Jak postawić na swoim?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

yes

Jak postawić na swoim w sprawie Turowa? A może by tak zastanowić się nad ich działaniem w złej wierze i to nie tylko w interpretowaniu przepisów prawa?
Sugeruję skojarzenie z praktyką stosowania prawa opisaną we wcale nie surrealistycznej powieści Franza Kafki "Proces", w której żadne przepisy prawa nie mają znaczenia. Celem procesu (Der Prozeß) jest zamordowanie ofiary.

Przecież w tym konkretnym przypadku rzeczywistość jest bardzo podobna, kłopoty z wodą, które być może wywołane są działaniem kopalni Turów, po czeskiej stronie granicy dotyczą tylko 25 gospodarstw rolnych. Wystarczyło by podłączenie tych gospodarstw do wodociągów miejskich w Bogatyni. Koszt takiej instalacji, to na oko jakieś 200 tysięcy złotych albo nawet euro. Jest to rozwiązanie proste, oczywiste i możliwe do zrealizowania. I po problemie.

Dlatego strona czeska starannie omija zagadnienie ewentualnych szkód i strat w jakości życia mieszkańców czeskich okolic kopalni i elektrowni. Czesi stawiają zarzuty, poszukując ewentualnych uchybień w procedurach koncesyjnych i de facto odmawiając zaakceptowania wszelkich bezpośrednich faktycznych rozwiązań, które mogłyby, a nawet powinny usunąć każdy ewentualny problem wynikający z rzekomej ucieczki wody do depresji wód gruntowych wywołanej wyrobiskiem kopalni odkrywkowej. 

Dlatego kopalnia z własnej inicjatywy buduje specjalny ekran, który ma być tamą chroniącą Republikę Czech przed uciekaniem czeskiej wody do polskiej depresji []]>link]]>]. Ten ekran kosztuje 17 milionów złotych i jest wykonywany zgodnie z polską decyzją środowiskową i już jest albo bliski ukończenia albo nawet jest już gotowy. 

Niezależnie trwają prace nad budową ekranu przeciwwiatrowego, którego zadaniem będzie "ograniczenie emisji niezorganizowanej z zasobnika węglowego poprzez ograniczenie siły wiatru w jego rejonie". Szacowany koszt inwestycji to ok. 20 mln zł. []]>link]]>]. Tyle gdy chodzi o kopalnię.

A w elektrowni Turów zostały wyłączone 3 stare bloki, a na ich miejsce jest już zainstalowany nowy o mocy 496 MW, bardzo nowoczesny i dostosowany do najnowszych, nawet najostrzejszych wymagań ochrony środowiska. Emisja pyłów z tego bloku jest dziesięciokrotnie mniejsza niż z tych starych, już wyłączonych. Nie wiem ile konkretnie kosztowała ta instalacja, ale oceniając to na oko, było to coś rzędu miliarda euro. W elektrowni jest realizowana inwestycja budowy oczyszczalni ścieków przemysłowych w celu dostosowania Elektrowni Turów do wymogów środowiskowych zapisanych m.in. w konkluzjach BAT (Best Available Technology). Wartość kontraktu to ponad 120 mln zł netto, []]>link]]>]

Polska strona, jak widać daje konkretne dowody dobrej woli, uporczywie i od wielu już lat rozmawia, negocjuje i działa dla dobra rozwiązania problemu - bez żadnych dostrzegalnych śladów dobrej woli ani po czeskiej, ani po brukselskiej stronie, a przysparzając polskiej stronie konkretnych dowodów działania naszych przeciwników w złej wierze. 

A polska strona antypolska, mam tu szczególnie na myśli totalitarną opozycję, gra głupa i wdaje się kazuistyczne dyskusje godne zgromadzenia starych wrednych kauzyperdów z powieści "Der Prozeß". Tych nieludzkich zwierząt nic nie obchodzi, żadna prawda, żaden polski albo czeski interes, im chodzi tylko o to, aby jak najboleśniej dać Polsce w dupę. Aby zniszczyć Polskę. Aby straty po polskiej stronie były jak najogromniejsze, większe nawet od wojennych zniszczeń Luftwaffe Hermanna Göringa i czołgów Heinza Guderiana.

Rzeczywiście, zatrzymanie pracy kopalni Turów spowoduje skutki poważniejsze od potężnego bombardowania.

]]>https://niezalezna.pl/355400-elektrownia-turow-zyska-nowoczesna-oczyszczalnie-s...]]>

Wniosek:
Jak zniszczyć globalną agresję łajdackich kłamstw przeciwko Polsce?
Pierwsza zasada - nie wolno walczyć na warunkach przeciwnika i w wyznaczonej przez niego przestrzeni.
Jeśli mamy postawić na swoim - to powinniśmy wyznaczyć zarówno reguły gry jak i teren bitwy. Oczywiście, jest sprawa prawna, jest potrzebny spór o paragrafy z unijnymi kauzyperdami. Ale to jest drugi plan sporu, który powinien toczyć się w dyplomatycznych gabinetach. A teraz jest wojna informacyjna i na tym polu powinniśmy stanąć do boju. Musimy zaatakować przestrzeń publiczną faktami podanymi w agresywnych kampaniach informacyjnych, tak jak to proponowałem, pisząc o jednym ze sposobów zniszczenia podłej agresji wrogów Polski [link]. To przecież polscy zdrajcy chrzanią o tym, że polski rząd nie zrobił nic. To oni okłamują Komisję Europejską, to oni oszukują Parlament Europejski. I to oszustwo musi być publicznie ujawnione we wszystkich możliwych mediach, gazetach, opiniotwórczych tygodnikach, radiach, telewizjach, w internecie i wszędzie gdzie się da.
Nie dajmy się zwariować!
Trzeba ujawnić kłamstwa naszych przeciwników. Nie skarżyć się na przeciwnika, nie użalać się na donosicielstwo chorych z nienawiści zdrajców. Na ich wredną propagandę jedyną odpowiedzią jest asertywne pokazanie prawdy. Prawda przeciwko kłamstwu.

Informacja przeciwko propagandzie. Polska ostatnimi laty zainwestowała w urządzenia ochrony środowiska naturalnego kopalni i elektrowni Turów ponad miliard euro. To są fakty, których fragmenty są opisane wyżej. Tylko chora nienawiść do Polski, interesowna głupota udającej polskość opozycji wyzwala głupie gadanie o tym, że polskie państwo nie robi nic. Chrzanią jak paskudne koboldy. Trzeba ostro pokazać fakty. Publicznie ujawnić kretyńskie kłamstwa. Krew mnie zalewa, gdy słyszę w Polskim Radiu 24 opowieści ekspertów od socjologii i politologii o wieloletnich zaniedbaniach polskiego państwa w sprawie ekologii w Turowie. To są bzdury. To są ordynarne kłamstwa.

Trzeba jasno przeciwstawić prawdę ich kłamstwu. Aż do ośmieszenia przeciwnika.

 ______________________________

T]]>rzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

 

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

"Państwa Europy powinny być potajemnie sterowane w kierunku superpaństwa"

[linkDocent zza morza w 2017 roku pokazał wypowiedź pana Jean Moneta jako jedno z wielu ostrzeżeń. Taki jest szatański plan realizowany przez środowiska europejskiej władzy politycznej i finansowany wielkimi pieniędzmi. Jeśli mamy pozostać Polską w Chrystusie - musimy działać skutecznie, musimy działając - myśleć strategicznie.

Vote up!
15
Vote down!
-3

michael

#1631629

- i nie tylko w tej sprawie. Zainwestowali w czeską Skodę - dziś to 95% Volkswagen to i wymagają od nich posłuszeństwa.

Zaczęliśmy upominać się o odszkodowanie za wojnę i tym się odgrywają na nas nie patrząc na konsekwencje tych działań.

Jeden telefon Merkel do putina i imigranci znikają z granicy z Białorusią. To samo z kopalnią i sprawą czeską.

Hitlerzyca nie ma żadnych zachamowań - w końcu w młodości latała z gołą ***** na plaży nudystów i są jej nagie zdjęcia w internecie :)
- postaram się wstawić lub "zalinkować" ale po 22-giej.

Vote up!
10
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1631641

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1631667

Czesi zajmując polskie Zaolzie mordowali patriotów polskich oraz polskich żołnierzy strzałami w tył głowy. Zamordowali tam brata generała Hallera.

Vote up!
9
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1631674

Twitter Marcin Gwóźdź - https://twitter.com/MarcinPGwozdz

https://twitter.com/MarcinPGwozdz/status/1439997340459413514/photo/1 

Zwracam uwagę na istnienie dwóch ekranów przeciwfiltracyjnych: jeden czterokilometrowy, drugi ponad kilometrowy, ten którego wybudowanie kosztowało 17 milionów złotych.

Vote up!
7
Vote down!
-3

michael

#1631675

"Wystarczyło by podłączenie tych gospodarstw do wodociągów miejskich w Bogatyni. Koszt takiej instalacji, to na oko jakieś 200 tysięcy złotych albo nawet euro. Jest to rozwiązanie proste, oczywiste i możliwe do zrealizowania. I po problemie."

Trzeba by na stałe finansować pobór wody , w ilościach ustalonych w umowie.

Woda dla tych gospodarstw to nie tylko potrzeby bytowe mieszkańców, ale też na potrzeby rolnicze(, pojenie zwierząt, do nawadniania upraw) a te mogłyby być  b.duże, co przy cenie od 1.01.2021 wynoszącej 8.87 PLN/m3(sama woda) z perspektywą szybkiego wzrostu, zapowiedziami przez Radę Gminy; za trzy lata o ponad 60%.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1631679

Była w obrocie także inna propozycja. Chodziło o wywiercenie studni głębinowej, tak aby po czeskiej stronie granicy było dostępne źródło wody o dużej wydajności, wybudowane za polskie pieniądze.
Zawsze jest coś za coś. Ale gdy ktoś jest zbyt zachłanny, najczęściej traci wszystko. A strona czeska, podkręcana przez politycznych spryciarzy z Unii Europejskiej działających ręka w rękę ze zdradzieckimi «Pełniącymi Obowiazki Polaków» (P.O.P.), bezwzględnymi antypolskimi zdrajcami - może skończyć z niczym, a nawet wpakować się w żałosną kompromitację.

Podobnie jak pani reżyser Agnieszka Holland, która zerwała z przyjaźnią z równie obrzydliwym nienawistnikiem antypisu Waldemarem Kuczyńskim, gdy ten tylko w jednej wypowiedzi zaaprobował polską politykę w sprawie obrony polskiej granicy z Białorusią.

Nienawiść i pogarda w aliansie z pychą zawsze prowadzi do kompromitacji.

Jestem ciekaw finału aliansu Andreja Babiša z Věrą Jourová.

Vote up!
7
Vote down!
-2

michael

#1631690

Przeciez zamkniecie odkrywki i elektrowni w zaden sposob nie przywroci wody rolnikom.

Czy ci w unii nie wiedza ze jak Polska zamknie kopalnie i elektrownie, to Czesi wody nadal miec

nie beda? Widocznie logika nie jest mocna strona urzednikow w unii.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-6

JanStefanski

#1631695

Tym draniom wcale nie zależy na jakości życia mieszkańców. Z tego powodu w tekście felietonu napisałem takie zdanie: "Dlatego strona czeska starannie omija zagadnienie ewentualnych szkód i strat w jakości życia mieszkańców czeskich okolic kopalni i elektrowni."

Właśnie na tym polega cały komunizm, taka jest istota lewicowego sposobu myślenia, w którym tak zwany "dobrostan" wszelkich stworzeń, a nawet ludzkich i nieludzkich zwierząt nie ma żadnego znaczenia. To ich zupełnie ani nie interesuje, ani nie obchodzi.

Gdy zastanawiałem się kiedyś nad próbą znalezienia jakiegokolwiek porównania najtrafniej obrazującego istotę komunizmu, to wtedy wpadło mi do głowy takie stworzenie jak zarodziec malarii, na przykład plasmodium falciparum. Jest to takie zjawisko, które żeruje na ludzkich organizmach w Afryce i może zabić nawet miliony ludzkich istnień zaspokajając swój głód. A w ich jaźni i wyobraźni nie istnieje żadne miejsce, nawet najmniejsze na sumienie, na jakiekolwiek współczucie czy ślad empatii albo choć ciupinkę zrozumienia krzywdy pochodzącej z tego zabijania.

Ten pierwotniak nie ma w swoim prymitywnym systemie nerwowym ani śladu miejsca na współczucie dla żywych istot. Dla komunizmu i komunistów los i cierpienie klasy robotniczej, ludzi wszelkich ras, płci, narodowości czy tam seksualności nie ma najmniejszego znaczenia. Wszelkie ludzkie i nieludzkie istnienia dla wszelkich komunistycznych, lewackich czy lewicowych formacji znaczą tyle samo co i dla plasmodium falciparum

Tym politycznym pierwotniakom zależy tylko na tym, by pożreć Polskę. W ich prymitywnych mózgach istnieje tylko jedno - ich Wielkie Żarcie

Wielkie polityczne żarcie - czyli władza i pieniądze. I nic więcej. 

____________________________________

Przypis:
[link] "MENTALNOŚĆ TOTALITARNA A KOMUNISTYCZNA"

Vote up!
7
Vote down!
-3

michael

#1631705

   Witam! Kopalnia Turów, to tylko narzędzie. Niemcy chcą złowić klienta na Ruski gaz. Bardzo ważnym elementem, jest próba rozbicia grupy Wyszehradzkiej, która jako blok państw stanowi siłę i przeciwagę niemieckiej hemegoni, Po trzecie, UE chce wpompować niepisane prawa w traktaty akcesyjne. Już się mówi o nowelizacji zapisów traktatowych, ale jeszcze przeszkodą jest veto.

Vote up!
7
Vote down!
-1

ronin

#1631722

Czesi i Niemcy kategorycznie są przeciwko budowie w Polsce elektrowni atomowej.

Obawiają się awarii i katastrofy

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1631740

Słyszałem przypadkiem co ten facet gadał dzisiaj wieczorem, nie pamiętam czy z radia w samochodzie, czy może gdzieś z telewizora, raczej TVP Info. Konsekwentnie i z uporem wlókł tę samą narrację propagandy Alaksandra Łukaszenki, dokładnie, jak modlitewną mantrę powtarzał te same szatańskie wersety, wmawiając polskiej Straży Granicznej zbrodnię zatwardziałości w okrucieństwie. Snuł opowieści o znęcaniu się nad nieszczęśliwymi uchodźcami z azjatyckich antypodów, miłosiernie transportowanych do polskiej granicy przez służby towarzysza Alaksandra Łukaszenki. Pan Andrzej Szejna deklaruje oczywiście głosowanie przeciwko przedłużeniu stanu wyjątkowemu przy polskiej granicy z Białorusią. Trzeba wreszcie skończyć ze zbrodniami polskiego rządu i jego siepaczy w mundurach. Chwała sowieckiej KGB.

Mogę bez żadnego ryzyka przypuszczać, że poseł Andrzej Szejna wielbi nie tylko sześciokolorową flagę, ale i ubóstwia czerwoną chorągiew ze złotym sierpem skrzyżowanym z równie pięknym młotem. Chwała Narodom Sawieckowo Sajuza, Sława Kammunizma, Łubu Dubu, on jest członek lewackiego klubu.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1631902