemy aktualnie w zupelnie w innym swiecie geopolitycznym.
http://wpolityce.pl/artykuly/28076-rosyjska-oferta-nie-do-odrzucenia-albo-nowy-podzial-stref-wplywow-w-europie-albo-prewencyjne-uderzenie

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

someone

#252679

Ja mam nadzieję, że jest to do posprzątania. Będę też próbował tę nadzieję zaszczepić w innych. Musimy się jedynie (czyt. aż) zebrać i działać wspólnie - każdy ma coś do zaoferowania: Jeden jest piekarzem, drugi umie naprawić kibel, a trzeci sypie dobrymi żartami. Musimy jedynie przestać być "krzykaczami" i na siłę wciskać sobie "swoje racje". Każdy ma prawo do własnych pomysłów, poglądów, różnorodności, własnej ekspresji i rozwoju osobistego. Niestety póki co nie jest nam dane cieszyć się "życiem", bo ktoś lub coś EWIDENTNIE chce nas traktować jak więźniów i uprzykrzać nam życie. Nie wiem kto i po co - mogę się domyślać. Bez manifestów, bez pochodów, bez użerania się z władzą możemy zrobić sami sobie dobrze - tylko niech nas chociaż będzie na początek z 10 osób, bo na razie "w klubie" jestem chyba sam :/

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252777

tak,że żyć się odechciewa na tym parszywym świecie... będę miał jeszcze jedną koszmarną noc, mimo to rano zwlokę się z łóżka, ucałuję żonę i pojadę do pracy. W pracy będę myślał o kontrakcie, który właśnie wykonuję, będę uśmiechał się do klienta i zapytam go jak się czuje. Jestem pewien, że powie iż czuje się świetnie, chociaż może oglądał wczoraj wieczorem ten sam film o Korei, co ja...

Vote up!
0
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#252689

Użyłem filmów o Korei, bo sceny tam zawarte są dla Nas wręcz nierealistyczne, ale cholera prawdziwe... Kiedy pierwszy raz zobaczyłem te obrazy pomyślałem, że "to jest kurwa jakiś kosmos". Najsmutniejsze jest to, że w Polsce był już kiedyś taki "kosmos". W imię czego mamy ryzykować, że stanie się to ponownie? Może nie zrobią nam znowu obozów, ale są setki "wyrachowanych" sposobów, żeby "umilić" nam życie. Z resztą już widać jak np. pętla finansowa zaciska się "szeregowym" Polakom na szyi... W imię czego takie życie?

http://www.youtube.com/watch?v=HhBuH_9pJ24 - dla tych, którzy chcieliby odetchnąć po wstawionych przeze mnie filmach.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252774

Wpadasz w typową pułapkę przekazu medialnego. Nie piszesz tego wprawdzie wprost, ale główne przesłanie to zwrot: "WSZYSCY JUŻ RZĄDZILI". Co niby prawdą jest ale to taka bardziej gówno prawda.
Ile procent czasu od 1989 roku rządził PiS (wcześniej PC) - odpowiedź na to pytanie jest sednem błędu logicznego zawartego w Twoim wpisie. A ponieważ błąd tkwi w założeniu to cała reszta jest w związku z tym sofizmatem.

Wklejone filmy są jak najbardziej adekwatne do tego co się dzieje.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#252730

Andrzeju nie wpadam w żadną pułapkę. Napisałem wyraźnie "Od 1993 roku w Polsce rządziło SZEŚĆ partii. Każda obiecywała „wszystko” dla „wszystkich” i miała swój „jedyny i niepowtarzalny” pomysł na lepsze jutro...". To że wcześniej w strukturach władzy byli Ci sami ludzie, którzy są i teraz to każdy tutaj wie. Odnoszę się natomiast do stanu obecnego i nie powiesz mi przecież, że WSZYSTKIE OBECNE partie nie miały swoich "5 minut": SLD? było. PIS? było. PSL? było. Solidarna Polska i Ruch Palikota? To są panowie i panie, którzy już u władzy byli i tworzą "coś nowego" - chyba jedynie dla własnego ego. PO? było, jest i pewnie będzie. Mój tekst nie jest więc sofizmatem.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252762

Andrzej słusznie zauważył. Nie możesz wrzucać wszystkich rządzących do jednego worka. Poza PiS pozostałe partie to w wiekszości ten sam "salon". jesli mówic o proporcjach - to w ciągu 20 lat PiS mógł efektywnie wykorzystać może 5 % tego czasu.(95% to rządy postokrągłostołowców). To stanowczo za mało, aby zmienić cokolwiek w państwie. Musisz też wziąć pod uwagę, w jakich warunkach politycznych odbywało się to "rządzenie".
Słuszny gniew, lecz nie można zachowywac się jak "walec" który wgniata wszystkich tak samo w podłoże.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#252776

No jak chcesz - masz święte prawo do własnego zdania. Jest w Twoim i Andrzeja spostrzeżeniu sporo racji, a Wasze odpowiedzi traktuję jako uzupełnienie mojego wpisu, a nie kontrargument, który stawia mój tekst na równi z sofizmatem (jak to napisał Andrzej).

Idź więc głosuj na PIS - może tym razem będą lepsze/gorsze/inne "warunki polityczne" i dzięki tej partii Polska stanie się krajem o jakim marzę. Życzę Tobie i sobie żebyście Ty i Andrzej mieli rację. Ja bardzo chętnie mogę się mylić w tym, że obojętnie jaka partia będzie rządziła w tym systemie to w Polsce będzie tylko gorzej - dlatego póki co będę jak "walec" dla wszelkiej władzy i niesprawiedliwości.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252784

Miałam napisać to samo, co Ty i Andrzej. Doceniam wpis Autora, czemu dałam wyraz klikiem w odpowiednie miejsce:-) Ale co do PiS, to - oprócz tego, co napisałeś Ty z Andrzejem, czyli krótkości bycia u władzy - dodam jeszcze opanowane zarazą media. Oraz - niewątpliwie istniejącą - agenturę wpływu, jeśli nie wręcz działania. Wystarczy popatrzyć, jak ciężko ma Orban, chociaż na starcie przewagę miał dużo większą, większe poparcie.

Podobnie jak z oceną  PiS-u, jest z Radiem Maryja. Może nie dotyczy to Autora, może On napisał to prawdziwie, to ok. Ale często jest tak, że jak chwalimy coś w RM, to mamy skłonność się zastrzec "wprawdzie nie popieram o. Rydzyka" albo "co prawda nie jestem fanem RM". Na szczęście teraz przebija się do społecznej świadomości szeroki ruch w obronie Trwam, więc może ta presja wewnętrzna w nas zelżeje.

To, co opisałam w powyższym akapicie, można też zaobserwować w sprawie Smoleńska. "Wprawdzie nie wierzę w zamach" - można czasem przeczytac czy usłyszec publicznie nawet jeśli ktos prawdopodobnie prywatnie w zamach wierzy. Niedawno na wPolityce był tekst z takim stwierdzeniem. Tekst autora, który - sądzę - jest po prawej stronie. Nie zdzierżyłam i odniosłam się do tego w komentarzu. Bo jeśli nie wierzę, to muszę mieć do tego jakieś przesłanki. Jesli nie wierzę, to znaczy, że uważam, że zamachu raczej nie było - znowu więc pytanie o przesłanki.

Może to taki trybut, który trzeba uiścić, żeby móc coś powiedzieć ważnego? Jak kiedyś w publikacjach naukowych. Żeby mogła się ukazać, trzeba było chociaż we wstępie zacytować aprobująco któregoś z klasyków. Najpierw było do wyboru czterech: Marks, Engels, Lenin, Stalin. Potem zostało tylko trzech. Taki aprobujący cytat to był warunek i zarazem uwiarygodnienie się, przez niektórych wykorzystywane żeby przemycić coś miedzy wierszami.

Główny wpis jest tylko pretekstem, żeby te uwagi móc wypowiedzieć, Autorze nie zrozum mnie źle, bo poza tym się z Tobą zgadzam, bardzo zgadzam.

Pozdrawiam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#252856

A dlaczego miałbym zrozumieć Cię źle? Napisałaś co myślisz i czujesz - tak trzeba.

Rozumiem co masz na myśli pisząc, że modne stają się powiedzenia w stylu "wprawdzie nie wierzę, ale...", czy "w prawdzie nie popieram, ale...". Użyłem podobnego stwierdzenia w stosunku do Radia Maryja, ponieważ szczerze "nie jestem fanem Radia Maryja" - słuchałem go może z 3-4 razy w życiu i jakoś nie było okazji i chęci, żeby się z nim bardziej zaznajomić. Pisząc, że nie jestem fanem, nie piszę jednocześnie, że jestem jego wrogiem - mam pełen szacunek do słuchaczy Radia Maryja oraz widzów TV Trwam i sam nie wiem do końca o co chodzi z ich ciągłym dyskredytowaniem. Ludzie się ich boją, czy po prostu jest trendy ich wyśmiewać i wtedy człowiek wydaje się "mondżejszy"?

Na temat Smoleńska wypowiadać się nie będę, bo inni o wiele lepiej naświetlają ten skandal. Sam fakt złamania tak wielu procedur przed lotem i w trakcie lotu, "dziwne" prowadzenie śledztwa naszych władz oraz ten "raport" z wnioskami nawet ślepemu i głuchemu dałyby do myślenia, że prędzej ktoś ma brudne rączki w tej sprawie, niż brzoza połamała samolot i że była to jedynie wina pilotów.

Wiem, że niektórzy z Was wierzą, że PIS może zrobić wiele dobrego. Ja się z Wami o to kłócić nie będę, bo to nie ma sensu - po prostu idźcie na wybory, wybierzcie PIS i jak będą rządzili, to zobaczymy jak będzie. Ja na razie zostanę przy swoim, że prawdziwi Polacy powinni zebrać się razem, kopnąć ten cały "system" monetarno-polityczno-administracyjny w dupę i nie ufać nikomu - żadnym liderom - tylko sobie i ludziom, których znają (nie tylko z TELEWIZORA!). Nie musi być nas 38 mln. Nie musi być nas nawet 1.000.000 - wystarczą tysiące, żeby swobodnie tworzyć niepodległą społeczność, której każdy będzie nam zazdrościł. To wymaga poświęcenia i takiego małego kroku wstecz - ja wszystko wiem, ale jeśli nadal będziemy tkwić w systemie (bez względu, którą partię "kochacie"), to będzie co chwila tak:

http://www.youtube.com/watch?v=RdxaUfgapDY

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252867

Intencje masz dobre, ale pomyślmy. Po pierwsze - kto ma się zebrać i pod wpływem czego. Wezwiesz pisaniem na NP? Dobrze, ja Ci przytaknę. Jeszcze kilkanaście/-dziesiąt osób Ci przytaknie. I koniec akcji.

Zresztą w Rosji kiedyś się ruszyli, a potem na czele stanął Lenin. I wiemy, jak wyszło. Najpierw sprawdzone struktury, organizacja, a potem ruszenie się, a nie na odwrót.
Zresztą w okolicznościach, w jakich był u władzy PiS, nawet Lenin by nie dał rady. Chyba żeby - za Leninem - PiS zastosował metody Czeki: wyrżnął agenturę np. w mediach, WSI-oków, esbeków, zbrodniczych sędziów. Ale wtedy zagranica zacisnęłaby nam sznur na szyi embargami albo czym gorszym.

Doceń Radio Maryja, kilkakrotne włączenie to mało, mogłeś źle trafić. To siła oddziaływania o wielkim zasięgu. Największy, jak dotąd, marsz był z powodu właśnie telewizji Trwam, a to jest to samo, co Radio Maryja. RM potrafiło też w ub.r. zorganizować 300-tysieczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Pomyśl, dlaczego tak jest atakowane, i to najgorszą bronią - ośmieszaniem słuchaczy, tak żeby wstyd było się przyznac do bycia zwolennikiem. Oszczerstwa na założyciela. Dlaczego? Własnie dlatego, co wyzej. Radio Maryja potrafi ludzi mobilizować, informować, krzewi patriotyzm, troskę o państwo, impregnuje na propagandę.
Na utworzonej przez o. Rydzyka uczelni kształci się patriotyczna, uczciwa młodzież - wspaniałe zasilenie społeczeństwa.
Radzę Ci - jeśli możesz - włączać RM o 13.00. Podawane są wtedy wiadomości, a potem po przeglądzie prasy Aktualności Dnia. Ponadgodzinne. Z reguły świetne. Można też odsłuchać na ich stronie, bo potem wrzucają. Słuchacze RM to jest wielotysięczna armia, i nie są to tylko ciemne schorowane staruszki.

Powtarzam: według mnie najpierw ustabilizowane struktury, organizacja, a potem ruszenie się, a nie na odwrót, bo wtedy pojawią się szemrani samozwańcy-demagodzy.

PiS może popełniać błędy i na pewno popełnia. Ale to są błędy, a nie świadome szkodnictwo czy zdrada.

Pozdrawiam

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#252877

Spokojnie - ja tutaj nie robię zbiórki. Napisałem tekst o znieczulicy jaka panuje u nas w kraju - BO TAKA ZNIECZULICA PANUJE. Życzę sobie, żeby mój powyższy tekst chociaż w jednej osobie obudził empatię, która została "uśpiona" przez "system". Materiały, które tutaj wstawiam, nie wstawiam po to, żeby zbić jakikolwiek kapitał. Chcę jedynie pomóc.

"Według mnie najpierw ustabilizowane struktury, organizacja, a potem ruszenie się, a nie na odwrót, bo wtedy pojawią się szemrani samozwańcy-demagodzy."
- Ależ oczywiście, że TAK! 3xTAK! Tylko rozmawiajmy ze sobą o tym. Korespondujmy, wymieniajmy poglądy, bo bez ścisłego kontaktu z drugim rodakiem nic nie zrobimy. A wiem, że organizują się tam czasami jakieś 2-3 osoby i tyle. Portal www.wolnemedia.net robi JEDNA OSOBA. Ja wiem, że jest coś takiego, że człowiekowi nie chce się poznawać nowych ludzi, mobilizować, działać bo po co, ale sytuacja powoli chyba tego wymaga. I o to mi chodzi. Źle rozumuję?

Postaram się czasami posłuchać tych wiadomości w RM, o których wspomniałaś, ale po prostu mam mało czasu i radia i telewizji prawie nie włączam. Najwyżej, tak jak napisałaś, odsłucham je sobie na ich stronie www.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252930

Nie podoba mi się stawianie PiS w jednym rzędzie z resztą, nie jest to do końca uczciwe. Czy Panowie Kaczyńscy kradli jak cała reszta? Może tak dla zdrowotności wymienisz ile dobrego PiS zrobiło? Dwa lata to zbyt mało żeby zauważyć to dobre? Idąc za twoim rozumowaniem to i Orbanowi nie powinno się udać? Nie porównuj proszę 2 kadencji z połową, a jeśli już, to zrób to dokładnie proszę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252780

A ma prawo Ci się nie podobać "stawianie PiS w jednym rzędzie z resztą". Możesz mieć nawet rację, a ja nie będę się z Tobą o to kłócił.

"Dwa lata to zbyt mało żeby zauważyć to dobre?"
Masz przecież możliwość na niepoprawni.pl napisania wszystkiego dobrego co zrobił PIS - wejdę, poczytam, może "zrozumiem". Nawet sam zacznę(!): Za czasów PIS dobre było to, że byli w koalicji z LPRem i Samoobroną. Dzięki temu wielu Polaków popierających te dwie partie przekonało się co w rzeczywistości reprezentują one sobą i dzięki temu nie ma już ich na arenie politycznej.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252788

Zaraz, zaraz i co z tego longieru wynika ? Że umie pan posługiwać się polszczyzną, czy to, że potrafi rzucać mięchem ? Dla mnie NIC z tej "filozofii" nie wynika. Proszę krócej i na temat.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252883

Za długie? NIE CZYTAJ (masz krótko i na temat)

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252914

spodziewałem się na koniec daty, godziny i miejsca zbiórki.

Zawiodłem się  :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#252895

Spoko, spoko - nabijaj się, nabijaj. Jeśli masz z tego radość? Pozostaje mi się tylko cieszyć, że jesteś w dobrym humorze - u Polaków to przecież nieczęste :).

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252922

niż kiedy Polak informuje Polaków jacy są Polacy.

Zawsze wtedy mam wrażenie, że to o jakiejś innej nacji. Owszem, my tu mieszkamy, żyjemy, ale mówimy o nich, o Polakach. Dorośli do czegoś, czy nie dorośli, dojrzeli do np. demokracji albo i nie, leniwi lub przeciwnie, chleją lub suszą, itd.

Dziwaczne uczucie. Oni ?

Więc jeśli stwierdzasz - "Ci którzy widzą i wiedzą, że dzieje się źle zadają retoryczne pytania „No ale co zrobimy?”, to ja się zastanawiam czy Ty jesteś tym, który widzi i wie?

I co proponujesz poza oglądaniem TWOICH obrazków?

Data, godzina, miejsce ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#252961

Słuszne spostrzeżenie. Żeby wyjaśnić - pisząc Polacy zawsze mam na myśli też SIEBIE. Staram się nie używać sformułowania "ONI" w odniesieniu do Polaków, tylko do tych co nas "gnębią". Wicenigga: To ja jestem ten dorosły czy nie dorosły, to ja jestem ten leniwy, to ja chleję i jeśli PISZĘ O ZNIECZULICY to znaczy, że też jestem/byłem znieczulony i to ja na razie zadaję pytanie "No ale co zrobimy?". Myślisz, że kogoś wytykam? A kim ja jestem, żeby kogoś palcem wskazywać, że "siedzi na dupie i ma jedynie nadzieję"? Piszę o tym co poznałem i widzę, piszę i mówię o tym w jak błędny czasami sposób JA myślę, bo wiem, że z polskiego społeczeństwa NIC mnie nie wyróżnia - NIC! Jestem takim samym Polakiem jak Ci, którzy co rano stoją pod sklepem żeby kupić piwo. Ale staram się - oj staram się.

A data, godzina i miejsce? Teraz mam Ci podać? Chcesz, żebyśmy się we dwójkę spotkali? I co? W zęby mi dasz? Na razie to kombinuję jak plakatów narobić i porozklejać, potem chyba zrobię stronę na zagranicznym serwerze, której tym razem może mi nie zamkną, a jeśli ktoś teraz chce się ze mną spotkać? MÓJ ADRES MAILOWY JEST POD KAŻDYM WPISEM - ZAPRASZAM DO KONTAKTU.

PS. Nie wyśmiewaj proszę "moich obrazków". Wstawiam je, bo wiem, że są warte obejrzenia, a nie każdy ma czas i pomysł, żeby takiego czegoś poszukać. Nikogo nie zmuszam do oglądania - jedynie polecam.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252985

No nie, całkiem nie o to chodziło, widocznie źle to sformułowałem. Miałem na myśli miejsce zbiórki, wymarszu na Belweder :), przyznaję się do ironii ale nie chciałem Cię dotknąć, broń Boże, no przynajmniej nie mocno :)

Ten komentarz raczej gorzki był, przecież nie Ty jeden używasz tej formy. A irytuje mnie kiedy my, o nas, mówimy w trzeciej osobie liczby mnogiej. Pamiętam skąd ta zaraza się rozlazła, kto postawił się ponad resztą i wciąż z tych wyżyn poucza.
 

 

pees pocieszający
Ruszy nas, czy będziemy chcieli czy nie, silny bodziec. Jakieś kolejne "reformy", zapaść gospodarcza uderzająca po kieszeniach, może bezczelność w sprawie TV Trwam, wtopa nie do ukrycia z Euro 2012 albo duża wpadka ze Smoleńskiem. Kto wie, może już wkrótce szambo wybuchnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252995

"A irytuje mnie kiedy my, o nas, mówimy w trzeciej osobie liczby mnogiej."
- Zgadzam się. Staram się uważać, żeby pisać "My", a nie "Oni Polacy", ale czasami może mi się coś tam "wymsknąć". Niemniej jednak postaram się mocniej zwracać na to uwagę, bo masz rację, że to ważne. Tym bardziej, że nie chcę aby ktokolwiek odebrał mnie jako jakiegoś "głupio-mądrego mentora", albo po prostu "zadufanego buca", bo taki nie jestem.

"pees pocieszający"
- Mam nadzieję, że stanie się tak jak piszesz, bo ja w takiej Polsce nie wytrzymam kolejnych 5, 10, czy 15 lat... Prędzej zwariuję.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#253067

Napisałeś: "PS. Nie jestem fanem Radia Maryja, ale..."

Po co zrobiłeś to zastrzeżenie? I jak się ono ma do tego, co piszesz wyżej: "Polacy nienawidzą skrępowania."

Nienawidzisz skrępowania? Nie sadzę. Bardzo krępuje Cię, że ktoś mógłby Cię posądzić o bycie fanem Radia Maryja. A to przecież obciachowe i niemodne w pewnych kręgach, tak słyszałam.

Wg mnie ta uwaga to poza na obiektywnego i niezależnego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252897

"Po co zrobiłeś to zastrzeżenie?"
- Po to, że nie dam sobie uciąć ręki czy materiał stamtąd, który dodałem jest wartościowy, bo nie znam się na tym jakie jest Radio Maryja - czy dobre, czy złe. Na ten materiał natknąłem się przypadkiem i dalej nie poszukiwałem innych materiałów z tego radia. Tak więc zdecydowanie "NIE JESTEM FANEM RADIA MARYJA" - może będę, jak więcej z Wami pogadam.

"Wg mnie ta uwaga to poza na obiektywnego i niezależnego"
- A wg mnie nie ocenia się człowieka po jednym zdaniu.

"Nienawidzisz skrępowania? Nie sadzę. Bardzo krępuje Cię, że ktoś mógłby Cię posądzić o bycie fanem Radia Maryja."
- I co? Mam się przejąć Twoją opinią na mój temat? :)

"A to przecież obciachowe i niemodne w pewnych kręgach, tak słyszałam."
- Obciachowe, to jest nosić skarpetki do sandałów. Po co te złośliwości? Będziemy się tak "psztykać" w nos, chociaż nawet się nie znamy? Moje imię Bartek - dzięki za wejście na mój wpis i mam nadzieję, że jeszcze nieraz podyskutujemy.

Trzymaj się.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#252919

Podzielam Twoją opinię, aczkolwiek sam do niedawna miałem podobną "gorączkę" działania. Też mnie denerwuje ślamazarnośc prawej strony sceny politycznej. Niewiele tu jednak można zdziałać samemu. W pewnym momencie konieczne staje się działanie w większej grupie ludzi. PiS wydaje się dziś jedynym ugrupowaniem zdolnym do integrowania ludzi którzy mają dość. Inne działania, nawet jeśli początkowo dają jakieś zadowalające efekty zwylke nie wykraczają poza akcje plakatów, ulotek.Wszystko to jest bardzo potrzebne, ale nie zadowala to wielu ludzi którzy chcieliby robić coś co przyspieszy upadek tego systemu. Zainicjowana jakiś czas temu próba tworzenia konstytucji na NP, sama wygasła. Wiem że są ludzi którzy chcieliby aby na przykład PiS integrował działania ludzi którzy dziś działają w mikro skali i niezależnie. Ale jakoś nie widać aby PiS chciał taką rolę pełnić a innej organizacji o takim zasięgu i autorytecie nie ma. Pisanie blogów moze jest zadowalające dla wielu, ale nie dla wszystkich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#253006

Dokładnie o tym piszę - ja sam NIC nie zrobię. Zgodzę się z Tobą, że pośród całego politycznego szamba, PIS jest opcją, natomiast ja już przestałem wierzyć w jakichkolwiek liderów i będę się starał przekonywać wszystkich, że jak już będziemy mieli (musieli) coś zrobić, to BEZ żadnego zwierzchnictwa i tak żeby każdy był za siebie odpowiedzialny - wtedy jacy będziemy mądrzy, taki kraj będziemy mieli (bez narzekania i zganiania winy na innych). Z resztą nie wierzę, że Ty, Ja, czy ktokolwiek z tego portalu zadbałby o siebie gorzej, niż dba o niego "system". Nie można oddawać władzy nad sobą ludziom, których się nawet nie zna. Ja ich znam jedynie z prasy i telewizji - i co, mam im wierzyć? Idąc tym tropem mogę wybrać Ibisza na premiera. Ja podziękowałem już polityce, ale nie potępiam i nie krytykuję tych którzy pokładają wiarę w politykę i partie polityczne. Niech każdy robi to co uważa za słuszne, ale niech "robi".

Pisanie bloga uważam za świetne pole do poznania wielu ludzi, którzy myślą podobnie do mnie i do dyskusji z tymi, którzy są na "drugim biegunie". Mogę zapewnić, że mój zapał nie jest słomiany i nie ma możliwości, żebym sam z siebie przestał "gadać" i działać. W końcu może coś pęknie i zrobimy sobie sami taki kraj, którego inni będą nam zazdrościć.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#253072