Wspólnota narodowa

Obrazek użytkownika gps65
Kraj
By w Polsce odbudować wspólnotę narodową, czy jakąkolwiek inną, trzeba pozbyć się socjalistycznego państwa. Trwałe wspólnoty mogą powstawać tylko dobrowolnie, oddolnie, zgodnie z tradycją i obyczajami - nie da się stworzyć żadnej trwałej wspólnoty opartej o przemoc i przymusową przynależność. Taka wspólnota momentalnie się rozpadnie jak tylko władza, która ją stworzyła, trochę osłabnie.
 
           Zwolennicy tworzenia wspólnoty narodowej przez państwo uważają, że w Polsce panoszy się liberalna ideologia, która jakoby niszczy wspólnotowość poprzez swój indywidualizm. To jest fałszywa diagnoza.
 
           W Polsce mamy socjalizm - obowiązuje i jest skrupulatnie realizowana ideologia socjaldemokratyczna, która posługuje się przemocą. To jest ideologia obca nam cywilizacyjnie, ideologia zaborcza, przyniesiona na bagnetach sowieckich żołdaków. W systemie emerytalnym, w edukacji i służbie zdrowia mamy ciągle sowiecki PRL. W reszcie dziedzin mamy kapitalizm państwowy, czyli zachodnią odmianę socjaldemokracji. Państwo wtrynia się w najdrobniejsze aspekty ludzkiego życia.
 
           Władza wychowuje sobie niewolników - tacy nigdy nie stworzą żadnej wspólnoty. Program 500+ uczy Polaków, że samodzielnie człowiek nie jest w stanie się utrzymać przy życiu i musi mieć pana, który się nim opiekuje. Człowiek musi być kosztownym, kapryśnym i krnąbrnym poddanym, wymagającym od swojego nadzorcy jeść, wymagającym pić, wymagającym ciepłych barłogów i stójkowych dla ochrony spokojnego snu i trawienia, i dobry pan musi mu to wszystko zapewnić. Po takiej nauce nikt nie zechce być obywatelem, bo obywatel musi sam sobie to wszystko załatwić. Nikt nie zechce tworzyć wspólnot. Więc lepiej być niewolnikiem. A jak młody człowiek do tego niewolnictwa przywyknie, to władza zapędzi go do spłacania wszystkich długów, które zaciągnęła, by go w tym niewolnictwie wychować.
 
           Dlatego Polacy z Polski uciekają. Tęsknią za kulturą, klimatem, językiem, jedzeniem, krajobrazem, rodziną, sąsiadami - ale uciekają przed państwem, które Polskę okupuje. Nie będziemy wspólnotą narodową, dopóki państwo będzie nas niszczyć - podatkami, przepisami, szykanami, ograniczeniami, zakazami.
 
Grzegorz GPS Świderski
PS. Notki powiązane:
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (3 głosy)

Komentarze

Powtórzę to o czym piszę tu od dawna... "ciągłość władzy trwa"... nieprzerwanie od 45 roku.
Pod różnymi szyldami i na różne sposoby, ale trwa nieprzerwanie. Cyklicznie, co kilka, lub kilkanaście lat fundują nam fikcyjne przemiany, ostatnio nazwane szumnie "odzyskaniem niepodległości" które niczego nowego nie wnoszą i w zasadzie niczego nie zmieniają. Nadal pozostajemy żebrakami europy, ofiarami wielkiego rabunku i siłą roboczą dla wielkich sąsiadów. Naszym przekleństwem jest to, że nadal tkwimy pod butem rządzącej nami nieprzerwanie, a wrogiej nam nacji. Opanowali gospodarkę, kulturę i media. Mają przytłaczającą większość we wszystkich instytucjach państwa. Zadłużyli Polaków do granic możliwości. Trzymają nas za pysk chorymi kredytami i pożyczkami. Założyli nam kaganiec w postaci bandyckiej piramidy finansowej pod kłamliwą nazwą ZUS, instytucji, która niczego i nikogo nie ubezpiecza, a wręcz przeciwnie, doprowadza do ruiny ludzi i instytucje. Dopóki Polacy nie zrozumieją o co w tym wszystkim chodzi, nic się nie zmieni. Nasz wysiłek i nasza praca ciągle będzie zyskiem dla innych i utrapieniem dla nas. Jak można być tak bezczelnym i tak bezwzględnym, żeby po ponad 20 latach niby odzyskania niepodległości, obywatelom jednego z największych narodów Europy, mieszkającego w centralnym miejscu kontynentu, kraju niewyobrażalnie zasobnego we wszelkie bogactwa naturalne, oferować ochłap pod idiotyczną nazwą "500+" ??. Jesteśmy tak słabi, że każdego dnia , byle "europejska menda" pozwala sobie na bezczelne obrażanie Polski i Polaków. Pozwalają sobie na wtykanie nosa we wszystko co dzieje się w naszym kraju i krytykowanie każdej decyzji zbliżającej Polskę i Polaków do normalności.
Jest na to wszystko tylko jedno "lekarstwo" , które podczas jednego z wywiadów podpowiedział nam Pan Cejrowski "WSZYSCY WON !...WSZYSCY WON !"... Ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli rządzącej nami od lat , a niebywale wrogiej Polsce i Polakom nacji.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1555251