Katarzyna II Wielka herbu Gersdorf

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Caryca uknuła wielką intrygę dworu jej cesarskiej mości, obliczoną na jej własny, osobisty sukces w wyborach następcy tronu w kwietniu 2020 roku. Najprawdopodobniej najlepszym jej kandydatem byłby poseł nadzwyczajny i minister pełnomocny w Warszawie Nikołaj Repnin ewentualnie Otto Magnus von Stackelberg.

Do uzyskania większości odpowiadającej interesom jej cesarskiej mości wystarczą głosy jej zauszników w trzech izbach Sądu Najwyższego. Dołączenie do zgromadzenia uprawnionych do głosowania sędziów Izby Dyscyplinarnej, przechyla szansę na korzyść przeciwników carycy.

To jest jedyny powód, dla którego Izba Dyscyplinarna musi być zniszczona, zlikwidowana i zapomniana.
To jest jedyny konieczny i wystarczający argument nakazujący likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Oni w rzyci*) mają całą Polskę. Im chodzi tylko o wybór takiego następcy, by nadal mogli trzymać Polskę za gardło!

Oni wszyscy - od Brukseli do Moskwy i od Věra Jourová do Putina w rzyci*) mają polską praworządność, demokrację, polski klimat, a nawet polską sprawiedliwość. Wszelkie polskie aspiracje także w rzyci*) mają. Im wszystkim - od totalitarnej opozycji aż do samego Rasputina - chodzi wyłącznie o wybór totalitarnego następcy carycy herbu Gersdorf.

Oni w rzyci*) mają polską Niepodległość.

Podręczny słowniczek:
*) rzyć - dupa

________________________________________ 

Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie popieraj ich, a Polska Niepodległość zwycięży!
A ty przeżyjesz!

* * *

następny - poprzedni

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przedstawiła pytanie prawne trzem Izbom SN: Cywilnej, Karnej i Pracy. Dotyczy ono udziału w składach sędziowskich osób wyłonionych przez KRS w nowym składzie - poinformował rzecznik prasowy SN sędzia Michał Laskowski. Termin rozpatrzenia pytania wyznaczono na 23 stycznia br. [link].

PYTANIE PRAWNE:

Pytanie dotyczy tego, czy udział w składzie sądu powszechnego lub SN osoby powołanej na sędziego przez Prezydenta RP na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa w jej aktualnym składzie prowadzi do naruszenia Konstytucji RP, Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz Traktatu o Unii Europejskiej, wskutek czego osoba taka jest nieuprawniona do orzekania lub skład sądu jest sprzeczny z przepisami.

"W uzasadnieniu pytania I prezes SN zwróciła uwagę na to, że dysponuje prawem przedstawienia zagadnienia prawnego w sytuacji, gdy dochodzi do rozbieżności w wykładni przepisów, a jak wynika z treści uzasadnienia tego zagadnienia, takie rozbieżności zaistniały" - powiedział dziennikarzom w środę sędzia Laskowski. Dodał, że w uzasadnieniu powołano się m.in. na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 19 listopada ub.r., wyrok Izby Pracy SN z 5 grudnia ub.r. oraz uchwałę Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN z 8 stycznia br.

KOMENTARZ

Takiego pytania nie można pozostawić bez komentarza, ponieważ jest ono manifestacją działania antypolskiej agentury zorganizowanej w klubie Retardian im. Vidkuna Quislinga. Jest to działanie wojny informacyjnej, polegającej na użyciu informacji niszczącej*), której celem jest zniszczenie lub sparaliżowania systemów władzy atakowanego państwa, przy czym jest to bezpośredni paraliżujący atak na:

  1. Sprawność systemów polskiej władzy ustawodawczej - blokując suwerenność procedur legislacyjnych państwa polskiego i opóźniając realizację działań obronnych tego systemu.
  2. Sprawność systemów polskiej władzy wykonawczej - blokując suwerenność prerogatyw Prezydenta RP, poprzez bezpodstawne uznanie za nieważne przez konstytucyjnie nieuprawnione organy władzy sądowniczej, oraz zaprzeczanie uprawnień władzy wykonawczej do inicjatywy ustawodawczej.
  3. Sprawność systemów polskiej władzy sądowniczej poprzez atak informacyjny i prawny prowadzący do wykluczenia sędziów poprzez pozbawianie ich prawa do orzekania lub procedowania ustaw z definicji sprzecznych z Konstytucją.

To są bezpośrednie objawy oraz skutki działań wojny informacyjnej prowadzonej przez zespół carycy Katarzyny II Wielkiej herbu Gersdorf, prowadzonej w składzie Retardian im. Vidkuna Quislinga przez siły antypolskiej wojny informacyjnej toczonej zgodnie z regułami tej wojny opisanymi w skrypcie "Wojna informacyja - cele i metody".

Zwracam uwagę wojna toczona pod fałszywą flagą obrony praworządności i trójpodziału władzy w rzeczywistości osiąga wrogi Polsce cel polegający na sparaliżowaniu trzech organów władzy w Polsce - władzy ustawodawczej, sądowniczej i wykonawczej.

Bezpośredni wrogi atak na Polskę, skoordynowany z dezinformacyjnym atakiem prowadzonym przez najwyższe organy władzy Federacji Rosyjskiej skłania do skorzystania artykułu 5 Paktu Atlantyckiego.

Przypis:
*) Informacja niszcząca, która jest narzędziem walki informacyjnej, spełnia dwojakie funkcje:

  1. osłabia strukturę przeciwnika - przede wszystkim utrudniając przekaz informacji między jego kierownictwem i wykonawcami;

  2. inspiruje błędne decyzje kierownictwa i błędne działania wykonawców przeciwnika - inaczej mówiąc wprowadza do systemu przeciwnika błędne algorytmy decyzyjne i takież algorytmy działania, które go osłabiają, a nawet w pewnych wypadkach mogą go doprowadzić do samozniszczenia

     

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1615515

"Wyłączyli Zaradkiewicza i siedmiu innych sędziów Izby Cywilnej od orzekania ..." [link]

To był mój proroczy sen, o którym pisałem w felietonie o Katarzynie II Wielkiej herbu Gersdorf. Niestety pani caryca produkuje się jak bezczelna panienka fałszująca wybory na stanowisko starosty pierwszej przedszkolnej klasy szkoły dla dzieci specjalnej troski w Chandrze Unyńskiej

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1615654

Cześć Michaelu

 

Tak byłem zawalony sprawami i na dodatek lekami, że mimo przeczytania nie zdołałem od razu odpowiedzieć.

I dobrze, bo mogłem to sobie poukładać w głowie. Tydzień temu, a dokładnie 15 stycznia madam Gersdorf zapowiedziała na 23/01 "sądny czwartek".

No i mamy już schemat, a reszty się domyślamy. Rozgrywka jest prowadzona między stworzonymi zespołami zawodników wg. zasady "nowi" kontra "starzy"

Starzy to te 3 izby zaproszone przez Gersdorf, około 60 osób w tym sporo powiązanych z komuną. A nowi to te dwie odrzucone, czy niedopuszczone do orzekania izby - ponad 30 sędziów - ludzie na których Gersdorfowa liczyć nie może.

Cel czwartkowej akcji: - pod celem pozornym - likwidacji  Izby Dyscyplinarnej - jest zablokowanie całej trzeciej władzy sądowniczej, zamrożenie sądów, wstrzymanie rozpraw, itp i idąc dalej - wywołanie rozruchów i społecznego niezadowolenia, a w rezultacie obalenie rządu, klasyczny niewojskowy pucz i przejęcie władzy. Czyli, "żeby było, tak jak było".

Te całe grodzkie kontredanse - pani Jurowa, Komisja Wenecka, "przyjaciółka" Trumpa z LGBT, senator Nancy Pelosi, to tylko preludium do głównego uderzenia, które MUSI w kwietniu odnieść sukces. Najprawdopodobniej tak lewaccy planiści wymyślili, a kryptokomunistyczni bogacze zapłacili.

Lecz my nie zasypiamy gruszek w popiele. Kontrakcja sędziego Kamila Zaradkiewicz była natychmiastowa i bolesna jak cios w oko madam Gersdorf. Sędzia, jako Izba Cywilna w składzie jednoosobowym przesłał pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczące statusu sędziów powołanych przez Radę Państwa PRL lub poprzednią Krajową Radę Sądownictwa. Co jak wiadomo wstrzymuje wyrokowanie SN, aż do decyzji TSUE.

Poza tym eksperci pokazali, że wykluczone Izby - Dyscyplinarna i Cywilna, mogą sobie dobrać trzecią Izbę SN, którą i tak przegłosują i identycznie jak Gersdorf wydać wyrok, że "stara" część SN straciła zdolność sądzenia. I co wtedy?

Patrzę już na to chłodno i przyznam - z dużym zaciekawieniem. Interesująca jak kolejny odcinek "Walki o tron" jest obserwacja - co oni jeszcze wymyślą?

Obecnie oceniam szanse naszego zwycięstwa jak 65 : 35

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1615754

znanego jako Gersdorf jest genialna.

Dobrze, że jeszcze są tacy uczciwi prawnicy jak sędzia K. Zaradkiewicz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1615763