Przemyt. Prezent.

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Zbliżały się święta Bożego Narodzenia. Na granicy panował duży ruch. Kolejka samochodów miała kilkanaście kilometrów długości.
Do Niemic można było wwieźć legalnie sztangę papierosów. Na osobę. Dziesięć paczek po dwadzieścia sztuk.
Kontrolował nas wyjątkowo złośliwy celnik. Samochód był trzepany przez ponad godzinę. Nic nie znaleziono. W końcu rozczarowany celnik dał za wygraną. Prawie nas przepuścił. Już mieliśmy odjeżdżać gdy sobie coś przypomniał. Zatrzymał auto w ostatniej chwili.
Sprawdził sztangi papierosów, które wieźliśmy z sobą legalnie. Potem nas cofnął. Dlatego, że było ich za dużo. Goldeny miały w każdej paczce zamiast 20-stu papierosów, 25 sztuk. Nigdy nikt wcześniej nie robił z tego afery. Do tej pory.
Pojechaliśmy na inne przejście graniczne. Wcześniej trochę przepakowałem faje. By uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości. Ale zarówno ja jak i kierowca byliśmy wyprowadzeni z równowagi wcześniejszym zajściem.
Na następnym przejściu też natrafiliśmy na dziwnego celnika. Spytał się nas czy mamy coś do oclenia. Odpowiedzieliśmy, że nic. Tylko to co mieliśmy przy sobie. Na prezenty dla rodziny. Był naprawdę dziwny. Drapał się po głowie, coś do siebie mówił, pocierał ręką o brodę:
- Prezenty dla rodziny, tak?
- Tak.
No, prawdziwy dzień dziwaków.
Rozpakowywałem w lesie fajki z samochodu Kierowca powiedział:
- Ale dziwny Niemiec. Też to zauważyłeś?
Skinąłem głową. I spojrzałem na tylne siedzenie. Wtedy już celnik nie wydawał mi się taki dziwny. Siedzenie zasypane było papierosami. Podłoga również. Nie było tego tylko dwie sztangi.
Znacznie, znacznie więcej.

Brak głosów

Komentarze

prezent?, nie bardzo rozumiem - Niemiec dał Wam papierosy wbrew przepisom?, to albo nie był niemiec albo był to Wasz Anioł Stróż jak w amerykańskich filmach
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Vote up!
0
Vote down!
0
#287687

Mógł nas zawrócić. Ale przepuścił. Razem z papierosami. Zastanawiał się co robić. Znał mnie z widzenia od lat. I myślał, źe moja siostra pracuje w jego kasynie. I to moźe dla niej. A to był prezent, ale dla mnie. Dziękuję i równieź pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#287704

Jak czytam Pański opisy, to tak jakbym czytał "Boso ale w ostrogach" Grzesiuka, może warto by było zrobić tak jak On, czyli wydać swoje wspomnienia?

Vote up!
0
Vote down!
0
#287713

Próbuję, ale niezbyt mi to wychodzi. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#289838