Czas na polskie pomysły: YouTuba, Facebooka i Twittera

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zbudowana przez gigantów medialnych pozycja monopolistyczna na rynku mediów społecznościowych pozwala im na stosowanie niejasnych zasad bytności w tych mediach. A jako, że ich właściciele to lewacy z krwi i kości to konserwatyści i prawicowcy są coraz bardziej wykluczani z ich platform. Być może dla niektórych jest to normalne, ale obecne stosowanie cenzury jest antywolnościowe i nie ma nic wspólnego z onegdaj internetowym wolnym przepływem informacji, o którym kiedyś gaworzyli założyciele tych gigantów. Teraz, gdy już zyskali monopol postępują tak, jakby byli właścicielami naszych dusz i umysłów. Nie możemy na to pozwolić!

 

Coraz więcej osób w Polsce zachęca do stworzenia polskiego YouTuba, FB i Twittera [1]. I dobrze, bo właśnie konkurencja może ukrócić lewackie zapędy cenzorskie tych monopolistów a ewentualna utrata rynku i dochodów może okazać się dla nich najboleśniejsza. Bo przecież nikt nie może wątpić, że takie przedsięwzięcia długookresowo na pewno będą dochodowe i tym samym zmniejszą te dochody wskazanym monopolistom. Tym bardziej, że mogą się owe przedsięwzięcia okazać międzynarodowe. 

 

Spotkałem się z wyrażaniem takich marzeń o polskich mediach na wielu portalach, które zintensyfikowały się  po jawnej cenzurze jaką zastosowały ostatnio te giganty medialne wobec D. Trumpa, ale i wcześniej, gdy nawet polskie niezależne telewizje internetowe były i są blokowane przez YT. 

 

Paradoksalnie efektem tego blokowania jest m.in. to, że dynamicznie rozwijająca się telewizja internetowa wRealu zaczęła budować polski odpowiednik YouTube. I chwała jej za to. Kibicuję jej w tym dziele z całego serca! Mam nadzieję, że uda się im zbudować takie forum jak najszybciej, bo skończyły się czasy tylko mówienia a nadeszły działania i ich wspierania.

 

Pozostaje jeszcze polski FB i Twitter, ale skoro taki mały kraj jak Węgry zbudował swoją sieć społecznościową a'la FB pod nazwą HUNDUB (https://hundub.com/) to dlaczego tak duży i jeden z ludnościowo największych krajów w UE jakim jest Polska nie ma zrobić tego samego? Na Węgrzech podobno jest już około miliona zarejestrowanych tam użytkowników a kraj ten liczy jedynie niespełna 10 milionów ludzi czyli około cztery razy mniej od Polski. Gdyby tak odnieść ten stosunek do ewentualnego polskiego medium społecznościowego, to mogłoby ono liczyć na co najmniej 4 miliony użytkowników. I byłoby to medium - tak jak na Węgrzech - bez cenzury, ale z jednym zastrzeżeniem: nie można byłoby publikować treści promujących nazizm i komunizm. 

 

Oczywiście jak wspomniałem tego typu portale społecznościowe wcale nie musiałyby się zamykać do rynku polskiego, ale mogłyby też stawać się powoli mediami o zasięgu międzynarodowym. I to mediami wolnymi od cenzury! Może - jak to kiedyś było w przepowiedniach - to z Polski popłynie odnowa w duchu wolności i prawdy? 

 

Polecam też przeczytanie artykułu na niezależna.pl [2], który wskazuje, że już dziś możemy się uniezależnić od monopolistów medialnych korzystając z takich serwisów jak: Gab, MeWe, Parler czy Rumble. 

 

Polacy swoimi umiejętnościami i wiedzą informatyczną wcale nie ustępują tym, którzy technicznie tworzyli globalne media społecznościowe. Mało tego! Uważam, że ich niejednokrotnie przewyższają! Zatem wierzę, że znajdą się wśród nas tacy, którzy podejmą się zbudowania polskiego FB czy Twittera a może nawet wymyślą zupełnie coś innego. Ja - z racji swojego doświadczenia zawodowego - osobiście deklarują organizacyjną pomoc w kwestiach np. pozyskania funduszy czy formalno-prawnego stworzenia podwalin funkcjonowania i rozwoju takiej firmy. Nie jestem informatykiem, ale w sprawach prawno-organizacyjno-ekonomiczno-finansowych jestem do dyspozycji. Kontakt na mój e-mail. Do dzieła! Realizujmy nasze marzenia i wykorzystujmy naszą wiedzę i umiejętności do uratowania wolności! 

 

[1] Na przykład bloger Apoloniusz na niepoprawnych w komentarzu do mojego tekstu: https://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/skonczyla-sie-demokracja-i-konczy-sie-nasza-cywilizacja 

[2] https://niezalezna.pl/373896-prawicowe-i-wolnosciowe-alternatywy-dla-facebooka-i-twittera-nasza-lista

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)

Komentarze

Gdyby na takim polskim np GADACZU zarejestrował się prezydent D. Trump, to dopiero byłby szok. W dodatku z założenia można by wyeliminować wpisy arabskie i "eskimoskie".

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1658400

Pani Alino. Faktycznie. Byłaby to duża sprawa. A co do cenzury. To jak ma jej nie być to niech i będą teksty arabskie i eskimoskie, byleby nie promowały komunizmu i nazizmu i nie nawoływały do zabijania. Oczywiście zawsze sąd mógłby zaingerować i to chyba jeden z pomysłów komentatorów, że to sądy byłyby od tego, aby oceniać czy dany wpis jest zgodny z polskim prawem czy nie. Wymagałoby to jednak zmian prawnych, w których określono by kary za treści w internecie niezgodne z polskim prawem. Niby są, ale nie są dostosowane do obecnej rzeczywistości. 

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658436

SZOK HISTORII . Trump & Kennedy. Trump mówi też o TTIP.

https://www.youtube.com/watch?v=G9hw_Xv5ui8&feature=emb_logo

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1658480

Dodam tylko (gdyż poruszyłeś wszystkie powody ), iż takie przedsięwzięcie jest biznesem, i to wcale niezłym więc gdyby z jakichś przyczyn polski rząd się nie zadeklarował, mógłby sprawę podjąć któryś z rodzimych biznesmenów choćby prezes Orlenu, lub PGNiG-u.

Ja osobiście namawiałbym polski rząd - rząd "Dobrej zmiany", gdyż może się zdarzyć tak, że w najbardziej potrzebnym momencie - wybory do parlamentu - partia rządząca PiS może być pozbawiona dojścia do portali społecznościowych. Co ja mówię "może być", tak na pewno będzie, gdyż precedens był w Irlandii podczas głosowania na upowszechnieniem aborcji.

Za trzy lata nie będzie chodziło o aborcję dzieci nienarodzonych, lecz o aborcję PiS-u.

Poza tym rząd zastanawiał się jak przemówić do młodego pokolenia Polaków: oto nadarza się okazja, należy zapewnić nieocenzurowany dostęp do internetu, Szanowny Rządzie!

Dziękuje Krzysztofie.

Ps. komuś chyba nie bardzo w smak pomysł, skoro wstawił Ci gałę.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658401

Też dostaję apopleksji, gdy słyszę o tym dotarciu do młodych przez PiS. Gadają i gadają i nic z tego nie ma. Są zamknięci na ludzi młodych a później się dziwią, że ich tracą. Poza tym faktycznie tak jest, że doły partyjne PiS-u nachapały się władzy i to im wystarcza. Blokują młodych ludzi, którzy mogą im zagrozić i doprowadzić ich do ustąpienia z jakichś funkcji. PiS od góry musi coś z tym zrobić, bo faktycznie nie ma już wiele czasu, wybory przecież już za niemal trzy lata. 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658429

- u nas inicjatywy ? - jest to że nam komuniści i faszyści wymordowali elity prawicowe i w ten sposób niestety zmienili strukturę społeczną. 

Inną jest to że część prawicy to karierowicze (lokalnie jest gorzej bo są i zdrajcy - znam takich z nazwiska i jest to udokumentowane, Pan Prezes utracił kontrolę nad PiS wołomińskim i nic nie wie co tam się dzieje)  i nie zależy im na takich przedsięwzięciach - dla nich aby wielka buła z szynką siedziała w ich mordzie  to taki już jest zadowolony.

Tu coś pozytywnego - są jednak myślący ludzie na świecie - Uganda potrafi a Polska nie potrafiła - temat jak Uganda zablokowała świnie z żydo-bolszewickich i faszystowskich portali przed wyborami - BRAWO UGANDA !!!
https://niezalezna.pl/374159-to-dopiero-hipokryzja-twitter-krytykuje-wladze-ugandy-za-blokowanie-internetu

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658406

Napisałem wyżej, że też zauważam skostnienie struktur lokalnych PiS-u. To trzeba zmienić, bo PiS przegra wybory z hukiem a wtedy to o polskim portalu społecznościowym możemy zapomnieć. 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658430

- głosów a to nie prawda - czasem wystarczy pórko na szalce wagi aby przeważyło na czyjąś stronę i w tym komuniści to są zawodowcy bo robili to dziesiątki lat.
Wygląda to też wtedy bardzo prawdopodobnie że "walka jest równa trwa do końca".

To temu służy właśnie monopolistyczne ogłupianie ludzi przez te bandyckie platformy komunistów jak pejs - zbook czy twiter - do urabiania opnini ludzi a resztę, ten niewieki procent robią fałszerze w komisjach wyborczych.

Napisałem do jednego Posła PiS - jak w komisji wyborczej zostały mu skasowane głosy ale do dziś nie odpowiedział (minęły 2 lata).
Nie jest ani tym zainteresowany ani naprawą sytuacji - jedyne co robią w Wołominie to za ukradzione z komunistami pieniądze (tu złodzieje z platformy współdziałają z PiS-em - to nie przypadek że poseł P.Uściński który ma biuro w Wołominie był zawieszony przez zarząd PiS-u)

- ze SKOK kupują działki budowlanie i kamienice a część pół legalnie przez podstawione "słupy" zasiedzają.
To dlatego nie zmieniają tego złodziejskiego prawa o zasiedzenie tylko głupki z Solidarnej Polski majstrują przy mandatach.

PeO ma w tym biznes i tamtejszy PiS też i dlatego nikt nic nie mówi przy wyborach o aferze SKOK Wołomin - tu akrat złodzieje się dogadali aby kasa pozostała w ich rękach - to jest pięć razy więcej niż w Amber Gold !!! - od 2012 roku cisza.

Czy ktoś słuchał wczoraj argumentacji tych głupków od Ziobry ??? - że potem ukarany mandatem (teraz będzie musiał go przyjąć bez możliwośći odmowy) - i będzie mógł się odwołać potem !!! - tylko kto to zrobi przecież trzeba prawnika w 7 dni ! - i że niby wtedy Sąd musi rozpatrzeć odwołanie !

- a dlaczego dziś tego nie może zrobić ? - co przybędzie Sądowi czasu zmianą tych głupkowatych przepisów ? - a w jaki to niby sposób ???

- przecież to typowa gówno-burza w której jedynym poszkodowanym będzie zwykły Polak (ja też ;)

Dziś to Policja sama kieruje wniosek przy odmowie przejęcia mandatu a "Sądy" rozpatrują to zaocznie i nakazowo w dużej częśći na szkodę obywatela (czy nie prościej to zmienić aby "sądy" działały normalnie ?????).

Czyli zamiast dotosować obecne prawo aby Sądy wzywały obywatela na rozprawę to Ziobrysty robią jeszcze większy burdel argumentując że to dla "naszego dobra"

Za kogo oni nas mają ?
- niech ich cholera weźmie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658438

Też mam dużo zastrzeżeń do obecnej władzy. Będę o tym pisał, ale nie na zasadzie krytykanctwa, ale przychylnej krytyki. 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658461

- "pudrowaniem noska" - nie da rady załatwić niektórych spraw.

Też mam rozterki ale do wyborów jest trochę czasu i kiedy to naprawiać jak nie teraz ?

Przeciętny Polak i tak ma pamięć gorszą od kury - nawet nie pamiętają co jedli wczoraj na obiad a jak zapytać ich kto to jaruzelski ? - to mówią że to taka rączka od karuzeli.
Czas zaciera wszystko bo ludzie żyją emocjami a nie rozsądkiem i złe rzeczy wypychaja z pamięci.

Tu link niżej jak Pan Prezes teraz rozwiązał struktury PiS w Wałbrzuchu. To jest gorsze od gangreny i przynosi większe szkody dlatego cięcia są pilnie potrzebne.

Przed wyborami bym o tym nie pisał.

Link nie aktywny - trzeba skopiować cały i wkleić w przeglądarce internetowej i ENTER kliknąć.

https://niezalezna.pl/374321-szybka-reakcja-prezesa-pis-po-ujawnieniu-nagran-dzialaczy-lokalne-struktury-rozwiazane?fbclid=IwAR0d5K30Q8FTZMHmZIX6JuiMbxgfcPsAuUtP_RVtXWDJp3qRmqZn1wVoCiU

PS - cackanie i "mizianie" się z Bolkiem przez ponad 20 lat przyniosło gigantyne i nieodracalne straty dla Polski i dla wielu ludzi którzy przez niego stracili życie !!!
( w tym dwóch Prezydentów)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658467

Drugim krokiem powinno być stworzenie "stronki" - form dla entuzjastów "Polskich mediów", gdyż czy na NP czy na innych blogach temat po kilku dniach spada. Nie mam pojęcia jak takie form można zrobić (jestem po mechanice precyzyjnej 2 tysiące lat temu).

Może pogadać z Gawrionem, aby było na Niepoprawnych coś takiego jak Jego konik - LASY, nie napieram się tylko na głos myślę.

Czyta nas naprawdę sporo osób, tylko, że za tydzień wszystko ogarnie mgła zapomnienia. Niektórzy na to oczywiście liczą.

Szkoda byłoby zaprzepaścić tę inicjatywę. Pomyśl, a także pomyślcie Wy piszący "nad" i "pod" tym wpisem. I oczywiście po myśl Ty, Adminie.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658454

Temat rzucony, teraz czas na działanie. Musi powstać grupa inicjatywna. Ludzie, którzy wierzą w sukces i są pasjonatami. Organizacyjnie jestem w stanie to przygotować. Na razie zbieram opinie i tematu nie porzucam. Będę kontynuował, aby temat nie upadł śmiercią naturalną. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658460

... to znaczy jeśli będę przyjęty, jeśli mnie przyjmiecie. Czyli jest nas dwóch na początek: "ty nie masz nic, ja nie mam nic, razem mamy tyle, aby zrobić ... Polskie media"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658469

Do tego należy podejść jak do biznesu. Inaczej murowana klapa. To oznacza potrzebę gigantycznych funduszy na pierwsze lata działalności. Potrzeba niesamowitej reklamy no i nowej ciekawej funkcji która przyciągnie użytkownika. Niestety wszystkie obecne funkcje występujące w mediach społecznościowych są przez nie opatentowane. Więc sprawa jest o wiele trudniejsza niż to się wydaje.

Dochodzi problem potrzeby gigantycznej pamięci serwerów i pasma by to wszystko się nie korkowało. To są wielkie koszta. No i kto trzyma rękę na serwerach albo jest ich głównym użytkownikiem? Czy taka Islandia udostępni swoje serwery polskiemu malutkiemu startupowi gdy FB pogrozi im palcem i zagrozi że wycofa swoje wielomiliardowe zlecenia na usługi serwerowe jeśli... ? Czemu Islandia? Kto wie o czym piszę ten wie czemu.

Kasa, kasa, kasa

Sprawa druga. Nie wierzę i nie chcę by znów ktoś był właścicielem i zarządzał tym "niezależnym" medium. Każda niezależność jest tylko do czasu. Zresztą wystarczy popatrzec nawet na ten oto portalik jak bez praktycznie żadnych powodów osoby które mają jedynie ciut odmienne poglądy niż tzw. wiekszość, są banowane a ich komentarze ukrywane pod pozorem "braku akceptaji przez społeczność". Dlatego jeśli miał by to być kolejny portal tyle tylko że kontrolowany przez "nas" to osobiście bym podziękował i nie zapisywał się. Po paru latach nawet byśmy nie wiedzieli który to z "nas" ma nad jego treścią kontrolę i kto wyłącza to światło. Żadne prawo też tego nie ureguluje a jedynie utrudni życie.

Nie będę krytykował bez złożenia propozycji. Myślę że co mogło by wypalić to oprogramowanie otwarte (open source). Nie oznacza to że panowało by jakieś bezhołowie i hulaj dusza. Przykładem system Linux, czy oprogramowanie autonomicznych pojazdów ArduPilot. Przykładów setki.

Tysiące programistów na świecie (tzw. contributors) tworzyło by na ochotnika, bez zapłaty, cegiełki programu. Integratorzy składali by wszytko w całość. Nie będę wchodził w szczeguły bo nawet sam ich nie znam. Wiem że jest to praca non stop, nigdy nie ustająca i zawsze mająca chętnych do współpracy. No i setki tysięcy głów ze świeżymi pomysłami. To nie jest moja działka więc nie będę się wymądrzał.

Całość powinna być tak stworzona żeby nikt i nigdy nie mógł nikogo zablokować czy ocenzurować. Tak jak do niedawna nie dało się zablokować internetu. Można stworzyć mechanizm że podnosi się czerwoną flagę, wtedy treść zostaje wysłana do 100 tysięcy przypadkowo wybranych użytkowników z prośbą o ocenę. Jeśli 70% uzna za nieodpowiednią, wtedy można ją zablokować. Coś w rodzaju ławy przysięgłych, choć w przypadku ławy wszyscy muszą być zgodni w swoim osądzie.

Wolał bym jednak nawet tego nie wprowadzać. Uważam że tylko niezależny sąd powinien mieć prawo zablokować treść. Twórca kontrowersyjnej treści powinnien być zwyczajnie oddany do sądu który to sąd decyduje czy prawo danego kraju zostało złamane. Jeśli zostało, to na terenie tego kraju blokuje się zaskarżoną treść a jej twórcy stawia zarzut karny. Tylko i wyłącznie wyrok sądowy powienien pozwalać na to. Czyż nie do tego właśnie stworzyliśmy sądy? Już parę tysięcy lat temu...

Żaden właściciel ani żaden admin nie ma hasła do blokady. Hasło generowane jest na konkretną rozprawę dla konkretnego sędziego. Tylko on może nacisnąć ENTER.

Pozostaje problem jak instalować tą aplikację na smarfonach kiedy Android, Google, Apple, Amazon, FB i reszta włożą ją na czarną listę? Korzystanie z chińskich systemów może być dobre jutro ale pojutrze to żółty człowiek będzie nas trzymał w garści. Ale myślę że ten problem rozwiążą już sami twórcy oprogramowania - contributors.

Jeśli mogę coś dodać co znacznie przyspieszyło by cały projekt: najlepiej wyskoczyć z kilkudziesięciu miliardów i kupić na przykład Telegram by na jego bazie stworzyć tę aplikację. Przy okazji od razu mamy miliony użytkowników. Do tego jednak potrzeba multi-miliardera filantropa albo państwo. Czy byłby to dobry biznes wizerunkowy dla Polski czy raczej zakręcenie, gazu, samolotów i pożyczek? Chyba to drugie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1658407

A jak można? Tego tu nie znajdziemy. Ale rzecz nie w entuzjastach, ale w ogromnych pieniądzach. Polaka dysponuje dzis około 200 tysiacami metrów kwadratowych serwerowni. To malo jak na takie przedsięwziecie. W dodatku, część z tego, tj około 50% należy do tych światowych gigantów.Nie zapominajmy, że serwery wymagają dużych mocy energii. W Polsce zuźywają około 180 MW. Dobrze by było najpierw zebrać odpowiednie informacje, np od Węgrów, jak oni wystartowali. Należało by wciągnąć rząd, aby było odpowiednie finansowanie , ale i gwarancja, że pieniądze się nie znajdą w rękach jakichś złodzieì. No, i tak jak piszesz, grupa ludzi z inicjatywą, zachęcenie ochotników do pisania programów. Wszystko musi być koorddynowane przez transparentną grupę ludzi. Miliardy na serwery? PiS za niespełna trzy lata będzie stał przed koniecznością przemawiania do młodych przy pomocy Internetu. Zbudowanie własnych mediów, opartych o Polską sieć i serwery, może się stać zachętą dla młodych wyborców. Wszystko zależy jak do tego podejdzie PiS. Jeśli tak jak dotąd, to wróżę porażkę. To musi być całkowita zmiana filozofii i podejścia do ludzi młodych. Numer jeden to, zmiana w sposobach komunikacji. Dwa, atrakcyjne propozycje programowe, realizowane od pierwszego dnia rządów. W szufladzie, czekające, prawdziwe, projekty ustaw, już przekonsultowane z młodzieżą JESZCZE W CZASIE TEJ KADENCJI. Na serio, nie na niby! To może uratować PiS, przed rządami w koalicji z jakąś efemerydą w rodzaju Gowina. No, ale ja tu o polityce, a powinienem o Internecie. Zatem, jest pomysł, a nawet zapowiedzi że coś tam się zaczyna... I dobrze. Może to będzie taka społeczna szczepionka antywirusowa? Na wirusa lewactwa i niepoprawnego marksizmu?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1658409

Też uważam, że należy zacząć, nawet korzystając ze wzorców węgierskich. Oni mogli a my nie? Dotarcie przez PiS do młodych ludzi jest problemem od dawien dawna. Więc faktycznie może nowe media, polskie media społecznościowe byłyby tym kanałem komunikacji z młodymi bez cenzury? Tego bym sobie życzył. 

pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658433

- poruszyłeś dużo wątków ale czuję się kompetentny żeby na prawie wszystkie odpowiedzieć.

Żeby wejść na stronę takiego poratalu nie potrzeba żadnej dodatkowej aplikacji - tu potrzebujesz ? ? ? (na smarfona też nie - przełącza się tylko w przegladarce "opcje" na widok PC-ta i strona jest mocno "zagęszczona" a strony odwiedzane to my jako Polska możemy blokować bo są na naszym terenie serwery DNS.

W przeglądarkach intenetowych można też blokować pewne strony (jako potencjalnie niebezpieczne) co Google Chrome właśnie robi (blokują szczególnie strony o Żydach i ich zbrodniach i świństwach jakie robili w wojnę).

Ja korzystam wtedy z innej przeglądarki i innej wyszukiwarki"DuckDuckGo", która ma na panelu wyłączanie Javy Script która często żąda instalacji kookies a które są czasem małymi aplkacjami wampirami do szpiegowania stron odwiedzanych - tak, tak do tego doszło.
Mam włączone w niej czyszczenie po zamknięciu sesji.

Jeśli system Windows czy Android zablokował by strony to kara z 10 miliardów dolarów powinna im pomóc zrozumieć że tak nie wolno robić bo na darmowym Linuksie nie każdy chce pracować (nie jest zły - używałem trochę i sam wgrywam, niektóre na płyte botowalną - live CD, choć by BackTrack do piratowania ale spod windowsa też daję rade).

Portal potrzebuje wiele terabajtów ale patentu na kolor, przybliżoną szatę graficzną i funkcje takie jak wklejanie zdjęć, pisanie do siebie, rozmowy video czy inne NIKT PATENTU NIE MA !!!!

Może mieć patent tylko na aplikację którą napisali ich informatycy. To tak jak byś zabronił śpiewakom śpiewania - możesz mieć prawa autorskie do piosenki ale ich jest miliony i można pisać nowe.

Koszty ? nie przesadzaj bo wielu co napisało takie aplikacje było dziadami bez pieniędzy i sobie poradzili - "naszą klasę" zdaje sie stworzyło dwóch studentów którym myszy w kieszeniach dziury powygryzały - takimi byli "milionerami".

Mam konto na jednym ze wspomnianych zagranicznych portali ale daje słowo że jak powstanie Polski portal typu pejszbok to walnę ich z hukiem i jeszcze tym łajzom nabluzgam ile wlezie na pożegnanie !!!

Korzystam z ich bo nie ma nic w zamian podobnego. Takie blogi jak ten są ale mają ograniczone możliwości.
Nie wiem o co chodzi z tym Telegramem ale poczytam - mam nadzieje że nie chodzi Ci o to aby uratować bankruta z nieprzydatna ofertą.

To że taki polski portal będzie sukcesem to jestem pewny na tysiąc procent !!! - od tej chwili zacznie się powolny upadek tych żydo-bolszewickich platform a Zukerman czy tam berg może jeszcze ze śmietnika chleb wybierać.

Cały czas trwa wymiana dysków w serwerach - z HDD na SSD które pobierają około 10 razy mniej energii - zwyły dysk laptopowy 2,5 cala bierze jak pamiętam około 2 Watty (pojemnośc bez znaczenia) - więc o czym piszecie z kosztami za prąd ? (kolega w drugim komentarzu) - te czasy prądożerności już minęły.

To prawda że ktoś musi w to zaiwestować ale te koszty zwrócą sie postokroć !!!

Podoba mi się komentarz "stronnika" który napisał tak bolesną prawdę o podejściu tych starych dziadów z PiS-u do młodych Polaków że aż "bije to po oczach" bo stronnik ma w 100% rację !!!! warto by ich wziąć i taką dechą przy****c każdemu w d**e żeby z tydzień na tyłek nie mógł usiąć.

Nic do nich nie dociera jak by łby mieli z kamienia.

Bardzo PiS mnie tym irytuje bo z tym kręca się w kółko jak "gówno w przeręblu" (chodzi o to otwarcie na młodych już pięć lat zapowiadane).

Co do otwartego oprogramowania (open source)- to chyba nie wiesz co napisałeś. Którą aplikację chcesz modyfikować ? (system operacyjny to też aplikacja) - konto jest przecież na serwerze (tu na "niepoprawni.pl" też :) - co z aktalizacjami ? - każdy inną ? :) ludzie korzystają z Wnidowsa i innych i nawet nie wiedzą że sytem pracuje w DOS-ie - czyli "po staremu"(ciąg znaków jako polecenie wykonania działań) - tylko system na myszkę czy klawiaturę ma aplikację do przetwarzania na DOS - to jako ciekawoska dla tych którzy nie wiedzą lub zapomnieli.

Dawaj śmiało na temat bo mam trochę wiedzy - edytowałem i czasem edytuję rejestr windowsa "dusza systemu" aby uzyskać pewne, normalnie niedostępne funkcje.
Uwierzyłem w siebie przed laty jak szukałem sterownika do karty graficznej (win miał w ofercie z systemem) - ale orginiał miał rozszerzone funkcje i znalazłem dopiero na amerykańskich serwerach.
Trwało to trochę ale dałem radę i było dużo satysfakcji.

PS - nie jestem informatykiem ale wiedzę czerpię z internetu za co mu jestem bardzo wdzięczny i ludziom którzy ją tam umieszczają.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658412

To nie jest moja działka więc mogę się mylić w wielu kwestiach. Wiem jednak na pewno że Linux jest bardzo bezpiecznym systemem a równocześnie jest to Open Source.

Od wielu lat natomiast używam nieprawdopodobnie skomplikowanego programu na który polecam zerknąć: https://ardupilot.org/

To jest w 100% open source a mimo tego używany jest do celów profesjonalnych, również przez armie USA i wielu innych państw. Co prawda Armia zwykle płaci za dorzucenie kilku potrzebnych im funkcji i zamyka go. Ale każdy ma dostęp do tego własnie programu. Na Githubie możesz znaleźć wszystkie o nim informacje, ściągnąć na wersje Beta i używać na własną odpowiedzialność.

Wersje stabilne, zawierające nowe sterowniki, nowe funkcje, nowe algorytmy udostępnieane są średnio dwa razy do roku. Chcesz to aktualizujesz. Nie chcesz to pracujesz z tą którą masz. Równoszcześnie dają ci do ściągania własne, uaktualniane interfacy-przeglądarki, tzw. Mission Planner.

Tyle lat pracuję z tym sftwarem że znam nawet kilku jego twórców którzy natychmiast pomagają w przypadku problemów. W tym celu stworzono specjalne forum. Używałem innych wersji, zamkniętych, profesjonalnych, ale nic nie umywa się do ArduPilota. Dlatego właśnie jestem zwolennikiem systemu otwartego. Sam zobaczysz że odpowiedzialność za poprawne działanie tego softwaru jest znacznie większa niż za poprawne działanie FB. A mimo to działa bardzo dobrze i jeszcze nikt nigdy mnie nie zhakował, ani nie zmanipulował moich danych co oznaczało by kraksę stworzonego przez siebie nielota wartego dzisiątki tysięcy. Piękne w nim jest to że młodzi ludzie uwielbiają w nim gmerać, zmieniać, udoskonalać pod siebie. Tyle że ich wersje nie są w stanie znaleźć się wsród wersji stabilnych, dostępnych dla wszystkich do załadowania. Mogą natomiast przesłać do analizy i adaptacji jeśli przejdzie pomyślnie testy. Nie dostaną za to jednak grosza. Taka zasada.

Wystarczy o ArduPilocie. Myślę że przekazałem co chiałem przekazać. Wierzę w open source.

Mój znajomy w Kanadzie stał się milionerem oferując open source adaptowany przez niego indywidualnie dużym klientom. Jest to software zarządzający zasobami firm. On również uważa że stworzenie samemu to 10 lat+ i 5 lat walki z bugami mimo że zatrudnia 20 programistów w Indiach. Twierdzi że szybkie wejście na rynek to tylko open source.

O zapotrzebowaniu na moc nie wiem. Wiem tylko że nawet jesli spadła 10x to wciąż jest to gigantyczna ilość energii. No i nie chcesz mieć wszystkiego w jednym miejscu.

Jestem mniejszym optymistą niż ty jeśli chodzi o korzystanie z aplikacji bez aplikacji. Jak z tej witryny. Bez dzwonka co parę minut informującego o odpowiedziach, nowych wpisach itd. Backup system operacyjny tak na wszelki? Poważnie? Naprawdę dla wielu jest to już psychiczna bariera nie do przejścia. Powiedz to mojej żonie a nawet nie zapyta o nazwę takiego serwisu. No chyba że masz jakiegoś asa w rękawie.

Wspomniałem o Telegramie dlatego że ma wspaniały encription no i 500 mln kont. Zacząć od czegoś gotowego chyba jest łatwiej niż budować od podstaw - takie moje doświadczenie. Z tym że nie sądzę by nawet Polski rząd był w stanie kupić ten serwis. Może jakiś inny startup? Może połączyć się z Węgrami? Tyle że na naszych warunkach. Mam na myśli na warunkach opisanych wyżej. Żadnych włascicieli zdolnych ingerować.

Ostatnia rzecz patenty. Akurat tutaj mam ogromne doświadczenie. FB i spółka patentuje WSZYSTKO. Każde kliknięcie myszą, Każdy sposób zaakceptowania informacji, każdą rzecz jaką mogą i nie mogą. W Polsce nie dostali by patentów NIGDY z powodu "oczywistości". Nasi urzędznicy są świętsi od papieża. Natomiast amerykańscy dbają o amerykański biznes, no i mają płacone od każdej zamknietej sprawy. Nie jest w ich interesie odwoływanie się w tą i w tamtą stronę od ich werdyktów. Najlepiej przywalić pieczątkę i zaakceptować. Nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Osobiście dostałem wiele patentów dla firmy w której pracowałem, patentów które nigdy w życiu nie powinny były być przyznane. Raz zdarzyło mi się że ktoś inny dostał patent na dokładnie to samo na co dostałem patent ja, ale dwa lata wcześniej. Jedyne co mogłem zrobić to oddać sprawę do rozstrzygnięcia przez sąd. Sprawy patentowe są najdłuższymi i najdroższymi sprawami. Koszt 100 mln USD nawet jeśli wygrałeś jest niskim kosztem. Firmy rzucają w te procesy wielkie środki a ich prawnicy czarują że wygrana jest pewna.

Więc mam również inne zdanie o patentach. Jest to chodzenie po strasznie ścienkim lodzie. Ci wielcy cały czas sądzą się o miliardy i o najmniejszy duperel czy funkcję. Ale ich stać. Pozostali, nawet jesli mają rację nie doczakają końca procesu i wycofują pozew. Po prostu koszty prawne ich bankrutuję. DLa mnie patenty to największe zło i największy hamulec rozwoju. Jeśli czegoś potrzebuję, to nie analizuję cudzych patentów. Nikt tak nie robi. Praktycznie niemożliwe. Próbowałeś kiedyś? Siadam i wymyślam sam. Jeśli jest na to patent to tylko dlatego że ktoś inny miał dokładnie taką samą potrzebę przede mną.

Dlatego zasada numer jeden: wszystkie najważniejsze funkcje i algorytmy muszą albo być identyczne z patentami które już są nie ważne, albo należy wprowadzić do nich kosmetyczne zmiany i wystąpić o patent W  AMERYCE! I szybciej i taniej. Chodzi a zabezpieczenie własnej dupy.

A potem wyprawa do polskiego urzędu patentowego, z taką długą ruzgą w ręku i 10 batów na tyłek każdemu polskiemu egzaminatorowi. Żeby kiedy siedzi długo pamiętał że nie ma być bardziej święty niż urzędnik amerykański. Chce blokować to niech wyżywa się na wnioskach niemieckich i fransuskich.

Tak czy inaczej - każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Ale jeśli chcesz żeby skończyła sie fiaskiem to zaproś do niej rząd. Coś mi mówi że nawet wiem kto będzie wtedy właścicielem nowych mediów i kto będzie ustalał zasady. A kup przypadkiem server który zakwestionuje urzędnik... możesz się pakować. Tak jest w Polsce. Tak jest i w Stanach.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1658416

A... i jeszcze kwestia patentów. masz rację, że to "pięta Achillesowa" całego przedsięwzięcia. No niestety trzeba patentować wszystko, nawet chociaż w USA, bo w Polsce to droga przez mękę (wiem to z autopsji). Opatentowanie w USA drożej kosztuje, ale otrzymuje się go łatwiej. Tym mogłyby zająć się nasze duże firmy, ale pod warunkiem, że włascicielem patentu byłoby tylko polskie konsorcjum i to winno być zastrzezone. Poza tym należałoby zadnbać o warunek zakazu sprzedaży takiej firmy w ręce zagraniczne. Ja wiem, że to nie daje gwarancji, że taki zapis nie może być zmieniony, ale przecież jakoś trzeba zacząć. 

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658435

Znów ciekawy i merytoryczny komentarz. dziękuję. Oby więcej takich to może się coś z tego wykluje. Do budowy takich portali będzie trzeba zgromadzić jak największą liczbę ludzi, którzy znają się nie tylko na informatyce i sprawach technicznych. Wspomniano tutaj, że na świecie, ale i w Polsce jest dużo indywidualistów informatycznych, którzy mogliby tworzyć cegiełki oprogramowania, które koordynatorzy łączyliby w całość. I robiliby to za grosze. Może w tym jest nadzieja. Ja znam osobiście kilku takich młodych zapaleńców, którzy od rana do wieczora coś tam grzebią i tworzą jakieś własne programiki lub poprawiają już znane programy. Niektórzy wskazywali tu na Linux i oprogramowanie otwarte. Może coś na takiej zasadzie?

Należałoby na wstępie zrobić listę pomysłów a później ocenić ich realność. Przygotować rozwiązania, szatę graficzną, listę funkcjonalności, itd. 

Sądzę, że można to zrobić przy odpowiednim nagłośnieniu i zaangażowania inicjatorów. 

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658434

Dziękuję za obszerny i treściwy komentarz. Nie jestem biegły w sprawach technicznych, więc tylko mogę odnieść się do kasy i jej potrzebie. Rzeczywiście kasa jest potrzebna, bo bez nie ruszymy. Informatycy się znajdą, choćby na początku mieli pracować pro bono. Kasa na wynagrodzenia dla nich przyjdzie później, tego jestem pewien. 

Rzeczywiście takie przedsięwzięcie winno być traktowane jako biznes, bo inaczej oklapnie zaraz po starcie. Potrzebny profesjonalny biznes plan (mogę pomóc go stworzyć), w którym zostanie wszystko określone a przede wszystkim właśnie fundusze. 

Nie ukrywam, że myślę tu o np. Polskim funduszu Rozwoju czy też dużych polskich firmach w postaci PKN Orlen czy KGHM. Można stworzyć polskie konsorcjum zapewniającym duże fundusze. Trzeba ich do tego skłonić a najlepiej pokazać, że biznes długoterminowo będzie opłacalny a to jest chyba normalne, nieprawdaż?

Można by też - mimo wszystko - wykorzystać fundusze unijne. A dlaczegóż by nie? Ja wiem, że delikatna sprawa i bez potrzeba nie należy z nich nadmiernie korzystać, ale jeżeli byłoby można to dlaczego by nie? Tym bardziej, że w UE też są głosy, iż działania gigantów medialnych są nie do zaakceptowania i sami urzędnicy unijni chcą jakoś powstrzymać tych molochów przed działaniami monopolistycznymi i cenzurą. 

Oczywiście problemem jest to, żeby później nie okazało się, iż znów będzie jakaś cenzura i być może oprogramowanie otwarte ma w tym wypadku jakiś sens. 

Dobrze, że dyskusja wkroczyła w merytoryczne obszary, bo własnie o to chodzi. 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658432

 Wszystkie argumenty popieram, jedynie jestem przeciwny pozostawieniu decyzji o słuszności blokowania wpisów polskim sądom przed konieczną i pilną ich weryfikacją eliminującą istniejące w nich układy i niekompetentnych biegłych sądowych (bo to oni decydują, która ze stron postępowania ma rację, dlatego że sędzia wybierany do sprawy z losowania może i prawie zawsze oprócz własnego poglądu na nią, nie ma pod względem merytorycznym bladego pojęcia o meritum sprawy)

 Z własnego kilkukrotnego doświadczenia z polskimi sądami (rejonowymi i okręgowymi) oraz z tymi, które ukazuje bardzo przystępnie program telewizji KASTA , w dniu dzisiejszym do sądu idzie się niestety po wyrok a nie po sprawiedliwość.

 W prostej sprawie o kolizję, która dowodowo była oczywista od samego początku sprawa w sądzie trwała 3 lata (tylko 6 rozpraw!) w tym 4 rozprawy by udowodnić oczywiste kłamstwo sprawcy kolizji, który występował w roli świadka i 2 rozprawy już przeciwko niemu, zakończone orzeczeniem jego winy i ukaraniem go wręcz symbolicznym grzywną w wysokości 200 zł, przy czym koszty sądowe decyzją sędziego pokrył skarb państwa! Ja jako strona nie wziąłem ani jednej złotówki z państwowej kasy (przysługującej za dojazdy na rozprawy i dostarczoną dokumentację) Sprawca za swoje kłamstwa w sądzie nie został ukarany! Gdy próbowałem pociągnąć go do odpowiedzialności cywilnej kolejno 6 prokuratur odmówiło wszczęcia postępowania - to jest tragiczny obraz polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1658497

- bez rozbicia powiązania - prokurator bandyta - komendant posterunku bandyta - nie ma mowy o jakiej kolwiek zmianie stanu rzeczy.

PiS przepier***ił 5 lat bo myśleli że awansami i orderami dla generałów naprawią Policję !!!!

NIE , NIE i jeszcze raz NIE !!!

Jedna banda kretynów !!!!!!! - robią tylko jakieś pozorowane ruchy - tak jak w Sądach przez 30 lat nikogo nie wymienili tak i w Policji ale tu akurat można to zrobić jednym rozkazem -

- wezwać komendantów i powiedzieć im - słuchajcie skorumpowane kur*y - za każdą podpadkę dyscyplinarne zwolnienie ze służby i utrata resortowej emerytury !!!

Te PiS-dzielce coraz bardziej mnie irytują bo sami tworzą to pie*dolone bagno w którym się potem i my i oni taplają.

Czy spotkaliście sie z takim ogłoszeniem ?

- Polska oferuje pięć milionów dolarów nagrody i zmianę tożsamiości dla osoby która przekaże dowody rzeczowe o zamachu w Smoleńsku !!

- połowa sowieckich agentów z FSB tu przyleci - tylko do takich działań potrzebny jest mózg do myślenia którego niemotom brakuje !!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658498

chcieć to móc, ale politykom na "górze" na tym nie zależy, a przypuszczam nawet, że to co robi fejsio, titer i twojatuba jest dla nich wygodne. Pamiętam dokładnie jak oj. Rydzyk i wierni walczyli o miejsce na multipleksie, zbieranie podpisów, demonstracje, petycje i walka w sejmie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658410

Jeżeli politykom na tym nie zależy to trudno. My mamy robić swoje. 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658437

Szkoda zdrowia. Ta "intelegencja" jak była za Lenina, tak jest obecnie. Nawet niereformowalny komunizm się zreformował a oni jak byli durakami tak są. Ale się nagimnastykowali, na chorobę morską się zbiera.

Na "nie" jest milion powodów, na "tak" zazwyczaj tylko jeden. Róbmy swoje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658455

Wiem, że nieraz dyskusja z nimi to kopanie się z koniem, ale warto, bo nie tylko komentujący to czytają. I trzeba mieć na uwadze tych, którzy nie zabierają głosu, ale jednak jakoś przyswajają treści. 

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658463

- temat sie rozkręca na całego i ponad wszelką watpliwość przyniesie to skutek. Ja nie jestem za regulowaniem im przepisów tylko aby powstał nowy, polski portal lub adaptacja jakiegoś naszego już istniejącego. Ich (facebook, twitter i inne) - trzeba doprowadzić do bankructwa. To im dobrze zrobi:

Tu link aktywny - tylko kliknąć:

https://niezalezna.pl/374367-internauci-odwracaja-sie-od-bigtech-musk-zacheca-do-nowego-komunikatora-aplikacji-signal

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658468

bez względu na to kim "nimi" są. Jest temat, który jak widzę wyczuwasz, więc - prośba - nie upolityczniaj nas tu na NP, gdyż wszyscy stąd idziemy w tym samym kierunku, natomiast pomyśl jak ruszyć z miejsca, jak pokonać siłę bezwładności.

Założenie, iż trzeba stworzyć, lub dostosować prawo jest słuszne i bez tego ani rusz. Obie strony rządowa i totalna opozycja powinni dążyć do wybicia się Polski na niezależną platformę społecznościową. Niech się kłócą, ale niech stworzą przepisy, a reszta będzie z górki.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658503

- i je wspierać debatą i pomysłami, w miaręi możliwośći gotówką jak by były jakieś kontrolowane zrzutki.

To nie jest rzecz którą uruchomi się jak windę jednym guzikiem - to proces który musi potrwać ale nie można mu pozwolić się zatrzymać.

Działajmy nawet jako reklama.

PS. - Dziś zakup pietruszki w supermarkecie to też sprawa polityczna - sorry ale to nie z mojej winy tak jest :)

- robię i inne działania ale tymczasem nie będę o nich pisał - "niech się dokona projekt".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658505

Jeszcze kilka "projektów" przed nami, Serio, przekonasz się. Na tym jak go nazywasz projekcie zdobywamy praktykę, jak poruszyć naszą gnuśność, lenistwo (a co tam będę sobie d..ę zawracał, skoro i tak, i tak się nie uda), oraz jak scementować naszą determinację pójścia "na przód".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658507