Prowokacja Gliwicka 2021 - Kto jest operatorem zarazy totalitaryzmu?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Wirus totalitaryzmu przekazywany jest za pośrednictwem języka. Fakt: "Język jest potężniejszy od miecza" Tak powiedział Eurypides. Takie motto widnieje obok tytułu "Gazety Obywatelskiej" wydawanej z symbolem "Solidarności Walczącej" (SW). Polecam w numerze 245 z 21 maja - 3 czerwca artykuł Michała Mońko zatytułowany "Koń z wędzidłem w pysku". Jest jeszcze w tym numerze tej gazety kilka innych artykułów na podobny temat. A gdy bardzo ogólnie zgadzamy się co do mechanizmu działania wirusa totalitaryzmu, powstaje pytanie o to gdzie jest ten "patogen", kto konkretnie jest zarażony tym wirusem, jakie jest źródło tej choroby, komu służy ta zaraza i kto jest jej operatorem.

Polecam mój maleńki felietonik z roku 2018 "PO w obronie gangsterów na prezydenckich fotelach ..." z którego proponuję fragment:

Ktokolwiek pamięta na własnej skórze historię Polski po 1945 roku wie, że nadawanie lokalnym układom instytucjonalnej formy, pozorowanie uspołecznienia metodą wrogiego przejęcia tradycyjnych i sprawdzonych instytucji więzi społecznej jest globalną strategią komunizmu. Na świecie w ten sposób komuniści przejmują i/lub korumpują globalne struktury organizacji pozarządowych (NGO) i równocześnie uruchamiają wrogie przejęcia wszelkich instytucji publicznych tam gdzie to jest możliwe. Dotyczy to struktur lokalnych, akademickich, państwowych i międzynarodowych.
W Polsce w ten sposób ukradziono Polakom ruch spółdzielczy, instytucje samorządu gospodarczego, terytorialnego (tzw Rady Narodowe), a także NGO itd.

To samo zjawisko przebiega w bardzo podobny sposób w całym współczesnym świecie, w krajach Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych (USA) a także w Kanadzie i krajach Ameryki Południowej i w wielu jeszcze przestrzeniach pozostałych kontynentów naszego globu. W tym samym 245 numerze Gazety Obywatelskiej jest inny artykuł Jerzego Pawlasa zatytułowany "Zbrodnia Klimatyczna" (str. 8) opowiadający o bardzo podobnym zjawisku zakażenia wirusem totalitaryzmu całego systemu globalnej gospodarki energetycznej. Wirus totalitaryzmu wszędzie działa w bardzo podobny sposób.

Tym bardziej ważna jest odpowiedź na pytanie: Kto jest operatorem zarazy totalitaryzmu?

Niektórzy twierdzą, że w Polsce to jest PiS. Inni mówią, że operatorem tej zarazy jest totalitarna opozycja antypisu. Rozstrzygnięcie tej dychotomii powinno być przedmiotem innej analizy. Sądząc jednak z samej metody działania tego wirusa stawiam dolary przeciwko orzechom, że polskim operatorem wirusa totalitaryzmu jest cała opozycja antypisu w komplecie, od Platformy Obywatelskiej, przez PSL aż do Lewicy razem z Konfederacją. Wystarczy przeczytać artykuł Artura Adamskiego "Nowa wersja wojennych relacji niemiecko-polskich" (str. 11). Jako jeden z tysięcy przykładów - od Kopalni Turów do Białorusi, która według Olgi Tokarczuk jest jak Polska. «La Bielorussia come la Polonia: pagano la lentezza dell’Europa». Cała siła słowa przeciwko prawdzie, przeciwko Polsce i wreszcie przeciwko Bogu.

 ______________________________________

Trzeba zniszczyć "Wielką Ściemę" antypolskiego totalitaryzmu.

 _______________

A totalitarnej opozycji, żadnej Hołowni, Konfederacji
ani ich ideologii,
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!

* * *

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

O ciało Boga żywego,
Jezu Chrysta niebieskiego,
Przymi od nas pozdrowienie,
Nad cię jinego Boga nie.

Bog Ociec i ty Syn jego,
Persona Ducha Świętego,
Wyście trzej Bostwa jednego,
Boga w Trojcy jedynego.

________________________

Wszystkie zwrotki oraz słowo o tej Pieśni jest [TAM]

Dziękuję Rebeliantce za "Pieśń na Boże Ciało z XV wieku" [link]. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1672456

Ważna jest ta rekomendacja dla artu Jerzego Pawlasa pt. "Zbrodnia klimatyczna".

Równie istotny jest tekst Żyszkiewicza zatytułowany "17 mgnień wiosny z konstruwirusem w tle" (str. 6-7).

Oba opracowania wskazują na niezrozumiałe i bardzo szkodliwe podporządkowanie polskiej polityki agendom międzynarodowym (polityki energetycznej - strukturom UE, a polityki zdrowotnej - WHO i UE).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672482

Tak właśnie jest, gdy ktoś zajmuje się energetyką i polityką jednocześnie, bez zrozumienia choćby jednego z tych elementów. A przecież chcąc nie chcąc uczestniczymy w zjawisku zależnym od znacznie większej ilości zmiennych niż dwie.

W sumie ciekawym jest to czasopismo, zwane "Gazetą Obywatelską", prawda?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1672503

- w historii ludzkości ludobójstwo i wysłania ich na szubienice - (tak minimum z kilkanaście tysięcy) - jest głównym powodem tych wszystkich perturbacji w Polsce.

Właściwie te zbrodnicze i ludobójcze k*** powinno się z wyroku sądu średniowiecznego zakatować maczugami nabitymi gwoździami bo to pier**** ścierwo nie zasługuje na to aby stąpać po tej świętej ziemii.

Po co sieją ten ferment ? (robili tak i w latach międzywojennych)

1) Po to abyśmy byli w ciągłym rozgardiaszu i w stanie zagrożenia

2) Do odwracania uwagi na powolną zmianę własności w Polsce przy pomocy wrogich nam żydo-bolszewickich sądów i przez obcych i przejmowanie nieruchomości (tak sie dzieje w powiecie wołomińskim - podejrzewam że w innych rejonach Polski też).

3) Do podtrzymania struktur i swojego elektoratu i antagonozowania między sobą innych środowisk Polaków.

Pierwszy krok jaki dziś powinniśmy wykonać (nikt na kuli ziemskiej za nas tego nie zrobi) - jest złożenie wniosku do Trybunału Międzynarodowego o uznanie komunizmu na równi z faszyzmem.

Tak jak PiS-owskie mośki przespali dekomunizację (dziś już nikt nawet o tym nie wspomina) - tak zbałamucą kolejny czas na załatwianie podstawowych rozliczeń z czerwonymi ludobójcami.

Może i dużą forsę wyragowali w UE te skończone głupce ale już jej nie będą dzielić.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1672459

Mieszasz pojęcia, niestety gubiąc się pomiędzy bolszewickim kłamstwem moskiewsko-berlińskiej propagandy oraz dokładnie tak jak mówisz wrogich nam obcych i żydo-bolszewickich sądów a prawdą o polskiej historii i polskim patriotyzmie i naszych polskich aspiracjach. To nie jest możliwe do pogodzenia, to są zjawiska wykluczające się wzajemnie.

Jeden z nich jest przestrzenią wrogą Polsce, jest obszarem prusko-ruskiego interesu, który chce zniszczyć nasz kraj, tak aby pomiędzy Niemcami a Rosją już nigdy żadnej Polski nie było. To jest taka myśl polityczna dla której Polska jest państwem sezonowym, bękartem traktatu wersalskiego, a polskość to nienormalność.

A drugą jest przestrzeń polskiej racji stanu, jest program Polski, która jest państwem poważnym, które potrafi skutecznie działać w polskim interesie narodowym i w interesie polskich Obywateli.

A ty, drogi kolego mieszasz te oba zjawiska, bierzesz trochę tego pierwszego, trochę tego drugiego i wychodzi z tego coś potwornie głupiego. Stajesz się wrogiem wszystkiego co polskie, więc sojusznikiem niczego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1672461

- jest zupełnie odwrotnie niż napisałeś.

Tak - jestem wrogiem zaniedbań i zaniechań które bardzo zaszkodziły Polsce.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1672462

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To jest dopiero prowokacja...jak tego Krzysztofjawa....że to niby opozycja jest winna wszystkim wirusom...nawet wirusowi totalitaryzmu.

Natomiast santo subito PiS uratuje wszystko i wszystkich od wszelkich zaraz.

Dowodem na to ma być pieśń na tym portalu, która jest rzucaniem pereł między wieprze,
która jest jak M.B. w klapie Wałęsy, jak całowanie stóp dewiantom.

Ech ,wy polscy katolicy, którzy zamykacie kościoły ze strachu przed wirusem, którego nikt do tej pory nie wyizolował , co potwierdzają testem ,który nie do tego służy i szczepią się na komendę czymś co nie jest szczepionką ale odpadami zabitych nienarodzonych dzieci.

Teraz za żywe dzieci się biorą... toż to gorsze niż pedofile i kanibale razem do kupy.
To ma być ten wspaniały rząd bo każdy inny byłby gorszy.
To ma być koronny argument Misia i innych PiSów.

Rozumu wam brakuje ! Medialny wrzask i respiratory zabiły już tysiące Polaków.

Uczynki miłosierne co do duszy są zabronione w imię tolerancji dla zła (patrz. Ks.prof Guz ).
Kto inny jak nie diabeł tak wszystko sprawnie organizuje posługując się politykami raz z jednej, raz z drigiej strony...a w środku porozumie Centrum.

Cuda eucharystyczne w Sokółce i Legnicy są dowodem na brak wiary. Podobnie Poznań i „trzy hostie” wykradzone przez żydów dla profanacji . Wszystko udokumentowane.

One są potrzebne tylko niedowiarkom. Są hańbą dla Polski.

Nie tylko brak rozliczenia komunistów tu się kłania...jak wspomniał „zwykły polak”.

Każdy chyba pamięta wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem przez nieboszczyka L.Kaczyńskiego na polecenie naczelnego rabina Michaela (nomen omen) Schudricha....wszystko po to aby 447 mogło się odbywać bez przeszkód.

Kto rządzi w Polsce? Ech, wy polscy katolicy.
Dobrze ,że nie jesteśmy tacy źli jak inni , bo opozycja jest gorsza.

Ech Michaelu,"Pójdź, dziecię! ja cię uczyć każę!"
PS. Dla oficera Tarnawskiej, by mnie nie zaczęła znowu pdgryzać, informuję, że cytat pochodzi z wiersza pt. “Przed sądem” Marii Konopnickiej.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1672472

A co do Jedwabnego, tysiąc razy i po wielokroć przypominałem o zbrodniach Hermanna Schapera, który przeprowadził akcje likwidacji w takich miejscowościach jak: Wizna (koniec czerwca), Wąsosz (5 lipca), Radziłów (7 lipca), Jedwabne (10 lipca), Łomża (wczesny sierpień), Tykocin (22–25 sierpnia), Rutki (4 września), Zambrów i Borkowo.

(The entire Einsatzgruppe employed the same, systematic method of mass killing in many Polish villages and towns in the vicinity of Białystok. Schaper's murderous rampage south-east of East Prussia included Wizna (end of June), Wąsosz (5 July), Radziłów (7 July), Jedwabne (10 July), Łomża (early August), Tykocin (22–25 August), Rutki (4 September), Piątnica, Zambrów as well as other locations.) [link]

Cały problem z wami polega na jakości waszej roboty, która jest identyczna z idealnym wzorem antypolskiej propagandy od setek lat prowadzonej przez Niemcy i Rosję, bez względu na aktualny status polityczny tych państw. Bez względu na to czy był to carat, bolszewia, czy federacja albo pruskie królestwo, niemiecki nazizm i obecna Republika Federalna - metody zawsze były takie same - idealnie widoczne w tym co robisz szanowna Verito. 

Dokładnie według przepisu wykonywanego według reguł antypolskiej propagandy. Ordnung muß sein und смирно (ruki pa szwam). Metoda jest stara jak świat, polega na bezpardonowym mieszaniu prawdy z kłamstwem i bezczelną prowokacją, tak aby posługiwanie się prawdą forsowało drogę kłamstwu.

Wzorem jest prowokacja gliwicka, jedno z bardziej bezczelnych draństw wojennej propagandy. Celem takich manipulacji jest oszustwo, jest doprowadzenie do rozbicia zdolności ludzi atakowanego kraju do skutecznej obrony. Chodzi o wywołanie chaosu, dezorientacji, dezorganizacji, rozpadu funkcji atakowanych państw. Już rosyjska Ochrana, za czasów caratu posługiwała się z urzędu, jeszcze za czasów Nikołaja Riepnina, korupcją, skłócaniem, wywoływaniem awantur i bezhołowia, posuwając się do finansowania przeciwnych, a nawet wrogich sobie organizacji - byle tylko zaognić, by podtrzymać waśnie i nieporozumienia.

Niemieckie i rosyjskie prowokacje i gry operacyjne prowadzone są bardzo podobnie i często wykorzystują ten sam materiał wyjściowy, grają na przeróżnych interesach, fobiach, wykorzystując chaos informacyjny, ludzka głupotę, niewiedzę, niedostatki państwowych systemów informacyjnych, angażując użytecznych idiotów, dobrą i złą wolę - a wszystko tylko po to - by zniszczyć Polskę.

I dlatego, gdy widzę cały ten repertuar w kolejnym wystąpieniu szanownej pani Verity, która zaczyna swój dzisiejszy występ na prawdę podłej insynuacji, nieomal zupełnie pozbawionej umiaru, cytuję:

"Dowodem na to ma być pieśń na tym portalu, która jest rzucaniem pereł między wieprze, która jest jak M.B. w klapie Wałęsy, jak całowanie stóp dewiantom"

A później już tylko dalej, kolejne stopnie pogardy i uporczywe drapanie się ku szczytom niesławy. Dzisiaj ten szczyt został osiągnięty, kielich goryczy dopełnił się - zastosowanie tak wydestylowanej zniewagi odnoszącej się do XV wiecznej "Pieśni na Boże Ciało" dokładnie w nasz dzień świąteczny jest już tylko świadectwem tego, do czego może posunąć się ludzka pogarda i zacietrzewienie. Tak jak to zrobiła Olga Tokarczuk, noblistka czarnej antypolskiej propagandy - cała siła słowa przeciwko prawdzie, przeciwko Polsce i wreszcie przeciwko Bogu.

Uważam szanowna Verito, że powinnaś przeprosić.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1672489

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Oj misiu...zejdź na ziemię.

https://gloria.tv/post/oNF3RXdrjzPo11rGsgLWTcCJS

A może wyślesz do mnie wspaniałego prawnika jak profesor Dershowitz, który pozostanie na wieki w naszej pamięci jako ten, który wręczył pozew prymasowi Glempowi w związku z siostrami karmelitankami, “które mają się nie modlić koło KL Auschwitz”. ?

https://gloria.tv/post/Jph8bEpUL9Ep1hKoqBZHhxnbQ

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1672553

Współczuję zupełnego zaniku nie tylko empatii ale nawet prostego zrozumienia tego co czytasz, tego na co Twoje oczy patrzą. To naprawdę jest głębokie upośledzenie. Napisałem w poprzednim komentarzu prawdę o Jedwabnem podając fakty takimi jakie są. Zbrodnia w Jedwabnym została popełniona przez niemiecki oddział SS-Einsatzkommando dowodzony przez SS-Untersturmführera Hermanna Schapera. W byle jakiej encyklopedii napisane jest jak byk, że taka sama zbrodnia była systematycznie i w ten sam sposób popełniana wielokrotnie przez ten sam oddział Einsatzgruppe IV. [link]

I dlatego uważam, że skoro ta konkretna zbrodnia jest jedną z ogromnego zbioru niemieckich zbrodni popełnionych przez Niemców, to Niemcy mają psi obowiązek przepraszania za wszystkie niemieckie zbrodnie, popełniane przez Niemców.

Jest to zasadniczy powód dla którego odrzucam wszelkie polskie przeprosiny za którąkolwiek z niemieckich zbrodni. To Niemcy powinny przepraszać Polaków za swoje zbrodnie, a Polacy nie mają prawa przepraszać za ich zbrodnie.

Dlatego, w swoim czasie, gdy były Prezydent Bronisław Komorowski przepraszał za tę niemiecką zbrodnię, napisałem, że uczynił to w imieniu hitlerowskiego SS-Einsatzgruppe, bo tylko w imieniu niemieckich zbrodniarzy miał prawo kogokolwiek przepraszać. Wątpię jednak w to, ze posiadał takie upoważnienie od niemieckich dowódców SS.

Dlatego apeluję do Ciebie Verito, skorzystaj z mojej rady i naucz się czytać ze zrozumieniem i wtedy postaraj się zrozumieć zjawiska, do których się odnosisz. Mam nadzieję ze wtedy nie będziesz trwała w błędzie, raniąc ludzką godność i obrażając historyczną prawdę o naszej polskiej rzeczywistości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1672556

Cześć Michaelu

 

Wirus totalitaryzmu przekazywany jest za pośrednictwem języka. Fakt: "Język jest potężniejszy od miecza".

Działalność, że tak powiem, słowna, jest zawsze etapem rozpoczynającym - wstępnym, albo pierwszym etapem wojny.

Niestety, przechodzi się do kolejnego etapu, do czynów. Właśnie trwa frontalny atak.

  1. Wstrzymano budowę polskiej Baltic Pipe przez lądowe terytorium Danii. Podobno zagrożenie dla myszy polnych i nietoperzy.
  2. Niemcy poprzez UE wprowadzą zakaz dostawy gazu do Europy z innych źródeł. Jedyne źródło to Nordstream2
  3. Obłożona ma być podatkiem energia atomowa (bezemisyjna). Podatek w dużej części ma być skierowany do Niemiec na rozwój wiatraków.
  4. 16 czerwca Biden z Putiem ponownie dokonają resetu. Dwaj nowi przyjaciele
  5. Kanclerz Austrii Kurtz oświadczył, że europejski pokój może być tylko po zbliżeniu z Rosją.
  6. NATO ma się zajmować Pacyfikiem a nie żałosną Europą wschodnią. EU będzie miała własną armię do tego. W Poznaniu będą Niemcy stacjonować a nie jacyś Amerykanie.

 

Wystarczy?! 

  1. Ukraina do odstrzału
  2. Białoruś wchłonięta do nowego ZSRR
  3. Polska w biedzie ma się cieszyć, że na przykład nie jest atomową pustynią
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1672501

przewrotny język...

 

przewrotny język

z cukru zaciera

deskę od sedesu

zamyka i otwiera

 

PS Równie dobrze, zamiast przewrotny, pasować będzie totalitarny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1672659