STALINOGRÓD

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

To jest informacja o strategicznych aspiracjach politycznych dotyczących Polski. Symbolicznym kluczem do zrozumienia antypolskiego interesu politycznego europejskiej lewicy jest zjawisko STALINOGRODU, jasno określające miejsce Polski. To jest marzenie polskiej totalitarnej opozycji, która nie wyobraża sobie żadnej niepodległej Polski inaczej niż jako prowincji jakiegoś wielkiego mocarstwa. Prowincji, w której już nie istnieje ani Polska, ani polskość, ani nic co polskie.

Były już takie czasy w których na mapie Polski nie było Katowic - był Stalinogród, ponieważ wtedy nawet nazwy polskich miast ustalane były przez moskiewskich lizusów.

A w dzisiejszej Polsce nie istnieje żadna opozycja, ani liberalna, ani totalna, ani żadna. To jest jedynie reprezentacją zewnętrznych antypolskich sił, które już bardzo dawno temu ustaliły, że pomiędzy Niemcami a Rosją  nie ma miejsca na żadną Polskę. To jest tylko miejsce na interesy wielkich światowych graczy.

A jaki jest interes tej totalitarnej wizji nowego światowego porządku?

Oczywiście to są pieniądze, tylko pieniądze. Trochę tak jak w smutnym ostrzeżeniu Jacka  Fedorowicza w radiowym "60 minut na godzinę" - "Polaku uważaj, nie skalecz się, dbaj o swoją skórę. ona też już jest sprzedana". Tylko pieniądze i nic więcej. Polityczny interes ekonomiczny, czyli dochody na wszystkie możliwe sposoby wydarte z polskiej ziemi. 

Jak to komuniści robią?

DEFINICJA WSPÓŁCZESNEGO NEO-KOMUNIZMU
(styczeń 2020 r.)

Komunizm jest zorganizowaną grupą przestępczą, złożoną z ludzi interesu (świadomie i celowo posługujących się agenturą wpływu), realizującą plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążącą do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

__________________________________________

Tak wygląda ich strategia, taki jest ich cel. Nie jest to strategia tak zwanej totalnej opozycji, która nie ma w polskich sprawach nic do gadania. Ta opozycja wykonuje stawiane jej zadania. Jest koniem trojańskim. Jest wehikułem transakcyjnym cudzych interesów (SPV). Polski interes w rzyci mają. W polskiej, tak zwanej opozycji liczy się tylko to, co sami mogą przy okazji schować za pazuchą.  

Drugim istotnym problemem są bojowe instrukcje i zadania w wojnie dezinformacyjnej. Na przykład, gdy ktoś wydał im polecenie zwalczania programu rozwoju "ORLENU", to otrzymują konkretne instrukcje w sferze działań dezinformacyjnych. I dlatego muszą podnosić argument monopolu Orlenu na polskim rynku. Proszę zauważyć, że identyczny argument był użyty w latach dziewięćdziesiątych, w trakcie realizacji planu Balcerowicza. Wtedy, w imię tak zwanej konkurencyjności, porozbijano większe organizacje gospodarcze na nonsensowne cząsteczki. Był jeden organizm Polskich Kolei Państwowych - został rozbity na wiele mniejszych firm. Osobno wagony, osobno tory, osobno druty nad tymi torami. I te kawałki miały ze sobą konkurować. Jak tory mogą konkurować z drutami nad tymi torami?

Ordynarna lipa i udawana konkurencja.  Ale cel jest jasny. Chodzi o osłabienie polskiej gospodarki, chodzi o to, aby polskie firmy były słabsze w konkurencji na rynku świaqtowym.

Ale najważniejsze jest zadanie propagandowe, którego celem jest ustawienie polskich aspiracji. Chodzi o ustawienie wielkości rynku, na którym ta konkurencyjna gra ma przebiegać. Gdy wrogowie Polski ustalą, że ta konkurencyjna gra ekonomiczna ma toczyć się tylko na polskim rynku wewnętrznym, to oczywiście rynek polskiej petrochemii trzeba podzielić. Osobno Orlen, osobno Lotos, osobno rury PERN, osobno ropa, osobno gaz PGNiG... Niech one, każde z osobna konkurują z olbrzymami takimi jak Shell, na przykład.

Ale gdy pomyślimy o polskich aspiracjach konkurowania nie tylko na małym wewnętrznym polskim rynku, ale na rynku europejskim albo i globalnym, by rzeczywiście jak równy z równym konkurować z tym Shellem - to musimy zebrać się do kupy i działać razem.

A więc koncepcja STALINOGRODU, to konkurencja na polskim rynku wewnętrznym. Konkurencja małych firm, które gryza się pomiędzy sobą, a każda z nich do pięt nie podskoczy wielkim tego świata, takich jak ten Shell. Koncepcja STALINOGRODU, to projekt polskiej polityki gospodarczej w małej budce, na polskim wewnętrznym targowisku, otwartym dla podboju przez wielkich tego świata. To polskie małe targowisko - to właśnie Targowica w małej budce bez żadnej wyobraźni. Bez ambicji. Bez aspiracji.

Bez przyszłości.

___________________________________

Totalitarnym PO, PSL, Lewicy, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!

_________________

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

"Polaku uważaj, nie skalecz się, dbaj o swoją skórę. ona też już jest sprzedana"

Szanowna Michael,

dziękuję za wartościowy wpis,

Dziękuję raz jeszcze,

z uszanowaniem, 

MM

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1665360

pozdr 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665392

Witam z radością dawno nie widzianego gościa z drogi.

A fraza Jacka Fedorowicza cytowana z pamięci i może niezbyt dosłownie wryła mi się w głowę jak gwóźdź. - tak była i jest prawda trafnie opisująca działania i przekonania wszelkich okupantów i najeźdźców ze wschodu i zachodu a i doskonale charakteryzująca współczesną totalitarną opozycję, która - absolutnie nie jest totalna, ponieważ jest z krwi i kości totalitarna.

Ta opozycja ani nie krytykuje ani nie donosi, lecz po prostu kłamie. Ludzie mają prawo do krytyki, ale do kłamstwa nigdy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1665416

...lub je akceptrują. Dziś ogłoszono wyniki wyborów w Holandii. Wygrał Mark Rutte, który kilka tygodni temu podał swój rząd do dymisji po orzeczeniu sądu, stwierdzającym nielegalne działania rządu. Ten sam sąd (może w innym składzie) wydał ponownie decyzję przychylną dla byłego, obecnego (pełni funkcję tymczasowo) i pewnie przyszłego premiera. Można? Można. I Holendrzy... pardon Niderlandczycy mają ponownie SATANISTĘ na fotelu premiera.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1665434

   Witam! Targowica pokoleniowo była nauczona służyć Sowieckim okupantom za okruchy ze stołu. Teraz służy Niemieckim Unijnym hegemonom za ojro. Ich przeraża, że obecnej Polsce trzeba służyć pracą, a nie kolaboracją. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1665481

Szanowna Mario Magdaleno

Przyjmuję podziękowania i dziękuję dobrą rekomendację wpisu. A na imię mam po prostu Michał. Używam nazwy michael by uniknąć adresu z jakąś okropną liczbą, takiego "Michał750".

Z wyrazami szacunku

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1665414

pozdr z drg i scieżek Życia :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665419

Dokładnie TAK a tym,ktorzy w to nie wierzą przypominam starą knigę Golicyna i rozdział   mówiący  o metodach  "zarządzania" " plotka,dezinformacja "jako narzędzia 

serd pozdrowienia :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665427

potwierdzam,ze szanowny pan Michał,to Michael 

a do Autora :)

nie było mnie "trochę " na Niepopkach ale po powrocie zastałam Nowe ,Wspaniałe pokolenie" ukłony dla Nich,dla Ich wiedzy i serdeczne podziękowania za twórczy wkład  do tego tak bardzo kochanego, acz wciąż niepopranego  Miejsca w internetach :)

myślę,ze ś.p Kuki  cieszy się i uśmiecha z niebieskiej chmurki

Kuki Przyjacielu, i Wy ktorzy kiedyś TU pisaliście,do zobaczenia,kiedyś :)

ps Kochani na innym Miejscu w Sieci przeczytałam ze smutkiem,ze odszedł od nas dawny bloger historyk TŁ serdeczna modlitwa dla Niego i Rodziny

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665429

Przepraszam Cię Michale, że odniosłam się do Ciebie jako Kobiety.

Ale Imię masz cudowne, Świętego Michała Archanioła!

A więc wybacz, Aniołowie nie mają płci ;)

Zaznaczam, że w życiu, nie chciałabym by ci  głupcy LGBT+ ?...... uznali się za Aniłów, choć myślę, że sami mają się już za cesarzy, bogów.....

Dziękuję za miłe słowa, 

de facto to ja dziękuję,

z uszanowaniem dla Ciebie Michale, z pozdrowieniami,

MM

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1665505

Ja tylko przy okazji porozumienia w sprawie zasadniczej wyjaśniłem jaka jest prawda, by nieporozumienie w sprawie mniej istotnej nie trwało w przyszłości.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1665549

Platfusy idą na rympał: stracili finansowanie z przekrętów, stracili tuby propagandy, powoli  ale tracą, parasol ochronny kasty, a do tego sukcesywnie tracą tych, co za nimi stali. Szanowni jeszcze trochę wysiłku, a usłyszymy "Sztandar PO wyprowadzić"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1665423

ale tacy jak Buyer ,czy Mustafy,Oskary  i dzieci tych co naszym patriotom zdzierali paznokcie w ramach "miłości"bedą nadal szczekać i kasać po nogawkach,one to mają juz we krwi 

dlatego kolejny raz kochani,wszystkie rece na pokład i przypominajmy im wciąż kimbyli i co robili nie tak dawno jeszcze

bezczelne frasyniuki, członkowie rad nadzorczych pewnej ośmiornicy, wyprowadzającej miliardy za granicę i tych od rajów POdatkowych również obnażajmy  z POzłoty

pozdr z podziękowaniem za Twoją pracę 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665428

Chciałbym Michale, Byś nie miał racji.

Ale TY ją niestety Masz.

NIESTETY!!!

Każde Twoje słowo z tego wpisu jest Prawdą i tylko PRAWDĄ!

Jakże bolesną.

 

Przypomnę tutaj kilka moich wpisów sprzed lat, dotykających TEGO tematu.

Jakże bolesnego tematu.

Mam zawsze nadzieję, NIEUSTAJĄCĄ, że Matka Nasza, Królowa Polski Maryja, nie Pozwoli, by JEJ KRÓLESTWO unicestwiły międzynarodowe hordy, tabuny złodziei i bandytów.

Prosimy Cię Najświętsza Maryjo.

BĄDŹ Z NAMI ZAWSZE......i W GODZINIE NASZEJ ŚMIERCI.

Amen!

Tutaj zapowiedziane linki do moich wcześniejszych wpisów dotykających tematycznie tego

Stalinogrodu...., i nie tylko

:

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/polska-najbogatszym-krajem-na-swiecie-pierwsze-czytanie-na-niedziele

&

TE Słowa Hymnu Wielkiego Polaka, Wielkiego Poety.

Strofy TE Nieśmiertelne Mówią wszystko:

Hymn do miłości ojczyzny

Święta miłości kochanej Ojczyzny,
Czują Cię tylko umysły poczciwe !
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,
Dla ciebie więzy, pęta nie zelżywe.

Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny,
Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe.
Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

Wolności ! której dobra nie docieka
Gmin jarzma zwykły, nikczemny i podły,
Cecho dusz wielkich ! ozdobo człowieka,
Strumieniu boski, cnót zaszczycon źródły !
Tyś tarczą twoich Polaków od wieka,
Z ciebie się pasmem szczęścia nasze wiodły.
Większaś nad przemoc ! A kto ciebie godny -
Pokruszył jarzma, albo padł swobodny.

Autor: Ignacy Krasicki(link is external)(link is external)

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/poeta/piesn-patriotow-nasze-jutro-ma-na-imie-polska

 

&

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/nasza-wyspa-1050

&

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/jak-drzewo

&

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/smiertelne-zagrozenie-ani-kroku-w-tyl

Pozdrawiam serdecznie z daleka, a z bliska......

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1665426

"Konstytucyjnym" ŚRODKIEM -> do ochrony skóry (POlityków) >Łowców Skór< ...

- w rzeczywistości jest artykuł 44 ->STOSowany przy "konstytucyjnym" ... >nie ściganiu przestępstw (i zbrodni - wymierzanych przeciwko zdrowiu i życiu Polaków) popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych - lub na ich zlecenie - popełnionych Z PRZYCZYN POLITYCZNYCH - do czasu USTANIA tych przyczyn< "oczywiście" - rzeczywiście - nie ściganych, więc nie osądzanych - na terytorium Rzeczpospolitej od roku 1997 (od przepisania recepty na artykuł 44 w Konstytucji RP - służący specjaliStycznemu - WyWołyWaniu roloWania - zakrzepowo zatorowych reAkcji - totalnie blokujących dopływ SPRAWiedliwości - do mózgów przedstawicieli - krwioobiegu, obiegowo zwanych "wymiarów sprawiedliwości"...

Osiemnastego grudnia 1997 roku - ośmieliłem się (wygłupiłem się ?) informując - właściwy prokuratorski krwioobieg SPRAWiedliwości  -> o "szpitalnym" (tajnym ?) lekceważeniu - diagnostyki medycznej - przy analitycznie stwierdzonych odstępstwach morfoLogicznych - u pacjentów udających się do szpitali - niby nie udających leczenie...

KrwioObieg - tleno i pokarmoObieg, jest fundaMentalnym genEraTorem - zjawisk życiowych, immunoLogicznych wewnętrzych "służb bezpieczeństwa" - organizmów życiowych...

Tajne lekcje - "szpitalnych" lekceWażeń - WyNIKów przeproWadzonych analiz medycznych - objawia się  (opłacalnymi dla Łowców Skór)

-> reAkcjami zakrzepowo zatorowymi - po antybiotykowych nadużyciach, dowalaniu żelazem i maskowaniu (sterydami) haniebnych zaniedbań diagnostycznych (ginekoLogicznych) u Kobiet Polski - z macicami...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1665431

Daję minus oficjalnie się do tego przyznaję, ponieważ nie znoszę owej maniery zniekształcania słów dziwnymi literówkami i tekstu zbędnymi znakami.

Jest to dla mnie jak tortura, trucizna dla oczu i mózgu, czuję jakby ktoś wkładał mi palec do gardła i na siłę wywoływał odruch wymiotny. Nie jestem w stanie wyczytać mundości jakie zawiera ten porąbany tekst!  

Mam nadzieję, że Autor weźmie moje uwagi do serca i przestanie torturować czytelników.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1665507

Zapoznawanie CzyTających - ze wstrząsającą rzeczywistością antypoloniZmów opozycjoniZmów, nie jest łatwe , proste i przyjemne - ale "jak trzeba"...

Etycznie. - Aby Osobom pReferującym estEtyczne teksty - POprostu zaoferować graficzne preteksty - do :nie czytania prawdy o faktach nie mieszczących się w głowach -statystycznych CzyTających...

Recepta dla delikatnych CzyTających - > samoDzielne zrozumienie "przyczyn politycznych" - wyczytanych z art.44 w Konstytucji RP...

(prawda o zbrodniach - POrąbanych antypolonizmów -> Łowców Skór - jest do zrozumienia /od 1997 roku/ - jedynie prokuratorskimi i sędziowskimi mózgami)

Pozdrawiam. J. K.

.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1665564

To znaczy, że Autor uważa, że wzorem tamtych szubrawców, oprawców i zbrodniarzy ma prawo mnie torturować swoimi tekstami teraz w XXI wieku? Dziękuję, życie codzienne jest dla mnie wystarczająco "ekscytujące". Polecam z całego serca psychologa albo psychiatrę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1665594

Dziękuję za troskę o moje zdrowie i zainteresowanie tematem szubrawców Łowców Skór, którzy swoimi interesami, totalnie skompromitowali sądownictwo w Polsce.

Alina@Warszawa szanuję Ciebie, jak siebie.

Ściganie zbrodni - przeciwko zdrowiu i życiu Ludzi - nie ulega przedawnieniu...- prawnicy to wiedzą i dlatego tak nienawidzą Prawa i Sprawiedliwości.

Serdecznie pozdrawiam.

Janusz K.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1665703

 

To jest prawdziwa alternatywa: Ostatnie słowa felietonu, to aspiracje totalitarnej opozycji, która chce widzieć Polskę bez przyszłości. Przeciwko zaprzańcom, moskiewskim lizusom, którzy każą w*********ć wszystkiemu co nasze polskie.
Przeciwko perspektywom i aspiracjom pana Budki stoją nasze wizje Polski jako państwa poważnego.

To jest druga część tej samej alternatywy. To są nasze aspiracje. Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek - George Friedman - Mocarstwo na Wisłą w 2050 roku? To nie przepowiednia! To prognoza amerykańskiego politologa w książce "Następne 100 lat". To jest nasz cel, o którym pisał George Friedman - Stratfor: Geopolitical Intelligence.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1665470

Teraz jest doskonały czas by powiedzieć jak ta wredna polityka wdarła się do Polski w końcu XX wieku. Trzeba jasno i głośno powiedzieć jak to się stało. To był marzec 1968 roku. Wtedy pojawiła się wśród nas moskiewska agentura, działająca w zorganizowany sposób, zgodnie z moskiewskim planem Jurija Andropowa i Michaiła Gorbaczowa. Wtedy pojawił się w Polsce Salon wrogich elit, chorych z pogardy do naszej Ojczyzny. To była i jest michnikowszczyzna i całe pokolenie politycznych  ofiar, zakażonych antypolskim jadem pchły szechterki.

Wszystko zaczęło się całe lata wcześniej, ale eksplodowało w marcu 1968 roku. Przyczyny masowych wyjazdów z Polski po 1967 roku były bardzo różne. Znakomicie napisał o tym Nathanel [link]. Dzisiaj trzeba mówić o realizacji planu Andropowa i Gorbaczowa, jako szczególnej wojnie hybrydowej wszczętej jesienią 1967 roku przez wyspecjalizowane służby komunistycznych władców państw Układu Warszawskiego, zgodnie z moskiewskimi dyspozycjami. Wiodąca rola przypadła w tej wojnie rosyjskim i polskim służbom specjalnym. Masowe wyjazdy na Zachód służyły legendowaniu i utopieniu masowej agentury w wielokrotnie większej fali różnego typu "uchodźców", wyjeżdżających z różnych zupełnie naturalnych powodów. Trzeba o tym mówić, bo za parę lat świat będzie przekonany, że 31 sierpień 1981 roku był komunistycznym zwycięstwem rewolucji Wojciecha Jaruzelskiego nad ksenofobicznymi wojskami Jarosława Kaczyńskiego, które wkroczyły do Polski 13 grudnia 1981 roku

Trzeba o tym mówić, jeszcze nie jest za późno. Każdy marzec jest właściwym czasem pamięci o komunistycznej agenturze wysłanej masowo pod fałszywą flagą z Polski i z Rosji. Nawet jeśli tej agentury było tylko 1% wśród wyjeżdżających, to niezwykle intrygujące były motywy zmuszająca ich do wyjazdu. Na przykład niby byli wyrzucani zarówno z Rosji jak i z Polski rzekomo antykomunistyczni dysydenci, antysocjalistyczni rewizjoniści, szczególnie rekrutowani ze środowisk akademickich. Wtedy zupełnie nieoczekiwanie wybuchło antysemickie wzmożenie. Pamiętam gomułkowskie "syjoniści do Syjamu". I wtedy wyjeżdżali Bogu ducha winni Żydzi jako osoby prześladowane przez antysemicki reżim, co ułatwiało agenturze usadowienie się w środowiskach wpływowych żydowskich elit.

A konkretnie wiadomo, że ta grupa wysyłanej z Polski i Rosji takiej i owakiej, świadomej i nieświadomej agentury wpływu miała dwa główne zadania:

  1. Łamania systemu strategicznego embarga (CoCom) oraz wywiadu naukowo- technicznego [link]. Przykładem takiego agenta był Marian Zacharski

  2. Tworzenie marksistowskiej agentury wpływu infiltrującego elity akademickie, polityczne i kultury Zachodu. Przykładami takich emigrantów mogą być takie osoby jak Adam Schaff, Zygmunt Bauman, Jan Gross, Bronisław Geremek, albo nawet rosyjski "dysydent" Aleksander Sołżenicyn... W sumie bardzo wielka rzesza ludzi wyjeżdżających z Polski i Rosji, gotowych młodych lub już bardzo doświadczonych intelektualistów, którzy prezentowali sobą autorytet prześladowanych bojowników antykomunizmu w mniejszym lub większym stopniu infiltrując elity Zachodu, robili taka robotę jak na przykład Jan Gross albo Jan Grabowski. Niektórzy byli antypolskimi intelektualistami, inni byli po prostu intelektualistami lewicowymi...

Wynik znamy i widzimy. Zachód musiał być psuty na wszelkie sposoby, tak by zaczął śmierdzieć. A pokolenia pchły szechterki, a może pchły szachrajki piją naszą krew.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1665471

za ten tekst,przed laty wielu z nas starało się w internecie pisać na ten właśnie temat,ale TU mamy idealnie posumowane sedno

naszego kolejnego Polskiego dramatu,to jakby kolejny rozbiór Polski tylko utkany niczym pajęcza nić Agentura "nasza i nienasza" rozlazła się po swiecie niczym pajjaki i zaczęła snuć swoje zbrodnicze sieci

 wszyscy pamiętamy złodziejską prywatyzację,konszachty  WSIowych "byznesmenów " z naszymi wrogami i w konsekwencji Wielką Wyprzedaż Polskiego i Prywatnego majątku  a póżniej  "rządy"tego ,co to mu Polska  była "niechcianym bagażem "

przykładów daleko szukać nie musimy,

ot np  NFI i szefowie ich rad nadzorczych,co drugi,to WSI

a to właśnie były te macki polskiej osmiornicy ,które wysysały Polską Krew z naszej gospodarki ,

ileż wtedy popełniono samobójstw ,ile polskich rodzin zostało bez dachu nad głową ,i

te Polskie Cmentarze,gdzie śpią  CI,którzy byli za starzy na pracę i za młodzi na śmierć

serd pozdr z trudnych polskich dróg

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665580

Otóż to, nie tylko przejęcie władzy dla władzy i jej profitów, gł. kasy ale i nieodłącznego zniszczenia porządku, społeczno-kulturalnego (wojna liberalnej lewicy) i instytucjonalno-prawnego (wyeliminowanie działania instytucji, zepsucie wymiaru sprawiedliwości), przecież to nie przypadek, co jest atakowane, co ma być zneutralizowane.

I tu pojawia się, tj. dochodzimy do tematu ukąszenia korwinizmem, czyli dywersją moralną w postaci egoizmu. Tak jak osłaniało uwłaszczanie się komuny, przekręty transformacyjne tak i dziś ma zabijać polski interes przez ideę oddania wszystkiego rzekomej wolnej grze ślepych sił, które same wszystko ustalą oraz w wymiarze niszczenia morale- egoizmowi ze znieczulicą, jednostkowo i społecznie. Jaką rolę ma tu Konfa, widac jasno, sami się tak ustawili i nie jest to strona polskiego interesu, nie jest to też nic dziwnego- tak działa system, że korumpuje i używa na swą korzyść nawet opozycje i trybunów ludowych jako przecież swoje instytucje, gdzie zawsze jest cywilizowana droga trafienia na stołki.

Aspirujący do władzy wasalnej, swoich prywatnych folwarków (to ich przecież łączy ponad podziałami, do tego nie muszą też być kimś ani miec programu) chcą mieć z jednej strony kryszę nad sobą a z drugiej potrzebują się rozprawić z 1) swoim spolaryzowanym przeciwnikiem 2) tradycyjnym ładem społecznym 3) instytucjami by swobodnie przejąć władzę i prosperować pasożytniczo, głównie dzięki układom i powiązaniu biznesu z państwem. Jest to nic innego, jak atak mafii ponad podziałami, wspieranej przez obce siły. Jeśli Polska stanie się zbyt słaba, to i jej sojusznicy zaczną ugrywać na jej osłabieniu, jeśli Polska nie pokaże, że się broni i nie da się wrogiemu przejęciu, a zamiast tego da się osłabić, to i sojusznicy mogą stawiać też na inną opcję. Osłabianie i niszczenie Polski przez jej opozycję ma więc swoją utajoną logikę tak jak gra w konflikt polityczny zamiast zdrowej rywalizacji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1665697