elektryk

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Pracowałem u ludzi niewiele starszych od siebie. Przez kilka dni. W pierwszy dzień zaproponowali, że mnie podwiozą swoim samochodem do domu. Ponieważ miałem ze sobą trochę ciężkich rzeczy to z chęcią z tej propozycji skorzystałem.
Kiedyś zapukali do nich policjanci. Mundurowi i to w znacznej liczbie. Wiedziałem, że taka wizyta może oznaczać kłopoty. Rozmawiałem nawet na ten temat z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Zadzwoniła do mnie jakaś kobieta. Przebywała na stałe za granicą. W Polsce mieszkała jej zniedołężniała matka. Miała mieszkanie. Ta matka. Córka chciała je wyremontować.
Obejrzałem to mieszkanie. Po krótkich targach doszliśmy do porozumienia. Ponieważ się nie znała, ja obiecałem kupić za nią materiały. Bez dodatkowej marży. Za swoje pieniądze kupiłem co potrzeba i zrobiłem instalację.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Pewien właściciel masarni i sieci sklepów mięsnych zawarł ze mną układ. Byłem błyskawicznie na każde jego zawołanie. W zamian miałem u niego pracę i dobre pieniądze.
Kiedyś coś się popsuło w jednym z jego sklepów. Przyszedłem i w ciągu 5 minut zlokalizowałem usterkę. Między innymi dzięki sprzętowi jaki posiadałem. Bo zainwestowałem w dość drogi sprzęt. W tym sklepie pracowała matka z córką...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Pracowałem na telefon. Na czarno. Normalnie nie mogłem, bo by wszystkie pieniądze zabrał mi komornik. Chociaż nie mógł. Oficjalnie. Ale kto by się takimi rzeczami przejmował. Śmiał się z prawa mi w oczy. O sądach mówił, że mogą go co najwyżej pocałować w… O tym, że ma rację udowodnił mi wielokrotnie.
Po ponad 20 latach wróciłem do wyuczonego zawodu. Uzyskałem wymagane papiery. Usuwałem...

0
Brak głosów