Przed „carem” tylko na kolanach

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Oparowy portal najwyraźniej postanowił zerwać z fikcją „forum wszystkich Polaków”. Prorosyjskość, a raczej moskiewski serwilizm osiągnął poziom niedostępny nawet „trybunie ludu” podczas jaruzelskiej nocy.

Narodowiec, publicysta polskojęzycznego wydawanego w Rosji Sputnika niejaki Konrad Rękas znowu nadaje. Jego recepta na kohabitację z Rosją przypomina zalecenia niejakiego Michała Grabowskiego.

Wg XIX-wiecznego krytyka i literata:

Patriotyzm więc Polaków zakładam na tym, ażeby być działaczem powolnym i użytecznym w losach wielkiego rosyjskiego państwa. (…) Jedynowładztwo rosyjskie uważam za jedyne i nieodzowne narzędzie (…) za talizman potęgi i wyższości Północy nad karłowaciejącą i słabiejącą coraz Europą, i za najtwardszą posadę porządku, spokojności i szczęścia ludów.

Wg Rękasa natomiast:

Skądinąd niegłupi ludzie piszą od przeszło tygodnia "To koniec szans na pojednanie z Rosją!". Serio?

Dlatego, że prezydent Putin przywalił jednemu nieżyjącemu dyplomacie - mielibyśmy rezygnować z procesu będącego geopolityczną szansą dla Polski? Odziecinniał ktoś? Wypowiedzi prezydenta Putina nie kończą, ale OTWIERAJĄ nowy, optymistyczny rozdział w pracy na rzecz pojednania polsko-rosyjskiego.

(…)

Tak, jak oczywistością jest nasze wspólne odwołanie się do ethosu zwycięstwa w II wojnie światowej, tak i mamy idealnie wspólne odniesienia z okresu międzywojennego, akurat do rzucenia w twarz liberalnym demokracjom Zachodu. Jasnym też, że naszym wspólnym sojusznikiem w tym dziele mogliby być ci wszyscy, którzy na tymże Zachodzie zainteresowani są zrzuceniem będącej wynikiem wojny, a trwającej do dziś okupacji amerykańskiej. Ponieważ zaś to okupacja ta jest bezpośrednim narzędziem wykonawczym i innych zagrożeń dla Polski (RFN-owskiej dominacji gospodarczej i roszczeń syjonistycznych) – tym wyraźniejsze się staje, że tylko powtórzenie wspólnej i niestety niedokończonej drogi Piłsudskiego i Stalina mogłoby dać Polakom efekt wyzwolenia i bezpieczeństwa, bez rozdrabniania na nieistotne awanturki o jakichś trzeciorzędnych dyplomatów.

 

Proste, prawda? Czołowy publicysta „patriotycznego” NEon-u i polskojęzycznego Sputnika proponuje nam, byśmy powrócili do obozu rosyjskiego. Co tam jakieś wypowiedzi, szkalujące naszych przedwojennych polityków i zarzucające nam rozpętanie wojny i antysemityzm.. Przecież obruszanie się o to stanowi dziecinadę.

Broń Boże, byśmy wspominali o zbrodniach Stalina, w tym ludobójstwie zamieszkujących teren ZSRS Polaków.

Co gorsza, Polska usiłuje rozliczać Rosję z jej historii i stosunków wewnętrznych. Np. lwią część oświadczenia premiera Morawieckiego stanowiły dywagacje na temat polityki Stalina bynajmniej nie (tylko) wobec Polski czy Polaków. To jest podstawowy błąd, celowy u rusofobów, ale częsty i mimowolny także u wielu deklarujących przyjazne uczucie wobec Rosjan. Nigdy nie wypada dobrze, kiedy jeden naród mędrkuje drugiemu "a powinniście byli mieć takich przywódców i śmaką politykę wewnętrzną".

Najwyraźniej Putin nie lubi, jak się przypomina, że Stalin był ludobójcą.

 

W imię rzekomego pojednania mamy zapomnieć o 17 września 1939, o setkach tysięcy zamordowanych i wywiezionych na Kołymę i w Kazachstan.

Mamy zapomnieć o bezprzykładnym rabunku, jakiego sowieci dokonali na naszych ziemiach najpierw w latach 1939-41, a potem od 1944 począwszy.

Mamy także zapomnieć o trwającym blisko 50 lat zniewoleniu, którego skutki ponosimy i dzisiaj.

 

Za to, tak samo jak za Bieruta, Gomułki a nawet Jaruzelskiego mamy cieszyć się, że dowodzone przez renegatów tzw. ludowe Wojsko Polskie mogło wykrwawiać się szturmując Wał Pomorski i zdobywając Berlin.

Faktycznie, aż nogami przebieram z niecierpliwości, by na nowo żyć w rosyjskim obozie.

Dla wzmocnienia przekazu Rękas łże, co już nikogo nie dziwi.

To dlatego niszczy się nie tylko pomniki sowieckie w Polsce, ale i świadomie uszkadza i dewastuje groby żołnierzy Armii Czerwonej, stąd kolejne wojny historyczne. A jakie podekscytowanie wywołała informacja o możliwości przewieszenia ze ściany na ścianę tablicy upamiętniającej rozstrzelania polskich oficerów w Twerze! Och, gdyby Rosjanie (czy ktokolwiek, kogo można by Rosjanami ogłosić) - zrobili cokolwiek, co można by uznać za "profanację Katynia"...! Słowem, gdyby z memoriałem tym postąpiono tak, jak z setkami sowieckich cmentarzy i pomników w Polsce - wówczas władze III RP wreszcie poczułyby się spełnione!

Gdzie są te setki cmentarzy, rzekomo zdewastowanych?

Gdzie te zdewastowane groby, Rękas?

 

Jedyne, co zostało wyrugowane z centrów miast to pomniki tzw. wdzięczności, wystawiane często nielegalnie, bądź tez, jak w przypadku Katowic, wzniesiony w miejscu istniejącego wcześniej pomnika Powstań Śląskich.

Cmentarze jednak są utrzymane, mimo, że na wielu z nich nikt z rosyjskiej (a wcześniej sowieckiej) ambasady nie był od 9 maja 1945 roku!

Jakie to jednak ma znaczenie dla neosowieckiej propagandy, której Rękas jest wyrobnikiem?

Wszak od dawna wiadomo, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. Słowa te publicznie wypowiedział dr Goebbels, ale, jak mówią wtajemniczeni, wcześniej usłyszał je od Siergieja Kirowa, pierwszego sowieckiego speca od propagandy.

 

O ile sam tekst budzi jedynie politowanie dla tak prymitywnej propagandy (dokładnie, propagandy takiej samej, jak w latach 1930-tych!) to już zgrozę wywołują niektóre komentarze. Pomijam już Ruszkiewica, bo ten rusofil jest aż nadto przewidywalny. Moją uwagę zwróciła „nowa gwiazda” oparowej blogosfery używająca ksywy Monaco. Otóż zupełnie na poważnie pisze on:

Nie wszysko w Związku Radzieckim było dobre, (Stalin i Beria obaj despoci) za sprawą dyktatury tak jak nie wszystko było dobre w świecie kapitalistycznym kiedy dominował kolonializm, skrajny wyzysk człowieka przez czlowieka a w Rosji carskiej kiedy panowała despotyczna monarchia w której był brak jakichkolwiek praw dla prostego ludu.

 

Nie wszystko było dobre…. Tzn. istniały pewne niewielkie niedogodności typu obozy koncentracyjne, miliony zmarłych z głodu, mordy polityczne, praca niewolnicza, cenzura, kult jednostki, militaryzm, powszechna nędza…. Ale generalnie było OK.  ZSRS poza tymi mało znaczącymi szczególikami niczym nie różnił się od Francji, Belgii czy Holandii.

Czy opisując Auschwitz Monaco też byłby zadowolony i pisał, że administracja obozu zapewnia więźniom pracę i wyżywienie? Pewnie tak, ale pod warunkiem, że opisywałby obóz po tzw. wyzwoleniu aż do wiosny 1946 r. kiedy funkcjonował nadal pod czerwoną flagą, ale mającą w miejscu swastyki sierp i młot!

 

Historia z wpisem Husky’ego, teraz promowanie antypolskiego paszkwilu Rękasa świadczy dobitnie, czym jest NEon.ru.

Przyzwoity człowiek nie powinien tam pisać.

 

6.01 2020

 

Rysunek na prawach cytatu: Krzysztof Wyrzykowski, dorzeczy.pl

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (11 głosów)

Komentarze

Hampty Dampty, jesteś przyzwoitym człowiekiem więc po co do k..y nędzy reklamujesz to g..o? No weź się i zlituj nad nami, komu to potrzebne? Jeśli jakiś przyzwoity człowiek potrzebuje zażyć wiedzy, to sam tam wejdzie i się nasztacha do woli, więc co? Żal Ci, że tylko zakuty łeb tu pisze i jeszcze Ty musisz? Punków Ci brak czy co? Naprawdę piszesz fajne i cenne felietony, masz nawet lekkie pióro, więc daj sobie siana i wróć do tego co bardzo dobrze robisz.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1614089

przez sowiecko-rosyjską agenturę na ścierwoneonówce?

Przecież powszechnie wiadomo o tym, że ta antypolska ścierwoneonówja jest sterowana przez sowiecką agenturę z WSI i SB.

Bolszewickie gówno omija się z daleka...

Vote up!
5
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1614098

Jeśli o mnie chodzi - to zasadniczo nie bywam na tamtym portalu, a właściwie - bywam zupełnie wyjątkowo. Toteż dzięki HD dowiaduję się czegoś na temat tamtejszych aktywistów, nie musząc czytać całości tego, co oni tam wymodzili.

Warto znać opinie naszych wrogów, prezentowane przez "własnych", lokalnych zdrajców. I dobrze, że nie muszę sama "grzebać się" w tym szambie.

Pozdrawiam,

Vote up!
4
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1614113