Śląski wymiar sprawiedliwości do (prawie) całkowitej wymiany. Konsekwencje oskarżeń Górzyńskich*

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Śmierć Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie zmusza do postawienia pytania o stosowanie tortur przez polską policję.

 

Pamiętamy, jak wielkie poruszenie wywołał film emitowany przez TVN i przedstawiający znęcających się nad zatrzymanym Igorem Stachowiakiem przez policjantów.

Tymczasem od lat na niezależnych portalach internetowych, a nawet w „gazecie warszawskiej” przewija się historia Janusza Górzyńskiego; wg jego siostry Krystyny Górzyńskiej (blogerka o nicku „Rebeliantka”) tylko cudem przeżył on atak funkcjonariuszy policji. Wg blogerki do tej pory w wyniku brutalnej akcji policji jest w stanie wykluczającym podjęcie jakiejkolwiek pracy i pozostaje bez środków do życia.

Wg „Rebeliantki” zdarzenie miało przebieg następujący:

Górzyńskiego zatrzymano w dniu 17 lutego 2010 roku. Nie dał żadnego powodu do brutalnego traktowania go, a mimo to rzucano go na gruz i ostre narzędzia budowlane oraz spowodowano poważne obrażenia, m.in. głęboką ranę na nodze i liczne obrażenia w innych miejscach na ciele, w tym na czole. Przez cały dzień przebywał w szpitalu z powodu ostrego zespołu wieńcowego. Policja wymusiła na lekarzach, aby nie sporządzili obdukcji. Przez półtora miesiąca był intensywnie leczony w areszcie z powodu doznanych ran, grożących zakażeniem. Nikt nie poniósł odpowiedzialności za to brutalne postępowanie Policji.

Przestępstwa policjantów tuszowały: Prokuratura Rejonowa w Tychach, Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe, Prokuratura Rejonowa w Żywcu, Prokuratura Okręgowa i Apelacyjna w Katowicach, Sąd Rejonowy w Pszczynie, Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, Sąd Okręgowy w Katowicach, Sąd Apelacyjny w Katowicach.

]]>https://rebeliantka.neon24.pl/post/127411,terroryzm-panstwowy-zobaczcie-...]]>

 

Powyższy opis w różnych wariantach Krystyna Górzyńska rozpowszechnia w Internecie od lat.

Opis przedstawiający wyjątkowo niekorzystnie śląski wymiar sprawiedliwości.

Popatrzmy, jaka jest kwalifikacja prawna zarzutów sformułowanych przez Rebeliantkę.

W pierwszym rzędzie mamy jeden z najbardziej potępianych przez społeczność międzynarodową czynów, spenalizowany w polskim kodeksie karnym jako art. 247:

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą prawnie pozbawioną wolności,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Funkcjonariusz publiczny, który wbrew obowiązkowi dopuszcza do popełnienia czynu określonego w § 1 lub 2,

podlega karze określonej w tych przepisach.

Zgodnie z opisem czynu dokonanym przez świadka Krystynę Górzyńską mamy tu do czynienia z postacią kwalifikowaną, zatem zagrożoną karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty powinni mieć policjanci dopuszczający się znęcania nad Januszem Górzyńskim oraz… dowódca patrolu, który nie zareagował odpowiednio na czyny podwładnych.

Przedawnienie hipotetycznego czynu nastąpi w 2025 roku. Gdyby zastosować postać przewidzianą w § 1 – przedawnienie nastąpi w styczniu przyszłego roku.

Nie ma więc ani chwili do stracenia. Jak najszybciej należy wszcząć postępowanie w celu wyjaśnienia sprawy i postawieniu ewentualnych winnych przed sądem.

 

To jednak nie koniec tego faktycznego powiadomienia o przestępstwie.

Krystyna Górzyńska pisze bowiem wyraźnie - przestępstwa policjantów tuszowały(…). Po czym wymienia szereg instytucji powołanych do strzeżenia prawa.

To oznacza, że w wymienionych przez Krystynę Górzyńską instytucjach są ludzie, którzy dopuścili się przestępstwa określonego w art. 239 kodeksu karnego:

§ 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Poplecznictwo (bo tak w teorii nazywa się czyn określony w art. 239 kk) stanowi każde zachowanie stanowiące pomoc dla sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności. Zamieszczone wyliczenie form zachowania ma charakter przykładowy, nie jest bowiem możliwe stworzenie zamkniętego katalogu zachowań polegających na pomaganiu uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Podejrzanymi zatem winni być sędziowie i prokuratorzy z jednostek wymienionych przez Rebeliantkę.

 

Biorąc pod uwagę ogrom oskarżenia, wskazującego jednoznacznie na istnienie wszechpotężnej mafii w śląskim wymiarze sprawiedliwości sprawę powinna prowadzić prokuratura spoza województwa śląskiego.

Zgodnie z art. 304 § 1 kpk każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.

Powyższe oznacza, że każdy czytający bloga, na którym jest opis przestępstwa, powinien zareagować i powiadomić o podejrzeniu popełnienia przestępstwa najbliższą jednostkę Policji bądź Prokuratury.

 

Pamiętajmy, że Internet nie zastąpi nam realnego życia.

Wszystkim przecież zależy na gruntownym wyjaśnieniu sprawy.

Proszę zwrócić uwagę, że świadek Krystyna Górzyńska opisując sprawę podaje jako pewnik popełnienie czynu zwanego poplecznictwem przez określonych prokuratorów i sędziów.

Z całą pewnością posiada więc dowody, gdyż trudno przypuszczać, by wieloletni dziennikarz „gazety warszawskiej” czy też wiarygodnego portalu NEon24 oskarżał kogokolwiek bezpodstawnie.

Ustalenie kręgu podejrzanych powinno być proste – wystarczy sprawdzić, kto zajmował się choćby przez chwile sprawą Janusza Górzyńskiego.

Istnieją zatem dowody pozwalające na postawienie zarzutów i skazanie „paragrafiarzy” prawdopodobnie działających wspólnie i w porozumieniu na szkodę wymiaru sprawiedliwości chroniąc „bandytów w mundurach”.

 

Zwracam uwagę, że prokuratura nie powinna zasłaniać się wcześniejszym umorzeniem dochodzenia prowadzonego w sprawie (o ile rzecz jasna takie było). Przeszkodą byłoby umorzenie postępowania prowadzonego już przeciw konkretnej osobie.

Ponadto na światło dzienne za sprawą Rebeliantki wyszły nowe okoliczności – Janusz Górzyński wskutek opisywanego wielokrotnie pobicia do tej pory nie może pracować, a jego nogi noszą trwałe ślady rzekomego policyjnego bestialstwa.

 

Zatem nie pozostaje nic innego, jak dokonanie zawiadomienia obywatelskiego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

W tej sprawie zwróciłem się bezpośrednio do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry a także przewodniczącego NSZZ Policjantów Rafała Jankowskiego.

 

Mam nadzieję, ze zaangażowanie ww. pozwoli ustalić stan faktyczny i wyjaśnić ciągnącą się od lat sprawę.

 

Ps.: Pora skończyć ten cyrk. Niech prawda zatriumfuje.

 

22.10 2019

_______________________

* gdyby okazały się prawdziwe

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (9 głosów)

Komentarze

- bo za onanizowanie się Policjanta na służnbie słyszę że niedługo potem dostali podwyżki - (temat policjanta przemilczany w mediach)

Tu link:

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Policjant-z-Mazowsza-onanizowal-sie-na-sluzbie.-Wszystko-transmitowal-w-internecie?gclid=EAIaIQobChMIvK6AmOix5QIVwRoYCh2k3w2REAAYASAAEgKnwfD_BwE

Sito naboru do Policji nie działa i pozyskują do służby:
zboczeńców, psycholi, nygusów i obiboków, sadystów, złodziei, morderców i inne rynsztokowe i wykolejone ścierwo.

Przypominam sprawę ze Szczucina gdzie sprawcę okrutnej zbroni na Iwonie Cygan ukrywało 16-u policjantów i prokurator.

Tu link:

https://www.wykop.pl/link/4099119/policja-chronila-mordercow-iwony-cygan-przez-18-lat-az-sie-wierzyc-nie-chce/

Vote up!
4
Vote down!
-2

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1607283

Chłoptaś w zbroje ubrany, udaje rycerza, a tupniesz nogą to już sika pod siebie.

Odważny, bohater, wojownik, ale tylko w gębie i gdy pisze na klawiaturze swego komputera, opluwając innych wiedząc ze nikt go nie zdzieli przez ten pejsaty pusty koński łeb.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607284

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kontrik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To się nazywa projekcja. Dopisz jeszcze, że se Chrystusa wstawił w avatar a wypisując bzdury i wyzywając innych chce uchodzić za świętego.

Vote up!
3
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607286

Do świętego to mi daleko, jam grzeszny człowiek, ale nie mam takiej bezczelności banderowskiej jak ty, gdzie ciągle wpierdzielasz się między wódkę a zakąski. Choć komentarz nie jest skierowany do ciebie, ty tępy banderowski rezunie spod tryzuba.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607307

co kto chce?

 

ona chce filozofię

temu podporządkować

a on zwyczajnie

nie chce pracować!

Vote up!
4
Vote down!
-6

jan patmo

#1607290

No właśnie, warianty. Tyle już zmiennych wersji krzywdy Gorzynskich widzialem, że sami powinni się wstydzić i wypracować jedną sensowną zamiast absurdalnego pieniactwa o swe wyimaginowane krzywdy. Niejeden by chciał mieć tylko takie "problemy", jak oni. Są ludzie prawdziwie pokrzywdzeni, cierpiący a wielu nie jojczy i nie zwala na innych, tylko zaciska zęby zamiast wyszukiwać "ludobójczych zbrodniarzy", "mafii szatana" czy żyć urojonymi krzywdami z marzeniem o odszkodowaniach. Podejście i czyny są ważne, nie takich ludzi widzialem jak się odbili z prawdziwych tarapatów a tu mamy aferę o sprawę z kredytem na komputer, gdzie wszystko można było brać z uśmiechem i nie niszczyć sobie samemu życia. Przecież w porównaniu z prawdziwymi problemami to zwykła afera koperkowa.

Vote up!
6
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607312

Zawsze pozostanie dupkiem

Vote up!
3
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607313

Następny z klubiku najświętszych "gorliwych katolików" .

Tyle masz do powiedzenia i tyle sobą przedstawiasz.

Zacznij jeszcze nawijać o ludobójcach, padłach i esesmanach, zapunktujesz u Rebeliantki a może i Andzi.

 

Vote up!
4
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607316

To nie twój banderowski interes.

Wiemy wiemy banderowcu, chciałbyś wybielić ludobójstwo i okrutne mordy banderowców z OUN  czy UPA na Polskich cywilach.

Ale nic z tego ty tępy rezunie, tego ludobójstwa nie da się wybielić

Von.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607340

 

Zatrzymanie poszukiwanego przestępcy

Zatrzymanie poszukiwanego przestępcy Policjanci Wydziału Kryminalnego wraz z funkcjonariuszami z bielskiego oddziału prewencji zatrzymali dziś poszukiwanego listem gończym 47-letniego mężczyznę. W czasie interwencji 56-letnia siostra poszukiwanego, próbując udaremnić jego zatrzymanie wulgarnie przezywała policjantów, rzuciła się na nich z rękami, a następnie usiłowała popełnić samobójstwo. Policjanci obezwładnili ją i zakuli w kajdanki. Za przestępstwa, których dopuściła się wobec stróżów prawa grożą jej 3 lata więzienia. Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, że poszukiwany listem gończym przez Sąd od 2006 roku, 47-letni mężczyzna podejrzany o oszustwa i znieważenie policjantów, ukrywa się w jednym z czechowickich domów. Kiedy zapukali do drzwi mieszkania na ich drodze stanęła 56-letnia siostra poszukiwanego. Policjanci przedstawili się, okazali legitymacje służbowe oraz postanowienie Sądu o przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych celem odnalezienia poszukiwanego i doprowadzenia go do aresztu. Kobieta krzyczała, że postanowienie jest bezprawne, a zarówno policjanci, jak i prokuratorzy są przestępcami, którzy w więzieniu chcą zabić jej brata. W takcie interwencji policjanci odnaleźli poszukiwanego, który ukrył się w specjalnej skrytce na strychu. Zarówno poszukiwany, jak i jego siostra utrudniali policjantom wykonywanie czynności. Zupełnie ignorowali ich polecenie do zachowania spokoju. Nie reagowali na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Szarpali funkcjonariuszy za ubrania. Mężczyzna w czasie sprowadzania ze strychu chwycił za poręcz i odmawiał wykonywania poleceń. Zaczął symulować zawał serca. W pewnym momencie jego siostra uderzyła interweniującą policjantkę dwukrotnie w twarz, próbowała ją też dusić. Po chwili, chcąc udaremnić zatrzymanie brata chwyciła nóż, który przyłożyła sobie do ręki grożąc, że się zabije, jeśli policjantka nie wpisze do protokołu informacji o bezprawnych czynnościach prowadzonych przez policjantów i prokuratorów, którzy jej zdaniem są przestępcami. Sprawczynię obezwładniono i zakuto w kajdanki. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie otoczono ją specjalistyczną opieką. Sprawczyni usłyszy wkrótce zarzuty znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej – przestępstw, za które może spędzić w więzieniu najbliższe 3 lata. Jej poszukiwany brat – zgodnie z decyzją Sądu - trafi do aresztu. Źródło : KMP Bielsko-Biała

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607342

więcej płaczek!

 

więcej potrzeba płaczek

by nie mógł pracować

roszczeniowy cwaniaczek!

 

Vote up!
4
Vote down!
-4

jan patmo

#1607343