TOTALITARNA GEOPOLITYKA ...

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

yes

]]>"Oddali Ukrainę Rosji i dążą do neutralizowania jej możliwości obronnych"]]>

Tytuł felietonu zamieszczonego wPolityce jest bardzo mylący. Może Niemcy oddali Ukrainę Rosji i dążą do neutralizowania jej możliwości obronnych, ale w żadnym wypadku Polska nie uczestniczy w tej operacji. Wręcz przeciwnie!

Polska dobrze zna niemiecki i rosyjski geostrategiczny plan budowy euroazjatyckiego imperium od Lizbony do Władywostoku. Niemcom marzy się wielkie totalitarne superpaństwo, od Atlantyku do Pacyfiku, ze stolicą w Berlinie. Wspólny niemiecki i rosyjski plan zakłada likwidację wszystkich europejskich państw, razem ze wszystkimi elementami ich suwerenności, włącznie ze zniszczeniem ich tożsamości politycznej, narodowej, kulturowej, społecznej oraz historycznej [link].

]]> Fratria/Andrzej Skwarczyński]]>

Dlatego Niemcy, mimo że zaskoczone skuteczną postawą Polski organizującej globalny opór przeciwko rosyjskiej agresji i mimo tego, że próbują ukryć swoje rzeczywiste polityczne intencje, to jednak wyraźnie widać ich prawdziwy zamiar likwidacji suwerennego państwa Ukrainy. Polska totalitarna opozycja, od Platformy Obywatelskiej do Konfederacji, oczywiście stoi murem po stronie niemieckiego sojuszu z Rosją, a ponadto jest ideologicznym i emocjonalnym zwolennikiem idei euroazjatyckiego superpaństwa. Jest ideologicznie i emocjonalnie zaangażowana po stronie likwidacji wszelkiej narodowej państwowości Jest tak, jak kiedyś powiedział ]]>Adam Jerzy Czartoryski]]>:

]]>W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie.]]>

Dlatego likwidacja Ukrainy jako suwerennego państwa narodowego jest oczywistym krokiem w realizacji tego super totalitarnego projektu. "Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!"
(12 sierpnia 2008 roku)

]]>https://www.youtube.com/watch?v=RqYkLJMc_Xw]]> 

]]>Trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

_________________________________ 

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.
______________________________
Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Ten felieton i wiele innych zwykłem ilustrować takim oto obrazkiem, wskazującym na cel, któremu służą współczesne elity polityczne Unii Europejskie oraz ich ideologiczne narzędzia manipulacji.

"Państwa Europy powinny być potajemnie sterowane w kierunku superpaństwa"

[link] Docent zza morza pokazał wypowiedź pana Jean Moneta jako jedno z wielu ostrzeżeń. Taki jest szatański plan realizowany przez środowiska europejskiej władzy politycznej i finansowany wielkimi pieniędzmi. Jeśli mamy pozostać Polską w Chrystusie - musimy działać skutecznie, musimy działając - myśleć strategicznie.

http://blogmedia24.pl/node/85491#comment-428077

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1641234

"Państwa Europy powinny być potajemnie sterowane w kierunku superpaństwa"

 

Wypowiedź  Jeana Moneta nie jest odkryciem celu jaki stał od początku na projekcie integracji europejskiej, od EWWiS, poprzez EWG i UE do "superpaństwa", bo ten cel był przecież zawarty w tzw. Deklaracji Schumanna z 1950 roku.

https://www.robert-schuman.eu/pl/doc/questions-d-europe/qe-204-pl.pdf

Czytamy w niej m.inn.:

(...)

"Rząd francuski proponuje umieszczenie całej francusko-niemieckiej produkcji węgla i stali pod zarządem wspólnej Wysokiej Władzy w organizacji otwartej na udział innych krajów europejskich." Umieszczenie produkcji węgla i stali pod wspólnym zarządzaniem zapewni natychmiastowe powstanie wspólnych fundamentów rozwoju gospodarczego, pierwszego etapu Federacji Europejskiej, i zmieni los regionów, długo skazanych na wytwarzanie wojennego oręża, którego były najdłużej ofiarami.

(...)

To powtarzanie przez przedstawicieli obecnych władz polskich, że wg Schumanna, UE miała być "Europą Ojczyzn" a nie federacją/superpaństwem, ma się do zapisów Deklaracji nijak, bo jest kłamstwem, chyba że publikowany w sieci tekst Deklaracji jest sfałszowany i wtedy te słowa Jeana Moneta o "potajemnym sterowaniu w kierunku superpaństwa" i słowa obecnych władz o "Europie Ojczyzn" byłyby prawdziwe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1641256

Nie obowiązuje ani matematyczna logika algebry Boole'a, ani żadna inna, ponieważ nie jest to dwuelementowa algebra wartości logicznych lecz wieloelemntowa logika kłamstw i manipulacji biegnących zależnymi od siebie choć "niby niezależnymi" strumieniami.

Historia tak zwanej Unii Europejskiej od swojej genezy biegła takimi właśnie strumieniami różnych sprzecznych interesów gospodarczych i politycznych oraz niekiedy bardzo fałszywych koncepcji ideologicznych, już nie wspominając o oddziaływaniach agenturalnych.
Tak to wygląda w wielkim skrócie.

Dojrzewanie strategicznych koncepcji politycznych także biegło w Europie bardzo pokrętnymi ścieżkami i zmieniającymi się formatami instytucji prawa międzynarodowego. To wszystko działo się i nadal dzieje w domenie zachodnio europejskiej tradycji politycznej, która wywodzi się niestety z kultury europejskich monarchii absolutnych, często podświadomie albo z wyrachowania podporządkowanym anachronicznym doktrynom z czasu kongresu wiedeńskiego (1815) albo politycznych projektów Aleksandra Michajłowicza Gorczakowa i Ottona von Bismarcka [link],

Jednym z tych europejskich i nie tylko europejskich obyczajów politycznych jest używanie propagandy jako narzędzia polityki, co w totalitarnej praktyce politycznej doprowadziło do rozziewu pomiędzy tym co się mówi i pisze w kontraktach oraz w tak zwanych relacjach publicznych, a tym co się robi w realnej polityce (realpolitik). 

Historia europejskiej praktyki politycznej po drugiej wojnie światowej jest de facto hybrydą tych wszystkich nurtów i obsesji politycznych. Jedną z tych obsesji jest pogarda do ludu, którym można manipulować jak się chce, oszukiwać i bezczelnie kłamać, tak aby osiągać  założone długoterminowe cele, nie trapiąc się przekonaniami i interesami obywateli. New Deal sobie, Soros sobie, Manifest z Ventotene sobie, a europejskie superpaństwo sobie. Taka to jest hybryda.

A pan Monnet doskonale wiedział, że idea superpaństwa może albo nawet musi być skutecznie wdrożona w wyniku strategicznego oszustwa, ponieważ nie może liczyć na akceptację europejskich narodów. Takie jest do dzisiaj przekonanie europejskich elit politycznych. To jest fakt i taka jest prawda.

Dlatego powtarzanie przez przedstawicieli obecnych władz polskich, że wg Schumanna, UE miała być "Europą Ojczyzn" a nie federacją/superpaństwem, ma się do zapisów tej Deklaracji nijak, ale zdecydowanie nie jest kłamstwem.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1641263

Tym bardziej, że duża część polityków próbuje jedynie odroczyć egzekucję. To niewielka pociecha dla skazanego.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1641246

Zawsze.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1641284

Koniec współczesnej cywilizacji człowieka myślącego (homo sapiens) nastąpił w wyniku opanowania europejskich elit ideami Aleksandra Michajłowicza Gorczakowa i Ottona von Bismarcka, wspartymi komunistyczną pseudonauką Karla Marxa, zapisaną w szatańskich wersetach "Das Kapital. Kritik der politischen Ökonomie" (1872). Koniec cywilizacji człowieka myślącego żywi się upiornymi utopiami iluminatów francuskiego Oświecenia i krwawą tradycją jakobinów rewolucji francuskiej 1789–1799. Jest to jeden nurt, którego zwieńczeniem jest nowa doktryna wojny hybrydowej generała Walerija Wasiljewicza Gierasimowa. Celem tej wojny jest utworzenie nowego państwa - wielkiego imperium euroazjatyckiego od Lizbony do Władywostoku. Niemieckim politykom wydaje się, że będzie to coś na kształt IV Rzeszy, wielkiego cesarstwa narodu niemieckiego poddanego niemieckiej władzy w Berlinie. Guzik prawda.

(...)

27) Deep state - głębokie państwo. (Wpisane dzisiaj, 4 grudnia 2021 rok) Teraz, w grudniu 2021 roku opisuję obraz kręgów piekieł, o których kiedyś opowiadał Aleksander Ścios. Była premier Margaret Thatcher przestrzegała przed bardzo podobnym, choć bardzo trudnym do zdefiniowania zjawiskiem mieszania funkcji państw ze zbrodnią bez kary.

[link] ...jednym z elementów „głębokiego państwa” może być zbyt duża autonomia poszczególnych sektorów administracji publicznej, np. różnych agencji czy sądów, które są w stanie uchylać lub wstrzymywać decyzje podejmowane przez władze centralne. Drugim elementem jest tworzenie równoległej sieci powiązań, np. między samorządami i sądami, które definiują swe cele inaczej niż władze państwa. O niektórych, widocznych w Polsce zjawiskach głębokiego państwa napisał ostatnio Grzegorz Górny, wPolityce. A Aleksander Ścios dzisiaj zamieścił takie trzy twitty:

 • Rosja mordowała w Czeczenii, w Osetii i Abchazji, w Gruzji, Syrii i na Ukrainie. Mordowała w Smoleńsku.
  Nikt i nigdy nie widział, by "wolny świat" ukarał Imperium Zła za te zbrodnie.
  Gdy polityczni impotenci bełkoczą dziś o "ostrych sankcjach za atak na Ukrainę", słychać śmiech Putina
  . @SciosBezdekretu

 • Alarmy o bliskim ataku Rosji na Ukrainę, są dowodem porażki amerykańskich agencji wywiadowczych i zachodnich "analityków".
  Jeśli Rosja nie zaatakuje (o czym jestem przekonany) nietrudno zrozumieć, że wygranym w tej operacji podstępu i dezinformacji, będzie kremlowski satrapa.
  @SciosBezdekretu

 • Chodzi o totalną destrukcję świadomości i wpojenie nam, że wolno zdradzać i nienawidzić polskości - a zachować miano Polaka, że można drwić z praw ludzkich i boskich - i być nazywanym sędzią, że trzeba łgać i szerzyć propagandę - by zasłużyć na miano dziennikarza. @SciosBezdekretu

To co napisane wyżej jest skrótem felietonu "Cywilizacja homo stultus ...". A teraz, 20 lutego 2022 roku dopiszę bardzo ważną moim zdaniem tezę o przenikaniu najważniejszych zjawisk syndromu "deep state" do ponadpaństwowych organizacji prawa międzynarodowego. Zgodnie z moimi obserwacjami ta choroba niszcząca współczesną cywilizację trawi świat już kilkadziesiąt lat i paraliżuje funkcje międzynarodowych organizacji różnych typów, takich jak Liga Narodów a później Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska a nawet NATO, już nic nie mówiąc o takich jak UNESCO, WHO albo ICO (MKOl) oraz Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC). Na przykład UNESCO stało się nosicielem pandemii lewicowości globalnych elit już od 16 listopada 1945 roku. Itd... Global Progresive Forum na przykład.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1641280

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1641283

Mirek Matuszewski

Zgodnie z standardami unii europejskiej jeśli Rosja napadnie na Ukrainę, Bruksela nałoży sankcje na Polskę.

___________________________________________________________________

Jest to komentarz do notatki "Dogadali się. Będą trójstronne rozmowy" w portalu "Republika" razem z reklamowym podtytułem "OSCE: Organization for Security and Co-operation in Europe"

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1641307

...jeszcze przed rosyjskim napadem na Ukrainę, aby Władimir Putin wiedział, po której stronie jest polska opozycja.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1641309