Wałęsa chce zabić Jarosława Kaczyńskiego? Ta wypowiedź ma głębszy kontekst

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Lech Wałęsa na Facebooku:

Zawsze ostrzegałem przed Kaczyńskimi i i ich kumplami .Zawsze uważałem ze prędzej czy później będzie tylko możliwość fizycznego ich usunięcia niezależnie od ceny. Jak będziecie przekonani, będę do dyspozycji.

Źródło: https://www.facebook.com/lechwalesa/posts/3496328210413299

Wypowiedź Wałęsy spotkała się z aplauzem. Dyrektor w: Ponadgimnazjalna Szkoła dla Dorosłych "Pascal" w Ostródzie Grażyna Hoffman pisze:

„Dziękuję za gotowość, pójdę za Panem!”.

Komentarz:

Jak najbardziej można nie zgadzać się z ostatnią polityką PiS, ale takie wypowiedzi są skandaliczne. Emocjonalny wpis Wałęsy, wygląda na pisany w pospiechu. Czy Lech Wałęsa wie, jakie znaczenie mają jego słowa? 

Sam Lech Wałęsa nie należy do postaci krystalicznych, ale...

Ta wypowiedź ma zdecydowanie głębszy kontekst. Jest bardzo niepokojąca. Pokazuje obsesje Wałęsy na punkcie Kaczyńskich.

Tu jest właśnie istota sprawy. Lech Wałęsa, a nigdy nie zapomnę mu tej wypowiedzi, gdy 10 kwietnia 2010 roku, w dniu katastrofy smoleńskiej, przerażony słuchałem Programu III Polskiego Radia - Trójki, powiedział coś w stylu: zginęli, a miałem  z niektórymi niewyrównane rachunki.

W swoje wypowiedzi, pisząc o braciach Kaczyńskich, można powiedzieć, że czepia się" zmarłego śp. Prezydenta Lech Kaczyńskiego. Mam wrażenie, że to jakaś niebezpieczna obsesja.

Mam też podejrzenie, a chciałbym się mylić, że L. Wałęsa w swoim skandalicznym wpisie powtórzył tylko to, co słyszy (usłyszał) w swoim otoczeniu.

Nie zmienia to tego, że na taki język debaty publicznej nie można się zgodzić. Wpis zamieszczony 8 godzin temu wciąż nie jest usunięty. Tzn., że były prezydent jest pozbawiony jakiejkolwiek refleksji.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:17)

Komentarze

się TE hektolitry wypitego alkoholu. TAM mózg jest całkowicie zlasowany. 

Albo już go wcale nie ma..........

Czego można się spodziewać po gostku, który publicznie do kamery pochwalił się, że żadnej książki w życiu nie przeczytał, ale ugryzł się w język, i za moment powiedział - nie, jedną przeczytałem, to "Psychologia tłumu"...... Jaki wniosek można wysnuć z powyższej wypowiedzi? Ano taki, że prowadzący zlecił prowadzonemu zapoznanie się z wymienionym tekstem. Dobrze zapamiętałem tą wypowiedź noblisty do kamery. Były to czasy Solidarności. No i chyba to było wtedy, gdy słynna Włoszka Oriana Fallaci wizytowała Gdańsk, i spotkała się z "bochaterem".............

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1648334

To wygląda jak gazetowy anons w dziale "Pracę podejmę". Wałęsa już informował, że cienko przędzie i szuka innych źródeł dochodu. Wygląda na to, że ten człowiek chce się nająć do "mokrej roboty" i fizycznie "usunąć" człowieka, którego od dawna nienawidzi. W ciekawych czasach żyjemy. 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1648335

Czy to nie PIS przypadkiem ma Ministerstwo Spraw Wewnętrznych? Czy może Trójmiasto jest exterytorialne?

Po tym wpisie Wałęsa powinien być już zatrzymany za  groźby karalne. A syn pana K. za pobicie dziennikarza.

Zamiast tego szarpie się  i wywleka chorego na serce człowieka ,bo we własnym samochodzie nie miał założonej szmatki na twarz oraz ochrania wulgarne i wyuzdane parady zboczeńców.

A w TVP24 bicie piany przez 24 /24h.  Wolałabym mniej gadania a więcej działania.  Kiedy to działanie ma być jak nie teraz?

Czy ktoś może mi wyjaśnić czemu policja, podlegająca MSW zachowuje się jakby podlegała senatowi????? Krety są w MSW? Minister do dupy? PIS stosuje autosabotaż? O co tu, u licha, chodzi?????

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1648340

No to pogadali sobie  po raz kolejny. I prokuratura wypuściła Giertycha. Czyli nie tylko MSW podlega senatowi, ale prokuratura też...Szczerze mówiąc moja wiara w to, że PIS jest  stanie cokolwiek w wymiarze sprawiedliwości skutecznie zmienić  topnieje w ostatnich tygodniach. (nie ciesz się Zawiszo, do optyki lewicowej mnie to bynajmniej nie przybliża). 

Ta sama prokuratura (poznańska), która wypuszcza Romana, od pół roku trzyma w areszcie niepełnosprawnego intelektualnie syna moich znajomych, w sprawie  w której nie ma na niego żadnego dowodu i w którą został przypadkiem wplatany, a potem zastraszony coś podpisał ,nie wiedząc nawet  co. Od pół roku nie miał okazji  ani razu widzieć się z rodziną a prokuratura nie chce  uchylić tego aresztu- były dwie sprawy już  w tym temacie, obie  5-ciominutowe (!!!), bo sąd  czasu na zapoznanie się z aktami i brakiem dowodów już nie ma.I chłopaka niepełnosprawnego intelektualnie w stopniu średnim trzyma się  bo "mógłby mataczyć" w sprawie. Za to Roman G. mataczyć na pewno nie będzie, więc się go wypuszcza. 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1648416

Bo są tysiące.

Słabosilne bo słabe wobec możnych i silne wobec reszty.

Dlatego zrobią wszystko by Polacy nie zyskali powszechnego dostępu do broni palnej.

Byłoby zbyt dużo samosądów w wykonaniu nie mających już nic do stracenia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1648503

nie "gra" co tydzień w totka lotka???

A taki był z niego szczęściarz.

Tonący brzytwy się chwyta,

więc UWAGA!

bo

Bolek z brzytwą będzie teraz latał.............

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1648350

Walesa or not walesa or another wales, weles, etc. jest takim samym "przeżuwaczem". Pejs- zbuka  jak inne.

Ale to że bredzi o swej ofercie(nawiasem, wyobraźmy sobie starego opasłego samca ze zwisającym brzuszyskiem w czarnym taktycznym stroju, kominiarka, w łapach klamka z tłumikiem.... nie mogę, chwila oddechu. Albo jak obwieszony trotylem, łapiąc megazadyszkę biegnie za kolumną rządową wrzeszcząc: Kon- sty- tu- cja, Kon- sty, tu- cja. Moment, bo się wczesnym śniadaniem zakrztuszę...    :(((   Uff.

Własnie to że tak bredzi to klasyczna mowa nienawiści.

I co?

Izbiratjielnoje diermo!!!( dla ruskoopornych- Gwno Wyborcze)

A wpis wisi, wisi i wisi.

Gdybym ja, będąc jakimś cudem na peysboocku napisał tylko ostatnia linijkę w tekście o tym waleniu, morsie czy innym słoniu morskim, zaraz by mnie zbanowali in secula seculoruum.

Właśnie za Mowę Nienawiści.

No to jak?

Znaczy Ef Be jako potencjalny wspólnik i podżegacz.

A gdyby tak u nas zablokować za to Ef Be?

Byłoby wycie, oj byłoby.

 

Dwa  razy poprawiałem diakryty, wyobrażenie sobie "bolka" w tej roli mnie aż zatykało. 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1648336

Wałęsa to wyjątkowo podły i zawistny typek - taki wiejski żulik...zawsze taki był...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1648342

czyli sąsiedzi mają głos

:

https://www.google.com/search?q=opinie+o+Wa%C5%82%C4%99sie+w+jego+rodzinnej+wsi&oq=opinie+o+Wa%C5%82%C4%99sie+w+jego+rodzinnej+wsi&aqs=chrome..69i57j33i160.22172j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1648397

Najpierw groził Zyzakowi, potem Cenckiewiczowi.

Teraz zabrał się za Gównego Sprawcem.

Że też Mnietka nie ma na podorędziu.

Nie może się chłopina za bardzo pokazywać:(

Ciekawe, jakiego narzędzia chciałby użyć do usunięcia Wodza z polytyki?

Bo ze sztachetą ma niezłe obeznanie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1648492

Wiesz co? To przestaje być śmieszne i jest elementem pewnej układanki. Dokładnie''fizycznej eliminacji'' Żydów, Słowian, Romów czy homoseksualistów domagał się Hitler. I choć ten tępy buc Bolek nie wie co pisze, to jest spore grono jego wielbicieli gotowych wprowadzić to w czyn

ps

I wtedy my zastosowaly fizycznom eliminacjem

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1648494

Przypominać odlotowcowi w żółtych okularach(przez nie Vimana wydała mu się złota) że dzięki podobnym donosicielom ofiarami byli tacy jak skatowany męczennik Ks. Jerzy Popiełuszko.

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1648497

Kaczyński i PIS jest popierany przez Polaków- zdobył władzę w ostatnich demokratycznych wyborach i 51% społeczeństwa popiera jego politykę (wybory prezydenckie). Wałęsa to tajny współpracownik Kiszczaka, który sprzedawał kolegów. Usunął rząd Olszewskiego, który chciał wyeliminować z życia politycznego takich jak on. Jest agentem obcego państwa- chciał wprowadzić w Polsce spółki rosyjskie joint venture mogące zarządzać majątkami na terenie naszego kraju.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1648345

... profil Lecha Walezy nie został przejęty przez bot-net wtyczek ,kontaktów (operacyjnych) tworząch "synapsy" deep-learning-wej artificial neural network spoza układu , systemu  ... wróć  sfer planet okołosłonecznych . Orbitujący już tylko w polu grawitacyjnym czarnej dziury z nomen omen  centrum ... Drogi Mlecznej.

Nomen omen przyspieszenie  jakiego doświadczył ten bot-net nadało mu trzecią ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87_kosmiczna ) ,że mało skarpetek nie pogubi .

Mimo lawinowej inflacji zaszczytów ,to jednak "nobles" trochę powino obligować .

:-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1648347

Bolek Lech robi wszystko tak jak w Niemczech. Tam też kilknaście tygodni temu na zlocie partii Lewicy dyskutowano czy dokonać egzekucji na bogatych czy też i wysłać do obozów pracy (= gułagów).
Jak widać partia ta żyje w tradycjach III Rzeszy i z ZSRR.

„Egzekucja albo obóz pracy”
W dyskusji nt. ochrony klimatu głos zabrała kobieta z pierwszego rzędu. Swoje dłuższe wystąpienie zakończyła stwierdzeniem, że „zwrot energetyczny będzie także potrzebny po rewolucji”. Dosłownie powiedziała „Nawet kiedy już rozstrzelamy ten jeden procent bogatych, w dalszym ciągu trzeba będzie czymś ogrzewać i czymś jeździć”. Jej słowa wywołały śmiech i brawa na sali, ale także wyraźny niepokój. Potem mówczyni chciała powrócić do merytorycznych wywodów stwierdzeniem: „No tak to już jest, zejdźmy z tej metapłaszczyzny…”, ale odebrano jej mikrofon. Szef partii Bernd Riexinger skwitował to wystąpienie komentarzem: „Chciałbym nadmienić, że nie rozstrzelamy ich tylko wyślemy do użytecznej pracy”. Tę wypowiedź sala skwitowała także śmiechem i oklaskami.

https://www.dw.com/pl/skandal-na-konferencji-lewicy-jak-rozstrzelamy-bogatych/a-52635412

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1648352

Owa Partaj ma konto i forum.

Bo jakby nie miała mieć?

No nie?

I to co głoszą jest jak najbardziej w porządku?

Żadna tam mowa...

Chyba że pod salami kongresów stale czeka sznur karetek odwożących aktywistów z powrotem do psychiatryków.

Aaa to przepraszam.'

Entschuldigung znaczy:))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1648493

Za moich młodych lat, nauczyciele i rodzice mówili, że " starość powinna być godna". W przypadku Bolka jest już nawet nie śmieszna ale żałosna. Stracił już resztki szacunku, pozostała żenada i politowanie na starczym uwiądem i brakiem rozumu !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1648495

Raczej dłubanka przy mechanice i elektryce.

Za to sztachetten- fighting, ho, ho, ho.

Przynajmniej tak go wspominają.

Jako kombinatora z POM-u w beretce z antenką.

I wiejskiego chuligana.

Który zostawił dziewczynę w ciąży.

Na łaskę losu i obcych.

I na harówkę za kawałek chleba.

Nawet nie chciał pamiętać o swym tragicznie zmarłym 4- letnim Grzesiu.

O szoku i tragedii samotnej matki.

Nie wiadomo gdzie jest pochowany.

Ma tylko symboliczny grób.

 

Przepraszam, musiałem dodać, bo mnie wewnętrznie boli.

Że już wtedy się na nim nie poznano na dobre/złe.

Powinien już wtedy dostać, co mu się należało.

Choćby od ziomków puszczonej kantem dziewczyny.

Jest taka maksyma.

Jak nic do Pana Wałęsy.

"Raz zdrajca- Zawsze zdrajca".

I na Sądzie nie tłumy zadenuncjowanych, sprzedanych i zdradzonych Cię oskarżą.

Tylko Wanda od której uciekłeś i pozostawiony bez opieki Grzesio.

Zginął tragicznie. A jego Matka na wieść o tym odchodziła od zmysłów i "krzyczała jak zarzynane zwierzę"- za Cenckiewiczem.

Jeśli Twoje nieużywane sumienie Cię nie uwiera, czy jesteś człowiekiem?

Jeśli nie, to czym?

Paliwem?

Amen.

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1648501

Prezes Jarosław Kaczyński skierowany na kwarantannę .

Życzymy Prezesowi szybkiego powrotu i oby zdrówko było dobre

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1648631

Jeśli rzeczywiście przygotowywany jest zamach stanu to od razu nieporządek informacyjny i chaos faktów staje w ordynku. jak tylko staje się wiadomym skąd dokąd idą salwy. Zrozumiałym staje się ewidentne podpuszczenie rolników i górnicy w odwodzie. Rolnicy przyjdą pod drzwi ludzi dobrej zmiany z taczką gnoju co najwyżej. Tamci drudzy maja inne zabawki. I te zabawki są zablokowane. Nie można nawet użyć specjalsów przy takiej ruchawce. Samymi autokarami uczciwi i prawi w istocie ludzie mogą zgnieść taką zdradziecka żmiję w trakcie ukąszenia. Jeśli tylko  rolnik górnik lekarz i ksiądz dobrodziej zorientuja się,że jest realizowany jakiś scenariusz securitate. Nawet w najbardziej ograniczonej głowie nie zmieści się Kaczyński jako Ceausescu. A ci młodzi ludzie w Warszawie owi hodowcy świń czy norek są o klasę intelektualną wyżej niż najwięksi z naszego pokolenia. Gabriel Janowski był raczej świadectwem dla dobrego wychowania młodych jako szanowany i z pietyzmem traktowany element tradycji przez młodych ową tradycję podejmujących. Życzę Starym Kiejkutom, żeby spróbowały. Wtedy będzie nie tylko można, bo zawsze można, ale nawet trzeba. I wszyscy dziękujemy panu Lechowi, za tak pożyteczne chlapnięcie. Same plusy dodatnie w tych minusach ujemnych...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1648717