Politologiczna patologia

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Książka "Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu" pani Ann Applebaum jest dowodem rzeczowym zamachu realizowanego przez autorytaryzm demokracji liberalnej przeciwko demokracji. Powtarzam: jest to dowód rzeczowy celowej kampanii prowadzonej przeciwko demokracji.

Jan Maria Rokita w ostatnim numerze "Sieci" z 15 lutego 2021 roku, w artykule "Spisek, który sam się sypnął" poleca artykuł, opublikowany przez mocno lewicową dziennikarkę Molly Ball w "Time" i zatytułowany "The Secret History of the Shadow Campaign That Saved the 2020 Election" ("Tajna historia kampanii cieni, która uratowała wybory 2020 roku"). Pan Jan Rokita zaleca czytanie tego tekstu w oryginale [link]. Tego nie da się opisać - to trzeba przeczytać.

Pani Molly Ball, najprawdopodobniej w dobrej wierze, opisała krok po kroku potężnie finansowany spisek, który zorganizował operację wojenną angażującą tysiące ludzi oraz wielkie siły i środki tylko w jednym celu - by zniszczyć szanse wyborcze amerykańskich republikanów, aby uniemożliwić wybór Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach roku 2020 roku. Pani Molly Ball szczegółowo opisuje przebieg realizacji konkretnych działań zaplanowanych i kierowanych przez centrum dowodzenia tej zdalnie sterowanej rewolucji.

W felietonie "#NieStrajkuję" (03.11.2020) przedstawiłem hipotezę spisku, który trwał przez ponad sześć miesięcy i nakładem sporych sił i środków przygotowywał wybuch potężnych antypaństwowych zamieszek, zaplanowanych w Polsce na październik 2020 roku. Przypominam fakt, że polska opozycja wiosną 2020 roku, w "Porozumieniu" z Jarosławem Gowinem forsowała przeniesienie wyborów prezydenckich w Polsce na jesień 2020 roku. Gdyby to się im powiodło, próba generalna amerykańskiego cyrku byłaby kompletna. Przecież uzasadnione jest przypuszczenie, że polska rewolucja październikowa 2020 roku była próbą generalną amerykańskiej awantury zorganizowanej przeciwko wyborowi Donalda Trumpa.
Wystarczy spojrzeć na fakty i porównać oba zdarzenia:

Harmonogram polskiej rewolucji październikowej 2020 roku

«Przygotowanie tak złożonej kombinacji operacyjnej, jaką widzimy w polskiej rzeczywistości musiało zająć minimum sześć miesięcy od chwili wystawienia zlecenia oraz uzgodnienia ze zleceniodawcą harmonogramu czynności przygotowawczych, zawierającego termin osiągnięcia gotowości bojowej obliczony na dzień 15 października 2020 roku +/- jeden tydzień.

(...) początek sześciomiesięcznych przygotowań musiał nastąpić na przełomie kwietnia i maja, czyli w szczycie bezpardonowej walki totalitarnej opozycji o przełożenie wyborów prezydenckich na jesień roku 2020. Jesień 2020 roku, jak wynika z tajnych informacji otrzymanych od meteorologicznych służb specjalnych rozpoczęła się dnia 22 września. Biorąc pod uwagę założoną przez zleceniodawcę w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) tygodniową tolerancję terminów, już od początku października zleceniodawca mógł przystąpić do wyselekcjonowania ze strumienia bieżących zdarzeń dogodnego pretekstu koniecznego do wyzwolenia ataku, co oczywiście mogło nastąpić dopiero po osiągnięciu gotowości bojowej ustalonej na dzień 15 października 2020 roku.

Pretekstem oczywiście mogło być dosłownie wszystko, każde zdarzenie. Mogło to być na przykład zatrzymanie Romana Giertycha, wzrost liczby zakażeń COVID-19, cokolwiek bądź. Każde zdarzenie mogło być potraktowane dokładnie tak jak kiedyś prowokacja gliwicka, która rozpoczęła wojnę.
Akurat 22 października trafił się wyrok K 1/20 Trybunału Konstytucyjnego.
No i wojna wybuchła.

Fakt, wszystko dzieje się zgodnie z programem. Na finansowanie ogólnopolskiej rewolucji październikowej poszło najprawdopodobniej coś około 45 milionów EUR, rewolucja wybuchła zgodnie ze starą komunistyczną tradycją wtedy, kiedy trzeba było.
Pozostaje retoryczne pytanie:

Kto jest zleceniodawcą? Kto trzyma smycz?»

michael-abakus, 3 listopada 2020

Mam wrażenie, że obie panie pisały o tej samej konieczności zastosowania wszelkich dostępnych środków, nie wyłączając przemocy, terroru, kłamstwa, cenzury, a nawet i celowo popełnianego oszustwa i przestępstwa, by pokonać przeciwnika politycznego pod pretekstem demokratycznych wyborów. Przebieg tych wyborów musi być na tyle zakłócony, by nastąpił wynik pożądany przez polski i amerykański totalitaryzm. 

Obie panie piszą o konieczności wynikającej z przekonania, że jedynym politycznym przeciwnikiem demokracji liberalnej jest "imperium zła". Więcej powiem, obie panie w swoim rozumieniu rzeczywistości, czynią założenie, że ich przeciwnik polityczny, to "samo zło". Demokracja liberalna - to "samo dobro". Wszystko, co nie jest demokracją liberalną - to "samo zło", które trzeba zniszczyć wszelkimi dostępnymi środkami, nie wyłączając zbrodniczych. W ten sposób demokracja liberalna spełnia wszystkie przesłanki definicji formacji totalitarnej. Demokracja liberalna zupełnie identycznie jak marksistowska demokracja socjalistyczna jest przekonana, że Kościół Katolicki to "samo zło". Dlatego kiedyś socjalistyczna demokracja zabiła księdza Jerzego Popiełuszkę.

To nie jest absurd, to jest prawda o absolutnie nielogicznej i wewnętrznie sprzecznej pętli rozumowania, w której z fałszywego założenia o złych intencjach przeciwnika politycznego, wynika rzekoma konieczność zastosowania niedemokratycznych środków w obronie rzekomo zagrożonej demokracji. To jest prawda o propagandzie uzasadniającej rzekomą konieczność walki z rzekomym autorytaryzmem. To jest prawda o "proletariuszach wszystkich krajów, którzy łączą się" w totalitarnej walce przeciwko łacińskiej cywilizacji Zachodu i jej historycznej demokracji.

Przypuszczam, że obie panie są nieświadome tego absurdu, choć może jest inaczej. Pani Ann Applebaum jest inteligentną i doświadczoną dziennikarką, mieszka i pracuje w Polsce widzi, co się dzieje. Czy rzeczywiście dostrzega autorytaryzm polskiej prawicy? Czy nie zauważa agresywnego autorytaryzmu światowej liberalnej demokracji? 

Szczerze wątpię. Nie tylko szanowna pani z Chobielina być może tkwi na manowcach współczesnej politologii. Być może jest pod wpływem lokalnego środowiska politycznego. Ale nie jestem w stanie uwierzyć, że nie zdaje sobie sprawy z fundamentalnego faktu całkowitego zniknięcia podziału pomiędzy prawicą a lewicą. Ten podział ma dzisiaj wyłącznie historyczne znaczenie, a granice faktycznych interesów i politycznych strategii przebiegają gdzie indziej. Rzeczywistość XXI wieku podzieliła światowa politykę na dwie rozłączne i wzajemnie wykluczające się przestrzenie:  

Współczesna wizja świata podzielona jest na:
totalitarną politykę globalną
przeciwko wszelkiej
innej polityce, rzeczywiście demokratycznej.

Totalitaryzm niszczący wszelką demokrację. Jak zawsze w rzeczywistości, ten podział z jednej strony jest bardzo ostry, ale z drugiej strony gubi się w bardzo skomplikowanej przestrzeni geopolitycznych interesów. No i niestety ludzie pseudonaukowo zajmujący się polityką nie chcą zauważyć, albo udają że nie wiedzą jaka jest prawda.

Nie widzą, albo nie chcą zauważyć prostego faktu, że tak zwana demokracja liberalna jest na wskroś totalitarna i już jawnie posługuje się wszystkimi narzędziami totalitarnej władzy. Kłamstwo, cenzura, oszustwo, terror i przymus, prowokacja i brutalna agresja, a wszystko bez żadnego szacunku do żadnych wartości, instrumentalnie posługiwanie się pogardą i nienawiścią, wprost kopiując bestialstwo rewolucji francuskiej lub bolszewickiej. Tak wygląda post polityka realnego totalitaryzmu.

Totalitaryzm liberalnej demokracji jest potężnym i realnym zagrożeniem współczesnego świata.

___________________________________ 

Totalitarnym PO, PSL, Lewicy, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!

______________________ 

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

Patrzę i widzę zero. Nie cieszy mnie to, co widzę. Podjąłem próbę wpłaty z mojej karty w mBanku. Mimo mojego potwierdzenia woli transferu nic się nie stało. Wobec tego proszę uprzejmie o nadesłanie na mój adres e-mail numeru rachunku bankowego, na który mogę wykonać ten przelew, do tej skarbonki. Mój adres e-mail jest następujący: michal.lewinski@wp.pl

Uwaga! Ujawnienie tego adresu nastąpiło za moja zgodą.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1662390

że polska totalitarna opozycja, razem z panem Budką i pozostałymi Lempartami była i nadal jest królikiem doświadczalnym amerykańskich demokratów, ćwiczących amerykańskie rozgrywki na polskim społeczeństwie. Chodzi oczywiście o amerykańskie rozgrywki nie tylko w USA ale i w międzynarodowym środowisku politycznym.

Świadczy o tym identyczność podejmowanych metod działania oraz źródeł finansowania. Jedyną dostrzegalną różnicą było wykorzystanie różnych komunikatorów do komenderowania masowymi protestami. W Polsce był to "Telegram" w USA był to "Zoom".

Zastanawiająca jest w tym wszystkim rola Radka Sikorskiego, jako małżonka pani Ann Applebaum, która jest rzeczywiście kimś znaczącym w Ameryce. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1662415

Pozwoli nam inaczej spojrzeć na wydarzenia, które mają niewiele wspólnego ze "zdrowiem reprodukcyjnym" i "prawem wyboru". Szkoda, że nie ma odzewu na tekst w komentarzach. Być może zasięg tekstu umieszczonego w części "redakcja nie poleca" jest niewielki. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1662420

Wczoraj w Amsterdamie, przechodzący obok podziemnego kontenera na śmieci człowiek usłyszał płacz dziecka. Okazało się, że to wyrzucona w reklamówce nowonarodzona dziewczynka.

Rzecznik Rady ds. Ochrony Dzieci uważa, że najważniejsze, to teraz znaleźć matkę i otoczyć ją opieką

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1662422

Okno życia w Amsterdamie - śmietnik na dzieci.

Dobrze, nie tylko w Amsterdamie. Byłoby ciekawe, gdyby podana była informacja jaka to dziewczynka: biała, czarna, czy żółta. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1662442

A co do tego ma rasa? Załóżmy, że to mała Żydóweczka z twoich obsesji, no i co wtedy? Dajmy na to polska, bo i Polki porzucają noworodki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662508

RAZ: Wszyscy dziś żyjemy w świecie Janusza Zajdla

https://www.youtube.com/watch?v=ZIRs_Dv3lJ0

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1662440

Jak komuś się wydaje, że PiS zrobi w 6 lat porządek z mafią, która w Polsce rządziła 60 lat i obsiadła pokoleniowo wszystkie państwowe instytucje, to jest w ciężkim błędzie, żeby nie powiedzieć głupi

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662718

Ale takich ludzi, którym «tak się wydaje», jest zbyt dużo, jest między innymi skutkiem wieloletniego oddziaływania systemu edukacji i wychowania, który pozbawia ludzi umiejętności samodzielnego posługiwania się rozumem.

Podkreśliłem «między innymi» oraz «rozum» by zwrócić uwagę na:
Po pierwsze: Nic nie dzieje się z jednej przyczyny, zawsze każde zdarzenie dzieje się w splocie wielu zjawisk. Na przykład takich ludzi, którym się tak «głupio wydaje» jest zbyt dużo nie tylko z powodu kiepskiej edukacji, ale także i w wyniku stałego oddziaływania wrednej i ogłupiającej propagandy, kłamstw mediów itd. 
Po drugie: Umiejętności posługiwania się własnym rozumem trzeba się nauczyć. Od najdawniejszych czasów tak jest. Już pierwotni ludzie, aby policzyć swoje owce musieli nauczyć się liczenia i wyciągania wniosków. Jest naprawdę bardzo wiele umiejętności, które muszą towarzyszyć wiedzy, aby człowiek rozumiał to, co wie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1662748

Ten plan jest wciąż taki sam od kilku wieków i jest rzeczywiście ambitniejszy, Jego celem jest zbudowanie mocarstwa euroazjatyckiego - od Lizbony do Władywostoku. Niestety nie jest to sen nocy letniej.

Mam takie dziwne przekonanie, że jest to jeden z dwóch szlaków albo kręgów mentalności ludzi polityki, a co za tym idzie dwóch strategii polityki realnie istniejącej w historii homo sapiens i jego ludzkiej filozofii. Mogę to bardzo zwięźle opisać poprzez alegorię nieba i piekła.

PIEKŁO jest kręgiem szatana i zawsze realizowane jest w formacji totalitarnej, na przykład w postaci cywilizacji turańskiej według Feliksa Konecznego. Kojarzy mi się to z ponerologią polityczną i przeróżnymi teoriami zajmującymi się miejscem zła w życiu społecznym, socjologii i na koniec w filozofii polityki. Totalitarna filozofia takiej polityki może być streszczona w haśle "ZABIĆ POLSKĘ, ZABIĆ POLSKIEGO PAPIEŻA, ZABIĆ WSZYSTKICH POLAKÓW" ponieważ Polska nie mieści się w koncepcji mocarstwa euroazjatyckiego.
W tej politycznej filozofii nie mieści się absolutnie żaden szacunek do ludzkiego życia ani do człowieka jako takiego. Jesteśmy masą do lepienia wielkich imperiów. Nie ma tu miejsca na empatię, szacunek, miłość ani na podmiotowość osoby ludzkiej. 

Jest taka ciekawostka. Kiedyś w Ameryce poszukiwano charakterystyki człowieka najlepiej nadającego się na szefa dużego przedsiębiorstwa albo nawet korporacji. Wydawało się niektórym, że to powinien być sprawny drań bez serca, który bez wyrzutów sumienia jest w stanie niszczyć konkretnych ludzi, poświęcając ich dla dobra interesu firmy. Tak jak generał w wojsku. W praktyce okazało się, że to nie jest tak, koncepcja się nie sprawdziła. Tacy ludzie zawsze osiągając sukces doprowadzali firmę do katastrofy.

NIEBO jest antytezą formacji totalitarnej. To wiele wyjaśnia, choć nie wszystko. Napisałem kiedyś felieton "Gdy się komuś pomiesza MONTESQUIEU z MACHIAVELLIM". Gy się odrobinę nad tym zastanowić, obaj raczej należeli do niebieskiej formacji, ponieważ ich podmiotem był człowiek, a nie imperium.

Teraz, w XXI wieku jedyną przyszłością jest formacja niebieska, ponieważ jej podmiotem jest człowiek, a nie żadne imperium. I nie jest to jedyne uzasadnienie. Klęska totalitaryzmu jest sukcesem ludzkiej cywilizacji. W konstrukcji chrześcijaństwa człowiek jest podmiotem, dysponuje wolą wolą, jest osobą świadomą i siłą sprawczą, co jest nie do zaakceptowania w żadnej formacji totalitarnej. 

I to jest najprawdopodobniej najważniejsza przyczyna antykatolickiej i antychrześcijańskiej agresji wszystkich totalitarnych formacji. To jest fundamentalne źródło konfliktu pomiędzy niebem a piekłem. Chodzi o ludzką podmiotowość.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1662807