PUNKT JEDENASTY

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

yes michael, pt., 19/03/2021 - 11:12

Strategiczna myśl o przyszłości stoi w dramatycznej sprzeczności z tym co słychać w codziennej przestrzeni dezinformacyjnej. Nie ma rozmowy o tym co jest tu i teraz ważne dla naszej przyszłości, co dzisiaj decyduje o tym, jaka Polska będzie za chwilę i jakie jest dla niej miejsce w przyszłości globalnej rzeczywistości. Wkurza mnie, gdy medialna przestrzeń informacyjna skupia publiczną uwagę na sondażowym wyścigu Borysa Budki z Szymonem Hołownią. To naprawdę nie ma żadnego znaczenia.

Jest dziesięć punktów nowego polskiego ładu, który ma być przede wszystkim ładem gospodarczym i społecznym: ● Plan na zdrowie, ● Uczciwa praca-godna płaca, ● Dekada rozwoju ● Rodzina i dom w centrum życia, ● Polska - nasza ziemia, ● Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, ● Dobry klimat dla firm, ● Czysta energia - czyste powietrze, ● CyberPoland 2025, ● Złota jesień życia.
]]>Mamy dobry plan dla Polski.]]> Potrafimy go skutecznie realizować. To jednak nie wystarczy.

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, program Nowego Polskiego Ładu będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Jak informował premier, w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych []]>link]]>].

Brakuje odpowiedzi na niezwykle ważne pytanie Jana Olszewskiego:
- ]]>Czyja będzie Polska?]]> []]>link]]>]

Dlatego właśnie pojawił się mój punkt jedenasty Czyja ma być Polska?
Jest to także pytanie o to, jaka ma być Polska w sensie politycznym i ustrojowym. Nie pozostawiajmy naszej Ojczyzny w łapach rozbuchanej gry politycznej w kuluarach Sejmowych. Już widzimy do czego to prowadzi, kiedy bezgraniczna wolność politycznej hucpy staje się totalitaryzmem. Owszem, demokracja polega na zachowaniu praw i wolności osobistych i politycznych, ale zawsze w konkretnych ramach. Już ładnych parę lat temu pisał o tym ]]>Monteskiusz]]>.

Aksjologicznym obowiązkiem państwa jest wytyczenie granic i wartości, których łamać nie wolno. Chodzi o porządek konstytucyjny, który musi odpowiadać na pytanie kto tu, w tym państwie rządzi, a więc czyja Polska rzeczywiście jest. Musimy już teraz wiedzieć jaki JEST konstytucyjny porządek polskiego państwa. Musimy wiedzieć, czy nasza Ojczyzna jest państwem władzy, czy państwem Obywateli. Musi istnieć wyznaczona przez konstytucję granica między polityką, a zdemoralizowanym chamstwem.

Najlepiej pokazać to na przykładzie konstrukcji ustrojowej POLSKIEJ OLIGARCHII SAMORZĄDOWEJ oraz JOW (szkic).

Pan Jakub Maciejewski elegancko napisał, że "Prawo i Sprawiedliwość ma jedną cechę, która odróżnia tę partię od sił opozycyjnych. Jest nią konkretna wizja Polski" []]>link]]>]. Ale ta piękna wizja może zamienić się w koszmar, co widać na przykładzie ]]>krakowskiego laboratorium]]> majchrowszczyzny oraz wszelkich innych przykładów samodzierżawia Polskiej Oligarchii Samorządowej.

______________________________________ 

]]>Totalitarnym PO, PSL, Lewicy, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!
]]>

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Zajmuję się w swoim blogowaniu sprawą myśli strategicznej w polskiej polityce zanim jeszcze nauczyłem się pisać. Mogę to łatwo wykazać, wypisując bibliografię różnych moich wystąpień, komentarzy, wrzasków i irytacji. Jeden z dawniejszych moich tekstów ("W poszukiwaniu strategii" - link) w tej sprawie pochodzi z 24 kwietnia 2017 i odnosi się do krytyki artykułu Jana Rokity w sprawie nowelizacji lub nawet zmiany Konstytucji. Właśnie w tej sprawie.

Nic mnie nie obchodzą różne dyrdymały o jakichkolwiek rozłamach, frondach i afrontach. W doopie mam informacje o tym kto, komu, kiedy, czego dosypuje do kompotu. To najczęściej jest normalność, te spory są konieczne i są świadectwem zdrowia. Natomiast cholera mnie bierze, że to, co jest najważniejsze, to co może być INTEGRATOREM naprawdę ważnej politycznej roboty, z perspektywą na dwie następne kadencje prawicy w polskim parlamencie - to nikogo nie obchodzi.

To jest jeszcze potężny kawał roboty, którą trzeba zrobić!

(2 listopada 2020 roku)

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1630134

Bardzo polecam dyskusję nad komentarzem "Brakuje więcej" [link]. Autorem tego komentarza jest bloger "Uparty". Pisząc "Punkt jedenasty" miałem nadzieję na to, że rozkręci dyskusję o ważnych dla Polski sprawach. Założyłem istnienie trzech przesłanek:

1. Bardzo dobrze, że ten program istnieje, co zapisałem tak:
Mamy dobry plan dla Polski. Potrafimy go skutecznie realizować. To jednak nie wystarczy.
2. Rzeczywiście, to jednak nie wystarczy.
3. Spodziewam się ważnych uzupełnień. Widząc tę potrzebę, położyłem na stole punkt jedenasty ● Czyja ma być Polska? zawierający blok spraw ustrojowych, który sam w sobie jest tematem rzeką. Dla skupienia uwagi wrzuciłem tylko dwa konkretne i ważne zagadnienia ustrojowe:
Pierwsza, to piekielnie ważna sprawa «ustroju polski samorządowej», który stał się źródłem koszmarnej patologii wbijającej Polskę w zgniliznę skorumpowanych lokalnych kleptokracji. Mam wrażenie, że komuniści potrzebują tylko rozszerzenia JOW, by umocnić samorządowe samodzierżawie komunistycznych oligarchii. 
Druga to obrzydliwa degeneracja «polskiej demokracji parlamentarnej», zarażonej morderczym wirusem globalnej demokracji liberalnej, która faktycznie jest nośnikiem komunistycznej zarazy światowego totalitaryzmu.

Uparty zaproponował kolejne bardzo ważne problemy:
12. Odbudowy «polskiego kapitału» oraz
13. Odbudowy «siły nabywczej» detalicznego rynku zbytu.

Polecam lekturę komentarza: Uparty "Brakuje więcej" (Blogmedia24)

______________________________________

Postscriptum:
Powyższy komentarz jest kopią notki pomieszczonej na stronie niepoprawni.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1630135