#142 MIESIĘCZNICA GEOSTRATEGICZNEJ ZBRODNI SMOLEŃSKIEJ

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

yes

Totalitaryzm stał się najpoważniejszym współczesnym zagrożeniem geostrategicznym. Porozumienie zawarte na przełomie roku 2021 i 2022 pomiędzy ]]>Xi Jinpingiem]]> a ]]>Władimirem Putinem]]> spina totalitarną klamrą Europę Zachodnią z USA. Jest to twarda klamra totalitaryzmu zaciśnięta pomiędzy Suwałkami a Taiwanem. Dlatego dzisiaj w kolejnym dniu pamięci o smoleńskiej zbrodni musimy wiedzieć, że to ponure morderstwo było jednym z faktów globalnej inwazji totalitaryzmu.

Jak działa totalitaryzm w sferze ogarniającej funkcje społeczne, naukowe i polityczne współczesności, świat dopiero zaczyna zdawać sobie sprawę. Zaledwie domyśla się tego, jaka jest rzeczywistość. Od wielu dziesięcioleci, poczynając od wystrzałów z Aurory, globalna agresja brutalnego totalitaryzmu podstępnie ogarnia bryłę świata, posługując się wszelkimi dostępnymi środkami maskowania, ukrywania, skradania się i mówiąc zwięzłym skrótem - mordowania z ukrycia. 

Najbrutalniejsze i najbardziej perfidne postacie totalitaryzmu ukrywają się pod różnymi maskami. Globalizm, ekologia, gender, relatywizm, feminizm, ratowanie planety, ślad węglowy. Wsia rawno. Duby smalone. Kłamstwo, oszustwo, dezinformacja, destabilizacja. Najaktywniejszą postacią totalitaryzmu jest tak zwany liberalizm. Liberalizm, który pozwala na wszystko. Nawet na mordowanie. Wolność absolutna. Róbta co chceta.

Pisałem o tym parę lat temu, wspominajac świętej pamięci panią profesor Annę Pawełczyńską w felietonie «]]>LIBERALIZM TOTALITARNY]]>». Cytuję:

Początek cytatu: Totalitaryzm nigdy nie był i nigdy nie będzie liberalny. Współczesny liberalizm po prostu jest totalitarny. Klajstrowanie totalitaryzmu jest bez sensu. Zbrodnia jest zbrodnią. Sformułowanie "liberalizm totalitarny" albo "totalitaryzm liberalny" jednoznacznie stwierdza przynależność współczesnego liberalizmu do formacji totalitarnej. A więc z jednej strony mamy do czynienia z tautologią, w której "liberalizm" i "totalitaryzm" stają się synonimami. Niestety, z drugiej strony jest to diagnoza definiująca pojęcie liberalnego totalitaryzmu jako współczesnego, bardzo groźnego wzorca cywilizacyjnego. Po raz pierwszy zauważyła ten fakt pani profesor ]]>Anna Pawełczyńska]]> w wywiadzie Wojciecha Chmielewskiego dla ]]>Nowego Państwa nr 1/2005)]]>, w którym powiedziała, cytuję:

"Totalitaryzm prowadzi do ubezwłasnowolnienia człowieka i każdej samorządnej wspólnoty, po to by tego człowieka lub wspólnotę podporządkować całkowicie (totalnie) interesom grupy sprawującej władzę i żerującej na podległych społeczeństwach. Cele te mogą być osiągane środkami twardymi i środkami miękkimi, czyli głównie manipulacją. 

Sądzę, że dzisiaj jesteśmy świadkami tworzenia się nowej formacji totalitarnej, która ma wiele podobieństw do poprzednich, lecz więcej do komunizmu niż faszyzmu. I jest to kolejna forma zła. Wymierzona również w naturalne więzi społeczne oparte na tradycyjnych wartościach."

Koniec cytatu.

]]>Trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

_____________________________ 

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

    Mam nadzieję, że jak ten Sowiecki horror się skończy, to przyjdzie jakieś otrzeżwienie społeczności Świata, a przynajmniej Europy. Co do miesięcznicy, to trzeba ją zawsze głośno przypominać, póki kaci nie zostaną osądzeni, albo póki będą żyli. Dzięki za pamięć.

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1641073