Lustracja bez osłony kontrwywiadowczej

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

yes

Komuniści 29 grudnia 1989 roku, pozorując wycofanie się z rządzenia Polską, zadbali o wmontowanie w nasze państwowe systemy mocnych kotwic i przyczółków swojej władzy, chroniącej ich interesy. Jednym z ulubionych komunistycznych sposobów jest rozwalenie czegoś tam, a następnie wykorzystanie ruin tego czegoś do paskudnej jazdy. Taki pejzaż - wredna atrapa udająca coś, czym nie jest. Na przykład niezależne sądy. Albo Konstytucja. 
Tak było i tak jest. 

Kiedyś, ]]>strasznie]]> dawno temu wspomniałem o bolszewizatorze. Próbowałem wtedy odnaleźć istotę zła tkwiącego w ruskiej bolszewii. Dość szybko okazało się, że komunistyczna zaraza ma w sobie cały rój przeróżnych patogenów. Teraz, w kwietniu Maciej Kożuszek (Sieci #16 z 20 kwietnia 2022 r.) identyfikując ideologiczne źródła zbrodniczego putinizmu dostrzegł "nihilizm, który nienawidzi porządku". Zacytuję: 

"Rosja nie jest upokorzona, bo ktoś jej zagrażał czy ktoś odebrał jej prawo do istnienia, lecz dlatego, że ktoś odebrał jej prawo do dominacji" ... "Rosję upokarza istnienie porządku międzynarodowego, który ogranicza projekcję jej siły"... "Wrogiem nihilistycznej rosyjskiej ideologii nie jest Ukraina, tylko porządek, prawo, ład i wolność."

Rosja w tych cytatach jest synonimem bolszewickiego komunizmu, który nienawidzi każdego porządku, który nie jest ich, niszczy każdą wolność, która nie jest im podległym zniewoleniem. Polscy komuniści nie różnią się niczym od rosyjskich, mają te same cele i interesy, te same sposoby działania, tą samą mentalność. 

Taki sam jest główny nurt polskiej opozycji, taka jest natura polskiej kleptokracji, jurgieltu, obcej agentury, kompradorskich interesów, aktywnej zdrady, agentury wpływu, ordynarnych zdrajców, płatnych agentów wywiadu gospodarczego, wojskowego i politycznego oraz przeróżnych szpiegów i dywersantów obcych służb specjalnych oraz całe legiony głupców. Prymityw, głupota i skrajna ignorancja. Całe sterty...
Co to ma wspólnego z lustracją?

Oto jest pytanie!

Pan Maciej Kożuszek odkrył jeden z korzeni zła tkwiącego w zjawisku nazywanym komunizmem. Jest to nienawiść do wszystkiego co inne, wolne i niepodległe. To jest to,  co współcześnie definiuje nie tylko Rosję ale także znakomicie określa polską totalną opozycję razem z elitą głównego nurtu polityki Unii Europejskiej. Jest to bolszewickie nasienie niosące zarazę "cancel culture". 

Istnieje wiele przeróżnych kategorii zjawisk niosących zło i zniszczenie. Są to miary, które mogą, a nawet powinny stanowić kryteria oceny jakości życia społecznego, a już zdecydowanie muszą być kategorycznie stosowane jako warunki doboru kadr. Jednym z takich kryteriów jest kompetencja. 

Podam przykład. Dzisiaj słyszałem o wypowiedziach posła Tomasza Siemoniaka w sprawie "znakomitych analiz" posłanki Izabeli Leszczyny o dobroczynnym "podatku inflacyjnym", który pozwoli na wydłubanie pieniędzy na podwyżkę płac dla budżetówki aż o 20%. A parę godzin wcześniej (piątek 22.04.22 w TVP Info) podobne bzdury wygłaszał senator Koalicji Obywatelskiej (Kazimierz Kleyna) o inflacji wywołanej przez polski rząd. Poważne przyjęcie takich opowieści może spowodować skutki identyczne jak propaganda Władimira Putina, Siergieja Ławrowa albo Aleksandra Dugina. Jest absolutnie bez znaczenia dlaczego politycy opowiadają takie idiotyzmy. Nie ma znaczenia czy to jest ordynarna głupota, tragiczna niekompetencja czy morderczy bandytyzm. Liczą się skutki.

To są ludzie tacy jak pani Izabela Leszczyna albo ]]>Trofim Łysenko]]>, którzy z absolutną pewnością siebie, pełni pychy, z całą powagą posiadanej władzy, opowiadają ewidentne kretynizmy, które mogą być bezpośrednią przyczyną tragedii, nieszczęść a nawet śmierci. Taki Trofim Łysenko kazał ludziom w całej Rosji siać groch zimą, ludzie siali i nic nie zbierali. Izabela Leszczyna sadzi zupełnie podobne bzdury o mechanizmach "podatku inflacyjnego" i tylko niezbadany przypadek chroni nas przed wdrożeniem idiotycznego projektu Donalda Tuska. 

Lustracja powinna albo nawet musi być narzędziem doboru kadr. Lustracja, która posługuje się tylko jednym kryterium jest nic nie warta. Lustracja każdego kandydata do realizacji dowolnego zadania polega na sprawdzeniu tego, czy kandydat rzeczywiście nadaje się do roboty, którą ma wykonywać. Człowiek niewidomy nie może być taksówkarzem. Złodziej nie powinien pilnować pieniędzy. Lis nie może być zatrudniony w kurniku. Człowiek durny nie powinien być politykiem. A zdemoralizowany dureń tym bardziej.

Przypisy:

 • Bolszewizator, dziedzictwo komunizmu (13 lipca 2008 r.):
  ]]>https://www.salon24.pl/u/michael/50896,bolszewizator-dziedzictwo-komunizmu]]> 
 • Bolszewizator, dziedzictwo komunizmu (29 kwietnia 2017 r)
  ]]>http://blogmedia24.pl/node/77523]]> 

 • Komunizm: "]]>Taki pejzaż]]>" - Psy kulawe stroją drogi. Diabeł dziewkom plącze nogi.

 • Komunizm jest totalitaryzmem zorganizowanej grupy przestępczej, złożonej z ludzi interesu (świadomie i celowo posługującej się agenturą wpływu), realizującej plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążącej do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego.
  Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami. (]]>10.08.2007]]>) oraz (]]>Deep state]]>).

 • Panowie Prezydent Francji, Kanclerz Niemiec i Premier Holandii powierzają Federacji Rosyjskiej zlecenie na wykonanie niczym nieograniczonej zbrodni ludobójstwa (]]>genocide]]>) oraz państwobójstwa (]]>statecide]]>) na wszystkich narodach i państwach Europy. Zwracam uwagę na bardzo ważny fakt. Mianowicie:
  Zlecenie powierzone jest nie Władimirowi Putinowi osobiście ale Federacji Rosyjskiej, całemu państwu i jego narodowi, bez względu na to, kto jest jego aktualnym carem. Zlecenie będzie wykonane przez rosyjskie «]]>deep state]]>».

 • Pani Ursula von der Leyen powinna dowiedzieć się, że informacje o polskim autorytaryzmie i nielegalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego są ordynarnym kłamstwem i dlatego nie skarżymy się na krytykę, lecz żądamy pociągnięcia kłamców i oszustów politycznych do odpowiedzialności. Odpowiedzialności politycznej i karnej. Łajdactwo musi być ujawnione i ukarane. Szczególnie dlatego, że rozmawiamy o łajdactwie pogrobowców totalitarnego komunizmu.

 • Jest bardzo prawdopodobne, że międzynarodowe «]]>deep state]]>» działa w złej wierze i już dawno włączyło w swoje imperialne interesy wspomnianych wyżej prezydentów, premierów, a nawet pania Ursulę von der Leyen. Panowie Putin, Macron, Scholz, Rutte razem z panią von der Leyen są pionkami w budowie wielkiego imperium od wysp Kanaryjskich do Kurylskich. Jest to moja hipoteza o międzynarodowym «]]>deep state]]>» pasożytującym na i w międzynarodowych strukturach wielkich organizacji międzypaństwowych takich jak np. ONZ, NATO oraz organizacji pozarządowych, takich jak np. Greenpeace i oczywiście inne podobne, np. Open Society Foundations. 

 • Niestety, bezkarność sprzyja jawnemu wysługiwaniu się obcym, wrogim Polsce agenturom, wspiera bezczelność zdrajców, jurgieltników oraz antypolskich organizacji, dodaje skrzydeł kompradorskim chmarom siewców propagandy nienawiści i pogardy do wszystkiego co polskie. Dlatego polecam artykuł Andrzeja Kowalskiego, byłego szefa Służby Wywiadu Wojskowego w latach 2015 - 2020 - w wydaniu Gazety Polskiej #02 z 15 stycznia 2022 roku. («]]>W obliczu zdrady]]>»)

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

TheVisegrád 24 @visegrad24 18 kwietnia 2022

Red Army soldiers trying steal a bicycle from a Polish woman. The year was 1945. Nothing has changed in Russia.
Żołnierze Armii Czerwonej próbują ukraść rower Polce. Był rok 1945. W Rosji nic się nie zmieniło.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1643672

Chciałabym skorygować powyższą informację, dotyczącą fotografii z 1945 roku. Przedstawia ona Berlin, a rosyjski żołnierz wydziera rower Niemce. To jest następny dowód na to ile jest kłamstwa i manipulacji w Internecie i jak bardzo należy być ostrożnym.

Tutaj źródło:

"Pożądany nabytek. Kobieta w obronie swojego roweru (1945)
W 1945 roku rowery były pożądanym środkiem lokomocji, a w Berlinie do jazdy  na rowerze wymagane było specjalne pozwolenie. Tutaj sowiecki żołnierz próbuje odebrać rower Niemce w Berlinie. Najwyraźniej kobieta nie posiadała pozwolenia ani też żadnego na posiadanie pozwolenia dowodu. Fotograf nieznany."

https://germanhistorydocs.ghi-dc.org/print_document.cfm?document_id=1040

 

Vote up!
3
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1643688

 

Powiem otwarcie - wiemy oboje jak wiele pułapek czyha w rwących strumieniach internetowej burzy informacji. Wiemy także jak trudna jest weryfikacja tego co nasze oczy tam zobaczą, a uszy usłyszą. A ten konkretny obrazek wzbudził sporo moich wątpliwości. Zbyt wiele w jego scenerii nie pasowało do tego co wiem. Dlatego z takim pietyzmem wskazałem na pochodzenie źródła tego obrazu, podałem jego adres i skopiowałem nie tylko samą treść ale także jej wygląd, łącznie z obrazkiem identyfikującym portal pochodzenia tej fotografii (VISEGRAD24). Dołączyłem także aktywny link do oryginału. Kliknięcie w twitterowy adres notki odsyła nas do źródła @visegrad24. Wbrew pozorom takie dokładne przeniesienie właściwości oryginału wymaga sporo pracy. Ale ułatwia późniejszą weryfikację. 

Co budziło moje wątpliwości?

Wygląd, ubiory i zachowanie ludzi na tym zdjęciu. Miałem wręcz wrażenie, że jest to klatka z jakiegoś filmu fabularnego, ponieważ prezentowana scena wyglądała wręcz na filmową inscenizację. Ludzie na tym zdjęciu wyglądali na filmowych aktorów, odzianych w kostiumy. Tak nie mogła wyglądać żadna polska ulica w 1945 roku.

Po drugie scena, w której gdziekolwiek w Polsce miałaby zdarzyć się taka szamotanina między rosyjskim żołnierzem a Polką. W Polsce Rosjanie zachowywali się inaczej a i nasi polscy przechodnie nie wyglądali tak i z pewnością nie zachowywali by się tak jak w tej scenie.  

Natomiast rosyjscy żołnierze jako agresywni rabusie, którzy niczego i nikogo nie uszanują, i mogą zachowywać się po zbójecku, to bardzo aktualna prawda. Pamiętam makabryczne opowiadanie mojej mamy, które utkwiło w jej pamięci na zawsze. Mama była wtedy bardzo młodą osiemnastoletnią dziewczyną. Rosyjski żołnierz ukradł jej z parapetu mydło. I wtedy zaczęła się makabra. Mama kiedyś, w konkretnych okolicznościach opowiedziała to zdarzenie i wtedy, po latach nie mogła powstrzymać się od płaczu. 

Więc moim zdaniem, cała prawda tkwi nie w obrazie a raczej w komentarzu: "W Rosji nic się nie zmieniło". Taka jest dzisiaj Rosja na Ukrainie, taka była Rosja w Polsce w roku 1945. Nawet bez tego zdjęcia prawda jest tylko w tym komentarzu. A fotka jest częścią tego komentarza. Jest tylko ilustracją, nawet jeśli inscenizowaną.     

I dlatego akurat tę notkę, razem z ilustracją pokazałem w tym komentarzu. W Rosji nic się nie zmieniło. 

Rosja ma takiego Putina, jakiego sobie wybrała. A Putin, aby być wybranym, zamordował kilkudziesięciu Rosjan, a później kilkadziesiąt tysięcy Czeczenów i zniszczył stolicę Czeczenii. Wojna jako element kampanii wyborczej. Im bardziej zbrodnicza, im bardziej bandycka jest ta wojna, tym bardziej poparcie w sondażach większe. Taka tradycja, tak jak to zrobił Iwan Groźny w 1570 roku. Rzeź Nowogorodu 

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1643703

Miałam bardzo podobne wątpliwości, jak Pan, dlatego odszukałam miejsca, gdzie fotografia była opublikowana. W tym celu kliknęłam prawą stroną myszki na fotografię, umieszczoną przez The Visegrad24 na Twitterze, następnie wybrałam opcję "wyszukaj obraz w sieci".

 

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1643728

Cześć Michaelu

Moim zdaniem problem tkwi w tym, że jak dotąd nie przeprowadzono poważnej analizy ideologii, którą ja uparcie nazywam bolszewizmem, a dzisiejsze przepoczwarzenie neobolszewizmem. Komunizm, czy lewactwo, jako cel walki jest rozmiękczaniem i oswajaniem zła.

To brzydko tak powiedzieć, ale obrona Ukrainy przed demonami zła, przydaje się wszystkim. Maski nieco opadły i już nawet niemieckie, czy holenderskie społeczeństwa zaczynają przecierać oczy.

Fatalnymi były kretyńskie założenia, że zło można oswoić. Że jakiś reset jest rozwiązaniem. A w Rosji, czy w Chinach można wprowadzić demokrację i sprawiedliwość. Otóż nie można. Trzeba działać jak Reagan, a nawet mocniej, a te rezerwaty bolszewizmu otoczyć nową Żelazną Kurtyną i kontakty doprowadzić do minimum. A wtedy zobaczymy, czy tam zacznie się kanibalizm.

Serdeczności

Vote up!
2
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643706