"Recepta" Budki i bombardowania Luftwaffe

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

"Recepta na kryzys" wygłoszona przez pana Borysa Budkę oraz towarzyszących mu politycznych ekspertów od gospodarki w osobach posłanki Izabeli Leszczyny oraz posła Sławomira Nitrasa jest politycznym wygłupem, świadczącym albo o skrajnej niekompetencji, albo bardzo niebezpiecznej dla Polski złej woli. Słowa nie mówiąc o głupocie.
Na przykład:
Proponowane przez Pana Borysa Budkę obniżenie podatku VAT z 23% do 5% jest propozycją pomniejszenia wpływów budżetu z podatku VAT o około 80% czyli o +/-130 miliardów złotych. To jest prawdopodobnie więcej niż Polska straciła w bombardowaniach Luftwaffe w czasie II Wojny Światowej. Oczywiście taka błyskawiczna kalkulacja jest wzięta nieomal z sufitu, ale chodzi o orientacyjne określenie ilości pieniędzy, którymi tak beztrosko bawi się Borys Budka.

Zresztą, wszystko jedno czy jest to 130 miliardów złotych, czy tylko 30 miliardów. Każda z tych kwot przekracza wyobraźnię pana Borysa Budki. 30 miliardów to 12 pociągów towarowych, każdy po dwa i pół tysiąca ton twardo upakowanych stuzłotowych banknotów. Tylko jeden z takich pociągów ukradli złodzieje, w czasach gdy pan Borys Budka był Ministrem Sprawiedliwości. Wtedy także nie przejmował się tą kradzieżą,

Natomiast jest niezwykle prawdopodobne, że Borys Budka teraz także nie zrobił żadnej kalkulacji. Ot tak sobie teraz walnął akurat taką receptę na kryzys.
Ten człowiek nie jest w stanie nawet wyobrazić sobie szkód w polskiej gospodarce, których staje się przyczyną. Jest straszniejszy niż Luftwaffe. Kierowca bombowca.

Podobne bajki opowiadał pan Sławomir Nitras o podwójnym opodatkowaniu, zapominając o międzynarodowych umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z większością krajów, w których pracują Polacy.

Cała ta "recepta na kryzys" jest politycznym błazeństwem totalitarnej opozycji, stanowiąc zarazem dowód potwierdzający to, co Jarosław Kaczyński powiedział 26 lutego 21 roku w wywiadzie dla PAP o zdolności totalitarnej opozycji do rządzenia [link]:

PAP: Co pan ma na myśli?
JK: Przejęcie władzy przez tę opozycję, która jest, byłoby dla Polski nieszczęściem. Nie potrafili kompletnie rządzić i to jest bardzo łagodne określenie. Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS, poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą, i zniesieniem w ogóle wszelkiego prawa, bo to też w istocie zapowiadają. Czyli proponują kompletne zdemolowanie Polski w imię ich interesów i - co tu dużo mówić - w imię interesów zewnętrznych. Te interesy to także narzucenie Polsce rewolucji obyczajowej niszczącej rodzinę, tradycję narodową, wszystko co stanowi o naszej tożsamości, ale niszczącą także zdrowy rozsądek i najbardziej elementarne reguły stosunków międzyludzkich, które pozwalają normalnie funkcjonować społeczeństwu.

Totalitaryzm liberalnej demokracji jest potężnym i realnym zagrożeniem współczesnego świata.

 

Totalitarnym PO, PSL, Lewicy, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!

* * * 

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Coś absolutnie niesamowitego. Przez różne telewizje, serwisy i strony internetowe przetoczyły się informacje o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej. W najlepszym przypadku można było w różnych zestawach informacyjnych znaleźć mikroskopijne cytaty ze słów pana Jarosława. Na przykład w TVP Info kawałek odpowiedzi na jedno z pytań wywiadu [link]. W aktualnych serwisach PAP ani śladu. W innych serwisach PAP, także to samo. W najlepszym przypadku, jeśli coś jest, to także skrawki w niekopiowalnej formie. Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński jest w Polsce cenzurowany, a jego myśli są niedozwolone przez jakąś polityczną cenzurę.

Wreszcie udało mi się dobrać do zakitranego, nawet przez Google wywiadu na stronie PAP [link]. Znalezienie tego wywiadu przy pomocy ogólnie dostępnych wyszukiwarek jest raczej niedostępne. Dopiero przeszukiwanie odnośników dołączonych do różnych wzmianek o tym wywiadzie i to tylko w serwisach PAP, pozwoliło na wyszukanie całego wywiadu w oryginalnej formie. Ale nawet wtedy okazało się, że jest on zabezpieczony przed kopiowaniem.

Ciekawe jest dlaczego PAP robi wywiad z Jarosławem Kaczyńskim i następnie precyzyjnie ukrywa jego tekst? Dlaczego dostęp do tego wywiadu jest reglamentowany?

Dlaczego ten wywiad jest publikowany wyłącznie we fragmentach wydziobanych przez pośredników i to najczęściej nieżyczliwych?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1663081

Powiedział pewnie za dużo lub nie to, co by chcieli. Taką przykrość im zrobił, więc pod dywan trzeba było schować.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1663094

Może i Zjednoczona Prawica ma na pieńku z Jarosławem Kaczyńskim, może nawet Jacek Kurski cenzuruje pana wicepremiera, ale to tylko mało ważne dodatkowe pytanie. Obojętne to jest. Jarosław Kaczyński da sobie radę. Najwyżej rozgoni tych pacanów.

Prawdziwym problemem jest tragiczny kretynizm tej "recepty na kryzys". Każde słowo to absurd. Na przykład ta likwidacja podatku Marka Belki. Pani Izabela Leszczyna powiada, że PiS wprowadził kilkadziesiąt podatków (to akurat jest łgarstwo) i dlatego proponuje zlikwidowanie tylko jednego z tych kilkudziesięciu i to tego wprowadzonego w roku 2002 przez Marka Belkę z SLD. Już to wygląda na absurd. A co to jest ten podatek Belki?

A to jest podatek od zysków kapitałowych, w Polsce wynosi 19% i jest naliczany od zysku wypracowanego przez fundusz inwestycyjny lub emerytalny lub inwestora prywatnego. Podstawą naliczenia nie jest zatem cała zainwestowana kwota, lecz jedynie zysk.

Aaaaa! To jest podatek od zysków kapitałowych, płacony przez kapitalistów, którzy inwestują pieniądze w inwestycjach kapitałowych. No to czy pani Leszczyna razem z panem Budką mają przechlapane u tych kapitalistów?

Broń Boże! Absolutnie nie! To własnie kapitaliści płacą ten podatek i oczywiście będą zadowoleni, gdy pani Leszczyna załatwi likwidację tego wrednego pisowskiego podatku pana Marka Belki z SLD. Zapewne pani Leszczyna nie rozumie tego co proponuje, bardzo możliwe, że pomyliła się w nazwie tego podatku, bo był zapisany niewyraźnymi kulfonami na tej kartce, z której czytała tę swoją idiotyczną "receptę. na kryzys".

Kryzysowi to nie zaszkodzi, a najgłośniej będzie pękał ze śmiechu Włodzimierz Czarzasty, mimo, że nie lubi, jak byle głupek włazi starym komunistom w szkodę. Pan Włodzimierz Czarzasty będzie się śmiał do rozpuku, ponieważ zawsze go śmieszy głupota frajerów, którzy otwierają mu powrót do polityki, nie mając pojęcia o tym jaką bekę z siebie robią. Czyste frajerstwo. Nawet Koń by się uśmiał.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1663102

..."receptami" to już wiemy. Dobrze to w tekście opisałeś. Oby tak trzymali dalej. Niech się kompromitują i ośmieszają. Kiedyś mieli wprowadzić podatki 3 x 15%. Dziś 15% to słaba oferta, więc muszą kombinować, jak zwykle u nich - jak koń pod górę. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1663115

Czy takiego człowieka można brać na poważnie? Platforma właśnie przedstawia Przepis Na Kryzys

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1663127

pękną jeszcze!

 

suflują z budki

połykają leszcze

od absurdów

pękną jeszcze!

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1663091

NIE BĘDZIE NICZEGO

Orędzie Premiera Rządu Generalnej Guberni na Uchodźstwie, Borysa  Budki

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1663103

Dlatego na początku zlikwiduje wszystkich ludzi! Żaden człowiek im nie umknie! 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1663104

PełO idzie w ślady Krzysztofa Kononowicza. Trzymajmy kciuki, żeby poszli do końca. Kononowicz w wyborach samorządowych w 2006 zdobył 1,89% głosów. I to jest włąśnie cel PełO na najbliższe 3 lata :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1663117

Tak niski VAT jest nierealny i chyba niższy niż minimalny dozwolony w UE, tym niemniej powinien zostać obniżony a nie podwyższony jak to znów na koniec roku zrobiono.

Nie jest żadną sztuką podwyższać podatki by mieć co rozdawać. Żadną. Sztuką jest tak wpływać na gospodarkę by mieć większe wpływy jednocześnie redukując podatki i inne daniny ale nie powodując nadmiernej inflacji. Jeśli dodamy do siebie wszystkie obciążenia które często są nakładane jedne na drugie, to wychodzi że zarobek przeciętnego Polaka jest opodatkowany w wysokości około 75%.

Pamiętam kiedy na lekcji historii dziesięcinę okraślano jako niesprawiedliwie wysoki podatek. 10% !

Tym niemniej jeszcze gorsze niebezpieczeństwo czycha za progiem. W dzisiejszym wywiadzie w Polskim Radio 24, który jest bardzo prorządowo nastawionym programem, cytowano opinię kilku przychylnych Polsce firm analitycznych. Twierdzono w nich że w nie tak znowu odległym czasie Polski PKB obniży się o 20% w stosunku do państw z którymi konkurujemy, ponieważ nie będziemy w stanie udźwignąć ciężaru wydatków emerytalnych. Będzie zbyt wielu emerytów  utrzymywanych przez jednego pracownika. Ja tylko dodam od siebie że może być jeszcze gorzej - związane z tym dodatkowe obciażenia podatkowe nałożone na pracownika spowodują dużą falę emigracji młodych. Po prostu nikt nie chce pracować w miejscu gdzie większość jego pieniędzy jest mu zabierana. Wychodzi na to że przywrócenie wcześniejszego wieku emerytalnego będzie miało tragiczne konsekwencje. Najgorsze w tym jest to, że ci którzy domagali się jego przywrócenie, praktycznie wcale nie byli objęci tym nowym wiekiem. No, może dodano im co najwyżej kilka miesięcy. Młodzi, rozpoczynający pracę których to dotyczyło nie protestowali. Wiedzieli że i tak będą musieli pracować dłużej... Tośmy im zrobili prezent.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1663108

"Recepta"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1663110

Czy zwolennicy PO są w stanie rozwiązać ten rebus? Trzeba im rozesłać!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1663114

Możesz zostać oskarzony o homofobię, mizoginizm i antysemityzm.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1663116

Im więcej ataków na Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobrę, Obajtka tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, iż doskonale się stało, że Suweren od 2015 wybiera obóz ZP.
Pogoniliśmy tę bandę, która niszczyła PL od 1989.
Teraz trzeba pilnować, żeby nie wrócili

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1663126

Polaryzacyno - dyfuzyjny model polityki gospodarczej reżimu Donalda Tuska był morderczy dla polskiej gospodarki, ale «recepta na kryzys» proponowana przez platformę obywatelską nie jest nawet podobna do jakiegokolwiek programu gospodarczego, ani tym bardziej do żadnej strategii. Nie ma w swojej treści niczego, co przypominałoby jakakolwiek receptę na cokolwiek. To jest kilka wyrwanych z kontekstu raczej nonsensownych pomysłów. Recepta? Każdy z tych pomysłów jest raczej bezskuteczny, gdy chodzi o cel oraz niestety stwarza wręcz niszczycielskie zagrożenie dla stabilności polskiej gospodarki.
A wyrywa kilkadziesiąt miliardów złotych z budżetu Państwa. Po co?

Weźmy przykład tej rewelacji polegającej na sektorowej obniżce stawki podatku VAT, która ma być zróżnicowana nie tylko ze względu na towar, ale i ze względu na to kto ten towar produkuje. Ponieważ VAT jest podatkiem od wartości dodanej, może się okazać, że dwa identyczne cukierki leżące na ladzie sklepowej będą musiały mieć opodatkowanie innym VAT-em, w zależności na to, skąd pochodzi cukier w tych cukierkach i jeszcze inny podatek, ze względu na to od kogo producent kupił konfitury do nadzienia tych cukierków. A wszystko tylko z tego powodu, że VAT jest podatkiem od wartości dodanej przez każdego z wytwórców, uczestniczących w procesie produkcji.

Pan Budka odtwarzający nonsensowny kawałek niemądrego programu nieodpowiedzialnie gada bzdury. A niech sobie gada, Dopóki gada, jest to bez znaczenia. Ale niech nas Bóg broni przed władzą, która zechce to szaleństwo zrealizować. Ten projekt przekształci się wtedy w dywersję, w niszczycielską bombę wrzuconą w polski system podatkowy. Jej skutek to chaos. 

Teraz jest to bomba propagandowa. Ale każda próba realizacji tej propozycji jest dywersją, naprawdę groźniejszą od solidnego bombardowania Luftwaffe w czasie wojny. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1663134

I ma pretensje do PiS o to, że nie chce z autorami tych bzdur rozmawiać. A oczywiście. Równie dobrze można by rozmawiać z dębowym kołkiem.

I jeszcze jedno - pan Kropiwnicki mówi, że koszt projektów zgłoszonych w tej «recepcie na kryzys» wynosi około 40 miliardów złotych. Pisałem w felietonie o głupio wywalonych 30 miliardach złotych. 

Pytam: - Po co marnować jeszcze więcej?

___________________________________

Przypis: Pan Kropiwnicki opowiadał swoje bzdury w TVP Info w niedzielę 28 lutego około godziny 10:30.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1663138

Celem PO parti założonej z Niemieckich funduszy było zrobienie z Polski nie wydolnego i podległego państwa z obywatelami śpieszącymi na każde wezwanie z każdej części bogatej europy świadczyć pracę na zasadzie najemnego niewolnika. Kontynuacja celów carycy Katarzyny. Brakło ostatniej kadencni.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Zakamarnik

#1663139

"Kto należy do narodu polskiego, musi zniknąć. Najzaszczytniejszym dla nas zadaniem jest uczynienie wszystkiego, aby każdy przejaw polskości zginął bez reszty"

"Musimy tych zawszonych Polaków wytępić począwszy od kołyski (…) w ręce wasze oddaję los Polaków

Odpowiedzialny między innymi za bestialskie masakry Polaków w Piaśnicy gdański gauleiter Albert Forster

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1663161

Przekop mierzei nie, CPK nie, Orlen nie.
"Nie" dla wszystkiego co polskie, a szczególnie mediów.
Polska polityka i media przeżarte są agenturą, która torpeduje wszystko co wzmacnia Polskę.
Jakim gnojem trzeba być, żeby uderzać w polski koncern na rzecz zagranicy?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1663197