Podejrzana Lapuerta? "Libération" o korupcji na szczytach Unii

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Dziwna cisza spowiła rewelacje francuskiego dziennika. Cóż, reakcja wyczekująca jest jak najbardziej zrozumiała. Gdyby jakimś cudem okazało się, że publikacja była fejkiem, dziennikarze zaangażowani w jej rozpowszechnianie na zawsze musieliby pożegnać się z zawodem. Nie mówiąc już o bankructwie redakcji.

Jestem już taki stary, że pamiętam emocje, jakie na całym świecie wywołały rewelacje dwóch dziennikarzy Washihgton Post – Boba Woodwarda i Carla Bernsteina.

Ich dwóch, i tylko dwóch! zapoczątkowało proces, który doprowadził do ustąpienia ze stanowiska 37 prezydenta USA Richarda Nixona. Jak dotąd był to jedyny taki przypadek w historii Ameryki (tzw. afera Watergate, jeśli ktoś już nie pamięta).

Francuski dziennik Libération tydzień temu zamieścił serię artykułów stanowiących podsumowanie dziennikarskiego śledztwa. Ujawniono w nich dziwne powiązania istniejące pomiędzy Europejską Partą Ludową (na czele jej ciągle jeszcze stoi Donald Tusk), a TSUE, Europejskim Trybunałem Obrachunkowym oraz urzędnikami Komisji Europejskiej.

Zamiast Unii Europejskiej mamy do czynienia z Państwem Europejskiej Partii Ludowej?

Czy właśnie w głębi nieformalnych układów i powiązań, możliwych dzięki dziwnej liberalizacji wymagań wobec członków TSUE (brak tzw. rejestru transparencji w odróżnieniu od członków Komisji Europejskiej) należy szukać przyczyn szokującego orzeczenia byłej już „sędzi” TSUE Rosario Silvy de Lapuerty? Przypominam, jak ktoś zapomniał – ta dama nakazała dosłownie z dnia na dzień zamknąć kopalnię węgla brunatnego w Turowie, co z automatu pozbawia Polskę blisko 8% generowanej energii elektrycznej. O pozbawieniu podstaw ekonomicznych życia ludzi w Bogatyni nawet nie wspomnę. Za to cios ów spotkał się z nieukrywaną radością totalsów oraz wszelkiej maści „zielonych” z osobniczką Spurek na czele.

Im gorzej dla Polski, tym dla nich lepiej.

Czy również tu należy szukać prawdziwych przyczyn wstrzymywania Polsce pieniędzy z tzw. Funduszu Odbudowy (RRF)?

W programie TVP INFO możemy zapoznać się z wypowiedzią francuskiego dziennikarza śledczego - Jeana Quatremera, autora publikacji.

]]>https://www.youtube.com/watch?v=ZgMAtPgzNpM]]>

Co szokuje to podejście do ujawnionych informacji. Jako żywo stanowią one kalkę z zachowań tzw. komuny – gdy tylko jakiś dziennikarz chciał napisać, że towarzysz Kowalski (nazwisko przypadkowe!) kradnie, było to traktowane jako akt wrogiego ataku na Partię i System Socjalistyczny oraz podważanie sojuszu z ZSRS. I blokowane przez cenzurę.

Nie inaczej jest w Unii. Red. Jean Quatremer stwierdza:

– Kiedy 20 lat temu mówiłem w Brukseli o różnych skandalach dotyczących francuskiego komisarza, po pół roku od mojej publikacji, która doprowadziła do dymisji tego polityka, we francuskich mediach nie ukazało się praktycznie nic. To wynika z tego, że krytykowanie Unii Europejskiej jest postrzegane jako negowanie jej w całości.

Ciekawe, kiedy „wolne media” zaadoptują dla swoich potrzeb wymyśloną w epoce Gierka koncepcję krytyki konstruktywnej, przeciwstawianej zwykłemu krytykanctwu.

Najogólniej krytykanctwem było stwierdzenie, że fabryka Pięćmil produkuje dziurawe prezerwatywy. W wersji krytyki konstruktywnej ta sama informacja brzmiała tak:

Pięćmil produkuje opony na najlepszym światowym poziomie, dostępne i chętnie kupowane w wielu rejonach świata. To właśnie w opony Pięćmilu wyposażone są samochody, jakich używają polscy polarnicy na Spitsbergenie. Sprawdzają się także w surowych warunkach Mongolii i wietnamskiej dżungli. Czasem tylko produkowane ubocznie prezerwatywy wykazują drobne braki w postaci nieciągłości powierzchniowej, ale i te przejściowe problemy zostaną pokonane.

Tymczasem w Polsce próby bagatelizowania afery idą pełną parą. W dzisiejszym programie „Minęła dziewiąta”(TVP INFO) poseł KO Piotr Borys jako główny argument przeciw informacjom dziennika Libération wysuwa milczenie innych mediów. O organach UE nie wspominając.

Skoro magiel milczy, sprawa nie istnieje.

Wspomniana już była sędzia TSUE Rosario Silva de Lapuerta należała do jednych z większych donatorek europejskiej partii Tuska.

Tusk z kolei jest obecnie oficjalnym leaderem totalsów. W przeszłości jednak był, niczym jakiś zapoznany eksponat z Sevres, wzorcem POlityka, człowiekiem, który miał powrócić do Polski na białym Qniu, jeśli wierzyć opiniom POlitycznym.

Znana jest także toczona od przegranych w 2015 roku wyborów nagonka na Polskę w wykonaniu polskojęzycznych posłów EPL właśnie.

Ujawnione przez francuskiego dziennikarza śledczego Jeana Quatremera fakty co najmniej za wysoce prawdopodobną przedstawiają hipotezę, że wszelkie działania podjęte przeciw Polsce w imię obrony tzw. praworządności są w istocie działaniami podjętymi w interesie oPOzycji – naciski z zewnątrz mają zmienić wynik demokratycznych wyborów.

Oczywistą oczywistością jest, że gdyby PiS nawet nie wspominał o reformie sądownictwa a prof. Andrzej Rzepliński byłby prezesem TK dożywotnio do tego z prawem mianowania swojego następcy to i tak mielibyśmy jakiś inny problem. Tak samo istotny, jak ten z KRS-em.

I istniałby on dopóki PiS nie oddałaby „zagrabionego koryta”, jak władzę w Polsce postrzega oPOzycja, która przecież już w Magdalence została dopuszczona do władzy namiestniczej w Polsce obok potomków sowieckiego desantu 1944/45.

Przy okazji z ciągle jeszcze suwerennej Polski stalibyśmy się prowincją Świętego Cesarstwa Narodu Niem…., pardon, laickiej PZUE – Prawdziwie Zjednoczonej Unii Europejskiej. Takiej kontynuatorki znanej jeszcze w 1944 roku Festung Europa. W odróżnieniu od tej ostatniej praktycznie bez armii i strzeżonych granic.

 

9.12 2021

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (18 głosów)

Komentarze

tylko co z tego. Nie oddamy panu płaszcza i co pan nam zrobi. Nawet jeśli wzięła, ba nawet pokwitowała to możemy jej skoczyć na kant, a postanowienie jest prawomocne. I kropka.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Apoloniusz

#1638179

    Witaj! Najdziwniejszym jest to, że wszystkie media nagle zalała woda. Przysłowiowy potop. Czyżby wszystkie media były w rękach lewizny? Takie medialne zniknięcie potwierdza, że coś jednak dużo jest    "na rzeczy". I potem się dziwić, że Targowica w polskim parlamencie uprawia ordynarną antypolską obstrukcję. Przecież instrukcje szły od "władców Europy" przy zakrapianych nieficjalnych zakulisowych kolacyjkach w Brukseli. Oni rzeczywiście poczuli się bezkarni. A...tu takie nagłe tąpnięcie. Zobaczymy, czy z tego powstanie tsunami polityczne, czy tylko większa fala. Chyba jednak, ciężko im będzie wyplątać się z tej nieoczekiwanej sytuacji bez strat. Mam nadzieję, że Polska ma szansę z tego skorzystać, bo chyba Świat otworzył szeroko oczy ze żdziwienia.

Vote up!
5
Vote down!
-3

ronin

#1638217

... gdy cała władza pisana, mówiona i pokazywana była w rękach czerwonej swołoczy, przypomnij sobie jaka wówczas była nagonka na PiS. Dzień i noc codziennie (schowaj babci dowód) i wygrali. Teraz chociaż TVP jest w rękach PIS-u, bo dopiero byś zobaczył co to jest tsunami.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Apoloniusz

#1638220

Przecieź ten koleś do szpiku kości przesiąknięty jest nienawiścią i narcyzmem (zabawne że właśnie on i AS oskarżają o to inne osoby). Podstawowym celem jego tu działania jest zbierani hołdów od takich jak Ty. Osobników, którzy nie podzielają zachwytu nad tego talentem oraz inteligencją lub wytykają mu plagiatowanie tekstów tępi jak prawdziwy Sycylijczyk.

To jest clue jego życia - gnojenie innych. Kiedyś robił to pewnie jako funkcjonariusz, dziś występuje w charakterze zgniłego jajka. Od czasu do czasu musi napisać coś innego, jakiś "normalny" tekst. żeby nikt nie mógł mu zarzucić, że tylko gnojeniem innych się zajmuje.

Sięga wtedy po swój splagiatowany tekst o wojnie USA-Japonia sprzed 4 lat lub prosty tekst, który da mu ogólny poklask. Bo kto tu nie poprze tezy, że TSUE czy Lapuerta jest zła? Nikt. Znawca kompiluje z różnych tekstów. Cytat musi już podać w formie cytatu, choć nigdzie nie znajdziesz informacji, że skopiował to stąd>>>. Raczej mógłbyś odnieść wrażenie, że spisał to z YouTube'a. Tymczasem prawda jest taka: Ctr-c i Ctrl-V.

Miałem napisać Ci to wczoraj. Dziś możesz już sprawdzić jego najnowszy tekst - powrócił to stałego zajęcia. Gnojenie to podstawa. SB-cka szkoła.

"Liberation" to będzie, kiedy pozbędziemy się z życia publicznego takich jak on.

Vote up!
6
Vote down!
-6

Krispin z Lamanczy

#1638235

I słusznie. W zasadzie powinieneś mieć kompleksy także wobec innych blogerów.

Ps. A co do gnojenia to przypomnij sobie, co wypisywałeś na temat Tezeusza. I jak darłeś japę z uciechy, że zorganizowana przez ciebie banda pałkarzy atakowała każdy jego wpis. Teraz boli, że wyśmiałem twoje kloaczne "grafiki", niegodne nawet tego, by znaleźć się w klozecie zapyziałego dworca PKP z czasów PRL? Weź człowieczku zajmij się czym innym niż paskudzenie po forach. Boś tylko zwykłym durniem jest.

I jeszcze jedno, idioto. Podałem link do materiału TVP INFO, skąd zacytowana jest wypowiedź. Kompletnie już odlatujesz, nieudaczniku.

EOT

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1638247

Wszyscy mają "kompleks na twoim tle". Część ludzkości jest w Tobie zakochana i zazdrości Ci (przede wszystkim bezkarności), a druga nie chciałaby mieć z kimś takim nic wspólnego. Wszystko wskazuje na to, że świat kręci się wokół ciebie. Kopernik... jeśli był mężczyzną, musiał się pomylić, a jeśli kobietą, to nie dostrzegł twojej wschodzącej gwiazdy :)

PS po polsku mówimy "kompleks na czyimś punkcie". "Kompleks na twoim tle" to jakiś rusycyzm?

Vote up!
5
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1638326

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Lusterka samochodowe? A może kołpaki do kół? Może masz kołpak 17" ze znaczkiem mercedesa? Ktoś mi zaiwanił w nocy.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1638419

Tak powinny wyglądać teraz zdjęcia KE i TSUE:

Co nieco na ten temat już dość dawno narysowałem:

Poza tym całe towarzystwo można śmiało porównać do bandy zbójców czy też wampirów czatujących na naszą krew :

Vote up!
8
Vote down!
0

M-)

#1638238