Konfederacja

Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Apeluję do wszystkich moich czytelników blogowych by pomogli w zbiórce podpisów popierających Komitet Wyborczy Konfederacji Wolność i Niepodległość.       Z tej strony można ściągnąć i wydrukować listę poparcia: ]]>https://konfederacja.eu/]]>

       Konfederacja jest jedynym sensownym ugrupowaniem politycznym, na które można będzie głosować w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października 2019. Czas na zbieranie podpisów jest do 3 września 2019.

       Oto liderzy Konfederacji:

 • Janusz Korwin – Mikke
 • Grzegorz Braun
 • Robert Winnicki
 • Krzysztof Bosak
 • Konrad Berkowicz
 • Sławomir Mentzen
 • Jacek Wilk
 • Jakub Kulesza
 • Dobromir Sośnierz
 • Witold Tumanowicz
 • Robert Jarosław Iwaszkiewicz
 • Michał Jan Wawer

       Uważam, że wszystkie te osoby to bardzo mądrzy i zacni ludzie. Mają sensowne poglądy polityczne, które w dużym stopniu są zgodne z moimi. Z wolnościowcami mam tak na oko 90% zgodności, a z narodowcami 70%. Warto na nich głosować. W niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego głosowałem na Jakuba Kuleszę.

       Póki co tak wygląda aktualny sondaż wyborczy (stan na lipiec 2019):

 1. PiS – 44%
 2. KO – 27%
 3. Lewica – 11%
 4. Konfederacja – 5%
 5. PSL – 4%

       Wynika z niego, że Konfederacja ma szansę przekroczyć próg wyborczy. Ważne by przeprowadzili dobrą kampanię wyborczą, dzięki której zwiększy się to wyjściowe 5% do 7% czy nawet 10%. Będę im w tym pomagał.

       Gdyby do Sejmu weszły cztery ugrupowania z tej listy, to jest duża szansa, że PiS nie zdobyłby większości parlamentarnej. Wtedy Konfederacja byłaby jedynym możliwym wyborem PiS na koalicjanta. To oznacza, że Konfederacja mogłaby dużo od PiS-u wytargować i weszłaby do rządu. Byłaby duża szansa na to by wymóc na PiS-ie likwidację podatku dochodowego, co dałoby Polsce bardzo dużego gospodarczego kopa w górę. Więc to by zagłosować na Konfederację jest bardzo ważne, bo bez niej PiS nic sensownego nie zrobi.

Grzegorz GPS Świderski

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (12 głosów)

Komentarze

Byłam w sobotę o 15.00 z wnuczkiem na meczu WKS Śląsk - Crakovia. Na podejściu do stadionu od ul. Królewieckiej przy mizernym stoliku dwie młode dziewczyny zbierały podpisy popierających Komitet Wyborczy Konfederacji Wolność i Niepodległość. Cała reklama była w rękach młodzieńca dzierżącego cienkie drzewce z zamocowanym proporcem o wymiarach 50 x 50 cm. Na bławacie dominowała liczba "447" z przewagą barwy żółtej. Mało kto zorientował się o co tej młodzieży chodzi. A była szansa na pozyskanie wielu głosów... Na mecz Śląska przybyło po raz pierwszy od wielu miesięcy blisko 13 000 fanów w różnym wieku!

PS

Na moje zapytanie dlaczego mają tylko jeden proporzec z symbolem "447" otrzymałam logiczną odpowiedź: "a kto by więcej trzymał?"

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

casium

#1600158

To z braku wolontariuszy nie mogli postawić kukły żyda?

Vote up!
3
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1600161

Zgadzam się z komentarzem, ale po co to słowo "fanów", przecież na mecz przyszli kibice.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1600178

Kibol, fan, kibic, etc. - wyjaśniam :-))

Stadion Wrocław stanowi własność miasta.. Głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Śląsk Wrocław. Stadion był jedną z aren Euro 2012 – rozegrane na nim zostały trzy mecze fazy grupowej (w tym jeden Reprezentacji Polski – 16 czerwca). Stadion spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA. Pojemność stadionu wynosi 45 105 wliczając w to miejsca dla niepełnosprawnych (204) i miejsca VIP (2130). Więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Wroc%C5%82aw

WKS Śląsk w sezonie 2018/2019 walczył o utrzymanie w Ekstraklasie. Jego gra irytowała (wyprowadzała z równowagi osoby nawet bardzo opanowane), więc z czasem tylko najwierniejsi kibole (fani) w liczbie 8 00012 000 dopingowali z nadzieją na lepsze czasy. Te lepsze czasy nadeszły latem br. kiedy to stanowisko trenera WKSu objął Vítězslav Lavička https://www.transfermarkt.pl/vitezslav-lavicka/profil/trainer/2859

WKS Śląsk Wrocław solidnie przepracował letni okres przygotowawczy i na początek sezonu 2019/2020 ma prawdziwe wejście smoka.

Romanie!

Przyznasz, że utrzymanie taaakiego obiektu jakim jest Stadion Wrocław kosztuje i to sporo! Byłam na meczach, byłam na koncercie Zespołu Queen kiedy zasiadało ponad 40 000 osób! Jest różnica kiedy dopinguje 8 000 a kiedy zagrzewa 40 000 gardeł i oczywiście na PLUS jest różnica w zysku. Hymn Polski odśpiewany przez 45 105 osób przed meczem Polski z Finlandią 26.03.2016 r. to przeżycie nieziemskie! Doping tak licznych uskrzydla. Nic dziwnego, że polscy piłkarze rozgromili Finów 5 : 0 (bramki: Grosik 2, Wszołek 2, Starzyński 1).

Wracając do meritum.

Pierwszy mecz bieżącego sezonu: Śląsk – Piast Gliwice dopingowało ~ 12 000 osób Mecz Śląska z Cracovią oglądało już 16 702 osoby. W porównaniu z ubiegłym sezonem to prawie dwa razy tyle. Można śmiało postawić tezę, że nadal na Stadionie dominowali fani Śląska, do których zaliczają się też całe rodziny z małoletnimi dzieciakami. Kibice, typowi świąteczni kibice, wzmocnią nasze szeregi, zapewne, na meczu z Pogonią Szczecin!

PS

Na marginesie… fan » w odniesieniu do miłośnika czegoś:

- amator,

- entuzjasta,

- kibic,

- kibol,

- miłośnik,

- sympatyk,

- wielbiciel,

- zapaleniec,

- zwolennik.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

casium

#1600201

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika xiazeluka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I co w związku z tym?

Mła przedwczoraj składał podpis na liście Konfederacji. Wymięte, nieświeże kartki, Pan od kartek powiedział, że już ledwo trzyma się na nogach, stoi w tym miejscu już ósmą godzinę. Jak to nazwać? Determinacja.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1600180