Kariera Hanny Gronkiewicz-Walz zależy od Warszawiaków

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Na pytanie dziennikarza, czy Hanna Gronkiewicz-Waltz wycofa się z polityki, Ewa Andruszkiewicz stwierdziła, że gdyby analogiczna sytuacja miała miejsce w innym kraju, to wówczas „prezydent miasta czy po prostu mer miasta tego samego dnia poddałby się do dymisji”. []]>link]]>] Dodaje, że „nie ma innej możliwości w demokratycznym kraju, żeby człowiek, który zarządza danym miastem dopuścił do takiej afery i dalej był na na tym stanowisku”.
 
Pisałem już dawno, że własna pycha i arogancja zgubi totalitarną opozycję. Mógłby ktoś zapytać, dlaczego Hanna Gronkiewicz-Walz wciąż jeszcze jest prezydentem Warszawy? 
Ano dlatego, że pełni swoja funkcję z wyboru mieszkańców. Podejmowane były próby referendum, ale niestety mieszkańcy stolicy nie wyrazili zainteresowania zmianą swojego najwyższego przywódcy. 
Mogę to podsumować tylko tak:
Warszawiacy jako spora grupa polskich obywateli wypowiedzieli w przybliżeniu takie oto stanowisko:
  • Wiemy co pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Walz potrafi i na co pozwala, ale my warszawiacy także na to pozwalamy - niech nas okradają bezczelni złodzieje, niech gangsterzy krzywdzą nas, niech wyrzucają nas z naszych mieszkań, mamy w nosie los i tragedie naszych współmieszkańców, dokładnie tak jak jest to obojętne pani Prezydent.
  • W Polsce jest demokracja, a my warszawiacy zgadzamy się na chamstwo i złodziejstwo, a pycha i arogancja tej władzy nawet nam się podoba.
Nie ma wyjścia. 
Skoro warszawiacy chcecie tego - to macie to, czego chcecie.
 
Demokratycznie wybrana przez Polaków większość parlamentarna nie akceptuje ani takiego chamstwa, ani takiej złodziejskiej mafii u władzy. Stajemy w Waszej obronie, staramy się zwrócić wam to, co Wam ukradli, ale swoich szefów wybieracie sobie sami.
W Polsce jest demokracja. Macie to, co sobie wybierzecie.
 
Spokojnie czekamy, pozwalamy tej zdemoralizowanej władzy kompromitować się dalej, ponieważ w Polsce jest prawdziwa demokracja i dlatego szanujemy Wasz warszawski wybór.
Pokazujemy Wam, kto Wami rządzi, pokazujemy całe brygady oszustów, zakłamanych urzędników, niedbalstwo sędziów i całą Waszą warszawską elitę, która murem staje w obronie złodziei, którzy Was okradają. Wy sami stajecie w obronie tych, którzy niszczą warszawskie zabytki, którzy demolują warszawskie kamienice, Wy sami wybieracie tych, którzy depczą Wasz dobytek i na warszawskich scenach drwią z naszego Papieża Polaka.
Warszawiacy! Macie prawo wyboru!  
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (12 głosów)

Komentarze


[link]
A Warszawiacy wybierają inaczej, warszawiacy wiedzą, że gdy wiadomo, że można dać łapówkę, to "wszystko idzie załatwić". Wiadomo o co chodzi.
Wszystko można kupić, a pierwszy milion trzeba ukraść.
Sralis mazgalis z demokracją, kto ma większe pięści ten wygrywa. 
A kto nie ma sędziego w rodzinie i sprzedajnego notariusza w portfelu, niech tramwajem jeździ.
 
Może dlatego moja Matka, która urodziła się w Warszawie i później mieszkała w kamienicy, której już nie ma, przy ulicy Opawskiej, która już nie istnieje, już nigdy po wojnie nie wróciła do Warszawy. 
Nie tylko dlatego, że obie siostry mojej mamy i moja Babcia zostały wywiezione po powstaniu przez Pruszków do Frauen-Konzentrationslager Ravensbrück.
Vote up!
9
Vote down!
0

michael

#1549747

HGW to już tylko balast dla PO-mafii, zostanie odstrzelona niedługo...i dobrze...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1549788

... zostanie "odstrzelona" przez "swoich" ? Nie ma takiej pewności . Oni gotowi totalnie się babrać w gó..ie , do usr..ego końca . Może to i lepiej .

Vote up!
5
Vote down!
0

ke-fas

#1549799

 

to rzeczywiście lepiej.

My Polacy nie jesteśmy tacy głupi, choć wielu jest oszukanych przez natrętną propagandę. Nie jesteśmy tacy głupi, więc ten nieustający pokaz bezczelnego złodziejstwa, pychy, arogancji i obrzydliwej pogardy w końcu, choć powoli, to jednak będzie otwierał ludziom oczy. 

A pycha i arogancja, mówiąc szczerze, nikomu się nie podoba, nawet tych chrzanionych bolszewików wkurza.
Więc dajemy tym łotrom szansę na popełnianie błędów, pozwalamy kompromitować się.
Popatrzcie ludzie z kim macie do czynienia.
Przyjrzyjcie się tym łajdactwom, oceńcie sami.

To miałem na myśli, powtarzając, że tych drani zgubi ich własna pycha, pogarda i arogancja. Oni nie zdają sobie z tego sprawy, że lepiej będzie dla dobrej zmiany, gdy ludzie sami dojdą do prawdy, gdy samodzielnie wyciągną wnioski.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1549807

... że ci którzy ich (nas ) reprezentują wyciągają wnioski. Żelazne wnioski, w myśl zasady: twarde prawo, ale prawo! Ale skoro widzimy, że działania urzędów, służb są takie jakieś że zacytuję "autorytet" : ciamcia ramcia, że za winą nie idzie kara, to co tu mówić o wnioskach.

Nie da rady być częściowo w ciąży, nie można zasadzać się, a później wszystko rozchodzi się gdzieś po kościach. Kilka dni temu słyszymy hasło : poprzednicy dali przyzwolenie na ograbienie państwa na 250 - 300 mld i co ? Był ciamajdan, niewiele brakowało aby Słonko Peru (już przebierał nogami we Wrocławiu) tworzył nowy gabinet, i co ?  Rząd , póki co nasz rząd, zrobił bilans otwarcie, i co?

Jest taka cicha nadzieja, że może wreszcie obecna ekipa uwierzy w to, iż po pierwsze dotrwa do końca; a po drugie, że jest szansa na następne kadencje.

Pozdrawiam podobnie myślących

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1549920

sa byli czlonkowie Partii (tej jedynie slusznej), pracownicy urzedow centralnych, SB-cja, itd. - trudno sie zatem dziwic, ze mniejsi zlodzieje glosyja w wyborach na wiekszych zlodziei. Duzy moze sporo nakrasc, ale nie bedzie scigal mniejszych, ktorzy w ogolnej liczbie i tak... nakradna wiecej, niz kilku duzych.

Nie obrazam tutaj rodowitych (co najmniej od lat 20-tych i 30-tych XX w.) Warszawiakow - bo dzisiaj w Warszawie jest ich moze... z 10%. Tak wiec w jakichkolwiek wyborach nie liczylbym, ze warszawski elektorat zmieni swoje nastawienie: PO czy Nowoczesna maja tam pewne wygrane... nadzieja moze byc tylko w tym, ze pokloca sie ze soba i doprowadza do podzialu elektoratu... ale za bardzo bym na to nie liczyl... zbyt duzo maja do stracenia.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1549805

W Warszawie najliczniejszą grupą są słoiki.W każdym domu (bliku, kamienicy) większość mieszkań jest podnajmowana. W osiedlu na Żoliborzu przeczytałem odezwę do słoików: "Uwaga Słoiki !  Śmiecie należy wyrzucać do kontenera, a nie zostawiać w torbach przy klatce schodowej"

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Apoloniusz

#1549813

Nie wszyscy wiedzą kiedy myć ręce i którą stroną należy wkładać kartę do bankomatu, aby wysuszyć ręce. Są tacy ludzie, którzy potrafią zważyć elektron, są tacy którzy potrafią wyreżyserować spektakl teatralny.  Ktokolwiek umie cokolwiek, wszyscy jesteśmy ludźmi. Dlatego jestem przeciwny .nowoczesnemu (z kropką przed .n) europejskiemu rasizmowi, jestem przeciwny wyśmiewaniu się z każdej niemuzułmańskiej religijności, jestem przeciwny pogardzie do ludzkich słabości i nienawiści do niepoprawnej politycznie miłości.

Jest natomiast inna, bardzo ważna sprawa. Komunistyczna konstytucja wmontowana przez ostatnich komunistów, pełna pułapek i pól minowych musi być zmieniona, ta konstytucja musi odejść.

Aby to zrobić musimy mieć w Sejmie większość konstytucyjną. Dlatego musimy przekonywać, dlatego musimy rozmawiać pełni szacunku i zrozumienia, ponieważ nie chcemy tych ludzi ani przekabacić, ani omamić, ale chcemy naprawdę trafić do ich rozumu. Musimy rozmawiać ze słoikami, kibolami i reżyserami, musimy im mówić i pokazywać jaka jest prawda. Uczciwi ludzie sami rozpoznają prawdę. Na to liczymy.  Musimy ufać, że ludzie sami potrafią odróżnić ziarno od plew. Szacunek zamiast pogardy. Prawda zamiast propagandy.

Chcemy widzieć w ludziach prawdziwych sojuszników, którzy i rozumieją i chcą być po polskiej stronie. Tak jest, ponieważ nam nie chodzi o sukces wyborczy, dążymy do tego, by Polska była poważnym państwem. 

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1549841

Oczywiście, że trzeba rozmawiać (no bo co topić w przerębli ?), natomiast czy próbowałeś rozmawiać z lemingiem? Jak myślisz, łatwiej niż z latarnią uliczną, do której gdy będziesz cały dzień przemawiał, to w końcu się zaświeci, wieczorem co prawda, ale jednak.

Moja ciocia, wiekowa starsza pani oczytana, pełna kultura całą duszą jest w jedynej oświeconej partii. Pech chciał, że mieszka w kamienicy, która miała iść do handlarzy. Ciocia już siedziała na walizkach, ino, ino i byłaby wylądowała na asfalcie (na bruk wywalali za sanacji, a postkomuna wywala na asfalt, aby się ładnie kojarzyło), teraz odsapnęła, wiadomo. Ale poglądów nie zmieniła i twierdzi, że ponownie zagłosuje na tych co poprzednio.

Pytam cioteńki: co oni mają ci jeszcze wyciąć abyś zrozumiało, że to złodzieje. Jak do ściany. Jak to u leminga.

Więc co proponujesz, o czym rozmawiać ? Masz jakiś pomysł ?

Pozdrawiam przyjaźnie.

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1549855

ale, czy gdyby wziasc pod uwage rozwoj ludzkosci - kiedys nasi przodkowie nie zaorali ugorow - mielibysmy swiat tak rozwiniety jak dzisiaj?

Tylko za zgoda zdecydowanej wiekszosci obywateli mozna przeprowadzic wielkie reformy, ktore stoja przez Polska - a dzisiaj nie ma tej wiekszosci (ani obecnie - ani po wyborach- wg sondazy), Jedyna droga to rozmawiac, przekonywac - i najwazniejsze: dawac dobry przyklad wprowadzajac takie reformy, ktore sa mozliwe do wprowadzenia.

Tymczasem spora czesc prawej strony sceny politycznej - zamiast propagowac zgode i dyskutowac (konstruktywnie) nad zmianami i mozliwymi kompromisami - zachowuje sie jakby mieli zagwarantowane poparcie co najmniej 70% spoleczenstwa.

Takie dzialania nie sluza postepowi w realizacji reform - wrecz przeciwnie: im wiecej ostrych (nie merytorycznych) sporow w obozie wladzy - tym mniejsze poparcie w sondazach, tym wiecej argumentow maja przeciwnicy reform.

Vote up!
2
Vote down!
0

mikolaj

#1549864

Kariera - uciekająca od roli świadka, tego - o co karierze chodziło w karierze - świadczy, że karierze chodziło o tylko o zdobycie pieniędzy...

Należność KAR i ERA sprawiedliwości wymaga rozliczenia. nadzwyczajnych wpływów i przepływów  pieniędzy - materialnych karierowiczów...

Vote up!
0
Vote down!
0
#1549868