Ballada o Januszku – wersja dla obłąkanych

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

Zamiast posłuchać innych i po prostu zamknąć temat swojego brata Krystyna Górzyńska (Lejba Bergsohn?) nadal trajkoce usiłując zagadać istniejące fakty.

Przy czym czyni to w sposób urągający inteligencji nawet jej najgłupszego czytelnika.

Porównajmy dwie wypowiedzi, czasowo oddalone od siebie raptem o 41 minut. Mniej niż jedna tzw. godzina lekcyjna.

Otóż z pierwszego dowiadujemy się, że:

Była żona nigdy nie występowała o alimenty. Nie ma do tego podstaw. Jest osobą - jako była nauczycielka - posiadającą świadczenia emerytalne, w przeciwieństwie do brata, który przez ok. 10 lat prowadził za darmo rodzinną firmę i w związku z tym nie posiada obecnie ubezpieczenia społecznego, jak również ubezpieczenia zdrowotnego. Całe swoje życie poświęcił rodzinie, a gdy znalazł się w dramatycznej sytuacji zdrowotnej (pod wpływem skatowania przez policję) został wykopany z własnego domu jak zużyty śmieć. Była żona posunęła się nawet do tego, aby - gdy byli jeszcze małżeństwem - odmówić zgłoszenia go do ubezpieczenia zdrowotnego. ZUS wniósł o ukaranie jej, ale i tak nic to nie dało, gdyż pani się zaparła w swoim niemoralnym postępowaniu, a przewlekłość działania sądu była przyczyną, dla której sprawy nie zdołano rozstrzygnąć.


https://niepoprawni.pl/comment/1616684#comment-1616684
 

W drugim natomiast „Rebeliantka” informuje już ciut inaczej:

 

Nigdy nie występowała o alimenty dla siebie.

Do 2006 roku brat finansował rodzinę, potem walczył o sprawiedliwość, gdyż także żona była fałszywie oskarżona, w procesie, który opisałam. Gdyby "pomyłkowo" ją skazano, jako osoba karana straciłaby pracę w szkole.

Dzięki nagłośnieniu sprawy, pomyłka nie była możliwa. Niestety, przez te 4 lata, żona znalazła sobie inny sposób na życie. W 2010 roku wniosła o rozwód. Nie mogła wnosić o alimenty na dzieci, które w 2010 roku były dorosłe - miały odpowiednio: 29, 27, 24 lata. 24-letni Paweł też był samodzielny finansowo i o żadne alimenty nie występował. Wniosła o alimenty na najmłodszego (12 lat), mimo że korzystała SAMA z majątku wspólnego, m.in. wynajmując lokale i nie przekazując mężowi żadnych wpływów z tego tytułu. W wyroku rozwodowym alimentów nie przyznano.

https://niepoprawni.pl/comment/1616684#comment-1616684

 

Porównajmy.

1. Z postu pierwszego dowiadujemy się, że brat Rebeliantki przez 10 lat za darmo prowadził rodzinną firmę. Tak na marginesie – brat nie był etatowym pracownikiem tejże firmy, ale przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą. Skoro więc 10 lat nic nie zarobił to znaczy, że nigdy nie powinien brać się za własną działalność, bo to zwyczajnie go przerasta.

Natomiast w poście drugim Rebeliantka pisze wyraźnie, że aż do 2006 roku Januszek finansował rodzinę. Skąd więc czerpał na to środki, skoro „rzutki biznesmen” pracował całkowicie za darmo?

I to 10 lat, chociaż z innych wypowiedzi „Rebeliantki” wynika, że wielka działalność trwała praktycznie tylko dwa lata – do 2001 roku.

Jedyne, co się nasuwa, to handel narkotykami lub sutenerstwo. Faktycznie obie te dziedziny nie mogą być przedmiotem legalnie prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.

Zarabiał więc, czy nie zarabiał, i jak długo to trwało – oto jest pytanie…

 

2. Pierwszy post:

Całe swoje życie poświęcił rodzinie, a gdy znalazł się w dramatycznej sytuacji zdrowotnej (pod wpływem skatowania przez policję) został wykopany z własnego domu jak zużyty śmieć.

W drugim znowu ciut inna historia:

Do 2006 roku brat finansował rodzinę, potem walczył o sprawiedliwość, gdyż także żona była fałszywie oskarżona, w procesie, który opisałam. (…) Niestety, przez te 4 lata, żona znalazła sobie inny sposób na życie. W 2010 roku wniosła o rozwód.

Uwaga: ta „walka o sprawiedliwość” naprawdę oznaczała ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości. Żona wystąpiła o rozwód dopiero po uniewinnieniu Janusza.

Jak widać w pierwszym Rebeliantka przemilcza bezsporny fakt opuszczenia rodzinnego domu przez Januszka ze strachu przed uniewinnieniem, nie łożenie na dzieci, pozostawienie żony sam na sam z machiną sądowo-prokuratorską.

 

A co tam! Ważne jest tylko jego samopoczucie.

 

Najbardziej ucieszny jest jednak kolejny wpis Rebeliantki. Otóż jakby nie istniały posty Januszka na facebooku, nie istniały nagrania jego wystąpien, w których żąda wręcz wieszania rozwódek, ona pisze ani odrobinę nie krzywiąc się od przeogromnego fałszu:

Janusz - mimo nagannego postępowania żony, nigdy nie czynił z tego sprawy publicznej. Modlił się i modli o jej opamiętanie.

(wpis z wczoraj godz. 15:21 w tym samym wątku).

Najwyraźniej nie jest to chrześcijańska modlitwa, skoro pozwala na równoczesne wyzywanie premiera i ministra od ch…, a o matce Prezydenta mówić k…

 

A poza tym kiedy miałby się modlić, skoro niczym zacięty automat publikuje na facebooku jeden link na minutę? Z czterogodzinną przerwą na sen?

 

30.01 2020

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:10)

Komentarze

bo mi się już nie chce. Zrobi to ktoś inny.

Zwrócę tylko uwagę na uporczywe łgarstwa o niełożeniu na dzieci:

18 maja 2006 roku, gdy brat wyjechał z domu, aby zabiegać o sprawiedliwość, jego dzieci były w następującym wieku:

Przysposobione przez Janusza córki żony:

Anna - 25 lat, w wieku 18 lub 19 lat opuściła dom, wiążąc się ze swoim narzeczonym, posiadała własne środki utrzymania,

Elżbieta Małgorzata - 23 lata, od 2 lub 3 lat mieszkała poza domem, pracowała, studiowała zaocznie, w 2007 roku wg oświadczeń matki wyszła za mąż

Synowie:

Paweł - 20 lat, wyjechał do Londynu do pracy, potem pracował i studiował zaocznie, w 2015 roku wg oświadczeń matki wyprowadził się do własnego mieszkania,

Michał - 8 lat, mieszkał z matką, nie jest prawdą, że ojciec nie partycypował w jego utrzymaniu, gdyż żona wynajmowała lokal biurowy w nieruchomości należącej do obojga małżonków i dochody zatrzymywała wyłącznie do własnej dyspozycji. Poza tym spieniężyła majątek firmowy. Nadto syn od wielu lat jest piłkarzem i otrzymuje z tego tytułu znaczne stypendium.

A zatem "umierające" z głodu, "opuszczone" przez ojca dzieci to dorosłe osoby (25, 23, 20 lat) mające własne życie, pracujące i nie studiujące w trybie dziennym. Nic mi nie wiadomo, aby takie osoby należało alimentować, a one same  żadnych alimentów nigdy nie oczekiwały.

Obecnie "dzieciątka" są w następującym wieku: 39, 37, 34, 22 lata. W 2010 roku żona po spieniężeniu wspólnego majątku ruchomego wniosła o rozwód. W wyroku nie orzeczono żadnych alimentów.

Sformułowanie o tym, że Janusz prowadząc firmę jako pełnomocnik  nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia jest jak najbardziej prawidłowe i w żaden sposób nie wyklucza dochodów firmy.  Tylko kompletny dureń biznesowy może opowiadać takie dyrdymały. Firma była zarejestrowana na żonę i to na niej ciążył obowiązek odprowadzenia składek na ubezpieczenie społeczne pełnomocnika, czego - jak widać - nie czyniła.

Myślę, Trojanowski, że chamstwo, które uprawiasz, dotyczy nie tylko mojego brata Janusza. Działasz także na szkodę jego rodziny, wkraczając w sferę, która nic cię nie powinna obchodzić i pozostać prywatną.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1616763

o czym Trojanowski zapomina wspomnieć.

Porzuciła męża, gdy on wywalczył uniewinnienie. Miała już wtedy pewność, że nie nastąpi "pomyłka sądowa", że nie zostanie "przez pomyłkę" skazana i że nie straci pracy w szkole.

Artykuł 26 pkt. 3 Karty Nauczyciela wyraźnie mówi, że "stosunek pracy nauczyciela wygasa z mocy prawa odpowiednio w razie prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1616769

Te pejsate cóś, ani mnie ani mojej mamy nie znało, ale to nie ma znaczenia, by żydo-komuch obsobaczył moją śp mamę, bo u tej dziczy to jest norma.

Kłamał, kłamie i będzie kłamał, ten potomek żydokomuny, bo u tych bestii po trupie do celu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1616781

braciszek uciekł z domu i zostawił żonę samą z komornikami. Egzekucji bowiem jest sporo, i na poważne kwoty. Wstyd tak się zapierać. A przy okazji - fajnie, że wreszcie powiedziałaś prawdę o braciszku - od poczatku razem z żoną chcieli oszukać ZUS. No i teraz kwiczy z tego powodu? Co za niekonsekwencja.

 

Ps. Upraszam 3 j o niezasmiecanie mojego bloga. Już wszyscy wiedzą, ktoś zacz, nie musisz udowadniać dalej. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1616788

Żona była "właścicielem". Skoro - jak mówisz - oszukiwała ZUS, to ewidentnie oszukiwała też męża. Skoro narobiła długów, to niech płaci komornikom. Ja tych tytułów komorniczych nie widziałam. Może to takie długi, jak te głodujące dzieci w wieku lat 30.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1616799

Mało że cham i prostak, gdzie słoma mu wychodzi z walonek i kufajki, to jeszcze bezczelnie kłamie, tak jak w moim przypadku, tak jak i w twoim.

Dobrały się pejsate smrody z pejsatej ławeczki, jeden pałuje za życzenia Bożego Błogosławieństwa dla innych, drugi lży umarłych i rozsiewa oszczerstwa, trzeci nie mając argumentów wyzywa wszystkich od głupców i idiotów, inny wypisuje wierszyki z kibuców i proponuje niewygodnych dla PiS wysyłać na przymusowe leczenie, a inni ich wspierają.

Mnie nie złamią, bo walkę mam we krwi, choć stosują metody żydo-komusze rodem z NKWD, uderzające w rodzinę.

Zrobię im Sajgon, na jaki pozwala regulamin NP, że będą dostawać torsji wymiotnych na widok moich komentarzy.

Mogą śmiało pałować. 2, 3 lata zanim zjadę do zera.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1616818

Co za bezczelność.

To jeszcze na żonę zwalacie oszukiwanie i długi? tak jak to zniesławianie przez internet? Jeszcze ma być wam wdzięczna? I oczywiście nie mieć prawa do innego życia? 

Tylko jakimś dziwnym trafem to ty z januszem latami wykręcaliście afery, żony jakoś nikt nie musiał zatrzymać zespołem z bronią długą. Widać te judeosatanistyczne masony z lucyferiańskiego spisku uwzięły się tylko na twojego cudownego januszka.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616996

Ciekawe, jak to jest, że niemal każde spotkanie z funkcjonariuszami, od urzędników po komorników i policjantów, kończy się pyskówką i szarpaniną. Wszyscy są w spisku przeciwko Górzyńskim, pewnie po to, by wylecieć z roboty no i z nudów stawiać się na sprawy pod wymyślanymi zarzutami? Czy też odwrotnie, może to awanturnicy i pieniacze atakują ludzi wykonujących swoją pracę a potem przedstawiają się jako niewinne ofiary? Ciekawe też, że ta urocza parka działa wspólnie do tego stopnia, że używa dokładnie tych samych dziwnych zwrotów z własnej nowomowy.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616795

o nieistniejących zdarzeniach. Zacznij zbierać kwity, które potwierdzą twoje publiczne wymysły. Jak na razie posiadasz  notatki z Wyborczej o jakichś anonimowych postaciach oraz własne zmyślone bajeczki.

Powoli zbliżamy się do finału - demaskacji obrzydliwych stalkerów. Czekam na moment, gdy będą w popłochu usuwać swoje teksty.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1616800

twoich łgarstw. Obrzydliwych. Już raz ci pisałem - nie łżyj, jak są dokumenty. A ty dalej chcesz zagadywać rzeczywistość. Po 21 kolejna odsłona.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1616807

Czekamy, wszyscy, na te dokumenty. Z ciekawością. Podobnie, jak na rewelacje o głodujących, porzuconych "dzieciach" - w wieku lat 25, 23, 20 w roku 2006; obecnie 39, 37, 34, 22.

Ciekawe kto wychował te "malusie" do lat 25, 23 i 20? Może ty je finansowałeś, judzicielu?

Wielki finał się zbliża.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1616810

Nie udawaj, na wszystko są kwity, do tego nie tylko ty sama rozpowszechniałaś różne rzeczy. A potem wychodzi szydło z wora, coś jak z tym kolejnym kłamstwem o alimentach. Nagle okazało sie, że jednak "wniosła sprawę o alimenty" na co taka Rebeliantka powtarza od lat, że przecież skoro była zmuszona wynajmować pomieszczenia, to miała pieniądze więc nic się nie należy. Tak to dbacie o te swoje obsesyjnie nierozbijanie rodzin itp. Czyli otyły brat nie raczył płacić, co raczył to mścić się i podać pieniacko żonę do sądu, mimo że sam kierował firmą. Jaka to obłuda, jak on skarży żonę i publicznie pomstuje na rozwód to ma być dobrze ale jak ktoś skarży jego albo nie jest w stanie zablokować rozwodu, to już źle. Jak to mawiają na blogach, talmudyczna moralność. A ty masz obsesje wraz z nim na te same tematy, od wieszania rozwodek po Kaczyńskiego "herszta rozwodników", już nie wspominając jak to bronilaś Januszka za jego teksty o prezydencie "ludobójca żydowski" , "zbrodniarz smoleński", "padło" itp.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616862

 "Z problemami pani Górzyńskiej miałem okazję zetknąć się co najmniej 10 lat temu jeszcze w Poznaniu. Alarmowała wówczas, że jej brat został rzekomo pobity przez policjantów, a ponieważ ona sama działała w ZCHN-ie, a rządziło wówczas SLD to sprawa na pewno miała, jej zdaniem charakter polityczny. Rzeczywistość okazała się całkiem inna, kilkutygodniowe dziennikarskie śledztwo (potwierdzone przez innych dziennikarzy i radnych, którzy też badali sprawę) wykazało, że to jej brat opluł i pobił policjanta, a nie na odwrót. To co wydarzyło się później, proces, wyrok, list gończy - to konsekwencja dalszego zachowania pani Górzynskiej i jej brata. Tyle, że w tej sprawie nie ma nadużyć ze strony wymiaru sprawiedliwości. I to, że RPO, politycy czy dziennikarze nie piszą o tym nie reagują, to nie dlatego, że nie chcą, ale dlatego, że badanie przedstawionych przez panią Górzyńską wydarzeń przegrywa w konfrontacji z rzeczywistością. Rozumiem, że po tych wszystkich latach, gdy usilnie przedstawiała się w roli drugiego Kluski, Olewnika czy "Bestcomu" mogła uwierzyć, że tak jest."

Red. W.W., 2010.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616864

"czy jeżeli przy okazji bagatelnej sprawy- odmowy zapłaty kilkuset złotowego mandatu za parkowanie, dochodzi do szarpaniny z policją, bynajmniej nie z winy policji, i rodzina sprawcy twierdzi, że stała się ofiarą spisku: policji, prokuratury, sądu i rządu ( tak tak), które4go źródła sięgają szczytów władzy, a zamieszani są w nią wszyscy, którzy nie widzą powodów do interwencji takiej jakby to sobie wymarzyła pani Górzyńska, to można twierdzić, że mamy do czynienia z pienictwem czy nie?"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1617286

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dla mnie obrzydliwym jest bezczelne wlazenie z butami w czyjes prywatne zycie i komentowanie czyich reakcji, na podstawie artykulow w Wyborczej i wypowiedziach Urbana. Kazdy by chcial miec siostre, potrafiaca tak walczyc w obronie swojego brata. Twoje wyzwiska, przypominanie o wieku kobiety, czy domu trzech wiedzm, sa szczegolnie odrazajace. Myslalem, ze posiadasz jakas klase. Przykro mi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616865

postawić cię na półeczce obok takich tuzów intelektu jak 3j, verita, niebieski.... Może jeszcze nie zauważyłeś, ale to właśnie wspomniana przez ciebie blagierka od lat uprawia ekshibicjonizm forumowy, obrzucając błotem każdego, kto tylko sprzeciwi się jej całkowicie wypaczonemu obrazowi świata. Dosłownie każda informacja - od dotyczących jej rodziny po sprawy prawne czy polityczne to albo hejt, albo bzdura, albo jedno i drugie. Robisz jej tylko krzywdę utwierdzając w przekonaniu, że ma rację i nie powinna się leczyć. Tyle w temacie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1616873

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

NIC nie usprawiedliwia brutalnego wciskania sie w czyjes swiete sprawy prywatne i obrzucaniu kogos wyzwiskami. Powtarzam NIE MA NA TO ZADNEGO USPRAWIEDLIWIENIA. Inna rzecz, ze Rebeliantka troche prowokuje, usilujac dowiesc za wszelka cene swojej niewinnosci, zamiast potraktowac natreta odpowiedzia wymijajaca, np. - mozesz mnie pocalowac. I na tym zakonczyc sprawe. Jednak rozumiem ja, ze pod ciaglym ogniem zmasowanego ataku gburow, wyjasnienie tej sprawy stalo sie jej obsesja. A Ty oczywiscie, nie masz sobie nic do zarzucenia. Prawda?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616991

Każda informacja wcześniej była ujawniona publicznie. Więc o czym ty piszesz do cholery? Oboje kłamią i pomawiają wszystkich wokół od dekad.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1617287