Premier złamał ustawę o IPN!

Obrazek użytkownika gps65
Kraj
Premier Polski Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie dotyczące precyzji wypowiedzi. Słusznie powiedział, że: „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie”. Ta jego wypowiedź dotyczy kwestii błędnych, szkodliwych, nieprawdziwych sformułowań.

          Określenie: „polskie obozy zagłady” jest niepoprawne i z uwagi na pomysłodawców i wykonawców - bo to nie byli Polacy. Ale jest też niepoprawne geograficzne. Bo równie niepoprawne jest określenie: „nazistowskie obozy zagłady na terenie Polski”. Na terenie Państwa Polskiego nigdy nie było żadnych nazistowskich obozów zagłady! Te obozy wybudowały władze Niemiec na terenie III Rzeszy albo Generalnego Gubernatorstwa. A po wojnie, gdy Polska odzyskała swoje ziemie, te obozy zostały zlikwidowane. Precyzja wypowiedzi jest bardzo ważna!

 
          Ale jeśli ta precyzja jest ważna i sama wypowiedź dotyczy oceny precyzji wypowiedzi, to absolutnie niedopuszczalne jest wypowiadanie się nieprecyzyjnie. A premier tak nonszalancko powiedział: „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”. Premier dopuścił się kłamstwa oświęcimskiego! Polakom wcale nie zależy na tym, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały! One powinny zostać zniszczone! I tak się stało.
 
​​​​​​​          Po to, by pamiętać, należy na terenie tych obozów tworzyć muzea. I tak się dzieje. Nieprawdą jest, że te obozy przetrwały i nieprawdą jest, że chcemy by przetrwały. Ta wypowiedź premiera podpada pod nową ustawę o IPN, bo to publiczna wypowiedź, nie artystyczna i nie naukowa, która pomawia wbrew faktom Naród Polski o to, że chce kontynuować ludobójstwo, bo dba by obozy koncentracyjne przetrwały. Gdyby ustawa obowiązywała, to musiałby za to zapłacić grzywnę.
 
​​​​​​​          To nie obozy mają przetrwać, ale muzea w ich miejscach! Precyzja wypowiedzi jest ważna! Premier powinien był powiedzieć tak: „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by w miejscach po zlikwidowanych niemieckich obozach koncentracyjnych utworzyć muzea, które przetrwają jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”
 
Grzegorz GPS Świderski
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:5)

Komentarze

  „Obóz Mauthausen-Gusen służy jako przykład. Gusen wraz z Katyniem były miejscem niemieckiego masowego mordu polskich intelektualistów” – mówi na nagraniu premier Mateusz Morawiecki. Film, który przez krótki czas można było obejrzeć na oficjalnym kanale Youtube Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, został już usunięty.

   Cytat z dorzeczy.pl

   Komentarz zbędny.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

              

#1557297

"A po wojnie, gdy Polska odzyskała swoje ziemie, te obozy zostały zlikwidowane. Precyzja wypowiedzi jest bardzo ważna! "

Po wojnie ,gdy zmienił się okupant i powstało mocno zależne państwo (coś jak sowiecka Generalna Gubernia) , część z tych obozów funkcjonowała nadal , w trochę zmienionej formule . Nie służyły już stricte eksterminacji ,ale byli TAM więzieni ,nowi więźniowie. PRECYZJA ,PRECYZJA ,PRECYZJA !.

Dlatego rzeczywiście ,ta ustawa pewnie będzie miała tylko symboliczne znaczenie ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1557306

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Napisałem bardzo precyzyjnie. Te obozy, o których mowa w poprzednim zdaniu zostały zlikwidowane.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1557329

jakie obozy i kiedy?mnie sie zdaje ze wasc cos na bakier z ta precyzja,a raczej precyzyjny marksistowsko0leninowsko-itp

inaczej mowiac dyrdymaly za komuchami wasc sadzisz.obozy byly jeszcze dlugo wykorzystywane przez sowietow,dopiero pozniej likwidowane,doucz sie wasc

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

marekpolo

#1557333

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Napisałem: "Na terenie Państwa Polskiego nigdy nie było żadnych nazistowskich obozów zagłady! Te obozy wybudowały władze Niemiec na terenie III Rzeszy albo Generalnego Gubernatorstwa. A po wojnie, gdy Polska odzyskała swoje ziemie, te obozy zostały zlikwidowane." 

Nazistowskie obozy wraz z wyzwoleniem zostały zlikwidowane. 

Pana komentarz był niegrzeczny i nie po polsku. Nie życzę sobie takiego chamstwa na moim blogu. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1557349

Widać ile pułapek stricte językowych kryje się w tej dość w końcu banalnej kwestii. Ale takie pułapki otwiera też zamiana terminu "niemieckie" obozy na "niemieckie nazistowskie" obozy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1557332