Treści z tagiem: wypadek

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

15 lutego 1979 roku o godzinie 12:37 w budynku usytuowanym u zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich (rondo Dmowskiego) zwanym ROTUNDĄ, wybuchł gaz. W tej katastrofie 49 osób poniosło śmierć, a 135 zostało rannych. Widziałem tę katastrofę. Oto moje wspomnienia z nią związane.

W lutym 1979 roku przebywałem na szkoleniu koło...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Według  informacji prasowych Prokuratura Okręgowa w Białymstoku ma przedstawić europosłowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Sprawa dotyczy zajścia z maja 2019 r., kiedy były premier w Hajnówce potrącił autem kobietę znajdującą się na pasach.

Jak przypomina prasa : " polityk...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)
Obrazek użytkownika zuberegg
Idee

Ostatnie dni to dwa główne tematy w naszych mediach. Jeden światowy-rezygnacja generała Flynna za kontakty z Rosją. Drugi krajowy-wypadek premier Szydło. W obu mamy do czynienia z olbrzymim kłamstwem mediów lewackich. 

Z Trumpa lewackie media zrobiły najbardziej prorosyjskiego prezydenta USA..mimo że nie było ku temu żadnych podstaw....

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:13)
Obrazek użytkownika Honic
Kraj
    Zabieram głos w tej sprawie bo czuję obecność czegoś grożnego. Tyle o mojej intuicji.      Przed kilkoma dniami nastapił wypadek drogowy; samochód prywatny wjechał w kolumne przewożącą Panią Premier. Są osoby poszkodowane. Sądzę że to rzeczywiście był wyłącznie przykry i nieszczęśliwy wypadek. Ale zwróćmy uwagę co dzieje się dalej. Sprawa jest...
4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:15)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Nigdy bym nie przypuszczał, że na swoim blogu będę cytował ludzi, z którymi walczyłem przez dziesięciolecia a w dodatku owe cytaty staną się niejako tłem potwierdzającym moje identyczne zdanie.

 

Dziś do programu "Gość Poranka" w TVP Info został zaproszony były premier z SLD Leszek Miller. Rozmowa dotyczyła ostatniego wypadku...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)
Obrazek użytkownika EnterCarp
Idee

Poślij dziś proszę Aniołów

by Premier Rządu chroniły,

by mej Ojczyzny wrogów

zamysły się nie spełniły.

I zabierz agentom obcym

sposobność, okazję wszelką.

Bezwzględnym i bezlitosnym

niemocą stań się wielką.

Modlitwie mej przydaj siły

by rotą...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Jerzy Kowalskigdańsk
Kraj

„maluchem”  skutecznie w Premier Szydło  ,opancerzony pojazd dla VIP wali w drzewo  . Z  jakiego powodu nie zdegradowano jeszcze vel Janickiego ???!!! Z  jakiego powodu zbrodniarze , gangsterzy  i agenci  sowieccy nadal nie rozliczeni … np. vel  Jaruzelski  ,vel Kiszczak  i inni  tytułowani są nadal generałami  ??? Zmiany idą za wolno ,a  ...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Niestety dajemy się wkręcać. Weźmy ostatnia kampanię medialną po wypadku premier Beaty Szydło i przedostatnią po wypadku Antoniego Macierewicza. Że jak można, że czystki, że braki, że to że sio. wp.pl doniosło, że borowcy mają 200 nadgodzin w miesiącu. Różne opowieści snują. Ale na Tłiterze wypłynęły takie oto fakty:

1. "Jedna z limuzyn...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:18)
Obrazek użytkownika Obserwator
Idee

Nie chciałbym psuć dobrego samopoczucia szefostwa BOR, wynikającego ze zidentyfikowania przyczyn pęknięcia opony (prosta sprawa - poprzednie kierownictwo BOR wydało okólnik o dopuszczeniu do stosowania opon cztero- i sześcioletnich, odpowiednio w 2009 i 2013 r., podczas gdy producent w 2010 podał, że maksymalnie trzy lata, ale nie więcej niż dwa lata pracy), bo oczywiście zagrożenie wynikające z naruszenia paragrafów jest bardzo ważne itd., ale musi to jeszcze mieć jakiś związek z rzeczywistością.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)
Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Jak informuje dziś portal niezalezna.pl taką kwalifikację prawną nadała piątkowemu wypadkowi Prezydenta RP Andrzeja Dudy opolska prokuratura.

 

http://niezalezna.pl/77274-prokuratura-w-opolu-wszczela-sledztwo-nieumys...

 

Czy...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Jeszcze w 2011 roku, po trzech i pół roku rządów PO i Tuska, napisałam notkę p.t. "Rządy miłości, a stan wojenny" {TUTAJ}.  Stwierdziłam w niej:

  "Mamy już więc 129 ofiar w ciagu trzech i pół roku [niewyjaśnionych katastrof i "wypadków'], a wiec w czasie ponad dwa razy krótszym niż okres rządów Jaruzelskiego...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

To że BOR nie potrafi chronić ministrów, to podobno z zemsty za chciwość członków rządu, którzy sami jedzą i chlają a chłopaki siedzą o suchym pysku w "gablotach". Ale żeby nie ochronić pana Premiera? To dopiero skandal. 

Nie wiadomo dokładnie co się stało. Kontuzja obojczyka nawet gdy grywa się w gałę nie jest tak łatwo osiągalna. Mimo...

3.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Niebezpieczeństwo transplantacji organów ujawniło się w swej całej krasie. Leżąc w szpitalu ze zmiażdżoną w wypadku samochodowym głową w stanie śmierci klinicznej, omal nie stracił swoich organów. Nie zdążono odłączyć wspomagania i odżył. 

Przypadek Sama Smida nazywany jest "Bożonarodzeniowym Cudem. Dwa lata temu gdy leżał w śpiączce po...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 1normalnyczlowiek
Ogłoszenie

Uwierzył w spot wyborczy rządu Platformy Obywatelskiej i znalazł się w rowie.

              Przypomnijmy sobie na chwilę, co pokazuje propagandowy spot "10 lat świetlnych". Te wspaniałe autostrady, drogi szybkiego ruchu ... I co się dziwić, że jakiś Anglik, jadąc polskimi drogami sądził, że skoro w normalnych europejskich krajach,...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Kazek
Świat

Dwa dni temu w północnych Włoszech w miejscowości Cevo runął 30-metrowy krzyż ( lub tzw. instalacja artystyczna) .

Był on ustawiony w związku z wizytą Jana Pawła II w 1998 r..

Zginął 21 letni chłopak ,  Zmarły mieszkał przy ulicy Jana XXIII

Ś.p. ksiądz Bronisław Bozowski mawiał: "nie ma przypadków, są tylko znaki". Jak to...

1.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.9 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Nauczyciel - organizator wycieczkę na której w Korei Południowej zginęło 300 uczniów popełnił samobójstwo. Czuł odpowiedzialność. W Polsce zginęła w katastrofie cała polityczna elita, ale nikt nawet nie podał się do dymisji. Winnych nie ma.

Nauczyciel, który zaplanował fatalną wyciekę promem, na której setki młodzieży prawdopodobnie...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Człowiek żyje póki nie umrze. To nie jest idiotyczny slogan a fakt. Łatwo orzeka się śmierć mózgową, nie mając pewności czy aparaty jakich się używa podają prawdę, skazując żyjących ludzi na  śmierć natychmiastową. To nieludzkie.

31 lat temu Paul Cortez wszedł do szpitalnej sali gdzie zobaczył że jego 7-letni syn leży spowity w bandaże...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

3 letnia dziewczynka która poddano zabiegom stomatologicznym doznała, na skutek przedawkowania znieczulenia, zawału serca, uszkodzenia mózgu i w efekcie zmarła.

Nigdy nie lubiłem wizyt u dentysty ale nigdy bym nie pomyślał że wylegiwanie się fotelu może się skończyć śmiercią. Rodzice trzyletniej dziewczynki z Hawai wytoczyli proces...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Taki obraz wmawiają nam od ponad trzech lat. Ale może być inaczej. Samolot  linii British Airways wbił się skrzydłem w murowany budynek. Samolot nie przewrócił się na plecy.

 Skrzydło samolotu British Airways, Boeing 747, wbiło się w budynek na lotnisku w Johannesburgu,  lekko raniąc cztery osoby personelu naziemnego.

Wypadek w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Kultura

Ileż to razy słysząc, że w tym, czy innym wypadku ofiar nie było, oddychamy z ulgą, lekceważąc całe doniesienie. Naszą uwagę przykuwają zazwyczaj takie katastrofy, w których krwawe żniwo zbiera kostucha.
Podobnie było i ze mną, do momentu, kiedy sama doświadczyłam traumy otarcia się o śmierć. Od tego czasu inaczej reaguję na doniesienia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Chciałbym podziękować i poinformować, że na razie nie mogę jeszcze odpowiadać na komentarze. Choć bym chciał.

O drugiej w nocy udałem się do łazienki. Daleko nie uszedłem. Straciłem równowagę. Poleciałem na telewizor. Kolejny raz. Darek nawet z tego powodu mówił na mnie "wywrotowiec". Odbiłem w przeciwną stronę. Telewizor co prawda...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

W ramach eksperymentu rozbito warty miliony dolarów samolot Boeing 727, o ziemię. Nie rozpadł się na drobne kawałki. Jest video.

Warto wiedzieć co dzieje się z samolotem gdy uderzy o ziemię.Zrobiono eksperyment z boeingiem 727. Można zobaczyć co dzieje się na zewnątrz i wewnątrz statku powietrznego w momencie uderzenia. Co prawda nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

1.10.2012 r.

List otwarty do Prokuratora Generalnego w sprawie niekompetencji prokurator Katarzyny Kalinowskiej.

Bezpieczeństwo i higiena pracy to istotne zagadnienie, które powinno stanowić podstawę zatrudnienia każdego pracownika. Jednak coraz częściej zauważyć można przypadki łamania podstawowych reguł zachowania...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Dzisiejsza notka dotyczy palców. A właściwie ich braku.
Miałem kolegę. W jego rodzinie panowała pewnego rodzaju „tradycja”. Jego dziadek, ojciec i brat stracili w różnego rodzaju wypadkach po jednym palcu. Pradziadek zresztą też.
No więc ten mój kolega był pewien, że jego rodzinę spotkało jakieś przekleństwo. Był na 100%...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dirtyman1960
Kraj

 

 

Wczoraj, w godzinach rannych, doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Praga i Warszawa ZOO. Na szczęście poza dwoma osobami, które odniosły lekkie obrażenia, nikt więcej nie ucierpiał. Wypadek miał miejsce około  godziny 5.50 Natychmiast pojawiy się w lokalnych warszawskich mediach informacje o...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Kontynuacja

Zgłosiłem na policję kradzież samochodu. Czekałem cierpliwie aż go znajdą. I znaleźli. Zostawiłem w nim jakieś dokumenty ze swoim nazwiskiem. Więc po tym doszli. Wiadomość przekazał mi kolega – policjant. Powiedział: Mam dla Ciebie dwie wiadomości. Dobrą i złą. Dobra jest taka, że twój samochód się odnalazł. Zła, że w nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 Wraz z upływającym czasem od tragicznej śmierci G. Michniewicza, Dyrektora Generalnego Kancelarii Premiera, oraz obserwując znamienną CISZĘ rządowo-medialną wokół tego "samobójstwa"... coraz mocniej narasta we mnie intuicyjne przekonanie, że uzyskanie odpowiedzi na pytanie DLACZEGO TO "ZROBIŁ" byłoby jednocześnie odkryciem CAŁEGO ZŁA...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

Ogromna tragedia ludzi, żal rodzin, żal ofiar...

Nasuwające się pytania, sprzeczne informacje, pojawiające się wrzutki medialne, koncentracja na szczegółach...

Zaginięcie jednego maszynisty, znalezienie dwóch żywych maszynistów, trzej maszyniści zginęli, w sumie było po dwóch maszynistów w każdym pociągu...

Pociągi jechały...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Oglądam w TVP3 relację z miejsca katastrofy kolejowej i modlę się za ofiary i rannych w tym wypadku. Chylę czoła przed strażakami, załogami karetek, lekarzami i wszystkimi osobami, które ratują naszych rodaków.

Ale nie to jest głównym tematem mojego wpisu.

TVP3 podało około 22:30, że z Warszawy i Wrocławia lecą DWA...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Bardzo współczuję Lechowi Wałęsie z powodu tragicznego wypadku jakiemu uległ jego syn, Jarosław. Życzę Panu Prezydentowi, aby wszystko skończyło się szczęśliwie i syn wrócił szybko do zdrowia.

W szczególności zaś mam nadzieję, że nie pojawi się jakiś podlec, który w tak dramatycznej chwili zrani Pana Prezydenta słowami: 

„Na...

0
Brak głosów

Strony