„Katolik” zdemaskowany. Kto naprawdę walczy z Kościołem

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

"Miłość do grzeszników i do trwających w błędzie wymaga, byśmy nieustępliwie zwalczali ich grzechy i ich błędy".*

Samozwańczy obrońca Kościoła katolickiego tym razem pod pozorem troski o tenże przemyca do głów wiernych myśl całkowicie sprzeczną z Objawieniem Chrystusowym, na którym spoczywa fundament naszej wiary.

Raz jeszcze fragment ostatniego publicznego wystąpienia Janusza G.:

… Kościół i Chrystus zabraniają ludziom grzeszyć. JEZUS POWIEDZIAŁ, ŻE ZAPŁATĄ ZA GRZECH JEST ŚMIERĆ!!! Chcesz zachować życie to zachowuj przykazania !!!

https://akademiapolityczna.wordpress.com/

Jeśli ktokolwiek zdecydowałby się na rozmowę ze Świadkami Jehowy usłyszy…. to samo!

Uczą oni, że nauka o piekle jest kłamstwem do straszenia ludzi, a ono to grób lub śmierć. Wydaje się im, że dla nas piekło jest jakąś smażalnią ludzi. Piszą, że „doktryna o wiecznych mękach nikomu nie była znana. Ona jest raczej wynalazkiem samego Djabła” („Gdzie są umarli?” s. 31); „Szatan zdążył wszczepić w umysły swych czcicieli podstawowe koncepcje religii fałszywej. Należały do nich wiara w istnienie piekła” (Strażnica Nr 23, 1991 s. 10). Nauka ŚJ o Armagedonie mającym wytracić nawet sprawiedliwych i dzieci za to, że nie przyłączają się do nich, jest czymś strasznym w porównaniu ze sprawiedliwą karą piekła dla zatwardziałych grzeszników, którzy zawsze takimi chcieliby być. Russell, zanim zetknął się ze Storrsem (ok. 1876), wierzył w istnienie piekła („Świadkowie Jehowy - głosiciele...” s. 126).

Tymczasem katolik wie, że grób lub śmierć, jako kara, są sprzeczne ze sprawiedliwością Bożą. Jaką karą byłby stan śmierci czy grób dla człowieka grzeszącego przeciw Duchowi Św., walczącego z Bogiem, nie zachowującego norm moralnych właściwych ludziom, który nie spodziewał się niczego więcej, niż kresu życia i grobu? Stan grobu byłby dla niego nagrodą i odpoczynkiem po życiu wypełnionym walką. Zwróćmy uwagę na słowa Mt 26:24, gdzie mowa jest o tym, że dla człowieka grzeszącego lepiej by było, aby się nie narodził. Gdyby karą za grzechy był niebyt (brak zmartwychwstania), jak uczą ŚJ, to jest on udziałem każdego człowieka przed narodzeniem. Tekst Mt 26:24 jednak mówi, że kara oczekująca na złych jest większa od niebytu: „Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził”.

Janusz G. powiela jednak „naukę” Świadków Jehowy, a także Adwentystów Dnia Siódmego.

Czy naprawdę broni Kościoła? Czy zaprzeczając nauce Kościoła może uważać się za katolika???

 

Skoro jedyna kara po śmierci to całkowite unicestwienie, w które i tak wierzą najwięksi grzesznicy, to tak naprawdę Janusz G. utwierdza ich tylko w złu i nienawiści. Ich postępowanie nie jest zagrożone żadną karą.

 

Musimy pamiętać, że opierając się na Listach św. Jana doktor kościoła Św. Augustyn pisał o antychrystach, czyli o heretykach zarówno oddzielonych od Kościoła, jak i też w jego wnętrzu, lecz działających na szkodę wiernych.

Sekty i odstępstwa rodzą się bowiem wewnątrz Kościoła, a nie poza jego bramami.

 

Musimy być czujni.

Jak bowiem powiedział Chrystus:

Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

(Mt 7, 21-23)

 

W tekście wykorzystałem fragment książki Włodzimierza Bednarskiego W obronie wiary oraz fragment Ewangelii wg św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia).

 

7.12 2019

___________________________
*
Robert kard. Sarah

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:9)

Komentarze

Kim ty jesteś że masz czelność i chcesz zastępować Pana Boga i wydawać wyrok, kto jest prawy a kto zły, ta domena tylko do Pana Boga należy, a nie do ciebie.

Pan Jezus Chrystus nawet na krzyżu przebaczył złoczyńcy, który też był ukrzyżowany przy Panu Jezusie i wyznał swoje winy i prosił by Pan Jezus nie zapomniał o nim.

Pan Jezus wyraźnie powiedział, nie sądź, by ciebie nie sądzili.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1611081

bezdomnemu". Znaj proporcję, mocium panie. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1611082

Autor Jerzy Trojanowski jest zwykłym dyletantem. Wystarczy przypomnieć pierwsze z brzegu wypowiedzi:

Zwolennicy źle rozumianego miłosierdzia zapominają, że kara stanowi skutek grzechu. Pisał o tym Paweł VI: „z Objawienia Bożego wiemy, że następstwem grzechów są kary, nałożone przez boską świętość i. Muszą one być poniesione albo na tym świecie przez cierpienia, nędze i utrapienia tego życia, a zwłaszcza przez śmierć, albo też w przyszłym życiu przez ogień i męki, czyli kary czyśćcowe. Stąd wierni zawsze mieli to przeświadczenie, że zła droga posiada wiele okazji do upadku i że jest ona wyboista, ciernista i szkodliwa dla tych, którzy nią kroczą”.

(Paweł VI Konstytucja Apostolska Indulgentiarum Doctrina / opoka.org.pl)

Na konieczność ukarania grzechu treściwie zwraca uwagę święty Paweł. Jak pisze Apostoł Narodów „zapłatą za grzech jest śmierć” (Biblia Tysiąclecia Rz 6; 23).

Read more: http://www.pch24.pl/boze-milosierdzie--pan-jezus-nie-okazywal-surowosci-,60971,i.html#ixzz67eHCwx7S

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1611263

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gomułki. Informuje cię, ze jak jeszcze raz coś napiszesz na moim blogu to na fb zorganizuję wydarzenie pt. Kaftan dla Krystyny i Janusza. Plus manifestację w Czechowicach-Dziedzicach pod domem twojej siostry Elżbiety Górzyńskiej-Tomanek. Spadaj, zakłamana babo tam gdzie twoje miejsce.

Czyli na śmietnik, zakłamana i durnowata sekciaro.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1611268

By tobie nie założyli kaftan.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1611269

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Spadaj, parchu.

Ps. Chcecie wojenki? No to daję adres Tomankowej na fb. Najwyższa pora, by świrów utemperować. Pokaże wam, co to znaczy oczerniać innych i kłamać, by wyłudzić kasę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1611270

I ryło w kubeł

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1611272

Myślisz, że jak pierdzisz tutaj 10 lat to jesteś kimś, debilu? Znaj swoje miejsce w szeregu, niedouku.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1611273

Jak jesteś debil to ja nic nie poradzę, skoro tak o sobie piszesz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1611279

Twoja mama jest alkoholiczką, to miałeś przesrane jak byłeś mały i zamiast mleka to ci dawali alkohol i konusie przez to nie wyrosłeś.

Bo mnie karmiła cycem i wyrosłem na dużego faceta i silnego i mając 67 lat nie podskoczysz mi jeszcze pejsaty trollu.

Do jutra pejsaty konusie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1611281

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wiedziałeś tyle, co teraz. ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1611375

Ale nie miałem takiej patologii jak ty miałeś i masz do tej pory i stąd ta twoja tragedia, brak szarych komórek czyli coraz większe bezmózgowie, aż do stania się niepoczytalnym.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1611401