ZBRODNIA PRZECIWKO PRAWU

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

W sprawie wyroku Sądu Apelacyjnego zakazującego używania tytułu „wSieci” przez Fratria sp. z o.o. [link]. Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że "mam nadzieję, że nikt nie podejdzie do tego poważnie."
Stanowczo odradzam, rzecz musi być potraktowana wręcz z niezwykłą powagą.

1. Wyczyn owego Sądu Apelacyjnego dowodzi pilnej potrzeby wprowadzenia do Kodeksu Karnego nowego pojęcia zbrodni lub przestępstwa sądowego, ustanawiając bezwarunkową penalizację czynu, polegającego na nadużyciu powagi sądu lub stanowiska sędziego jako funkcjonariusza publicznego do zbrodni przeciwko prawu. Uważam, że żaden immunitet nie może chronić sędziego przed odpowiedzialnością karną za zbrodnię przeciwko prawu.

2. Uważam, że czynne wystąpienie przeciwko prawu nie może być uznane ani za wykroczenie, ani występek lub przestępstwo - może być tylko zbrodnią, lub nawet zbrodnią stanu.

3. Pozostawienie jakiejkolwiek zbrodni przeciwko prawu bez publicznego osądzenia grozi ostateczną demoralizacją funkcjonariuszy publicznych, którzy zamiast pełnić służbę publiczną stają się wspólnikami porachunków mafijnych.

4. Żadna zbrodnia przeciwko prawu nie może być tolerowana - skarga kasacyjna [link], o której mówi Michał Karnowski. to minimum tego co powinno być zrobione

REFORMA SĄDOWNICTWA JEST SPRAWĄ FUNDAMENTALNĄ (01.07.2017)

w tej sprawie.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

 • POLITYKA ZAGRANICZNA 
 • BEZPIECZEŃSTWO 
 • UCHODŹCY 
 • POLITYKA SPOŁECZNA 
 • POLITYKA KULTURALNA 
 • REFORMA EDUKACJI 
 • REFORMA SŁUŻBY ZDROWIA 
 • REFORMA SĄDOWNICTWA - skupiam teraz swoja uwagę akurat na tej chyba jednak najważniejszej sprawie. Mam takie wrażenie,  że PiS naprawdę miał sporo wątpliwości, czy uruchamiać ten obszar zmian. Wydaje się jednak, że absurdalne postanowienie warszawskiego Sadu Apelacyjnego z dnia 29 czerwca 2017 było naprawdę potężną prowokacją. Przechyliło kielich goryczy. I wcale nie chodzi o tytuł jakiegoś tygodnika. Nie jest ważne, czy ten skandaliczny wyrok wchodzi w paradę panu Karnowskiemu, czy innym polskim obywatelom, nawet obraża wolność mediów, czy jest drwiną ze środowiska niezależnych dziennikarzy - chociaż są  sprawy rzeczywiście bardzo ważne - ale najważniejsze jest to, że polski sąd, że polska instytucja władzy sądowniczej rangi Sądu Apelacyjnego posunęła się do najczystszej prowokacji, do jawnego bezprawia, do brutalnego chamstwa, do polityki nienawiści, o której dzisiaj mówił Grzegorz Schetyna. Sąd Apelacyjny miał czelność zlekceważyć sprawy naprawdę ważne dla politycznej hucpy. Dla fejkowego wyroku. Fake verdict.
  Miara się przebrała.
  Rzeczywiście, chodzi o zbrodnię przeciwko prawu. 
 • ZMIANY NA WSI 
 • ZERO TOLERANCJI DLA NADUŻYĆ
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

michael

#1543366