151 MIESIĘCZNICA

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Ancien régime to Unia Europejska, która jest anachroniczną formacją w schyłkowej fazie swojego istnienia. Niestety obumieranie tej konstrukcji może trwać dziesięciolecia dlatego, że politycy Zachodu nie rozumieją ani nie dostrzegają prawdziwych wyzwań współczesności. Rzeczywistość nie dociera do nich, nie potrafią pogodzić się z faktem, że między rokiem 1815 a 2022 nastąpiły tak radykalne przemiany mechanizmów geopolitycznej rzeczywistości, że wszelkie strategie starych mistrzów dawno powinny być złożone w katakumbach zapomnianego lamusa poważnej polityki.

Wspaniałe projekty Klemensa Lothara Fürst von Metternicha, Otto von Bismarcka, kunszt takich strategów jak Carl von Clausewitz i najwspanialsze geopolityczne koncepcje w rodzaju Mitteleuropy Friedricha Naumanna, albo Heartlandu Halforda Mackindera,  totalitarne utopie światowego lewactwa Karola Marksa, Adolfa Hitlera lub Józefa Stalina, to dzisiaj tragiczne dla przyszłości nazej planety anachronizmy. 

Niestety, światowe elity pieniądza i władzy utkwiły w obłędzie doktryny inżyniera Mamonia, któremu podobały się tylko te melodie, które już raz słyszał. Czyli najmroczniejsze intelektualne średniowiecze - ślepy kult autorytetów i anachronicznych procedur.
Nawet globalna wojna przeciwko całemu Zachodowi, nie jest w stanie obudzić ich umysłów, pogrążonych w marzeniach mchu i paproci o potędze totalitarnych imperiów.

Marzenia wielkiej władzy szczurołapa z Hameln, prowadzącego świat na manowce, na globalny szafot. To są faktyczni zdrajcy wszelkiego rozumu, kłamcy i polityczni oszuści, strategiczni mitomani, zachłanni gracze o okruchy z pańskich stołów, czyściciele resztek po upadłych imperiach. Intelektualiści zbrodni. Totalitarni zbrodniarze. 

To oni byli mordercami z Katynia 194o roku, to oni popełnili smoleńską zbrodnię w 2010 roku, to oni dzisiaj mordują na Ukrainie, to oni bazgrzą na mapie swoje strefy wpływów. A razem z nimi ]]>zakłamany Polak rozłamany]]> szarpiący ]]>postaw czerwonego sukna]]> 

]]>Zorganizowana grupa przestępców, których celem jest wrogie przejęcie władzy, w celu pasożytniczej eksploatacji wszelkich zasobów zdobytych krajów...]]>

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (8 głosów)

Komentarze

Użyteczny idioci - czy wyrachowani wrogowie?

Jest bardzo wiele stereotypów bezmyślnego języka. Przynoszą one wiele szkód w komunikacji społecznej, sprzyjają antypolskiej wojnie hybrydowej. Przykładów jest wiele:
pożyteczny czy użyteczny,
krytyka czy oszustwo lub fałszywe oskarżenie,
donos czy celowe wprowadzenie w błąd, zniewaga a nawet prowokacja itd...

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1648229

  • „Schizo-faszyzm” czyli „faszyzm przebrany za walkę z faszyzmem”.

Mafijna, POstbolszewicka PO i bolszewccy politrucy i lewaccy degeneraci nazywają swoich przeciwników "faszystami". I tak jak bolszewiccy zbrodniarze mafiozi z PO marzą że "dorżniemy watahy" lub chcą "strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS–owską szarańczę".

Rosyjsko-amerykański filozof i filolog Michaił Epstein proponuje zastosowanie nowej definicji: „schizo-faszyzmu”, czyli „faszyzmu przebranego za walkę z faszyzmem”. Przy czym mianem „faszyzmu” określa on „całościowy światopogląd, który łączy teorię wyższości moralnej, etnicznej lub rasowej, boskiej misji, imperializmu, nacjonalizmu, ksenofobii, dążenia do supermocarstwa, antykapitalizmu, antydemokracji i antyliberalizmu”.

Ta agresywna i niebezpieczna, a zarazem karykaturalna ideologia jest – według niego – z jednej strony spuścizną postsowiecką, a z drugiej dziedzictwem o wiele starszych tradycji rosyjskich.

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1648230