Śląski wymiar sprawiedliwości do (prawie) całkowitej wymiany. Konsekwencje oskarżeń Górzyńskich*

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Śmierć Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie zmusza do postawienia pytania o stosowanie tortur przez polską policję.

 

Pamiętamy, jak wielkie poruszenie wywołał film emitowany przez TVN i przedstawiający znęcających się nad zatrzymanym Igorem Stachowiakiem przez policjantów.

Tymczasem od lat na niezależnych portalach internetowych, a nawet w „gazecie warszawskiej” przewija się historia Janusza Górzyńskiego; wg jego siostry Krystyny Górzyńskiej (blogerka o nicku „Rebeliantka”) tylko cudem przeżył on atak funkcjonariuszy policji. Wg blogerki do tej pory w wyniku brutalnej akcji policji jest w stanie wykluczającym podjęcie jakiejkolwiek pracy i pozostaje bez środków do życia.

Wg „Rebeliantki” zdarzenie miało przebieg następujący:

Górzyńskiego zatrzymano w dniu 17 lutego 2010 roku. Nie dał żadnego powodu do brutalnego traktowania go, a mimo to rzucano go na gruz i ostre narzędzia budowlane oraz spowodowano poważne obrażenia, m.in. głęboką ranę na nodze i liczne obrażenia w innych miejscach na ciele, w tym na czole. Przez cały dzień przebywał w szpitalu z powodu ostrego zespołu wieńcowego. Policja wymusiła na lekarzach, aby nie sporządzili obdukcji. Przez półtora miesiąca był intensywnie leczony w areszcie z powodu doznanych ran, grożących zakażeniem. Nikt nie poniósł odpowiedzialności za to brutalne postępowanie Policji.

Przestępstwa policjantów tuszowały: Prokuratura Rejonowa w Tychach, Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe, Prokuratura Rejonowa w Żywcu, Prokuratura Okręgowa i Apelacyjna w Katowicach, Sąd Rejonowy w Pszczynie, Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, Sąd Okręgowy w Katowicach, Sąd Apelacyjny w Katowicach.

https://rebeliantka.neon24.pl/post/127411,terroryzm-panstwowy-zobaczcie-slepcy-jak-cierpi-polak

 

Powyższy opis w różnych wariantach Krystyna Górzyńska rozpowszechnia w Internecie od lat.

Opis przedstawiający wyjątkowo niekorzystnie śląski wymiar sprawiedliwości.

Popatrzmy, jaka jest kwalifikacja prawna zarzutów sformułowanych przez Rebeliantkę.

W pierwszym rzędzie mamy jeden z najbardziej potępianych przez społeczność międzynarodową czynów, spenalizowany w polskim kodeksie karnym jako art. 247:

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą prawnie pozbawioną wolności,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Funkcjonariusz publiczny, który wbrew obowiązkowi dopuszcza do popełnienia czynu określonego w § 1 lub 2,

podlega karze określonej w tych przepisach.

Zgodnie z opisem czynu dokonanym przez świadka Krystynę Górzyńską mamy tu do czynienia z postacią kwalifikowaną, zatem zagrożoną karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty powinni mieć policjanci dopuszczający się znęcania nad Januszem Górzyńskim oraz… dowódca patrolu, który nie zareagował odpowiednio na czyny podwładnych.

Przedawnienie hipotetycznego czynu nastąpi w 2025 roku. Gdyby zastosować postać przewidzianą w § 1 – przedawnienie nastąpi w styczniu przyszłego roku.

Nie ma więc ani chwili do stracenia. Jak najszybciej należy wszcząć postępowanie w celu wyjaśnienia sprawy i postawieniu ewentualnych winnych przed sądem.

 

To jednak nie koniec tego faktycznego powiadomienia o przestępstwie.

Krystyna Górzyńska pisze bowiem wyraźnie - przestępstwa policjantów tuszowały(…). Po czym wymienia szereg instytucji powołanych do strzeżenia prawa.

To oznacza, że w wymienionych przez Krystynę Górzyńską instytucjach są ludzie, którzy dopuścili się przestępstwa określonego w art. 239 kodeksu karnego:

§ 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Poplecznictwo (bo tak w teorii nazywa się czyn określony w art. 239 kk) stanowi każde zachowanie stanowiące pomoc dla sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności. Zamieszczone wyliczenie form zachowania ma charakter przykładowy, nie jest bowiem możliwe stworzenie zamkniętego katalogu zachowań polegających na pomaganiu uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Podejrzanymi zatem winni być sędziowie i prokuratorzy z jednostek wymienionych przez Rebeliantkę.

 

Biorąc pod uwagę ogrom oskarżenia, wskazującego jednoznacznie na istnienie wszechpotężnej mafii w śląskim wymiarze sprawiedliwości sprawę powinna prowadzić prokuratura spoza województwa śląskiego.

Zgodnie z art. 304 § 1 kpk każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.

Powyższe oznacza, że każdy czytający bloga, na którym jest opis przestępstwa, powinien zareagować i powiadomić o podejrzeniu popełnienia przestępstwa najbliższą jednostkę Policji bądź Prokuratury.

 

Pamiętajmy, że Internet nie zastąpi nam realnego życia.

Wszystkim przecież zależy na gruntownym wyjaśnieniu sprawy.

Proszę zwrócić uwagę, że świadek Krystyna Górzyńska opisując sprawę podaje jako pewnik popełnienie czynu zwanego poplecznictwem przez określonych prokuratorów i sędziów.

Z całą pewnością posiada więc dowody, gdyż trudno przypuszczać, by wieloletni dziennikarz „gazety warszawskiej” czy też wiarygodnego portalu NEon24 oskarżał kogokolwiek bezpodstawnie.

Ustalenie kręgu podejrzanych powinno być proste – wystarczy sprawdzić, kto zajmował się choćby przez chwile sprawą Janusza Górzyńskiego.

Istnieją zatem dowody pozwalające na postawienie zarzutów i skazanie „paragrafiarzy” prawdopodobnie działających wspólnie i w porozumieniu na szkodę wymiaru sprawiedliwości chroniąc „bandytów w mundurach”.

 

Zwracam uwagę, że prokuratura nie powinna zasłaniać się wcześniejszym umorzeniem dochodzenia prowadzonego w sprawie (o ile rzecz jasna takie było). Przeszkodą byłoby umorzenie postępowania prowadzonego już przeciw konkretnej osobie.

Ponadto na światło dzienne za sprawą Rebeliantki wyszły nowe okoliczności – Janusz Górzyński wskutek opisywanego wielokrotnie pobicia do tej pory nie może pracować, a jego nogi noszą trwałe ślady rzekomego policyjnego bestialstwa.

 

Zatem nie pozostaje nic innego, jak dokonanie zawiadomienia obywatelskiego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

W tej sprawie zwróciłem się bezpośrednio do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry a także przewodniczącego NSZZ Policjantów Rafała Jankowskiego.

 

Mam nadzieję, ze zaangażowanie ww. pozwoli ustalić stan faktyczny i wyjaśnić ciągnącą się od lat sprawę.

 

Ps.: Pora skończyć ten cyrk. Niech prawda zatriumfuje.

 

22.10 2019

_______________________

* gdyby okazały się prawdziwe

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:9)

Komentarze

Czekamy na wyjaśnienia ministra Ziobro.

Może w końcu Trojanowski przyjmie do wiadomości, że publicznie postponował ofiarę przestępstw funkcjonariuszy publicznych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1607277

Ale że funkcjonariusze łagodni byli i jeszcze do szpitala odstawili jak taksówka?

Ciekawe, jakby tak w USA jakaś wariatka wyciągnęła nóż w czasie zatrzymania poszukiwanego listem gończym.

Odpowiedziałaś choć za udzielenie schronienia osobie poszukiwanej? To grozi tylko do 5 lat pozbawienia wolności.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607315

Szanowni Czytelnicy,

"demon" znowu bezczelnie zmyśla.

Nikt nie wyciągał noża w trakcie zatrzymania. Funkcjonariusze byli brutalni, spowodowali ciężkie obrażenia, więc we własnym interesie przewieźli ofiarę do szpitala. Tym bardziej, że już byli powiadomieni parlamentarzyści i dziennikarze. I nawet w Polsce nie ma takich głupich, aby stawiać zarzuty komuś, kto udzielił schronienia osobie niewinnej, członkowi rodziny, choremu w tym momencie na zapalenie nerwu twarzowego.

Ten "ubek" chciałby tutaj zaprowadzić ponownie stalinizm.

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/zabic-czlowieka-z-powodu-afery-koperkowej

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1607320

Aha, czyli kto nie łyka bzdur a jeszcze zapyta, ten demon i ubek.

Ale sama wariatką to pewnie nie chcesz być, co?A

 

Często robicie sobie w życiu pod górkę a potem dziwicie sie, że macie pod górkę?A

Ja to się dziwię łagodnemu traktowaniu, które najwyraźniej tylko rozzuchwala i produkuje fałszywych męczenników zamiast uczyć pokory.

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607336

Tak radzą blogerzy.

Eot.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1607349

Humor ze szkolnych zeszytów.

A- nie, to ze stronki SPB:

 Podkreślić należy, iż Krystyna Górzyńska choć mocno podenerowana zachowuje się normalnie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607415

- bo za onanizowanie się Policjanta na służnbie słyszę że niedługo potem dostali podwyżki - (temat policjanta przemilczany w mediach)

Tu link:

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Policjant-z-Mazowsza-onanizowal-sie-na-sluzbie.-Wszystko-transmitowal-w-internecie?gclid=EAIaIQobChMIvK6AmOix5QIVwRoYCh2k3w2REAAYASAAEgKnwfD_BwE

Sito naboru do Policji nie działa i pozyskują do służby:
zboczeńców, psycholi, nygusów i obiboków, sadystów, złodziei, morderców i inne rynsztokowe i wykolejone ścierwo.

Przypominam sprawę ze Szczucina gdzie sprawcę okrutnej zbroni na Iwonie Cygan ukrywało 16-u policjantów i prokurator.

Tu link:

https://www.wykop.pl/link/4099119/policja-chronila-mordercow-iwony-cygan-przez-18-lat-az-sie-wierzyc-nie-chce/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1607283

Chłoptaś w zbroje ubrany, udaje rycerza, a tupniesz nogą to już sika pod siebie.

Odważny, bohater, wojownik, ale tylko w gębie i gdy pisze na klawiaturze swego komputera, opluwając innych wiedząc ze nikt go nie zdzieli przez ten pejsaty pusty koński łeb.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607284

To się nazywa projekcja. Dopisz jeszcze, że se Chrystusa wstawił w avatar a wypisując bzdury i wyzywając innych chce uchodzić za świętego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607286

Do świętego to mi daleko, jam grzeszny człowiek, ale nie mam takiej bezczelności banderowskiej jak ty, gdzie ciągle wpierdzielasz się między wódkę a zakąski. Choć komentarz nie jest skierowany do ciebie, ty tępy banderowski rezunie spod tryzuba.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607307

co kto chce?

 

ona chce filozofię

temu podporządkować

a on zwyczajnie

nie chce pracować!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1607290

No właśnie, warianty. Tyle już zmiennych wersji krzywdy Gorzynskich widzialem, że sami powinni się wstydzić i wypracować jedną sensowną zamiast absurdalnego pieniactwa o swe wyimaginowane krzywdy. Niejeden by chciał mieć tylko takie "problemy", jak oni. Są ludzie prawdziwie pokrzywdzeni, cierpiący a wielu nie jojczy i nie zwala na innych, tylko zaciska zęby zamiast wyszukiwać "ludobójczych zbrodniarzy", "mafii szatana" czy żyć urojonymi krzywdami z marzeniem o odszkodowaniach. Podejście i czyny są ważne, nie takich ludzi widzialem jak się odbili z prawdziwych tarapatów a tu mamy aferę o sprawę z kredytem na komputer, gdzie wszystko można było brać z uśmiechem i nie niszczyć sobie samemu życia. Przecież w porównaniu z prawdziwymi problemami to zwykła afera koperkowa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607312

#1607338

Ty to coś ciągle o zabijaniu. Widać ulubiony temat, obok win PiS -u i 20 lat prześladowań.

Jak nie o wieszaniu rozwódek i innych pozwalających na rozwody, to fizyczne napadanie policjantów czy znajdowanie syjonistyczno-masonsko-satanistycznej mafii. Nawet byłą bratową oskarżacie o to, że chciała mordować. Jak jedna taka ci skomentowala, że dla dziecka lepsza śmierć rodzica niz rozwód, to aż podskakiwałaś z radosci.

Czytelnikom zostawiam ocenę, czy to aby nie wariactwo.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607344

EOT.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1607352

Zawsze pozostanie dupkiem

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607313

Następny z klubiku najświętszych "gorliwych katolików" .

Tyle masz do powiedzenia i tyle sobą przedstawiasz.

Zacznij jeszcze nawijać o ludobójcach, padłach i esesmanach, zapunktujesz u Rebeliantki a może i Andzi.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607316

To nie twój banderowski interes.

Wiemy wiemy banderowcu, chciałbyś wybielić ludobójstwo i okrutne mordy banderowców z OUN  czy UPA na Polskich cywilach.

Ale nic z tego ty tępy rezunie, tego ludobójstwa nie da się wybielić

Von.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607340

 

Zatrzymanie poszukiwanego przestępcy

Zatrzymanie poszukiwanego przestępcy Policjanci Wydziału Kryminalnego wraz z funkcjonariuszami z bielskiego oddziału prewencji zatrzymali dziś poszukiwanego listem gończym 47-letniego mężczyznę. W czasie interwencji 56-letnia siostra poszukiwanego, próbując udaremnić jego zatrzymanie wulgarnie przezywała policjantów, rzuciła się na nich z rękami, a następnie usiłowała popełnić samobójstwo. Policjanci obezwładnili ją i zakuli w kajdanki. Za przestępstwa, których dopuściła się wobec stróżów prawa grożą jej 3 lata więzienia. Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, że poszukiwany listem gończym przez Sąd od 2006 roku, 47-letni mężczyzna podejrzany o oszustwa i znieważenie policjantów, ukrywa się w jednym z czechowickich domów. Kiedy zapukali do drzwi mieszkania na ich drodze stanęła 56-letnia siostra poszukiwanego. Policjanci przedstawili się, okazali legitymacje służbowe oraz postanowienie Sądu o przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych celem odnalezienia poszukiwanego i doprowadzenia go do aresztu. Kobieta krzyczała, że postanowienie jest bezprawne, a zarówno policjanci, jak i prokuratorzy są przestępcami, którzy w więzieniu chcą zabić jej brata. W takcie interwencji policjanci odnaleźli poszukiwanego, który ukrył się w specjalnej skrytce na strychu. Zarówno poszukiwany, jak i jego siostra utrudniali policjantom wykonywanie czynności. Zupełnie ignorowali ich polecenie do zachowania spokoju. Nie reagowali na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Szarpali funkcjonariuszy za ubrania. Mężczyzna w czasie sprowadzania ze strychu chwycił za poręcz i odmawiał wykonywania poleceń. Zaczął symulować zawał serca. W pewnym momencie jego siostra uderzyła interweniującą policjantkę dwukrotnie w twarz, próbowała ją też dusić. Po chwili, chcąc udaremnić zatrzymanie brata chwyciła nóż, który przyłożyła sobie do ręki grożąc, że się zabije, jeśli policjantka nie wpisze do protokołu informacji o bezprawnych czynnościach prowadzonych przez policjantów i prokuratorów, którzy jej zdaniem są przestępcami. Sprawczynię obezwładniono i zakuto w kajdanki. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie otoczono ją specjalistyczną opieką. Sprawczyni usłyszy wkrótce zarzuty znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej – przestępstw, za które może spędzić w więzieniu najbliższe 3 lata. Jej poszukiwany brat – zgodnie z decyzją Sądu - trafi do aresztu. Źródło : KMP Bielsko-Biała

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607342

Cytujesz notatkę na stronie internetowej policji, sporządzoną przez rzeczniczkę prasową, która niewinnego człowieka nazwała przestępcą i kłamała jak z nut w sprawie okoliczności zdarzenia. Bezczelne było twierdzenie o jakiejś symulacji choroby serca, kiedy Janusz trafił na kilkanaście godzin na oddział ratunkowy szpitala m.in. z powodu ostrego zespołu wieńcowego. Zalecono przewiezienie go na Oddział Kardiologii karetką (przewóz z lekarzem na leżąco). Ostatecznie zawieziono go karetką do szpitala więziennego w Bytomiu. Co do próby wrabiania mnie przez policjantów w jakieś "przestępstwo", to sprawa została zupełnie inaczej opisana przez prokuraturę i umorzona. Na ten temat napiszę oddzielną notkę.

Przeciwko rzeczniczce prasowej policji wnieśliśmy prywatny akt oskarżenia o zniesławienie.

Niestety, sprawa  została umorzona, gdyż zdaniem prokuratury i sądu w B-B funkcjonariusz policji nie może być oskarżony przez obywatela o zniesławienie. Wprawdzie art. 212 kk nie zawiera takiego wyłączenia, ale praktyka w Polsce jest taka, że oskarżyć mundurowego może tylko prokurator.

W efekcie rzecznicy prasowi mogą łgać bez umiaru.

------------------

Ps. Jak widać kontrik - co od dawna podejrzewałam - do mundurowych lub innych służb należy lub należał. Prawdziwy stróż portalu.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1607348

Ściemniać też trzeba umieć.

Kłamcy mają to do siebie, że albo wykują wersję na pamięć albo gubią się strasznie, co tylko kwestią czasu.

Sciemnialas, jak to nie pamietasz, co się wydarzylo a zatrzymany najpierw odmawiał zejscia. Tak to utrudnialiscie funkcjonariuszom tylko wykonującym swoją prace, którzy zamiast podziękowań to jeszcze są obsmarowywani do dziś przez różnych wariatów. Tyle macie szacunku do prawa i państwa a i munduru ale z siedzenia na fotelu będziecie pouczać innych i nawet nowe ewangelie i cywilizacje wymyslac. 

Znam wersje innych osob, które częściowo potwierdzają ten artykuł w wystarczającym stopniu. Stawiaj sie a potem płacz; udawaj  niepamięć a potem cudem znaj wszelkie szczegoly, oczywiście na swoją korzyść. 

Filmik też wkleisz? Awantury jak na patologii zamiast grzecznie współpracować. Myślałaś, że wzruszeni awanturą zostawia poszukiwanego i jeszcze zatańczą z wami hava nagila? Nie pierwszy to raz bo niemal za każdym było robienie problemów. A kolor kaftana pasował?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607355

Twoi informatorzy - jeśli w ogóle tacy są - łżą jak najęci. I wynika to wprost z dokumentów urzędowych. Jeśli byłbyś rzetelny z miejsca byś to zauważył.

A teraz zostawiam cię z tymi podłymi insynuacjami w samotności.

Karm się nimi, aż pękniesz. Z buty, która cię zaprowadzi wprost do piekła.

Nb. Bezczelnie pomijasz fakt, że zaatakowaliście NIEWINNEGO, a chroniliście OSZUSTÓW, FAŁSZERZY i BANDYTÓW. Do dnia dzisiejszego. Tylko kanalie tak postępują.

EOT.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1607356

Niewiniątka nie wylatują z pyskiem, łapami i nożem. Listonosz wie, że masz awersję do mafii mundurowej i ostre narzędzia pod ręką? 

Ciekawe, jak to jest, ukrywać się i wciągać rodzinę w konspirację i ryzyko, gdzie później okazuje się w sądzie, że było to niepotrzebne i bezsensowne. No geniusze jak gang Olsena. 

Czy to wtedy wymyśliłaś sobie, by powołać tajne narodowe sądy oraz tajną policję narodową? Wiele rozwódek i sędziów już tam osądziliscie? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607362

Próbujesz w Polsce uzasadnić diabelskie zasady.

Gdy tymczasem sprawa jest prosta jak drut.

NIE ŚCIGA I NIE KATUJE SIĘ NIEWINNYCH.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1607379

Powiedz to wariatce z nożem, którą kulturalnie podwieziono do psychiatryka. 

Zaczepiaj, bluzgaj i stawiaj opór, a potem dziw się kajdankom i sprawom.

Pieniacz na maxa a potem dziw się, że masz pod górkę, ale przynajmniej życie nabrało sensu "działaczko o prawa człowieka". 

Sami niewinni kombatanci, tylko robić nie ma komu.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607398

Skończysz na tym portalu z opinią demona. Poza tym cynizm zabija - cynika.

Niewinnych nie wolno ścigać i katować.

Takie postępowanie może usprawiedliwiać tylko demoniczny umysł sowiecki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1607407

więcej płaczek!

 

więcej potrzeba płaczek

by nie mógł pracować

roszczeniowy cwaniaczek!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1607343