DZIEWIĘĆDZIESIĄTA DRUGA MIESIĘCZNICA - Cała polska strategia w jednym zdaniu.

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Myśląc o przyszłości musimy projektować warianty kolejnych wyborów i ich wpływu na jakość życia i nasz geopolityczny sukces.
Każda miesięcznica jest chwilą szczególną naszej drogi do prawdy, każda z nich zbliża nas nie tylko do wiedzy ale, co jest najważniejsze, otwiera nam kolejne furtki do zrozumienia rzeczywistości. Każda miesięcznica jest inna. Poprzednia była w wigilię 99 rocznicy odzyskania polskiej Niepodłegłości.

Wielkie święto w dniu 11 listopada 2017. Dla nas wszystkich był to dzień Boga, Honoru i miłości Ojczyzny i właśnie wtedy rozległ się globalny, zorganizowany wrzask wyzwisk obrażających naszą polską godność. To nie był przypadek, to była zorganizowana, międzynarodowa operacja trwająca przez wiele dni. Operacja, w której nasza miłość Ojczyzny nazywana była faszyzmem, a nasz patriotyzm nazizmem.

Nasza strategia musi być programem, który uniemożliwi wszelkim polskim i zagranicznym łachudrom wszczynanie takiego wrzasku raz na zawsze. Wcale nie chodzi o żaden zakaz albo nakaz. Absolutnie nie. Jeśli Polska będzie państwem poważnym, to wtedy nikomu do głowy nie przyjdzie pomysł takiej głupiej awantury.

10 grudnia 2017 w wieczornym przemówieniu 92 miesięcznicy Jarosław Kaczyński powiedział:
Nasza misja będzie trwała, ponieważ w naszym życiu pojawiło się bardzo bardzo wiele zła, bardzo wiele zła coraz bardziej bezczelnego, coraz bardziej agresywnego, coraz bardziej mającego poczucie bezkarności. I temu też trzeba się przeciwstawić. I to jest nasze zadanie. (...) Naszym zadaniem jest przywrócenie w Polsce przyzwoitości, normalności, tej właśnie przyzwoitej normalności naszego życia.
A nasi wrogowie nie spoczną, oni chcą zniszczyć nasze życie, chcą doprowadzić nasz kraj do ciężkiego kryzysu, oni chcą doprowadzić do tego, aby wróciło to, co Polskę niszczyło, Polskę okradało, co prowadziło do degradacji naszego Państwa i naszego Narodu.To ich jest cel. 
A my nie dopuścimy do tego, aby ich cel został zrealizowany.
Suwerenna, wolna, demokratyczna i przyzwoita uczciwa Polska to nasz cel!
I ten cel zostanie zrealizowany!
Nie kiedyś, tylko w tym pokoleniu, przez nas. Zwyciężymy!
W normalnym świecie, gdy nasze dzieci maszerujące z uśmiechem na twarzy i Bogiem w sercu obrzucane są obelgami, wszyscy, każdy normalny i dobrze wychowany człowiek staje w obronie  godności świętujących. Wszędzie i zawsze ludzie normalni stają w obronie krzywdzonych.
 
Niestety. W roku 2017 często jeszcze "było tak jak było". Jeszcze świat pamiętał, że Polska nie jest państwem poważnym, które zasługuje na szacunek. A na szacunek trzeba zapracować. A teraz trzeba było wyjątkowego zbydlęcenia i chamstwa europejskiego otoczenia Polski, aby właśnie wtedy, oficjalnie, głosem instytucji Unii Europejskiej, w dniu naszego polskiego święta, nasza Miłość Ojczyzny zamiast otrzymać świąteczne gratulacje i życzenia, doczekała się obelg i zniesławienia, została nazwana nazizmem, nasze obchody rocznicy odzyskania Niepodległości zostały urzędowo przyrównane do faszystowskich demonstracji wrogich Polsce niemieckich oprawców II Wojny Światowej. 
To nie może być traktowane inaczej jak przejaw wyjątkowego chamstwa, pogardy i skandalicznej mowy nienawiści ze strony przywódców Unii Europejskiej. To była świadoma i wyrachowana mowa nienawiści, skierowana porzeciwko godności wszystkich uczciwych Polaków. Haniebna demonstracja pogardy. 
Szczególnie paskudna jest data tego obrzydliwego ataku. W dniu urodzin Polski - Unia Europejska pluła świętującym w twarz. 

Niestety haniebna inicjatywa biegła ze strony polskich opozycyjnych partii politycznych, które ruszyły z obelżywymi inwektywami w międzynarodowy świat polityki, do międzynarodowych instytucji, gazet, telewizji i propagandy, aby naszą miłość Ojczyzny obrzucać najgorszymi wyzwiskami. Patronem tej kampanii nienawiści był i jest osobiście wódz totalitarnej opozycji Grzegorz Schetyna,... wódz, który znaną z dawnych praktyk antypolskiej propagandy sejmową przemową w dniu 7 grudnia 2017, wyraził swoją nienawiść i pogardę do świętujących [link]. Parę dni temu. Coś naprawdę haniebnego.

Nikt na świecie nie jest w stanie uwierzyć, by Polak w Polsce, Francuz we Francji albo Amerykanin w Ameryce mógł zdobyć się na tak haniebne kłamstwo, na takie zniewagi wobec uroczyście świętujacych państwowe święto własnej Ojczyzny. 

Obrzydliwa propaganda tej samej irracjonalnej nienawiści trwa do dzisiaj, a ostatnie wyzwiska słyszałem w polskim parlamencie wczoraj, 9 grudnia z ust posła Nitrasa, który głośno wrzeszczał z sejmowej mównicy: "dyktatura ciemniaków! dyktatura ciemniaków!"
Wyzwiska, wyzwiska, kłamstwa, kłamstwa i nieustający potok słów czarnej propagandy schetynoidów. Wszyscy Schetynoidzi pojęcia nie mają o wyobrażeniu demokracji i zachowują się w demokratycznych salonach jak pawiany na wykładzie mechaniki kwantowej.
 
Nie ma z nimi rozmowy, nie ma argumentów, ani szans na porozumienie - ponieważ mamy przed sobą coś tak głupiego, czego pojąć nie można
Co zrobić z ich polityczną głupotą i nonsensowną wrogością?
Co zrobić z nieustannąymi kłamstwami i ciagłą agresją?
Pierwszy krok zrobił już PiS przegrupowaniem na stanowisku premiera. [link] [link] Prognoza średnioterminowa zapowiada ich kompromitację, kariera wielu z nich zakończy się smutnym zapomnieniem. Przestaną dzwonić telefony, sekretarki zwolnią się z pracy, biura opustoszeją.
 

* * *

 

* * *

 

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

na początku dzisiejszej notki. Powtórzę to zdanie: 

"Myśląc o przyszłości musimy projektować warianty kolejnych wyborów i ich wpływu na jakość życia i nasz geopolityczny sukces".

W tej wypowiedzi mieści się chyba wszysto co jest potrzebne do zdefiniowania najlepszej polskiej strategii, ale niestety, to zdanie jest na tyle krótkie, że każde wyjaśnienie wydłuża dyskusję, otwierając nowe problemy i stawiając nowe zadania.
 
Pokażę teraz o co chodzi. Uczepię się jednego ze słów  użytych w tej wypowiedzi, a mianowicie "wyborów". Wybory to bardzo wieloznaczne słowo i na 100% nie oznacza tylko wyboru przez głosowanie albo udział w referendum. To jest także, na przykład wybór tego jak wydać pieniądze - czy na modernizację i wyposażenie dla wojska, czy na służbę zdrowia? Chodzi oczywiście o jeden przykład jednego z wielu możliwych wyborów.A jeżeli już wiemy na co wydać te pieniądze, to powstaje konieczność następnego wyboru, a mianowicie jak to trzeba zrobić, aby było to najbardziej efektywne, aby możliwie najlepiej służyło naszemu polskiemu celowi. 
  • I natychmiast widzimy, że dokonanie pierwszego wyboru, pociąga za sobą konieczność dokonania kolejnego wyboru, powstaje w ten sposób łańcuch, cała ścieżka, po której poruszamy się dążąc do konkretnego celu. 

I znowu okazuje się, że tych ścieżek, po których wędrujemy do naszego celu  może być wiecej. Wybierzmy przykłady takich strategicznych zadań, określimy jaki jest ich cel oraz komu powierzymy ich realizację. Oto kilka przykładowych zadań:

  • Pierwsze - sześcioletni czas na osiągnięcie sukcesu politycznego prowadzacego do zmiany konstytucji i zrealizowania długoterminowych reform ustrojowych państwa - to jest zadanie dla Beaty Szydło. Ten cel może być osiągnięty poprzez przejście przez ścieżkę kolejnych kampanii wyborczych. Tutaj słowo "wybory" jest użyte w innym znaczeniu. Pani Beata Szydło ma w tej dziedzinie już dwa sukcesy za sobą. Wygrane wybory prezydenckie w 2015 oraz wygrana kampania wyborów parlamentarnych w roku 2015. A przed sobą ma pani Beata Szydło kampanie do wyborów samorządowych, wyborów parlamentarnych których częścią polityczną powinna być kampania konstytucyjnej reformy ustrojowej Polski.
  • Drugie zadanie - to osiągnięcie sukcesu w geopolitycznym umocnieniu  gospodarczej i politycznej pozycji Polski, jako regionalnego lidera w Europie - to jest zadanie dla Mateusza Morawieckieg
  • Trzecie zadanie  to od wielu lat sprawowane przywództwo strategiczne w systemie politycznym Polski - to jest naturalna praca Jarosława Kaczyńskiego.
Można wybrać inne słowa z tego jednego zdania  - proponuję:
"Jakość życia i geopolityczny sukces Polski". 
To jest bardzo ważna sprawa strategicznego celu dla Polski, której po prostu chodzi oczywiście o jakość życia obywateli oraz oznacza tyle, że Polska ma być państwem poważnym, czyli takim, które twardo dba o polski interes narodowy i potrafi ten interes realizować. Znowu mówiąc w dramatycznym skrócie.  
 
To jest taka sobie propozycja szkicu rozwijania tego jednego zdania definiującego polską strategię na następne kilkadziesiąt lat, czas w którym Polska powinna osiagnąć status regionalnego mocarstwa.
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554396

Czy tak widziana misja Beaty Szydło jest marginalna czy centralna i najważniejsza?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554452

PRZEMÓWIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO
92 MIESIĘCZNICA 10 grudnia 2017

Nasza misja będzie trwała, ponieważ w naszym życiu pojawiło się bardzo bardzo wiele zła, bardzo wiele zła coraz bardziej bezczelnego, coraz bardziej agresywnego, coraz bardziej mającego poczucie bezkarności. I temu też trzeba się przeciwstawić. I to jest nasze zadanie. (...) Naszym zadaniem jest przywrócenie w Polsce przyzwoitości, normalności, tej właśnie przyzwoitej normalności naszego życia.
A nasi wrogowie nie spoczną, oni chcą zniszczyć nasze życie, chcą doprowadzić nasz kraj do ciężkiego kryzysu, oni chcą doprowadzić do tego, aby wróciło to, co Polskę niszczyło, Polskę okradało, co prowadziło do degradacji naszego Państwa i naszego Narodu.To ich jest cel. 
A my nie dopuścimy do tego, aby ich cel został zrealizowany.
Suwerenna, wolna, demokratyczna i przyzwoita uczciwa Polska to nasz cel!
I ten cel zostanie zrealizowany!
Nie kiedyś, tylko w tym pokoleniu, przez nas. Zwyciężymy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554451