Cyrk na Wiejskiej. Afera „Pegasusa”

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Na razie mamy pierwszą odsłonę kolejnej „afery” PiS, w zamierzeniu mającej zasłonić brak realizacji „STU KONKRETUFF” Tuska.

Po początkowym okresie zdumienia (na poły z przerażeniem, co prawda), że oto po 30 latach budowania demokracji mamy powrót do metod, jakich nie powstydziłby się Jaruzelski zimą 1981/82 r. przyszła pora na głębszą refleksję.

A ta niestety wywołuje już tylko salwy śmiechu.

Oto przykład najnowszy. Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym:

Komisja śledcza ds. Pegasusa ma zbadać legalność, prawidłowość i celowość czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych z wykorzystaniem tego oprogramowania m.in. przez rząd, służby specjalne i policję w okresie od 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r. Komisja ma też ustalić, kto był odpowiedzialny za zakup Pegasusa i podobnych narzędzi dla polskich władz. Będzie również badała, czy działania operacyjno-rozpoznawcze prowadzone z wykorzystanie Pegasusa wobec polskich obywateli były legalne, prawidłowe i celowe.

Pracami komisji kieruje Magdalena Sroka (PSL-TD). Wiceszefami komisji są Marcin Bosacki (KO), Paweł Śliz (Polska 2050-TD), Tomasz Trela (Lewica) i Przemysław Wipler (Konfederacja). Zasiadają w niej również Mariusz Gosek (PiS), Sebastian Łukaszewicz (PiS), Marcin Przydacz (PiS), Joanna Kluzik-Rostkowska (KO), Jacek Ozdoba (PiS) i Witold Zembaczyński (KO).

]]>https://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/9436232,rusza-komisja-sle...]]>

Swoją drogą byłoby OK. W końcu Komisja sejmowa to chyba lepszy sposób na marnowanie pieniędzy podatników niż np. schadzki na cmentarzu i ustalanie tam istotnych postanowień pewnej ważnej dla biznesu rozrywkowego ustawy.

Ale nie rozumiem, dlaczego członkowie szanownej Komisji, konkretnie zaś jej przewodnicząca Magdalena Sroka, nie ugryzła się zawczasu w język?

Oto w opublikowanym na stronie www Gazety Wyborczej dnia 19 lutego 2024 r. o godzinie 6.00 ta emerytowana funkcjonariuszka Policji obwieszcza całemu światu:

W kwestii służb specjalnych za poprzedniego rządu doszło do licznych naruszeń procedur i prawa, a także przekroczenia uprawnień. Służby próbowały niszczyć ludziom życie, co pokazuje historia Krzysztofa Brejzy - mówi Magdalena Sroka.

- PiS nie ma co liczyć na łagodne traktowanie. W kwestii służb specjalnych za poprzedniego rządu doszło do licznych naruszeń procedur i prawa, a także przekroczenia uprawnień – mówi Magdalena Sroka, przewodniczącą sejmowej komisji śledczej ds. inwigilacji Pegasusem.

]]>https://wyborcza.pl/7,75398,30713157,szefowa-komisji-ds-pegasusa-pis-nie...]]>

Wypadało by się zapytać pani Sroki, po... tusk jest ta Komisja, skoro zanim jeszcze doszło do rozpoczęcia przez nią jakichkolwiek prac już jest wiadomo, jakie są wnioski! Czyli że za rządów PiS doszło do licznych naruszeń procedur i prawa, a także przekroczenia uprawnień. Służby próbowały niszczyć ludziom życie, co pokazuje historia Krzysztofa Brejzy.

To już wie nawet GazWyb… ;)

Proszę sobie wyobrazić sąd, w którym przed rozpoczęciem pierwszej rozprawy sędzia mówi o bezspornej winie oskarżonego.

I to publicznie, zaś wypowiedź jest przekazywana dalej w świat przez uśmiechnięte po europejsku media.

Co, niby tak nie można? Tak było bowiem za Stalina i reszty marksistowskiego towarzystwa?

Braffo!

Koalicja 13 grudnia pokazała jednak, jak mocno idee towarzysza Koby* wrosły w świadomość nawet stosunkowo młodych ludzi (posłanka Sroka urodziła się w 1979 r.), nie mogących pamiętać realnego socjalizmu inaczej, jak z opowieści rodziców.

Tak naprawdę Komisja już wie, że doszło do naruszeń, że stosowanie podsłuchów było bezprawne. Na dodatek Sroka zapowiedziała srogie traktowanie swojej… byłej partii. ;)

Ale… w ustawie z dnia 21 stycznia 1999 r. o sejmowej komisji śledczej w art. 4 czytamy:

Poseł nie może wchodzić w skład komisji, jeżeli:

1) sprawa dotyczy go bezpośrednio;

2) brał albo bierze udział, występując w jakiejkolwiek roli procesowej, w sprawie przed organem władzy publicznej w sytuacji, o której mowa w art. 8 ust. 1;

3) istnieje, inna niż wymienione w pkt 1 i 2, okoliczność, która mogłaby wywołać uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności w danej sprawie.

Wydaje się poza sporem, że wygłaszane z pełnym przekonaniem kwestie pani Magdaleny Sroki i to jeszcze przed pierwszymi czynnościami Komisji świadczą bezspornie o braku jej bezstronności.

Powinna więc wylecieć z hukiem z Komisji, bowiem jakiekolwiek jej późniejsze ustalenia będą o przysłowiowy kant potrzaść.

Czy Tusk nie mógł znaleźć kogoś innego na miejsce pani Magdaleny?

Wydaje się, że to pytanie retoryczne. Po posłance Sroce, po szeregu innych poselskich funkcjonariuszy widać wyraźnie, jak króciutka jest ławeczka Rudego.

Jego ideologiczny antenat** mawiał ongiś, że o wszystkim decydują kadry.

I to niestety widać.

Bodnar wyszperał prokuratora, który powinien być dożywotnio pozbawiony prawa wykonywania jakiegokolwiek zawodu prawniczego bądź tylko okołoprawniczego. Jego bezpieczeństwa zaś pilnują funkcjonariusze…. Służby Więziennej. Zupełnie tak, jakby się chciał przyzwyczaić do czekających nań już niedługo nowych warunków zakwaterowania. I to całą dobę. ;)

Bartłomiej „ruska budka” Sienkiewicz do boju wysyła gości o urodzie i manierach ludzi pierwotnych.

Pal sześć posła Jońskiego – z jego wystąpień widać wyraźnie, że robi wszystko, aby „pracę zleconą” przez Tuska wykonać jak może najlepiej.

Ale Magdalena Sroka to już prawdziwa osobliwość.

Przecież jej wypowiedź w GazWyb tak naprawdę stanowi... podsumowanie prac Komisji, ale te w chwili udzielania „wywiadu” jeszcze się nie rozpoczęły!

Po co więc ten cyrk?

PiSowcy będą się zasłaniać sądową zgodą, materiał dowodowy z kolei oparty jest na „przeświadczeniach” rzekomo poszkodowanych…

Tak naprawdę w normalnym kraju nikt by nawet nie próbował. Ale „Polska to nienormalność”...

Szykuje się więc kompromitacja Tuska. Bo Joński czy Sroka są postrzegani nawet przez żądnych krwi wyborców Rudego jako jego pretorianie, za szczególne zasługi powołani do prowadzenia igrzysk. Ich błazenada będzie więc postrzegana jako błazeństwo wodzusia.

…..

Zakończmy jednak na poważnie. Otóż powody, dla których poseł winien być wyłączony z prac Komisji śledczej, przypominają powodujące wyłączenie sędziego.

Jak słusznie podnosi SN, nie jest możliwe całkowite oderwanie się sędziego od prywatnych poglądów i preferencji (por. uchw. SN z 26.4.2007 r., I KZP 9/07, OSNKW 2007, Nr 5, poz. 39). Nie oznacza to jednak, że kwestia ta jest z perspektywy oceny bezstronności sędziego irrelewantna. Podzielić należy stanowisko, że w sytuacji gdy sędzia publicznie ujawni takie poglądy i mogą one budzić wątpliwości z perspektywy jego bezstronności, zasadne jest wyłączenie go od udziału w sprawie w celu uniknięcia zarzutów o tendencyjne orzekanie (por. np. post. SA w Krakowie z 12.11.1998 r., II AKa 199/98, KZS 1998, Nr 12, poz. 32; post. SA w Krakowie z 2.9.1998 r., II AKo 75/98, KZS 1998, Nr 9, poz. 16).

(art. 41, Kodeks postępowania karnego. Komentarz, red. prof. dr hab. Jerzy Skorupka, 2023)

Koalicja 13 grudnia najwyraźniej uważa, że należy odrzucić wszelkie pozory.

Jak bowiem mówił inny wielki socjalista pierwszej połowy XX wieku, nb. kanclerz Niemiec***, zwycięzcy nikt nie pyta.

Czyżby?

19.02 2024

 

_______________________________________________

* - Stalin

* * - Lenin

*** - Hitler

fot. facebook

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

  • Mafiozi i przestępcy z PO-PSL oraz ruskiej agentury z Polska 2050 w niczym nie różnią się od okupantów sowieckich ze stalinowskiego, zbrodniczego NKWD. Namiestnikami zbrodniczego Kremla sowietyzującymi tzw. PRL byli m.in. sowieccy zbrodniarze z NKWD Jaruzelski i Kiszczak.

W niczym od nienawiści bolszewickiej nie różni się także nienawiść mafiozów z PO-PSl i ruskiej agentury z Polska 2050 do prawdy, Polaków polskości i polskiego patriotyzmu.

Potwierdzili to w Sejmie m.in. załgany przestępca z PO ppłk Sikorski z sowieckich tajnych służb oraz jego zwierzchnik führer i mafiozo Tusk - obaj łżący i kłamiący z wprawą bolszewicko-sowieckich zbrodniarzy mordujących Polaków i polskich patriotów.

Tym bardziej, że mafia z PO-PSL i Polska 2050 chroni kilku swoich posłów oskarżanych o poważne przestępstwa - zapewniając im immunitet poselski w Sejmie i Senacie.

Mafiozi i przestępcy z PO-PSL i Polska 2050 łamiąc prawa i konstytucję wprowadzają swój bolszewicki "terror praworządności" - jak to określił przysłany do Polski z pełnej ruskiej agentury i łapowników zbolszewizowanej UE - führer i przywódca tej mafii Tusk.

Już od pierwszych dni mafijnego rządu Tuska jego nominaci, niczym przestępcy, łamali prawo i poważnie naruszali konstytucję. Ponadto, pod fałszywymi zarzutami, bezprawnie wsadzili do więzienia niewinnych posłów PiS z CBA, którzy walczyli z przestępczością mafijnego PO-PSL.

  • Czyli mafiozi i przestępcy z PO-PSL i ruska agentura z Polska 2050 otwierają sobie szeroko drzwi do bezkarnego niszczenia oraz rabowania Polski i Polaków w interesie ruskiej agentury w zbolszewizowanej UE i rabujących Polskę mafii w UE oraz Niemczech.
Vote up!
8
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1659054

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Apoloniusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... więc czemu idziesz jej śladem. Jeszcze jak sam piszesz komisja nie zaczęła procedować, a Ty już obwieszczasz : cyt. "Szykuje się więc kompromitacja Tuska.", a skąd wiesz co odkryją, znasz papiery? 

Widzisz więc przewagę Madzi!

Vote up!
0
Vote down!
-4

Apoloniusz

#1659063

Ekspolicjantka Madzia już wie, do jakich wniosków dojdzie komisja za rok, półtora... Uważasz, że to normalne? Nie mam więcej pytań w takim razie.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1659066

tylko stosujesz zagadki, a później zdziwienie jak sto pięćdziesiąt. Pisz jasno, niczym krowie na rowie.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1659067

Nie znam architektury tego systemu i nie wiem co w końcu Polska kupiła. Morawiecki coś cichutko przebąkiwał o 10 licencjach, ale to nie jest informacja, która pozwoliłaby coś ustalić i wyrobić sobie pogląd co to za zwierzątko ów Pegasus i co myśleć o decydentach, którzy toto kupili. To będzie o innym systemie.

Po 11 września USA wymyśliła system kontroli telekomunikacji, łączności telefonicznej, teleksowej, internetowej, słowem każdej. I przymusiła Polskę do zgody na instalację tego u nas. Podpisano stosowne kwity i przy okazji więzień CIA wciśnięto nam to kukułcze jajo. Nazywało się to Echelon; ciekawscy mogą dotrzeć do publikacji w Dzienniku Bałtyckim (chyba że pułkownik skasował).  Innych publikacji nie było.

Ważne jest to że system podsłuchiwał wszystkich i wszystko co latało po drutach i w eterze i teoretycznie wychwytywał słowa klucze po których miała się zapalać czerwona lampka. Teoretycznie, bo możliwości były znacznie większe, a ponieważ dowodziła tym agencja wywiadu USA to i pewno gromadzono dane bez opamiętania.

Wracając do fruwającego konika chcę tylko powiedzieć, że nie jest istotne kto i kogo detalicznie podsłuchiwał i to jeszcze za zgodą sądu, tylko kto i gdzie gromadził dane z tego systemu (nie spytam - po co), bo jeśli my sobie kupiliśmy licencje klienckie, a serwery i administratorzy siedzą poza Polską, jak w przypadku Echelona  to.... resztę sobie sami dośpiewajcie.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1659070

Istnieje w Polsce, w Warszawie pewna mało rzucająca się w oczy firma o nazwie MacroSystem.

Ta firma zajmująca się systemami telekomunikacji od lat produkuje własnych pomysłów urządzenia do przeczesywania internetu. Inwigilacja na bardzo wysokim poziomie technologicznym jest faktem od wielu lat. Zaawansowanie technologiczne tych urządzeń jest na najwyższym światowym poziomie, a na pewno firma znajduje się w ścisłej europejskiej czołówce jeśli również nie światowej. Echelon według mnie (nie znam zupełnie tego systemu) nie koniecznie musiał być kupiony. Ale jak to często bywa „cudze chwalicie, swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie.” Więcej napisać nie mogę. Kto chce może sobie ślady działań tej firmy wygooglać.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1659071

Nie wiedziaem. Nie miaem świadomości. A w ogóle zarobiony byem obroną praworzondności.

Tzw. Kumite, pardon, Komisja ma misję.

A misja może oznaczać dymisję. Tego, tamtego. Dlatego. Nie dopuszczać, PiSioróf nie wpuszczać i ogólnie co nie pasi do Basi lub z wodom spuszczać.

Jak klasykę: inwigilację Adwokatusa Maximusa z wykorzystaniem wehikułu czasu. Czyli słynny włam do jeszcze nie kupionego smark- fona.

I mam taką wizję artystyczną. Może się znajdzie jakiś malarz co to zmaluje: po niebie galopuje biały skrzydlaty koń.

A przez grzbiet jako derkę ma zarzuconą togę adwokacką.

Wszystko w jak najbardziej poważnej, stylowej konwencji.

Może sobie jaki minister zakupi do gabinetu?

Albo jaki sendzia. Na"t" ?

Vote up!
5
Vote down!
0

brian

#1659072

Właśnie okazało się, że niezłomny i nibywale praworządny sędzia Igor Tuleya kolaborował z nieludzkim, faszystowskim reżimem PiS i wydawał zezwolenia na podsłuchy Pegasusem.

 

Ale się nie cieszył

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1659073

Dobrze, że zniesiono karę śmierci, bo sędzia Tuleya nie wie co podpisuje

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1659075

Pytanie tylko, jak w innych sprawach...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1659076

Czyli wniosek o utworzenie komisji śledczej w sprawie uzasadnionego przekonania o ludożerstwie oraz kulcie "cargo" w «Koalicji 13 grudnia».  Jako uzasadnienie i materiał dowodowy proponuję przedłożenie oświadczenia trzech wiarygodnych świadków potwierdzających zjawisko ludożerstwa w prominentnych środowiskach tej koalicji. Koronnym dowodem kultu "cargo" jest magiczny stosunek tej «Koalicji 13 grudnia» do inwestycji CPK.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1659081

 Tak częsty u Ljubitielijej Kałolicji to taka służbowa mina. Spójrzcie oczyma/ czami? wyobraźni wstecz(to też polewka ze słownika lewusów) nawet na miny Kuupy Milicjusza.

 Teraz wiadomo, to wyraz niepokoju wewnętrznego. znaczy, w środku jest jakiś pokój- niepokój w którym o ściany obijają się różne obawy.

 Od tych, która laska z Idola pozwie go o aleminty czy tam inne a to na że jaw wyjdzie to czy tamto. Na przykład skrywana orientacja hetero lub niedostateczna wrogość i pogarda dla gojów czy polskich świń ewentualnie zdrajców savijetskovo sajuza.

 W każdym razie owe typy mają taki samozacisk by głębia wewnętrzna nie otwarła się i ów niepokój nie został wyrażony. Aż mu. Nie nie współczuję. Zazdroszczę tego że w razie wsypy mógłby pracować u jakiegoś oligarchy jako ekskluzywny dziadek do orzechów.

 Lub otwieracz do butelek.

Vote up!
3
Vote down!
0

brian

#1659086