Rocznica i Święto Chrztu Polski 14 kwietnia 2019 roku

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy święto narodowe - Święto Chrztu Polski. 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustalił, że 14 kwietnia będziemy świętować rocznicę włączenia Polski w struktury Kościoła katolickiego.
 
Jan Matejko, "Zaprowadzenie chrześcijaństwa"

Jak podkreślili w ustawie ustanawiającej święto wnioskodawcy, chrzest Polski to "kluczowe wydarzenie w dziejach naszego narodu i państwa", które miało również "wymiar strategiczny i polityczny". 

14 kwietnia - Święto Chrztu Polski - nie jest dniem wolnym od pracy. 
22 lutego 2019 r. Sejm zdecydował o ustanowieniu święta, "w celu upamiętnienia chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny"
____________________________________________________________

Im prawda jest bliższa, tym bardziej agresywna i nienawistna jest propaganda komunistycznego kłamstwa. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

o którym nikt nie pamięta. Jest to święto skupiające naszą uwagę na być może najważniejszej przesłance definiującej naszą polską tożsamość. 
Wtedy gdy Grzegorz Schetyna obiecuje w Brukseli, że "gdy pokonamy rządzących teraz w Polsce populistów, Polska wejdzie w strefę euro", a Sławomir Broniarz ogłasza, że "po wyjściu ze średniowiecza polska edukacja pokaże" - widzimy jasno, co jest grane. 
 
Oni sami, świadomie i z zimną pewnością siebie mówią jaki jest ich rzeczywisty cel polityczny, jaki jest cel ich strategii, zgodny ze strategią aktualnych europejskich elit pozostających teraz u władzy.
Mogę bez cienia wątpliwości i zupełnie poważnie stwierdzić, że to właśnie Oni  jeszcze ze średniowiecza się nie wydostali, a wszelka ich "nowoczesność" wszystkimi kopytami tkwi w drugiej połowie osiemnastego stulecia. 
Oni całą swoją mentalnością i wszelkimi ideologicznymi kompleksami siedzą gdzieś w okolicy 1767 roku, jeszcze przed rewolucją francuską.
 
Oni zupełnie poważnie przebierają rękami i nogami, aby wprowadzić jakobiński totalitaryzm rewolucji francuskiej, trochę na wzór bolszewickiej rewolucji październikowej z 7 listopada 1917. Nawet historyczny czas biegnie w ich czaszkach w odwrotna stronę. 
 
Taki jest prawdziwy sens współczesnej wojny cywilizacyjnej, która w rzeczywistości całą parą goni świat w średniowieczny totalitaryzm strupieszałych ze starości europejskich monarchii absolutnych. 
To jest zasadniczy powód, by Święto Chrztu Polski traktować jako najważniejszy znak, jako symbol powrotu do fundamentu korzeni cywilizacji Europy. 
Powrót do korzeni, by można było dalej iść do przodu, w realną nowoczesność.
 
Ludzie, czy wy nie widzicie, że kolejni tak zwani europejscy przywódcy robią wszystko, by wejść w buty kolejnych absolutnych monarchii, marzą się im cesarskie korony, oni wręcz toną w snach o europejskim imperium!
 
Ludzie, przyjrzyjcie się tym Broniarzom, którzy gadają o wyjściu ze średniowiecza, a nie zauważyli, że nawet współczesne żarówki już dawno temu przestały być żarowe. Gorzej. Oni jeszcze nie dorośli do epoki pary i elektryczności i pojęcia nie mają ani o prądzie elektrycznym ani o żarówkach.   
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1586391

Oni nie chcą "monarchi absolutnej"!

Działania i wypowiedzi tych załganych lewackich degeneratów wyraźnie wskazują na to, że w UE dążą oni do totalitaryzmu i lewackiej dyktatury niczym w zbrodniczym komunistycznym systemie sowieckim, albo w hitlerowskich Niemczech.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586609

U mnie w kościele dziś ani słowem się o tym wielkim wydarzeniu i święcie nie zająknęli księża. Powiem więcej w ogóle nie było kazania i jako mamy Niedzielę Palmową, to nikt dzieciom na mszy nie wyjaśnił po co te palmy - za to ksiądz (nie wiem czy sie przejezyczył czy co ale nie poprawił tego) powiedział do wszystkich, że palmy to symbol zwycięstwa nad grzechem. Do tej pory uważałem, że Zmartwychwstanie jest zwycięstwem nad grzechem, ewentualnie krzyż - ale palma...., którymi machali izraelczycy witając Jezusa wjeżdżajacego na osiołku do Jerozolimy?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1586393

Cała ich uwaga skupiona jest na Niedzieli Palmowej tradycyjnie związanej z cyklem obchodów wielkanocnych. Wielkanoc jest świętem ruchomym, a Święto Chrztu Polski świetem stałym i to obchodzonym po raz pierwszy. Wszystko da się zrozumieć. 

Ale o Święcie Chrztu Polski trzeba jednak pamiętać - to naprawdę ważne święto

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1586458

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jakos dziwnie skupili sie ksieża na Niedzieli Palmowej nie mówiac nic o tej Niedzieli ani o tym skad sie wzięła tradycja przynoszenia palm. Ewangelia to było kolejny raz odczytywana męka Pańska (w tym tygodniu to będzie odczytywana jeszcze kilka razy), a o tym, że Jezus wjeżdżał do Jerozolimy na osiołku i był witany palmami ani słowem - co wiec sie dowiedziały dzieci z takiej mszy? (msza dziecięca) Na lekcjach religii też sie nie dowiedzą, bo katacheta razem z ksiedzem czynnie wspomaga strajkujacych terrorystów, a proboszcz oficjalnie tego nie akceptuje ale też ogólnie ma w d... i nic nie robi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1586514

No palma jest symbolem i takiego zwycięstwa. Faktycznie, tego chyba nie uczono, bazie tj. gałązka jest właśnie lokalnym odpowiednikiem palmy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1586472