@37. NIE DUŻEJ TRZEBA INTELIGENCJI, BY POJĄĆ PROJEKT PANA GOWINA,

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

by zrozumieć, że kombinacja pana Jarosława Gowina z prezydenturą Andrzeja Dudy na wabia jest podstępem dla zmylenia totalnego przeciwnika. Ładnie opakowany słodziutki lizak na patyku, a cała jego słodycz polega na skróceniu prezydentury PAD do jednej kadencji i na dokładkę w prezencie dwa lata czasu na osiągnięcie lepszej pozycji politycznej. Słodziutka pułapka na platformerskie szczury

Jak się połaszczą i dadzą się nabrać, to się okaże, że pozostanie im lizanie tej słodyczy przez papierek, bo nigdy nie osiągną potrzebnej większości parlamentarnej.

A jak się sprzeciwią - to i tak wyjdą na durniów ujawniając przy okazji cały kabotynizm i pustkę swojej postawy politycznej. Jedynie w miarę bezpieczne dla nich działanie to zignorowanie tego pomysłu pana wicepremiera i ewentualne uznanie za zbyt naiwny, by mógł być uznany za poważny. Ale dni są za durni na tak wysublimowaną dyplomację.

Przeciwnie. Okazali się jeszcze głupsi i dali się nabrać na jeszcze jeden podstęp. Mianowicie, wykombinowali sobie, że to co usłyszeli jest świadectwem rozłamu w Zjednoczonej Prawicy. I to już jest gorący dowód ich politycznego tumaństwa. Zupełna kompromitacja. Można mieć do Jarosława Gowina mnóstwo zastrzeżeń, ale przecież ten człowiek nie jest aż tak walnięty. Chyba nikt nie jest aż takim politycznym samobójcą.

Tak sobie dumam, że trzeba mieć ptasią budkę zamiast głowy, aby nabrać się na taki numer.

*37 [link], [link], Opublikowałem ten tekst 4 kwietnia, jako komentarz do felietonu "STO DZIEWIĘTNASTA MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKIEJ ZBRODNI - OBRONA CZY ATAK?" i najprawdopodobniej nie pomyliłem się ani na jotę. Kolejny raz przydarzyło się nieuchronne:
- Pogarda do Polski i nienawiść do Niepodległości naszej Ojczyzny zaślepia tak dalece totalitarną i antypolską opozycję antypisu, że dają się nabrać na każdy manewr zespołu Zjednoczonej Prawicy. A teraz mamy: "Wspólne oświadczenie Gowina i Kaczyńskiego! Zapadła decyzja dotycząca wyborów", co wyjaśnia wszystko.
Inna sprawa - trzeba mieć naprawdę zimną krew i polityczną ikrę, aby zdobyć się na taką rozgrywkę.

Zawsze miałem nadzieję, że całą totalitarną opozycję zgubi ich własna pycha.

_______________________________________

Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy!

_______________________________

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:9)

Komentarze

Cytuję:

Tomek Parol

12 godz.

Moim zdaniem nieprzeprowadzenie wyborów jest deliktem konstytucyjnym, a Sąd Najwyższy który ostatecznie stwierdza ważność lub nieważnośc wyborów przeprowadzonych nie ma absolutnie prawa unieważniać wyborów, których nie było. Bo to by się sprowadziło tylko do unieważnienia terminu wyborów - a takich uprawnień SN nie ma. Ba i nie powinien mieć, bo teraz żadnych wyborów juz przeprowadzać nie będzie trzeba, jeśli za każdym razem możemy się spodziewać, że weźmie ten brak wyborów unieważni i każe przeprowadzić kolejne. A potem znowu i znowu.

SN powinien zatem odmówić wydania orzeczenia w tej sprawie. I to BEZWZGLĘDNIE!

Więc się pytam Panów Jarosławów: a co QWA zrobicie jeśli SN wyborów nie unieważni, bo stanie na tym samym wrednym stanowisku co ja skromny żuczek-nieboraczek? No co wtedy?
Chyba tylko dymisja rządu i marsz do pudła, czwórkami, z obydwoma politykami na czele za podżeganie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej co doprowadziła do kryzysu konstytucyjnego Państwa Polskiego.

A już samo stwierdzenie "oczekiwane orzeczenie" w stosunku do polskiego sądu, zwłaszcza Najwyższego ośmiesza i tych czołowych polityków, i tych wybitnych prawników-konsultantów rządu, i owych "niezawisłych" podobno sędziów.
A w zasadzie demaskuje ich wszystkich.

------------------

I jeszcze późniejszy komentarz:

Tomek Parol

9 godz. ·

Ostatni raz wyjaśniam, jak chłop krowie w rowie, dlaczego bez wyborów Sąd Najwyższy niema prawa w ogóle się wypowiadać na ich temat, a co dopiero unieważniać cokolwiek:

Spojrzmy w art. 129 Konstytucji RP. Tam jest mowa o stwierdzeniu przez SN ważności lub nieważności WYBORU Prezydenta RP. A więc sam wybór musi się dokonać. KROPKA. Trudno o wybór Prezydenta bez odbycia wyborów z głosowaniem.
No chyba ze wyboru dokona sam jakiś Pan Jarosław a Sąd Najwyższy ten wybór unieważni. Faktycznie wtedy SN będzie mógł wskazać nową datę pod nowe wybory :-)

Oto treśc artykułu 129:
1. Ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza Sąd Najwyższy.
2. Wyborcy przysługuje prawo zgłoszenia do Sądu Najwyższego protestu przeciwko ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej na zasadach określonych w ustawie.
3. W razie stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej przeprowadza się nowe wybory, na zasadach przewidzianych w art. 128

---------------------------------

Nie jestem prawnikiem. Nie wiem, kto ma rację. Tylko cytuję, ku rozwadze.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1629522

po kolei wszystkich panów totalnej opozycji, poczynając od najważniejszych liderów i może większość z tych rzezimieszków z totalitarnej opozycji za zdradę. za nieustanną dywersję i sabotaż wszelkich poczynań polskiej władzy ustawodawczej i wykonawczej, totalitarnie odmawiając wszelkiej zgody, negując albo sabotując każdy krok, plując, lżąc i bezczelnie kłamiąc.

To było i jest butne, pełne pychy i złej woli usiłowanie wymuszenia likwidacji polskiej państwowości - czyli ZDRADA.

Ojcowie i dziadowie takich polityków byli wieszani i rozstrzeliwani za zbrodnię zdrady narodowej, byli skazywani na infamię i zapomnienie.

A dzisiaj ludzie totalitarnej opozycji, wrogowie Polski działający w rozmyślnej i skalkulowanej złej woli pętają się po naszej Ojczyźnie bezkarnie, tarzając się w pysze i pogardzie do polskiej kultury, tradycji i historii, jak nie przymierzając kanadyjski profesor, jurgieltnik przemysłu antypolskiej pogardy. 

Zgiń, przepadnij siło nieczysta

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1629524

Pozostaje pytanie, dlaczego władza tego nie robi.

No i pilną kwestią jest, jak przeprowadzić wybory prezydenckie, aby: 1/ można było je w ogóle przeprowadzić, 2/ aby nie można było im zarzucić, że są nieważne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1629526

  Witaj! To nie żadna opozycja, tylko Zdrajcy o znamionach działania terrorystycznego, na garnuszkach obcych antypolskich fundacji zainstalowanych w Polsce. To oślizły obcy chłam, pałętający się po naszym pięknym ogrodzie. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1629532

  Witam Panią! Tu się nie mówi, o nieważnych wyborach, ale  o nie ważnym wyborze Prezydenta. Nie ważny, bo się nie odbędzie zgodnie z konstytucją 10 maja. Powodem jest Grodzki. Tak go zaślepiła nienawiść do PISu i Polski, że przeholował trzymając prawie cały miesiąc ustawę w senacie, nie dając marginesu czasowego na przygotowanie technicznej części wyborów. Lokale, karty, urny, szkolenia kandydatów na członków komisji. W sumie dwa tygodnie. Dla normalnego człowieka w chwili wirusa, wybory korespondencyjne są oczywistością. Tak postąpiły ościenne kraje. Opozycji do rządzenia nikt nie chce, więc próbowali na zwłokę. Są za mali, aby kłamstwami wywrócić i rozebrać Polskę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1629525

Pytanie, co robić dalej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1629527

zastrzeżeń i obaw związanych z wyborami korespondencyjnymi w kraju, gdzie większość członków komisji wyborczych to ludzie powiązani z postkomuchami. Nie gwarantują ani tajności, ani rzetelności.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1629533

   Staramy się być w każdej komisji. Ich jest zawsze tyle samo, tylko obecnie rozdrobnieni pod innymi szyldami. Postkomuna szmalcowniki i kolaboranci na służbie obcych. Jadą, już nie ukrywając planem zmontowanym w Berlinie i Moskwie, planem Euroazji, w miejsce Niemieckiej Unijnej Federacji. Polska, tamą, więc gryzą. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1629538

że RKW z uwagi na epidemię jest zdziesiątkowany. Brakuje członków Komisji i mężów zaufania.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1629539

 Trochę, za dużo moich komentarzy, ale temat ważki. Braki w komisjach wyborczych, to celowa propaganda Targowicy. Oni, już dawno jechali tym kłamliwym tematem. Pełne listy, już dawno u komisarzy wyborczych, a chętnych było dużo więcej. Nabór, już dawno został zakończony. Ostatnio w mojej komisji na dwa dni przed wyborami, członek wylądował na udar w szpitalu, więc nie było problemu zastępstwa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1629564

Tym razem KONIECZNIE pilnować komisji wyborczych, bo z autopsji wiem, że tam są największe "przewały"....W tej materii są perfekcyjni.

Serdecznie pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1629558

  Witam! Nawet kolega nie wie, jak przerażający jest prosty schemat przewału. My, jako komisja, nawet go nie zauważymy, bo przewał wyborczy rozgrywa się na zewnątrz. Tak rozegrano wybory samorządowe i do senatu. Konktretów, nie mogę tu ujawnić, dla dobra przyszłych uczciwych wyborów. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1629565

- Amerykańskiemu zezwolenie na otwarcie ognia z broni maszynowej bez ostrzeżenia do wszystkich komunistów i zbójów z platformy bandytów w Polsce.

Fizyczna eliminacja tych zdrajców i antypolskich kanalii i tego całego komunistycznego stada wariatów na sowieckim i faszystowskim żołdzie zagwarantuje spokój i rozwój Polski.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1629530

wszyscy, którzy szkodzą Polsce. Nie mozna pomijać najważniejszych. To kardynalny błąd.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

yenom

#1629534

Ani jednego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1629536

W nowelizacji, powinien być zapis: W SKŁADACH KOMISJI WYBORCZYCH ZAKAZAC UDZIAŁU  PRACOWNIKOM SAMORZĄDOWYM (pracownicy urzędów), tam są Ci "macherzy" od liczenia!!!

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1629626

stanie sie jasne, ze jednak mial "pomysl" na rozmontowanie wiekszosci Sejmowej.

Scenariusz byl taki, ze " w nagrode" dostanie stanowiska Marszalka Sejmu - a po 6 sierpnia ( w wypadku nieodbycia sie wyborow) - bedzie... pelnil obowiazki Prezydenta. Zupelny chaos polityczny - i brak mozliwosci skutecznego rzadzenia - nawet w przypadku rozpisania wyborow  (takze do Sejmu)....

Najwiekszym "argumentem" przeciwko takiejakcji bylo prawdopodobnie... stanowisko Lewicy, ktora uznala, ze nawet dla nich takie awanturnicze dzialanie -to za wiele... a bez calej opozycji - moglby trwac pat.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1629650