Wywieś flagę na święta narodowe

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Dziś Dzień Flagi. Jutro 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Te dni wymagają oprawy, nawet w covidowym marazmie. 

Dlatego w te dni wywieśmy flagi narodowe. Pokażmy wszystkim wokoło, że jesteśmy Polakami i patriotami.

Na moim balkonie od rana powiewa Biało - Czerwona. Na mojej stronie www również. To gest drobny, nic nie kosztujący, a jakże wymowny i znaczący. Dlatego wzywam, nie wstydźmy się naszych barw narodowych. Niech Biało - Czerwone powiewają nad naszymi domami, na naszych balkonach, w oknach naszych samochodów czy na naszych stronach internetowych. 

Polaku - wywieś dziś swoją flagę!

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Jadąc przez pół Polski, już kilka dni temu widać było wiele wywieszonych Biało-Czerwonych flag. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Aby tak dalej!

PS Nie omieszkałem oczywiście, jeszcze przed wyjazdem, umocować Biało-Czerwonej na bramie wietrznego dworu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1670289

Tak "wiele" ale nie tyle ile powinno być czyli na każdym domu, zagrodzie jak u Niemców.

A co ja mam powiedzieć że zabytek z 1936 roku, zbudowany i poświęcony 3 maja 1937 r przez księży patriotów (wszyscy 3j oddali życie za Ojczyznę w 1936-43, kapłan budowniczy zawrócił z drogi do Rzymu aby wrócić  do płonącego domu - (był delegowany na studia) dzisiaj wójt PiS-u ma ten zabytek - kapliczkę w głębokim poważaniu. Nie ważne że pod nią ważyły się losy życia Żydów i krajan.  Gdyby nie moja pamięć, pies z kulawą nogą nie zawiesił by patyka a nie flagi. Powód ? Brak interesu, czy coś więcej. Smutny ten dzień 3 maja.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1670291

Nie ma innego wyjścia, trzeba samemu dawać przykład, choćby nawet ci, którzy winni obowiązek czynić z urzędu, tego nie czynią. W opisanym przypadku sugeruję zwrócenie się do księdza, by z ambony zaapelował o pielęgnowanie pamięci i należytego szacunku dla wspomnianego miejsca. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1670293

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

to patmo, które narobiłeś Gawrionowi na dywnie - majsterszyk - wypróżniaj się dalej, na zdrowie, tylko się nie chwal.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1670294

na popasie

 

jesteś z kozami 

na popasie

drogi kefasie?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1670300

gdy znieczulica sięga samej czapy. Podpowiedź trafna bo od ubiegłego roku nastał nowy proboszcz. Ale czy nie będzie się bał?

Ja po hucznym odsłonięciu tablic pamiątkowych w Konstantynowie n/Bugiem m.in tego kapłana, budowniczego zarazem parafie w tamtych stronach, prosiłem o pomoc nawet biskupa siedleckiego. Jak grochem o ścianę. Upamiętnili Go tam bo musieli czyli byli pod presją społeczną. Chociaż nagrobek ten kapłan ma nienajlepszy tj. drugi z lastryka od 1942 roku (a zabił go tyfus na froncie ostatniej posługi)  ma tam jednak 2 tablice. Jedną od społeczeństwa Konstantynowa, drugą w kościele od ks. biskupa.  Historia od podstaw Polaka który oddał życie dla bliźnich w wieku 36 lat i jako żołnierz AK ps. "Sługa" to jak widać nieważne dla wysokich. Ważna jest dobra zmiana w portfelu.    

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1670295

O ile wiem, to biskup siedlecki jest człowiekiem z zewnątrz, który został powołany, by rozpocząć proces kruszenia wyjątkowo zatęchłego systemu układów panujących w diecezji. Nie rozciągam mojej opinii na cały kler diecezji siedleckiej, ale mam, delikatnie rzecz ujmując, nie najlepsze doświadczenia z kilkoma kapłanami z tej diecezji. Mimo wszystko trzeba szukać takich, którzy mają odwagę wyłamywać się z zalatujących trupim smrodem układów, w których liczy się tylko mamona, nic innego!

Serdecznie pozdrawiam

PS Szczerze współczuję, bo wygląda to, jak na walkę z wiatrakami.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1670299

Osoby dyskutujące pod moim wpisem jak widzę wiedzą o czym piszą. Ja niestety nie wiem, czego dotyczy dyskusja. Tzn. o jaki zabytek i o upamiętnienie jakich księży chodzi? Byłbym wdzięczny za jakieś krótkie wprowadzenie bo szczerze, straciłem orientację, o czym mowa...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1670301

Bardzo trafna, szlachetna sugestia. Obiekty kultu religijnego, jak kapliczki zabytkowe tym bardziej poświęcona w dniu 3 maja 1937 roku też zasługują na pamięć, tym bardziej jeśli budowali je, spotykali się kapłani "ziomkowie" , patriociktórzy w wieku 36-37 lat w 1942-3 oddali życie na służbie. Jeden z nich w 1942 został aresztowany przez SS. torturowany i rozstrzelany w 1943 pod W-wą. Pochowany w Palmirach. Ten kapłan dopiero na skutek interwencji członka rodziny po 1980 r. doczekał się pamięci w lokalnej parafii, kościele, cmentarzu. Budowniczy wspomnianej przeze mnie kapliczki pełnił posługę na terenach wschodnich i tam dopiero z okazji 100-lecia niepodległości społeczność Konstantynowa upamiętniając majora Sidewicza objęła pamięcią dwóch kapłanów jak byłego prob. z lat 1939 - 50 ks. Kornilaka, który za przynależność do AK wraz z innymi mieszkańcami, już po wyzwoleniu  Władzia ludowa z nkwd wywiozła do łagrów sowieckich. O tym można poczytać w IT, w rocznikach itp.

O pamięci w gminie decyduje samorząd czyli sitwy. A z pamięci zysku i profitów nie ma. Z tego żaden biskup nie będzie toczył wojny o pamięć z sitwami. Czyli jak widać, jak minęło, to przeszło i nie ma do czego wracać. Ja Twojego Macieju wezwania się posłuchałem i zastępuję jak mogę u siebie włodarzy gminnych. Więcej szczegółów nie podaję. Mogę na priva.Pozdrawiam   

 

     

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1670308

I chwała Ci za to, co robisz. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1670312

To samo jest Kolejorz u mnie. Fragment dzielnicy, w której

mieszkałem, nazywałem kiedyś "enklawą galicyjską", gdyż

mieszkało tu wiele rodzin, wysiedlonych przez Sowietów po 1945

roku ze wschodniej Małopolski. Dzisiaj, kiedy już "wolno" obchodzić

święta narodowe, wstyd mi jest pokazać się w oknie własnego

mieszkania. Polskich flag niemal w ogóle nie uświadczysz.

Nigdzie. Koszmar. Za to samochody każdy ma po dwa, a na tych

samochodach tablice rejestracyjne z symbolem totalitarnej

umowy międzynarodowej, zwanej Unią Europejską. A zatem to już

teraz jest enklawa brukselska?

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/polexit-teraz

 

Nie interesują mnie Niemcy. Ale w USA, na bardzo wielu prywatnych

posesjach flaga amerykańska wisi 365 dni w roku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1670311

myśląc że ciągle będzie młody, sprawny  a otaczający go świat będzie mu życzliwy i posłuszny.  To widać jak wielu, b. wielu stawia na szmal, dobrobyt, a nie wychowanie dzieci. Bezmyślnie lezą w łapy jak napisałeś enklawy brukselskiej. 

Później, gdy będzie za późno  będzie czekał aż znajdzie się staruszka która wyprostuje mu jego dzieci. 

Tylko niewielu rodziców np. lekarzy,  sędziów, ważnych urzędasów trzyma dzieci jak kotka w zębach. Ci wzajemnie pomagają sobie aby ich dzieci nie zeszły na złą drogę. Wielu jednak stają się bezsilni z własnego niedopilnowania, pewności  lub naiwności. Ale co zrobić. Uszczęśliwiać kogoś na siłę?

Pisałem o kapłanie który zawrócił z drogi do Rzymu i wrócił do płonącego domu - Polski. Inni w tym czasie oddawali majątki aby z tego kraju uciec. On nie patrzył na pełny brzuch i szmal. Zapłacił życiem, ale pamiętają o nim chociaż tam gdzie poległ. Jak skończą ci, czyli jaka będą mieli starość  którym unia zdemoluje doszczętnie umysły ich dzieci, powinni sami myśleć.   

Starszy kolega gdy spostrzegł że jedyna córka jest uzależniona, było już za późno. Współczuję mu jego starości.

   

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1670319

I my uczciliśmy w Dzierżoniowie flagę narodową, organizując biało- czerwona kolumnę  samochodów, która jeżdżąc drogami powiatu przypominała o święcie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1670425

- zablokować śledztwo w sprawie kradzieży gigantycznych pieniędzy to jest to państwo z definicji o strukturach mafijnych !!!!!!!!!!!!

Jedyną flagę jaką mógłbym dziś wywiesić to flagę czarną na znak żałoby.
Najgosze jest to że mały procent Polaków zdaje sobie sprawę z tego co się w Polsce naprawdę wydarzyło przy skoku na SKOK-i.

W najczarniejszych snach nie przypuszczałem że PiS zbuduje państwo gorsze od mafii sycylijskiej.
To się skończy dla nas wszyskich ogromną tragedią. Chciwe łajzy wykoleją nam Polskę - część z nich to dziś nie politycy w wolnej Polsce tylko skorumpowane łachudry i sterowalne nawet nie wiadomo do końca przez kogo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1670448