„Polski” portal promuje antypolskie fejki

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

O tym, że NEon24 jest portalem „polskim”, na którym to „prawdziwi Polacy” dyskutują o polskich sprawach słyszeliśmy wielokrotnie.

 

Wielokrotnie też słyszeliśmy, że NEon24 to portal ruski, który sączy antypolski przekaz mniej lub bardziej udając pozycje narodowe.

Wczoraj uzyskaliśmy kolejny dowód, jak jest naprawdę.

 

24 kwietnia 2020 roku samozwańcza prezydentka Teresa Garland zamieściła tekst, wypromowany od razu przez „polskiego” admina.

List otwarty do Wojska, Policji i służb! 5G, sojusz z Ameryką, nadchodzący bunt w wojsku polskim?

5G, sojusz z Ameryką, nadchodzący bunt w wojsku polskim! Czy Policja też się obudzi?

Szanowni Państwo

Dziś natknęłam się na internecie na list jednego z wojskowych, okraszony takim opisem:

„Przeczytaj, zapisz i udostepniaj ! Przede wszystkim Patrolom Policji i wojska! List rektora Akademii Sztuki Wojennej, gen. bryg. dr inż. Ryszarda Parafianowicza do dowódców WP i żołnierzy o rządzącej ekipie i amerykańskiej okupacji Polski. List ukazał się dzisiaj na stronie Akademii Sztuki Wojennej, strona Akademii obecnie jest już niedostępna ! Zamieszczam screeny.” Na końcu wklejam fotki listu.

Wygląda na to że polscy żołnierze zaczynają już myśleć a nie tylko bezwolnie wykonywać rozkazy.... jak robi to reszta zamaskowanego społeczeństwa Polskiego pod rządami PISu czy Policja której honor i godność zostały zniszczone w wyniku konieczności wykonywania głupich i bezsensownych nakazów rządzących. Nakazów opartych na kłamstwie i globalnym medialnym oszustwie tzw. pandemii koronowirusa.

(…)

]]>https://teresagarland.neon24.pl/post/154804,5g-sojusz-z-ameryka-nadchodz...]]>

 

Tymczasem już dzień przed publikacją powyższego tekstu wiadomo było, iż rzekomy list gen. Parafimowicza to umieszczona na stronie Akademii Sztuki Wojennej fałszywka.

23 kwietnia 2020 r. opublikowany został komunikat o następującej treści:

 

Polska stała się celem złożonej operacji dezinformacyjnej, korespondującej z działaniami Rosji. Atak przeprowadzono w obszarze polityki militarnej Polski i relacji US-PL.

KROK 1, atak hakerski na stronę ASzWoj

Autorzy ataku podmienili jeden z artykułów, umieszczając na stronie ASzWoj fałszywy list komendanta, uderzający w relacje militarne PL-US. List wzywał żołnierzy do buntu wobec „sił okupacyjnych” z USA. Treść kopiowała gł. wątki podnoszone stale przez rosyjską propagandę przeciwko PL i USA.

Zaatakowany serwis uczelni (jako podmiotu niezależnego) był hostowany poza infrastrukturą resortu obrony narodowej, a sam incydent nie miał wpływu na funkcjonowanie resortowych systemów teleinformatycznych oraz przetwarzanych w nich danych.

KROK 2, mailing

Autorzy rozesłali maile do instytucji międzynarodowych, tj. agend NATO, i krajowych z prośbą o odniesienie się do tez rektora uczelni wojskowej w Polsce. Do tych działań wykorzystano służbowy adres mailowy byłego posła PO, a także jednego z dziennikarzy amerykańskich – prawdopodobnie przejęty.

KROK 3, publikacja materiałów

Na angielskojęzycznym portalu internetowym, trwale zaangażowanym w rosyjskie działania dezinformacyjne, ukazał się artykuł opisujący fałszywy list komendanta polskiej Akademii.

Jednocześnie zamieszczono artykuł na ten temat na portalu lewy.pl i prawy.pl. Na obu portalach podmieniono istniejące wcześniej artykuły. Tekst na ten temat pojawił się również na portalu Podlasie24.pl, wcześniej publikującym mat. o charakterze dezinformacyjnym, oraz w mediach społecznościowych.

CELE działań:

– tworzenie chaosu informacyjnego

– destabilizacja relacji PL-USA i PL-NATO

– osłabianie morale żołnierzy Wojska Polskiego oraz żołnierzy USA w PL

– uderzenie w wiarygodność kadry dowódczej WP

– destabilizacja polskiej polityki obronnej

– podsycanie antyamerykańskich nastrojów w PL

– testowanie reakcji społ. na antyamerykańskie tezy

Identyfikowana operacja dezinformacyjna jest zbieżna z realizowanymi przez Federację Rosyjską działaniami dezinformacyjnymi wymierzonymi w RP. Służby specjalne analizują opisane działania.

]]>https://www.gov.pl/web/sluzby-specjalne/atak-dezinformacyjny-na-polske?fbclid=IwAR0SVjIwR4k3OVIotjWnBGx9r3G3A1owDNoLYzzUO0TBYnRjqAgV-hQrFGE]]>

Ustalić stan faktyczny panna Garland mogła już co najmniej 24 godziny przed swoją publikacją – bezsporne w sprawie.

Tak samo mógł i powinien uczynić to aktualny admin pełniący swoje obowiązki na NEon-ie.

 

Jeśli chodzi o pannę Garland nie mam najmniejszych złudzeń, że powodowała nią jedynie głupota.

 

Natomiast promowanie przez rzekomo polski portal antypolskiej fałszywki uznać należy za świadome działanie.

Ktoś jeszcze wątpi, jaką rolę faktycznie pełni Z. Niebieski i ogólnie NEon?

 

25.04 2020

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (13 głosów)

Komentarze

Widać na pierwszy rzut oka. Ruskie brednie są niewiarygodnie toporne a ich zwolennicy to chamscy kłamcy. No ale na skrajnie proputinowskim portalu to nie przypadek. Niebieski lubi też promować NDP i samego siebie, często roznosi ruskie dezinformacje. Swoją drogą dzięki pandemii mamy też w reakcji rozpracowane fejki, można znacznie szybciej znaleźć ich pochodzenie, ludzie nawet nie mają pojęcia jak te pozornie niewinne info z netu zostały celowo zasiane wcześniej.

Vote up!
6
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627496

Jedyną szansą dla Polaków i Słowian – aby przeżyć, zachować tożsamość, czy nam się to podoba czy też nie - jest schować się pod parasol Rosji. Tym bardziej, że wbrew pozorom ideologii i historii - Rosja potrzebuje silnej Polski - jako partnera w rozgrywce o hegemonię światową. O inny NWO.

Proponuję: 

Stworzyć organizację i struktury – wspierające działania Rosji, w walce o nowy (ale inny) porządek świata – w którym Słowianie (w tym Polacy) mieliby czynny, partnerski udział.

Ryszard Opara

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627497