SZCZE...

Obrazek użytkownika Krispin
Idee

Zaraz, zaraz... co było dalej? Tak to jest, kiedy pomysł przychodzi w nocy i człowiek nie zapisze. Rano drapiemy się w głowę, lecz pamięć jakoś nie bardzo chce służyć pomocą. Jak to leciało? O czym to miało być? Na pewno taki był początek.... tylko... co miało być dalej? Jaka miała być kontynuacja?

 

...RZE? Tym razem jednak przez er zet? Ale raczej nie jak w książce Tuska? 

 

...ROŚĆ? Ktoś może pomyśleć, że roszczę sobie do czegoś prawo (niby na jakiej podstawie?) lub zgłaszam pretensje. Prawo prawem, a pretensje pretensjami. Pretensjonalne. Albo na odwrót.

 

...RBIEC? Tylko dokąd? I jeszcze na „erce”?

 

...BRZESZYN? Nie, to mogłoby źle zabrzmieć. Tym (ale nie ten zaKODowany) bardziej (jeszcze bardziej zaKODowany), że w tym tam jeden taki już brzmi od dawna. W trzcinie. Nie cukrowej, więc może to robić (chwilowo) bez DODAtkowego poDATKU. A poza tym, czy szynka klasy "B", to szynka drugiej klasy świeżości (czytaj: drugiego sortu?)

 

...GÓŁY? Co to takiego? „Góry” dla bezzębnej staruszki? Znany prezenter wiadomości Polsatu? Nie z tą końcówką... chwila, „nie z” wraz z tą końcówką też pisze się inaczej, przez u otwarte. „Pi” z tą końcówką chociaż niby możliwe (PISownia też inna), ale nie wszędzie jest sezon. Chyba że... mówimy o sezonie na pielęgniarki?

 

...ŻUJE? Ale co żuje? I co potem?

 

...PIONKI? Wiadomo, je się zbija. To mięso armatnie. Ale pionek może zaszachować króla. Pod warunkiem, że to niegłupi pionek. I musi mieć wsparcie – SZCZEgólne wsparcie. Wiedzą o tym w jednym mieście w Polsce, gdzie w roku 1660 stwierdzono, że 2 młyny nie zostały uszkodzone podczas potopu szwedzkiego, a w 1926, z inicjatywy Państwowej Wytwórni Prochu (który nie tam wynaleziono, niestety), powołano jednoklasową szkołę powszechną, a w 1998 (też tam) nie udała się próba utworzenia powiatu pionkowskiego. Klapa.

 

SZCZE... więc Wam wszystkim życzę w nowym roku.

 

 

PS Jeden taki Bart (nie mylić z „bard”, choć do bardachy mu blisko), który lubi straszyć, napisał, że tych, którzy owego Produktu Leczniczego nie chcą przyjąc należy: „obciążyć kosztami za ewentualne leczenie. Do tego ostatnie miejsce w kolejce do respiratora. Dzieci z takich rodzin izolować od patologicznych rodziców. Musimy przetrwać pandemię i śmiercionośną dezinformację”. W swoim felietonie „Medyczny apartheid” Cezary Krysztopa pyta: Co to ma być? Jakieś „nur für zaszczepieni”? „Strefy wolne od niezaszczepionych”? A rodzicom mają być odbierane dzieci? Jak dzieci Zamojszczyzny w 1942 roku, które, o ile zostały zakwalifikowane jako wystarczająco aryjskie, miały trafić do „lepszych” niemieckich rodzin? Lub jak Czesia Kwoka umrzeć w obozach?

 

PPS grzejemy?

 

PPPS W "Charakterystyce Produktu Leczniczego" czytany m.in.:

4.4 Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany, ponieważ jest to nadal ustalane w badaniach klinicznych będących w toku.
(czytaj: sie jeszcze zobaczy)

4.5 Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji
Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.
Nie przeprowadzono badań dotyczących jednoczesnego podawania produktu leczniczego Comirnaty z innymi szczepionkami
(czytaj: sie jeszcze zobaczy)

4.6 Wpływ na płodność, ciążę i laktację
Istnieje tylko ograniczone doświadczenie dotyczące stosowania produktu leczniczego Comirnaty u kobiet w okresie ciąży.
(czytaj: sie jeszcze zobaczy)

Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego ani pośredniego szkodliwego wpływu na reprodukcję.
(czytaj: sie jeszcze zobaczy; pamiętaj: człowiek to zwierzę)

5.3 Przedkliniczne dane o bezpieczeństwie
Nie przeprowadzono badań genotoksyczności ani rakotwórczości. Nie przewiduje się, aby składniki szczepionki (lipidy i mRNA) miały potencjalne działanie genotoksyczne.
(czytaj: sie jeszcze zobaczy)

 

DO SIEGO (jeszcze zobaczy) ROKU! ...i dużo SZCZE...

SZCZCZĘścia! o to to, o to mi chyba chodziło.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:9)

Komentarze

Nie rozumiem tej histerii antyszczepionkowej. To, że coś jest nieprzebadane (bo kiedy miało być?), nie oznacza, że nie możemy używać rozumu i najlepszej wiedzy aby przewidzieć sposób i skutki działania szczepionki mRNA. Wręcz przeciwnie - takie rozumy mamy i dysponujemy dość szczegółową wiedzą dotyczącą mechanizmów działania mRNA. Co do legali, które cytujesz - ze względów prawnych brzmią, jak brzmią, natomiast nie oznacza to, że zainicjowana przez szczepionkę produkcją białka "S" spowoduje niewiadomo jakie ryzyka i komplikacje. Posługując się logiką możemy nawet wnioskować, że reakcja będzie podobna jak w przypadku zakażenia wirusem (co jest dość prawdopodobne), jednak bez wielu skutków ubocznych spowodowanych innymi skutkami zarażenia wirusem, w tym śmiertelnymi. Korzyścią dla pojedynczego organizmu jest nabycie odporności na koronawirusa. Korzyścią dla całego społeczeństwa jest zwalczenie epidemii i powrót do normalności.

Dziwne że trzeba to wszystko tłumaczyć :/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1658014

Jeśli mam wątpliwości co do polisy, nie kupuję jej. Dziwne, że trzeba to tłumaczyć :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1658022

Tacy jesteśmy, że chcemy szczepionki w rok od wybuchu pandemii ale nie przyjmujemy do wiadomości, że badania kliniczne muszą trwać, chcemy faszerować nasze organizmy lekami ale nie zgadzamy się na skutki uboczne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658097

No i głupi ten felietonik w Tysol-u. Nie tylko dopomaga Staszewskiemu, to Krysztopa jeszcze konkluduje, że sam nie wie. Do tego można mieć różne opinie ale nie takie, jak tam zacytowane, bo się komuś z apartheidem a ten z kolei z hitleryzmem skojarzył- no żenada po całości. Adolf akurat dbał o zdrowie narodu ale co tam prawda, kiedy można wytknąć komuś podobieństwo do ówczesnej segregacji. Już nie wspominając, że i owszem, lewacy i oświeceni liberałowie jadą nauką po ciemnogrodzie ale i prawackom przecież formy dyskryminacji nie są nieznane. Swoją drogą, kiedy wszelkie pajace nauczą się, że doszukiwanie się nazizmu w słowach lewaków wcale ich nie skrzywdzi a jest głupie, bezsensowne i żenadne? To tylko przyprawianie ''gęby'', za to obosieczne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1658043

   Witaj! Ja niestety, nie kupuję Twoich wątpliwości, bo nie służą w walce z  pandemią. Już co niektórym choroba, zweryfikowała tok myślenia posyłając na cmentarze, albo pod maskę tlenową. Więc ostrożnie z tymi wizjami antyszczepionkowymi. Nie potrzeba nam społeczych ognisk histerii, z uprawianą równolegle oczywistą również propagandą i dezinformacją przez wrogów Polski, co akurat Ciebie o to nie posądzam. O ironio, mamy przykłady nieuprawnionych szczepień na wyścigi "tłustych kotów" poza kolejką, więc to przynajmniej powinno mocno zweryfikować ten temat. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1658053

Ja (niestety) niczego tu nie sprzedaję. Ani wątpliwości, ani szczepionek, ani antyszczepionek, ani niczego innego. Nie piszę też, aby walczyć z kimś, ani aby służyć komuś w walce z czymkolwiek. Ja realizuję moje konstytucyjne prawo do wolności słowa i przekonań.

Pierwszy raz w historii świata wprowadza się nieprzetestowany produkt leczniczy. Warunkowo(!) dopuszczony do obrotu. Niektórzy lekarze (pewnie szury, łajdacy i dewianci) z naukowymi tytułami i stażem 30- 40-letnim piszą, że to eksperyment i ten produkt wprowadzono za wcześnie, bez koniecznych badań. 

Każdy wolny człowiek może podjąć decyzję, czy chce ten produkt "łyknąć", czy też nie. Bez względu na to czy jakieś "tłuste krowy" będą się szczepić, czy nie - poza kolejką, czy w kolejce - w niczym (ani mocno, ani bardzo mocno) nie zweryfikuje to mojego stanowiska. Zweryfikują je tylko kolejne badania i fakty. Jesli potwierdzą, że się mylę, z chęcią to przyznam. Na razie czuję naciski, a nawet aluzje w których padają takie słowa jak patriotyzm, wrogowie partii i narodu, morderstwo, histeria, dezinformacja, odpowiedzialność i... propaganda. Zabawne jest szczególnie to ostatnie, bo często stosowane przez tych, którzy ostatnio bez przerwy posługują się właśnie propagandą. 

45 lat temu (10 lutego 1976) Sejm uchwalił poprawki do Konstytucji PRL, wprowadzając zapis o przewodniej roli PZPR i przyjaźni z ZSRR. Za przyjęciem zmian głosowali wszyscy obecni na sali sejmowej posłowie z wyjątkiem Stanisława Stommy, który wstrzymał się od głosu (ponosząc za to później konsekwencje). Rezerwuję sobie podobne przwo w tej sprawie. Jak wspomniałem gwarantuje mi to konstytucja RP i Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. przyjęta de facto przez Polskę z postaci dwóch Konwencji ONZ - piszę o tym trochę tutaj.

Zagwarantowanie podstawowych wolności nie da się pogodzić z głoszonym oficjalnie uznaniem kierowniczej roli SZCZEPIONKI w systemie zdrowia i władzy państwowej.

Niegdyś pod podobnym zdaniem podpisało się 59 osób m.in. Stanisław Barańczak, Jerzy Ficowski, Kornel Filipowicz, Zbigniew Herbert, Jakub Karpiński, Stefan Kisielewski, Edward Lipiński, Jan Józef Lipski, Halina Mikołajska, Jan Olszewski, Antoni Słonimski i Adam Zagajewski.

PS Dzięki, że nie posądzasz mnie o niecne czyny. I słusznie. Pozdrawiam.
...a "tłuste krowy" zostawmy do dyspozycji przemysłu mięsnego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1658178

SS​​​​​zczególny stosunek Konstytucji RP - "do przestępstw ("elit") nie ściganych z przyczyn politycznych"...

KOŃ w STYTUCJI...  KOŃ  wSTYD...... - INSTYTUCJI - SZCZEgólnej stajni Konia Trojańskiego - 4 x 4 kutego na cztery  kopyta - jak pyta art.44 - przykutego do Konstytucji RP od 1997 r.

KOŃ - pyta "konstytucyjnego" art.44 - (Europejczyka ) - który wszystkim (?) odpowiada (SZCZEgólnie) - galopującej przestępczości "elit" ...

art.44 - pokoleniowy  galop nieodpowiedzialności "elit" - pra(co)wników Państwa Prawa ...

- art. 44 :  " Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw nie ściganych z przyczyn politycznych - popełnionych przez ("elity") funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn"...

SS​​​​​ZCZEgólne sczepienie wodzy tego KONia ze stanowiskiem stajni art. 44 - zawstydza wiele obietnic Konstytucji RP... - "do ustania tych przyczyn" -  SZCZEgólnej obrony art.44 - pod preTekstem "obrońców" Konstytucji RP...

Sczepienie art.44 z Konstytucją RP - wygląda jak szczepionka dla  - "elit" antypolaniZmów do zmawiania się z "wymiarami sprawiedliwości" - żeby nie ścigać- nieustannych SZCZEgólnych - przestępczych przywiLEJÓW "elit" - SZCZEgólnych PRZYCZYN POLITYCZNYCH ... ( w wymiarach Stajni Augiasza ?)

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1658173