Marzenia

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

    Pracowałem wtedy w suszarni piasku. Andrzej opowiadał nam co by zrobił gdyby miał główną wygraną w lotka. Koniu przysłuchiwał się temu wywodowi z uwagą:

   - pożyczył byś mi połowę?
   Andrzej wyraził zdziwienie:
   - a po co ci połowa moich wymyślonych pieniędzy? Możesz sobie sam wymyślić sumę jaką tylko chcesz. I to bez pożyczania. 
   Przypomniałem sobie niedawno tą ich rozmowę. I to co napiszę będzie też w tym stylu. Tak, że nie ma co się tym przejmować. A może się komuś przyda. Bo nie wiedział, albo zapomniał. 
   Jeden - człowiek. Przydał by mi się codziennie chociażby na pół godziny. Ma to związek z moimi odleżynami. Bo nigdy nie znikną. Muszę choć trochę się ruszać, a nie potrafię. Pozostaje mi jeszcze siedzenie na łóżku. Ale tu warunek: musi  ktoś przy mnie być gdy będę siedział. 
   Dwa. Olej z konopi. Jest to legalny wyciąg z marihuany. THC składnik odurzający marihuany, jest śladowy. Potrafi to robić parę krajów. Sprzedają go w buteleczkach trzydziestu ml o różnym stężeniu. Przykładowo mała buteleczka trzydzieści ml o stężeniu dziesięć procent kosztuje blisko sześćset złotych. Znajoma mająca chorego syna podobnie jak ja kupiła sobie. Dziecko miało znacznie mniejsze przykurcze i logiczniej mówiło. Mniej się też męczyło. Sam bym sobie tego leku nie kupił, bo za drogi. Ale przysłano mi pieniądze. Wielkie dzięki. Żeby pozbyć się bólu lek zakupiłem. Przy okazji osobiście przekonałem się o jego działaniu. Ból przeszedł natychmiast. Przykurcze zniknęły. Teraz z przerażeniem patrzę jak go ubywa. Staram się nie myśleć co będzie gdy się skończy. Lek jest bez recepty, jakby ktoś nie wiedział. Pełna nazwa to olej z konopi z CBD. Czy jakoś tak. 
   Trzy. Rezonans stochastyczny. Jest reklamowany jako cudowne urządzenie. I to jest prawda. Osobiście się z nim zetknąłem. Już o nim pisałem. Ale przypomnę. Urządzenie wyzwala drgania stochastyczne (przypadkowe). Mózg nie jest w stanie się do nich przyzwyczaić. Na moją chorobę był idealny. Zacząłem dobrze chodzić i dobrze mówić. Spotkałem na mieście swojego lekarza. Gdy mnie zobaczył to zapewne pomyślał, że wcześniej udawałem. Tak dobrze zadziałało. Ale gdzieś po czterdziestu dniach efekt zanika. Za krótko było. Takie są realia rehabilitacji. 
   Vaporizer. Nie spala suszu roślinnego (np. tytoniu), tylko go podgrzewa. Do płuc dostaje się coś na podobieństwo pary, a nie jak zazwyczaj szkodliwy dym będący efektem spalania. 
   Rowerek inwalidzki trójkołowy. Siedzenie jest w nim takie jak w wózku inwalidzkim. Poza tym można sobie wzmocnić nogi. 
   SigWay. Jest podobny do rowerka i dużo droższy. Nie widziałem go nawet na oczy. Lecz fascynuje mnie w nim to, że ma coś na podobieństwo zmysłu równowagi. Czego ja nie posiadam. 
   Wielu czytelników zapewne będzie zdziwionych, że mam jeszcze jakiekolwiek marzenia. Mam. I to znacznie większe niż kiedykolwiek przed tym. Przed tym nim zacząłem chorować. 
 
Spisał: Zenon Mantura
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Pomóżmy p.Marianowi realizować marzenia. Razem damy radę.
Pozdrawiam

Marian Stefaniak mBank Zielona Góra
PL 48 11 40 2004 0000 3802 6854 6129.
BREXPLPWMBK

Niezależnie od indywidualnych wpłat, istnieje możliwość 1% odpisu z podatku na Fundację AVALON ,której podopiecznym jest p.Marian.

Numer KRS fundacji 0000270809
Opis przekazania (za stroną
http://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/jeden_procent.html (link is external)):
1. Wypełnij PIT a następnie
2. Wypełnij rubrykę WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP). W tej rubryce wpisz następujące
dane:
Numer KRS: 0000270809 - w tym roku nie trzeba podawać nazwy Fundacji - wystarczy sam KRS
Wnioskowana kwota - kwota, którą chcemy przekazać na rzecz
organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku
należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
3. Wypełnij koniecznie rubrykę DODATKOWE INFORMACJE, wpisując w niej "STEFANIAK, 1297"

Vote up!
6
Vote down!
0

Verita

#1507564