Guru żyje w dostatku. Próba utworzenia nowego „kościoła”

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Pora przestać udawać, że to „prywatna wojenka” dwojga blogerów. Tak naprawdę mamy bowiem do czynienia z kształtowaniem się nowej grupy religijnej i namolnym wyłapywaniem jej członków na różnych forach. I przeciwdziałaniem temu.

 

To już 8 lat, jak m. in. na dawnym Nowym Ekranie została zdemaskowana internetowa oszustka, niejaka S. Pochodząca z postsowieckiego miasteczka położonego w północno-zachodniej Polsce kobieta rozkręciła ogólnopolski biznes bazując li tylko i wyłącznie na własnym rzekomym nieszczęściu.

Przedstawiając się jako ofiara banków (a także Państwa) wzruszała szereg obcych osób tak, że ci powodowani litością wpłacali różne kwoty na konto jednej z jej dwóch córek. Czasem też dawali osobiście.

Czy to przypadek, że S. do dziś figuruje na Leonku pośród ulubionych autorów Rebeliantki?

 

A przecież koincydencja jest zanadto widoczna. Wielka akcja żebracza S. wyprzedza tylko nieznacznie wielki skowyt pokrzywdzonego rodzeństwa G.

Na szczęście wespół w zespół udało się jednego szkodnika przepędzić z netu na tyle, że aż z kraju uciekła do Danii.

I nawet jeśli gdzieś tam grasuje pod kolejnym nickiem jedyne, co może zrobić, to zamieścić negatywny komentarz pod cudzą wypowiedzią.

 

A przecież jej historia mogła stanowić inspirację dla wielu innych. Teoretycznie bezrobotna i bez prawa do zasiłku poruszała się dość młodym jeepem, nie miała także najmniejszych oporów przed płaceniem rachunków sięgających nawet 1000,- zł.

I również znała się na wszystkim, szczególnie na prawie.

Jej swoista charyzma wynikała z aktywności w KGB.

Proszę państwa, nie chodzi o formację, z której wywodzi się JE Prezydent Rosji. KGB to również akronim nazwy Koinonia Giovanni Baptisti.

S. akurat trafiła do najbardziej sekciarskiej grupy.

Jej wiara była prosta.

Jeśli masz pieniądze, to Bóg cię lubi i błogosławi.

Nie masz – jesteś grzesznikiem.

Natomiast to, w jaki sposób pieniążki są zdobywane ona i jej najbliższe otoczenie pokrywali wyniosłym milczeniem.

Aż wreszcie nadszedł kres dolce vita na koszt innych.

Co prawda S. gryzła i drapała, w wojence wspierała ją, jeśli dobrze pamiętam, jej ówczesna psiapsiółka, ale prawdy nie da się ukrywać na dłuższą metę.

Jej się nie udało, bo spotkała na swojej drodze ludzi zdecydowanych, zaprawionych w boju z sekciarstwem.

Ale co użyła, to jej.

 

Nic dziwnego, że w Polsce, kraju katolickim, sekty powstają wg mojej oceny w tempie przewyższającym rozwody.

Ojciec Emil Smolana OP z Dominikańskiego Centrum Informacji stawia sprawę jasno. Grupy destrukcyjne to nie tylko obszar religijny:

W definicji sekty, którą posługujemy się w naszym Dominikańskim Centrum Informacji, zwracamy uwagę, że kultowość takich grup może odnosić się także do kultu jednostki, pieniędzy, sukcesu czy zdrowia. Ludzie gromadzą się wokół najróżniejszych idei, które mogą stać się bożkami. Na „sekciarskie mechanizmy” możemy trafić także podczas wyjazdu organizowanego przez firmę, w której pracujemy. Ktoś wyjeżdża na szkolenie, na którym obok treści związanych z rozwojem w granicach tematyki zawodowej pojawia się „coś więcej”.

Znam przypadki, kiedy podczas takich szkoleń ludzie byli wprowadzani w praktyki szamańskie. Również zajęcia sportowe, np. joga, czy kurs języka mogą być miejscem, w którym spotkamy się z taką grupą. Niektóre zaangażowania grup mogą być tylko przykrywką do tego, aby sprzedać pewne idee, które początkowo są przed nami ukryte. To jeden z mechanizmów manipulacji i jednocześnie jedna z cech sekty. Cele deklarowane są inne od tych, do których prowadzi się ludzi. Jestem oszukiwany i metodą małych kroków wprowadza się mnie w coś, czego bym nie przyjął, gdyby podane było to jawnie. Jedna ze spraw, którą prowadziliśmy, dotyczyła grupy gospodyń spotykających się przy jednej z parafii. Jedna z pań werbowała tam osoby do swojej destrukcyjnej grupy. Te przykłady pokazują, że z takimi grupami czy osobami możemy spotkać się wszędzie.

 

Szczególnym polem, gdzie „łowi się duszyczki” (cyt. za Igraszki z diabłem Jana Drdy) jest Internet.

 

No dobrze, ktoś powie. Nawet jeśli jest to połów, to tak samo czynili apostołowie.

Teoretycznie mógłby mieć rację, gdyby nie jedno ale…

Otóż apostołowie łowili dusze, by je zbawić.

Natomiast współcześni „apostołowie” łowią po to, by je doić.

 

Konkretnie poprzez obciążenie swoich „wiernych” kolejnym podatkiem. To tzw. dziesięcina wspomniana w 3 Moj. 27:30-34:

"Wszystkie także dziesięciny ziemi z nasienia ziemi, z owocu drzewa...dziesięciny z rogatego bydła, i z drobnego bydła, wszystkiego, co przechodzi pod laską pasterską, każde dziesiąte będzie poświęcone Panu".

 

Dziesięcina, czyli 10% zarobków.

10% na chwałę bożą, a tak naprawdę po to tylko, by guru mógł żyć dostatnio i śmiać się w kułak z naiwnych owieczek.

Tak właśnie wyglądają wszelkiego rodzaju nowe ruchu religijne, czy to nawołujące do „ortodoksji” a la Verita, czy też rzekomo szanujące inne byty, kosmitów i duchy nie wyłączając.

Na facebooku można odnaleźć sporo zdjęć różnych kaznodziei z nawet najbardziej egzotycznych i drogich jednocześnie zakątków świata.

A wszystko dzięki owieczkom, które np. zapłaciły za… usługę proroczą! Taka np. znajduje się w ofercie pewnego pastora z okolic Gliwic, prowadzącego swój własny kościół, liczący już blisko sto osób.

 

Zaczyna się dość niewinnie. Czasem, jak w Raciborzu, zbiórki rodzącej się nowej wspólnoty odbywają się początkowo w kościele.

Pierwszym znakiem, jaki powinien stanowić ostrzeżenie, jest wyprowadzenie zebrań poza teren świątyni.

Mało kto jednak zwraca na to uwagę – wszechbombardowanie miłością, brak chwili na zastanowienie się (bo jak tu się skupić, kiedy na zebraniu co chwile podchodzi ktoś nieznajomy i mówi, ze cię kocha i cieszy się, ze jesteśmy razem) nie pozwala na refleksję. Doprawdy trzeba być przygotowanym na taki miłosne uderzenie.

Nie tak dawno brałem udział w osławionym kursie alpha. Podczas obiadu puszczany był film o jakimś angielskim pastorze, który dekady temu postanowił udowodnić chrześcijańskim studentom, że Ewangelia to bzdura i zaczął czytać Biblię. Po trzech dniach został chrześcijaninem i odtąd jego życie stało się cudowne.

Ostatnie akordy filmu, pełne achów i ochów, zbiegły się z deserem. ;)

Dopiero jednak zakończenie było dość symptomatyczne. Zaproponowałem wspólną modlitwę, na co zebrani na ponoć chrześcijańskim kursie spojrzeli na mnie jak na jakiegoś dziwoląga. ;)

Mimo to stolik, przy którym siedziałem był jedynym, gdzie było słychać jakąś rachityczną modlitwę.

 

Atak na Kościół, a raczej atak na chrześcijan, rzadko kiedy jest tak prędko rozpoznawalny.

W końcu, aczkolwiek Kościół jest powszechny (to właśnie znaczy katholikos), to przecież każdy z nas jest członkiem jakiejś mniejszej wspólnoty – parafii, grupy modlitewnej, kręgu biblijnego etc.

Tam właśnie zaczynać się może późniejsze sekciarstwo.

Św. Jan Paweł II, wtedy jeszcze będący biskupem Karolem Wojtyłą podał definicję pozytywnej grupy religijnej:

- zdrowa wspólnota to grupa, w której są silne więzi, wspólne cele, ale jest możliwość sprzeciwu.

Brak tego ostatniego stanowi sygnał ostrzegawczy.

 

Jest tylko jedno ale.

Zanim guru ujawni się w całej krasie przejmuje „rząd dusz” stopniowo.

Zbyt wczesne ujawnienie to dekonspiracja na tym etapie, na którym możliwe jest jeszcze dostrzeżenie antychrześcijańskiego przesłania.

Rzadko, na nieszczęście, zdarza się tak klarowna sytuacja, jak w przypadku „świętego rodzeństwa” G.

Państwo wybaczą tą ironię, ale jak inaczej traktować człowieka, który krytykę swoich własnych nie mających z chrześcijaństwem zbyt wiele wspólnego słów nazywa grzechem p-ko Duchowi Świętemu????

 

Janusz Górzyński nie skrywa swojego antykościelnego stanowiska.

Na facebooku pisze przecież wyraźnie:

Zatem według bożej sprawiedliwości nie ma zbrodni bez kary i każdy grzech wywołuje konsekwencje indywidualne i społeczne, wbrew temu co wygaduje pseudoteolog prymas W. Polak.

 

Prymas Polski jest wg abiturienta Górzyńskiego pseudoteologiem. Należy przypuszczać, ze we własnym rozumieniu prawdziwym teologiem jest on sam, bądź też jeszcze były nauczyciel religii Sławomir Dul.

Przesłanie jest jasne.

Ludzie, zostawcie Kościół, na czele którego w Polsce stoi Prymas - pseudoteolog, a idźcie za Górzyńskimi.

Oni wiedzą lepiej, co Bóg rzeczywiście powiedział!

 

Prawdziwym wiatrem w żagle czechowickich sekciarzy jest pandemia koronawirusa.

Postawmy sobie sprawę jasno – jak długo istnieją sekty, tak długo ludzie są zastraszani wizją jakiegoś opętańczego końca świata, podczas którego rozgniewane bóstwo ma wytracić wszelkich grzeszników, sprawiedliwych zaś (dziwnie jakoś wyłącznie lub prawie wyłącznie członków sekty) zachować.

Tutaj Janusz Górzyński jest wręcz podręcznikowy.

Wczoraj groził śmiercią „staruchom”, dzisiaj zaś idzie jeszcze dalej.

…Czekam aż żydowka Szydło odpokutuje swą niczemność, i spektakularną niewierność, gdy zamiast jako premier RP udać się do Sanktuarium w Łagiewnikach na Intronizację Jezusa Króla i Pana Polski, to podążyła do Izraela, aby pokołonić się tamtejszym antychrystom. Jakże synuś takiej mamuśki miał wytrwać w kapłaństwie. Tam gdzie nie ma wiary to i nie ma wierności i miłosci do Boga i ludzi. Ale właśnie takich karierowiczów popiera ksiądz Złotówa z Torunia, który męczy swymi nawoływanimi aby dawać na media redemtorystów służące PiS i na inne dary. NIE MA INTRONIZACJI JEZUSA KRÓLA POLSKI TAK JAK CHCIAŁ CHRYSTUS, TO TEŻ NIE BĘDZIE KASY DLA JUDASZY !!!! NIE BĘDZIE SPOŁECZNEGO PANOWANIA JEZUSA KRÓLA POLSKI, TO TEŻ BĘDZIE ZARAZA I LICHWA !!!! Precz z Kaczorem Antychrystem i katem Polski co miał złoty róg a będzie miał koniowirusa !!!!

„Ksiądz Złotówa z Torunia” to zapewne ks. Tadeusz Rydzyk, redaktor Radia Maryja, na które to z kolei powołuje się żeński człon „świętego rodzeństwa”. Traktowani razem są za, a nawet przeciw, niczym nasz nobliwy noblysta.

Nawołuje:

WIERNI WYZNAWCY CHRYSTUSA PANA I ZWOLENNICY SPOŁECZNEGO PANOWANIA JEZUSA KRÓLA POLSKI JEDNOCZCIE SIĘ W DZIELE INTRONIZACJI KRÓLA WIEKÓW OPOWIADAJĄC SIĘ ZA BOGIEM KRÓLEM, PANOWANIEM W POLSCE ŚWIĘTOŚCI ORAZ ETOSU BOGA I PRAW BOGA, TAKŻE PRZECIWKO WSZYSTKIM ANTYCHRYSTOM Z PIS, PO, SLD, PSL, I TYM PODOBNYCH SIŁ PSEUDOKATOLICKICH I JAWNIE ANTYKATOLICKICH!!!

Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam !?

 

Nie miejmy złudzeń. „Święte rodzeństwo” na siłę usiłuje wypromować sektę. Przy czym ich indolencja, a także coraz bardziej widoczny z wiekiem niedowład umysłowy nie pozwala na wymyślenie innej nazwy.

Przedstawiają się zatem jako prawdziwi katolicy i najprawdziwsi teolodzy.

Tu warto wspomnieć o niejakim Dulu (ten od palenia kukły Żyda w Łodzi) i podkreślaniu przy lada okazji, że jest „polskim” teologiem.

Osobiście wolałbym rozmawiać z teologiem katolickim, czy nawet zielonoświątkowym.

 

O tym, że sekta przeszła już okres wstępnego formowania świadczy jeszcze jedno.

„Prorok bezdomny” grzmi, że oto odczytał „Znaki Czasu”, a epidemia koronawirusa z woli Boga będzie pozbawiać życia grzeszników.

Co prawda nie tylko, ale dla grzeszników (czyli rozwodników, członków PiS, sędziów, prokuratorów, policjantów a przede wszystkim ludzi, którzy obnażają wieloletnie kłamstwa „proroka” i jego siostry) los będzie o wiele gorszy. Wytykanie oczywistego kłamstwa „prorokowi” i jego „uczennicy” stanowi bowiem…. grzech p-ko Duchowi Świętemu!!!!

 

Dla obserwatora z zewnątrz znającego choć trochę problematykę sekt sygnałem przesądzającym o sekciarstwie rodzeństwa G. jest język, jakiego używają.

Proszę zwrócić uwagę na łatwość, z jaką Rebeliantka wyzywa innych od kłamców. Wystarczy mieć tylko nieco odmienne zdanie, by narazić się na atak.

Samo w sobie nie jest oznaką przynależności do sekty. Równie dobrze może być to spowodowane jakimś obłędem pieniaczym powstałym na fundamencie przeogromnej pychy, odwrotnie proporcjonalnej do rzeczywistego znaczenia w społeczeństwie czy też najzwyklejszego urazu mózgu.

 

Ale raz jeszcze zwróćmy uwagę na słowa. Przedstawicielka „proroka bezdomnego” Rebeliantka nazywa innych łacińskim słowem oznaczającym diabła.

I sądząc z kontekstu, jest to największa obelga, jaką jest w stanie wymyślić.

To zaś oznacza, że tak określany jest świat, jaki otacza „święte rodzeństwo” z Czechowic.

Słowo używane na co dzień dla określenia wszystkich tych, którzy pukają się w czoło słysząc czy też czytając kolejne kocopały rodzeństwa jest używane na zewnątrz bez cienia refleksji, ze tylko mocniej rozśmiesza interlokutorów.

 

To świadczy o spustoszeniu, jakie dotknęło Rebeliantkę. Nie jest już w stanie odróżnić fikcji, w jakiej przynajmniej na początku dobrowolnie się pogrążyła, od realu.

Urojenia wielkości brata (często podkreślane, choć obiektywnie nawet bezrobotny zarejestrowany w „biurze nędzy” czy też pracujący na czarno stoi moralnie wyżej od tego chronicznie bezrobotnego nieroba) stały się jej rzeczywistością do tego stopnia, że bez względu na to, jak wielka byłaby bzdura, którą „prorok” wypowie czy napisze będzie bronić go do upadłego.

 

Co więcej, w ramach tej swoistej „egzegezy” zupełnie bezrefleksyjnie wyzwiska pod adresem „diabłów” miesza z odwołaniem się do Boga, czy też jego Miłości.

 

Z praktyki wieloletnich kontaktów z członkami różnych sekt (nie tylko Świadków Jehowy, ale i np. wyznawców guru Mohana) dorzuciłbym jeszcze dążenie do wypowiedzenia ostatniego słowa w dyskusji.

Nie jest istotne, jak postronny obserwator będzie je odbierał. Sekciarz musi zabrać głos jako ostatni.

W jego bowiem odczuciu ten, kto pozostał na portalu, zwyciężył.

Spróbujcie kiedyś wpuścić do mieszkania Świadków Jehowy, a zobaczycie to w praktyce.

 

Tak po prostu działa sekta – guru („prorok”) wypowiada ostatnie słowo. ;)

 

Christian Czurko, szef brytyjskiej filii Dialogocentre, zajmującej się pomocą byłym członkom sekt zarysował taką formację następująco:

· Członków werbuje się nie udzielając im ścisłych informacji.

· Wyrabia się w nich przekonanie, że inne poglądy i podstawy są błędne i niesłuszne.

· Grupa (i/lub jej przywódca) czerpie korzyści materialne z tytułu posiadania członków przez zagarnianie ich pieniędzy, poprzez zmuszanie ich do pracy, za którą nie otrzymują nic, albo są bardzo nędznie wynagradzani.

· Ludzie zostają skrzywdzeni, dotyczy to zarówno rodzin, jak i przyjaciół członków sekt, a również ich samych.

„Prorok” z Czechowic nie osiągnął jeszcze tego etapu ciągle podając się za katolika. To też jest swego rodzaju normą – wiele odstępstw od wiary zaczynało się od grup charyzmatycznych.

Formalna przynależność do Kościoła powoduje, że „prorok” z Czechowic na razie nie przymusza do finansowania działalności „świętego rodzeństwa”.

To oczywiście teraz, gdyż w miarę oddalania się ich zwolenników od Kościoła nastąpi taki moment, w którym nieuchronnie przytoczona będzie Biblia.

A konkretnie cytowane już wyżej wersy o dziesięcinie, która to przecież należna jest Bogu, a naprawdę szamanowi, pardon, „prorokowi”.

Na to jeszcze nie pora, dlatego tak uporczywie kolportowana jest fałszywa do obrzydzenia opowiastka o niegojących się ranach zadanych przez (opętanych przez Diabła-Szatana?) policjantów na rozkaz mafii sądowo-prokurtorsko-lekarskiej, której jedynym celem jest zniszczenie „świętego” człowieka.

Mamy zatem motyw prześladowania połączony z szyderczym wątkiem stygmatycznym.

 

Ciekawi mnie, jak wiele osób dało się nabrać na taką opowieść?

Pozorna ofiara, a tak naprawdę przebiegły manipulator, żeruje na współczuciu, jaki poprzez Rebeliantkę stara się uzyskać u jak największej liczby osób.

 

Stąd ataki personalne i próby uczynienia z ludzi widzących oczywistą bzdurność argumentów „świętego rodzeństwa” w najlepszym przypadku hejterów.

W gorszym – ludzi zawistnych, agentów GazWyb, prof. Popiołka a nawet… trąconych psychicznie.

Także zwolenników aborcji, bolszewizmu, kaczyzmu, panslawizmu, hitleryzmu, tumiwisizmu, makiawelizmu, socjalizmu, aborcji, Sorosa a także szynki jedzonej w piątek. ;)

 

Natomiast wszelkie próby wszczynania dyskusji nt. chronicznego nieróbstwa „proroka” zabijane są słowami o hejcie.

Oszczerstwie i zakłamaniu, za którym kryją się Oni.

 

To też ogólna cecha przeważającej większości sekt.

Kłamstwa głoszone przez jej prominentnych członków (guru bądź kogoś z jego upoważnienia) są najprawdziwszymi prawdami, popartymi autorytetem Ducha Świętego bądź równoważnym.

Z kolei prawdy o sekcie to tylko bredzenie lub bełkot szatański, który nie może znieść światła prawdziwej wiary (cnoty).

Stąd m. in. biorą się figury retoryczne „świętej” siostry „proroka”.

 

Zarzucany userom mający tyle odwagi, by stawić czoła apodyktycznej i coraz bardziej bezczelnej mocno już starszej panience hejt, czy też swojsko brzmiące kłamstwo lub oszczerstwo należy interpretować szerzej, niż tylko nadając potoczne znaczenie.

 

Kłamstwo i oszczerstwo tak naprawdę są nimi dlatego, że podważają słuszne i niepodważalne słowa „proroka”.

Mowa nienawiści, czyli slangowo hejt, to z kolei słowa skierowane przeciw jedynej-prawdziwej doktrynie raczkującego „proroka”.

 

Co możemy zrobić? Dla „świętego rodzeństwa” nic. Ich uzdrowić może już tylko Łaska Boża.

 

Natomiast dla nas tak.

Przede wszystkim przestańmy w końcu brać na wiarę każdą bzdurę, która jest prawdowata.

Niczym pokerzyści nie bójmy się słowa sprawdzam.

Skoro twierdzisz, że rany są pokłosiem pobicia, to okaż stosowną opinie lekarską. Bo ty żadną miarą nie jesteś autorytetem medycznym.

Stosujmy się do uniwersalnej zasady zawartej w art. 6 kodeksu cywilnego – skoro coś twierdzisz, musisz wykazać, że jest to prawdziwe.

Nie mam czasu i nie mam zamiaru demaskować twoje kłamstwa.

Lojalnie ostrzegam, że każdą nie udowodnioną wypowiedź wkładam pomiędzy baśnie, lub fake newsy.

 

Myślę, że gdyby większość zastosowała powyższe, w szczególności redakcje mediów netowych czy też tradycyjnych dzisiaj nie musielibyśmy walczyć z kolejną powstającą na naszych oczach destrukcyjną sektą.

 

20.03 2020

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:17)

Komentarze

to kiedy kanonizacja tego  rodzeństwa?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1622371

u satanisty, zmyślacza Jerzego Trojanowskiego.

Zmyślacz zmyślił kolejny stek bredni w związku z odpowiedzią Janusza Górzyńskiego na jego cyniczną notkę, w której twierdził, że Bóg nie musi być sprawiedliwy i nigdy nie karze ludzi za popełnione grzechy.

Odpowiedź Janusza Górzyńskiego, która wywołała furię Jerzego Trojanowskiego, jest tutaj:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/bog-jest-sprawiedliwoscia-o-czym-nie-wie-humpty-dumpty-i-jego-fani

Aha! A tą "sektę" założyliśmy razem z Roberto de Mattei. Napisał on niedawno:

"Każdy, kto odważy się mówić o Bożej karze, podlega ukamienowaniu, w jego stronę płynie rzeka nienawiści".

Ten wielki włoski historyk i filozof historii ma bezspornie rację. Pyszałkowate współczesne społeczeństwa utraciły poczucie zdrowej teologii, w której nie kwestionuje się, że (cytuję):

"Historia jest tak naprawdę dziełem Bożym, tak jak natura i wszystko, co istnieje; nic bowiem, co istnieje, nie może istnieć bez Boga. Wszystko to, co ma miejsce w historii, zostało przewidziane, określone i uporządkowane przez Boga. Z tego też powodu filozof historii musi zacząć każdą dyskusją od Boga i na Bogu ją zakończyć. Bóg nie tylko istnieje, zależy Mu na stworzonych przez Niego istotach, nagradza i karci racjonalne stworzenia zgodnie z ich zasługami i wykroczeniami. Jak uczy katechizm św. Piusa X, Bóg za dobre wynagradza, a złych karze ze względu na Jego nieskończoną sprawiedliwość. Jak tłumaczą teologowie, sprawiedliwość jest jedną z nieskończonych doskonałości Boga. Nieskończone miłosierdzie Boga zakłada także Jego nieskończoną sprawiedliwość".

--------------------------------

Niestety, Humpty Dumpty nic o tym od dawna nie wie. Zafiksował się na wyjaśnianiu świata przy pomocy manipulacji i kłamstw. To przypadek - z ludzkiego punktu widzenia - beznadziejny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622373

Od jakiej daty (rzekomo od czasów "Nowego Ekranu") jestem rzekomo twoim internetowym wrogiem i wskaż linki to potwierdzające.

Kto i w jakiej dacie proponował ci dylemat: milion zł (1.000.000,- PLN) łapówki, albo… 12 lat więzienia.

Za co miałeś dać tą łapówkę?

Czego dotyczyło postępowanie przygotowawcze? Czy odbywało się z twojego zawiadomienia? Dlaczego miałeś status świadka? Dlaczego nie byłeś pokrzywdzonym, skoro odbywały się w stosunku do ciebie rzekomo jakieś retorsje? Jak nazywała się /twoja/ firma?

Kto popełnił samobójstwo w areszcie i co on "koordynował na miejscu"?

Kiedy i w jaki sposób miałam rzekomo zapoznawać się z jakimiś twoimi aktami? Jakimi?

Możesz okazać te postanowienia prokuratorskie, które ciebie - w twojej ocenie - skrzywdziły?

I co ty właściwie "wygrałeś"? Te "przeprosiny" fiskusa? Za co cię przepraszano? Za jaką decyzję? Na czym polegał "sukces"?

Jeśli nie podasz tych informacji TERAZ, to oznacza wprost, że nigdy nie szukałeś żadnych dziennikarzy (jak twierdzisz), którzy by "opisali sprawę" - "jako przestrogę dla urzędników, i jako wskazówkę dla zwykłych przedsiębiorców, że nie należy się poddawać, bo nieprawdą jest, że z urzędem nikt nie wygrał".

Dlaczego na przykład ze skanem "przeprosin" mają się zapoznawać tylko dwaj blogerzy "bez prawa dalszej publikacji"?

Komu wciskasz ten kit?

---------------------------

Diabolos, to inaczej ojciec kłamstwa.

Przypominam, że kłamiesz notorycznie. Nawet w najprostszych sprawach. Twierdziłeś na przykład NOTORYCZNIE, że nie mam wyższego wykształcenia lub że mam 80 lat, mimo że - znudzona twoimi idiotycznymi zmyśleniami - okazałam publicznie dokumenty wykazujące twoje bezczelne zmyślactwo..

To samo dotyczy wszelkich innych okoliczności, związanych z poważną sytuacją zdrowotną i krzywdą procesową mojego brata, polegającą na odmowie wypłacenia mu należnych odszkodowań. Mimo, że jego krzywdę potwierdziły dziesiątki posłów i dziennikarzy, nadal bezwstydnie produkujesz kłamstwa.

Tak postępuje tylko ciężki psychopata w fazie delirium tremens.

Zastanów się nad sobą, bo wśród przyzwoitych ludzi jesteś już kompletnie skompromitowany.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622375

Sprawnie opisane, czym to jest w istocie.

Otóż właśnie to sekciarski umysł, który należy rozpatrywać w połączeniu z drugim.

Jest podział my-oni, jest misja i walka ze światem, wyjasniana kategoriami religijnymi.

Jest agitacja, wszechobecna propaganda, wściekła vendetta wobec wrogów.

Widziałem juz, jak się formują takie grupki. Jest ich sporo, niewiele staje się sektami, znaczne powszechniejsze są sekciarskie poglądy i praktyki. Sekciarstwa jest pełno wokół, w polityce też, trzeba tylko się rozglądnąć.

Jeśli ktoś się zagłębi w ten temat, już na zawsze będzie miał inne spojrzenie na społeczeństwo. Podobnie jak ze znajomością półświatka, ekstremistów i wykluczonych, obcowaniem z urazami i chorobami czy weteranem z Wietnamu byciem. Pod powierzchnią kłębią się różne rzeczy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1622377

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622378

znajdziesz? Tylko ta rada świadczy o tym, że "naukowiec" satyryczny jest opóźniony o dwie dekady. Coś tak jak ty.

 

Lepiej padnij na kolana i wyznaj swoje kłamstwa. Będzie ci lżej. Patrz, nawet twoj guru pisał, że "koniowirus" atakuje staruchy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8
#1622381

Nigdy za dużo takich ostrzeżeń przed sektami. Szczególnie zacytowane przez Autora słowa Ojca Emila Smolany na temat sekt powinny zabrzmieć jak ostrzegawczy dzwon.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1622409

Patmo myśli, że biją dzwony,

a to tylko podpuszczają go demony.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622485

słowem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1622488

szuru szuru...

 

szuru szuru

się odzywają

demony w guru

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1622493

Humpty Dumpty na "stolcu" siadł.
Humpty Dumpty z wysoka spadł.
I wszyscy kumple i wszystkie Franie
Złożyć do kupy nie byli go w stanie.

I tak mu już zostało.

Uważaj Patmo, bo skończysz jak Humpty

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622487

I to właśnie stanowi znak rozpoznawczy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1622489

Prostak Humpty twierdzi, że to agresja,

a to przecież tylko stosowna wobec prostaka ekspresja.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622492

narybek się zbiesił...

 

narybek się zbiesił

a dochód zawiesił?

 

PS I nic nie pomoże odgrażanie się!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1622491

A któż by się odgrażał "staruchowi",

który jest niewolnikiem swoich fobii.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622495

jest robienie tzw. bydła pod tekstem demaskującym sekciarza. To kolejny dowód na to, jak daleko Rebeliantka odeszła od Kościoła.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1622498

Wcześniej nazwała "bydłem" (z kacapska czy po żydowsku?) a teraz jeszcze dodała do kategorii "staruchów", czyli tych do zabicia wirusem, czego niecierpliwie wyczekują. Poza innymi marzeniami, np. ze spadnie i się połamie.

No niesamowita kompromitacja i to prosto pod wpisem o sekciarstwie rodzeństwa.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1622501

Emituje stale urojenia

z zawodowego niezaspokojenia

Trollowi płacą od inwektywy

dlatego tak wytrwale tworzy pejoratywy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622553

odgraża się starucha

 

proroka większego słucha

no i odgraża się starucha

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1622502

Stary klaun,

a myśli, że jest faun.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622548

osób w wieku 70+ i są sprawne umysłowo. U ciebie natomiast występuje martwica mózgu - zamiast myślenia, reagujesz już tylko na poziomie podstawowych instynktów. I to określa cię jako typowe zombie intelektualne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1622552

Jeden wielki kompleks i zerowy refleks

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622556

rodzinka

 

to ci rodzinka

gruby faun

i starowinka

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1622555

Nie interesuje mnie twoja rodzinka

Ty faun i twoja starowinka.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622558

zalety i bzdety

 

gdy wierszowania

poznasz zalety

sekciarskie zajęcia

uznasz za bzdety

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1622562

Nie działa już prostata

Więc potrzebna ci internetowa "debata"

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622564

kto starowinkę kocha?

 

niech starowinka nie szlocha

populacja staruszków ją kocha

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1622566

Tak tak, grupy charyzmatyczne... Mógłbym opowiedzieć co widziałem u jednej z nich. W innej widziałem egzorcyzmy. Dziwne to wszystko...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Romuald Kałwa

#1622563

Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że ciężko chory pacjent na koniowirusa z Gliwic, Jerzy Trojanowski, zbiegł z kwarantanny z laptopem i maczetą, zaszył się w dżungli pod Rybnikiem i właśnie wydrukował jakąś Wirusoapokalipsę.

Strasznie bredzi coś o apokalipsie i apokaliptyce, nie wiedząc, że jedno to gatunek literacki - znany już antycznym Grekom - a drugie to duchowość. Jest na pewno w ciężkim stanie duchowym i psychicznym, jak każdy satanista, gdyż w ogóle nie rozumie, że Apokalipsa św. Jana, to księga triumfu Boga i nadziei chrześcijańskiej na ponowne przyjście Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Marana tha, czyli przyjdź szybko Panie !!!

PO CO TEN WARIAT UCIEKŁ Z KWARANTANNY ???

Napisał: Janusz Górzyński

Appendix

Koniowirus niebawem zabije arcygrafomana J. Trojanowskiego, który jako zbieg z kwarantanny z Gliwic, ukrywając się na terenie Rybnika, dostał ciężkiej gorączki i odchodzi od zmysłów, jak najciężsi pacjenci szpitala przy ul Gliwickiej 33. Ów pisarz prowincjonalny, parciany, pozbawiony talentu i zanurzający pióro w najgłębszych pokładach szamba, aby gryzmolić swoje cuchnące pamflety, inkrustowane arogancją, ignorancją i obłędem, uznał w swoim szaleństwie, iż zapisze swymi gryzmołami wszystkie dostępne mu strony internetowe.

Zaiste pasja godna megaparanoika z rozdętym ego, jak potężny i pomarszczony zad starej słonicy. Teraz, ów nielogiczniak i pomnikowe zaprzeczenie wszelkiej erudycji, w swoim zaciemnionym umyśle, doszedł nawet do wniosku, że Benedykt XVI to par excellence sekciarz, nieuk, heretyk, błędowierca i groszozdzierca. Zdaniem zbiega z Gliwic, to następca św. Jana Pawła II na tronie piotrowym, pancerny kardynał J. Ratzinger, ma poglądy identyczne z tymi, które wygłosił Jezus Pan do Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, a więc sekciarskie i nastawione na doczesność i zysk. Przeto zdaniem Trojanowskiego nie godzi się bowiem, aby Pan Jezus panował również w tym świecie społecznie i domagał się swej intronizacji jako Boga Króla oraz panowania Dekalogu i świętości. Przypomnijmy więc, że Benedykt XVI w DUCHU LITURGII napisał, że naród liturgiczny żyjący na chwałę Jahwe, aby zachować swoją egzystencję, to musi budować swoją bytowość na trzech filarach czyli kulcie Boga Króla, etosie Boga i prawu Boga. Satanista Trojanowski, który uzurpuje sobie prawo do recenzowania gigantów teologii, to uważa takie poglądy za kacerskie i zorientowane na władzę i pieniądz.

W NORMALNYCH CZASACH HERETYKA I OSZCZERCĘ TROJANOWSKIEGO DOPADŁA BY INKWIZYCJA, ALE DZIŚ CZEKA GO WYŁĄCZNIE ŚMIERĆ OD ZARAZY.

Dobre i to, bo komu by się chciało z głupkiem procesować, a sprawiedliwości i tak stanie się zadość na tym i na drugim świecie !!!

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/humpty-dumpty-uciekl-z-kwarantanny

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622597

I tyle w temacie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1622598

nie wie nawet, co to jest duży kwantyfikator.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622600

nie wie nawet, co to jest duży kwantyfikator.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622601

jest wielka idiotka. ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1622664

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/funkcjonariusze/?sname=trojanowski&sletter=Tr&letter=T

Ponad 20 nazwisk, w tym dwóch ze Lwowa:

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/74532

Imiona: Szczepan
Nazwisko: Trojanowski
Miejsce urodzenia: LWÓW
Data urodzenia: 26-12-1920
Imię ojca: Kasper
Imię matki: Stefania

Dodatkowe informacje:

W okresie 31.03.1955-31.05.1973 służba w MO. W okresie 25.07.1973-02.10.1977 pracownik rezydentury, oficjalnie zatrudniony w charakterze kierowcy w Biurze Radcy Handlowego przy Ambasadzie PRL w Moskwie.

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/158128

Imiona: Józef
Nazwisko: Trojanowski
Miejsce urodzenia: Lwów
Data urodzenia: 01-01-1923
Imię ojca: Kasper
Imię matki: Stefania

Dodatkowe informacje:

Według wniosku z 2.02.1950 „od dłuższego czasu pełni obowiązki dowódcy 1 Kompanii 3 Batalionu 7 Pułku KBW". Według charakterystyki z 26.12.1950 był dowódcą 7 Kompanii 3 Batalionu 10 Pułku KBW w Poznaniu (IPN BU 2174/193, k. 20).

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622681

przeszłości. Typowe dla zdemaskowanego b. funkcjonariusza. A wy dalej dawajcie się nabierać na jej rzekomy katolicyzm i "dziennikarstwo".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1622683

ze Służby Bezpieczeństwa i milicji. Wczoraj Trojanowski też napisał, że posiada "informatora" - zweryfikowanego pułkownika służb specjalnych.

To wyjaśnia wszystko. Trojanowski jest wynajęty przez wsioków. Zawsze podawaliśmy, że atak na mojego brata brał się stąd, że wszedł na taką działkę biznesową, która była zarezerwowana dla "biznesmenów" ze służb. Trzeba było go wyeliminować metodami "na fałszywe oskarżenie". Ponieważ się wybronił, to teraz ta hałastra walczy o to, by mu nie wypłacić należnego odszkodowania i nastaje na jego dobre imię.

Ponieważ upubliczniłam te fakty, teraz trwa atak na mnie.

Agenci wsioków, mam gdzieś wasze napaści!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1622695

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kto obleśny babsztylu pozwolił ci podawać takie dane osobowe?
Wiesz tłuku na jakie konsekwencje wystawiasz portal?
To że właściciel chodzi na PISowskiej smyczy nie oznacza że w taki sposób musisz go gnoić bo może się to odbić na kilku czy wielu ludziach którzy chcą poprzez ten portal coś dla tego kraju pozytywnego zrobić
Ty naprawdę jesteś zdrowo JEBNI...TA

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1623057

zapomniał dodać, że podałam dane opublikowane oficjalnie na stronie IPN.

Nadto, nie przeszkadza mu uprzednie prostackie, bezzasadne i głupie pomawianie mnie przez Humpty Dumpty.

Co za bezczelny hipokryta ten Ostry.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623064

Za chwilę jej tylko NEon zostanie. To prymitywny babol bez życia w realu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1623068