Pierwsza tura już za nami, a co z drugą?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wczoraj [28.06.2020] odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich.  Zgodnie ze wszystkimi sondażami żaden z kandydatów nie uzyskał absolutnej większości i druga tura będzie miała miejsce 12 lipca.  Dzisiaj PKW podała wyniki pierwszej po podliczeniu głosów z 99,78% obwodowych komisji wyborczych {TUTAJ(link is external)}.  Zgodnie z nimi:

  "Według cząstkowych, ale niemal całościowych oficjalnych wyników wyborczych z 28 czerwca Andrzej Duda odniósł zwycięstwo. Na urzędującego prezydenta oddało głos 43,67 proc. uprawnionych wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 30,34 proc. Trzecie miejsce na podium przypadło Szymonowi Hołowni, który uzyskał wynik 13,85 proc. (...) Na kolejnych miejscach uplasowali się Krzysztof Bosak - 6,75 proc. głosów (1 mln 300 923) , Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,37 proc. (457 092) i Robert Biedroń - 2,21 proc. (425 734).".

  Bloger Foros porównał {TUTAJ} wyniki pierwszej tury obecnych wyborów z rezultatami wyborów do Sejmu i Senatu w 2019.  Okazało się, iż Andrzej Duda uzyskał więcej głosów wczoraj niż PiS w wyborach do Sejmu, zaś Trzaskowski o pół miliona mniej niż KO w tych samych wyborach.  Co więcej wynik Trzaskowskiego był wyraźnie słabszy niż to co udawało się osiągnąć dawniej w pierwszej turze Tuskowi i Komorowskiemu.  Andrzej Duda ma więc dobrą pozycję wyjściowa do drugiej tury.  Jeśli nie popełni jakiegoś katastrofalnego błędu - powinien ją wygrać.

  Może też liczyć na pech prześladujący Trzaskowskiego.  Pisałam o nim dwa dni temu {TUTAJ}.  Trzaskowski ma moc przyciągania nieszczęść.  Objawiło się to także dzisiaj.  W czasie, gdy Trzaskowski był na wiecu w Grudziądzu, Warszawę nawiedziła gwałtowna ulewa:

  "Nad Warszawą po południu przeszła ulewa. Zalane zostały m.in. pomieszczenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska. Woda płynęła kilkoma ulicami. Zamknięta została też stacja metra Ratusz Arsenał.
Mocno ucierpiał Żoliborz i Bielany. Zalana była m.in. Trasa Łazienkowska w rejonie Torwaru, ul. Grójecka na wysokości ul. Racławickiej, Żwirki i Wigury i Wisłostrada w kierunku Łomianek na wysokości Spójni. Pod wodą był także Plac Trzech Krzyży. Woda ze studzienek wybijała na ok. 1 metra w górę. Ogromne ilości woda spływały ulicą Książęcą, która łączy Plac Trzech Krzyży z Powiślem. Samochody brodziły w niej powoli, zanurzone do połowy kół.
Woda zalała także ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała na poziom kilkunastu centymetrów" {TUTAJ(link is external)}.

  

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Prezes MPWiK potwierdziła, że dochodzi do kolejnych zrzutów nieczystości do Wisły. Czy w tym roku również padnie rekord? O ile Warszawa przekroczy liczbę w pozwoleniu? Dlaczego inne miasta sobie radzą tylko Warszawa ma problem?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1637054

Niebo zlitowało się nad ostatnimi "sprawiedliwymi" w Warszawie i postanowiło zmyć deszczem wczorajszą "hańbę" wyborczą, KODziadów i UBywateliPRL

A na ulicach Warszawy prezentowany jest nowy model legendarnego samochodu Warszawa RT2020

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1637056

...od wczoraj poszukiwany!!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1637106

Czy ktoś pamięta takiego polityka (to ten od okręgów jednomandatowych)?
Podobno kiedyś dostał 20%  w wyborach prezydenckich.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Leopold

#1637060

Bedzie debata Olejnik - Trzaskowski.  No i super!

W jakim kraju panują takie zwyczaje, że prywatna telewizja bez pytania i uzgadniania z kandydatem sama ustala termin debaty prezydenckiej? Następnie taka telewizja wyśmiewa i krytykuje kandydata że się boi i tchórzy,Zawsze zesrany kandydat nawołuje do debaty. Taka jest niepisana zasada wszystkich kampanii wyborczych na świecie,Do debaty namawia ten, który przegrywa. Po histerii Trzaskowskiego widać, że przegrywa wyraźnie. Dać mu gadać o debacie i spokojnie robić swoje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1637117

 

 

„Tyle, ile mogliśmy, wysprzątaliśmy. Ale tutaj w każdym pokoju są po prostu fekalia, jest ohydny odór, nie da się wytrzymać” - relacjonował na antenie TVP INFO jeden z mieszkańców Saskiej Kępy. To efekt ulewy, która przeszła wczoraj nad Warszawą.

u się nie da mieszkać. Fekalia pływają po całym pokoju. W dużym pokoju jest to samo. Otworzyliśmy okna, żeby odór nie szedł na całą klatkę schodową, bo nie da się tutaj wytrzymać. To jest po prostu niemożliwe, co tu się dzieje. Dla mnie to jest nie do pomyślenia - na wyższym parterze, w XXI wieku taka rzecz

Drugi z mieszkańców zwracał uwagę, że nie są w stanie uzyskać żadnych informacji o tym, dlaczego doszło do takiej awarii.

Sąsiad przedstawił mi sytuację, że całe moje mieszkanie jest zalane. Fekalia wypłynęły z toalety, z wanny. Obok sąsiad tak samo został zalany. Wspólnymi siłami usuwaliśmy to wszystko, to całe zalanie. Gdyby nie my, to mieszkańcy nie mogliby tu w ogóle wchodzić, bo tu było wszystko zalane

— mówił.

Nikt nam nie jest w stanie udzielić informacji, dlaczego tak się stało i nie mamy gwarancji, czy się to powtórzy czy nie

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/507103-dramatyczna-sytuacja-na-saskiej-kepie-rzeka-fekaliow

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1637119