Dr Franc Zalewski usprawiedliwia Katyń i ludobójstwo na Wołyniu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Historia

Nie pisałbym o tym, ale ten człowiek jest bardzo popularny w Internecie. W dodatku tymi samymi tezami posługuje się Rosja atakując Polskę i usprawiedliwiając ludobójstwo na Polakach.

Dr Franc Zalewski, absolwent polskich uczelni, usprawiedliwia Katyń i ludobójstwo na Wołyniu twierdzi, że Polacy wybili 200 000 sowieckich jeńców wojennych z wojny Polsko-bolszewickiej. Wcieleni kozaccy z armii Budionnego, siłą wcieleni do Armii Czerwonej, byli Ukraińcami, zamordowanymi przez Polaków przez siepaczy Piłsudskiego, którzy szablami mordowali, uciekających z obozów jenieckich niewinnych Ukraińców.

Po wojnie, nagrodzeni polscy siepacze, przejmowali ich domy na Ukrainie, wyganiając ukraińskie rodziny do stodół. To było przyczyną rzezi wołyńskiej, która była po prostu usprawiedliwionym odwetem, o którym nie chcą mówić polscy historycy. Ci sami siepacze, zostali zamordowani w Katyniu przez Żydów.

Źródło: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=XqKkC72gtGs]]>

Takie to mądrości o Polakach zbrodniarzach opowiada urodzony w 1964 roku na Krymie pewien absolwent (?) historii na Uniwersytecie Opolskim, który pracę magisterska obronił w Krakowie, bo temat studiów tego wymagał. Nie ważne, że kłamie, ale ważne, że ma wpływ na wielu ludzi. Sieje ferment. Polscy koloniści osiedlający się w ZSRR w domach zabitych podczas wojny poslko-bolszewickiej niewinnych czerwonoarmistów – taki wniosek logiczny wypływa z jego mądrości.

- Polska wydała 69 000 jeńców sowieckich - bronisz sowieckich bandytów, którzy nie chcieli wydawać polskich jeńców - dla ciebie Katyń i zbrodnie UPA to sprawiedliwość i słuszna zemsta – napisałem pod filmem. Ale wolę skomentować jego działalność na blogu.

Nie będę sięgał daleko, tylko pójdę na łatwiznę. Na Wikipedii z dokładnym odniesieniem do źródeł jest napisane:

„Oprócz żołnierzy wziętych do niewoli, bolszewicka armia dokonała wielu mordów na miejscu, eksterminując także całe szpitale wojskowe. Szczególną bezwzględnością i okrucieństwem wobec jeńców (a także ludności cywilnej) wyróżniała się Konna Armia Budionnego oraz Konny Korpus Gaja. Do bardziej znanych zbrodni kawalerii Gaja należy torturowanie i wymordowanie jeńców z polskiej Brygady Syberyjskiej w Chorzelach w sierpniu 1920 oraz kawalerzystów pułkownika Bolesława Roi 4 sierpnia 1920 w Ostrołęce. Armia Budionnego spaliła szpital z rannymi żołnierzami oraz personelem medycznym w Berdyczowie mordując w ten sposób ponad 600 osób, a we wsi Bystryki zamordowali 700 żołnierzy 50 Pułku Strzelców Kresowych. Tę ostatnią rzeź opisał jej uczestnik, bolszewicki żołnierz, potem pisarz Isaak Babel w swoich Dziennikach (polskie wydanie z 1998, str. 144). Żołnierze Budionnego wymordowali także rannych i jeńców w Zadwórzu. Oddziały 3 Korpusu Kawalerii Gaja wymordowały łącznie ponad 1000 polskich jeńców”.

Podsumowując, z niewoli sowieckiej nie wróciło 19 tysięcy osób, czyli 42% z ogólnej liczby 45 tysięcy Polskich jeńców.

Źródło: ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Je]]>ńcy_polscy_w_niewoli_sowieckiej_(1919–1922)

Ten wdzięczny student studiów doktoranckich na AGH finansowanych przez polski rząd oraz wsparciu prorektora doktorat obronił ostatecznie na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. W swoim CV i biografii naukowej pisze, że studia doktoranckie na AGH przerwał z powodów rodzinnych. - ]]>https://www.slideshare.net/dedicaces/dr-franc-zalewski-biografia-naukowa...]]>

Zastanawia mnie, kto go tak promuje.

Dziekan Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH prof. Jacek Matyszkiewicz w sprawie meteorytu w Lesie Wolskim w Krakowie:

„- Nie, o pomyśle pana Zalewskiego dowiedziałem się dopiero teraz i nic dziwnego, bowiem jest to kompletna bzdura. Pan Zalewski twierdzący, że jest doktorantem AGH został skreślony z listy słuchaczy studiów doktoranckich już dwa lata temu i teraz o ile się nie mylę, ma otwarty przewód doktorski na Uniwersytecie Śląskim. Nasi doktoranci prowadzą rzetelne badania, a nie wymyślają takich bredni. Jego "teoria" nie jest nawet kontrowersyjna, a jedynie świadczy o kompletnym braku podstawowej wiedzy geologicznej. Jestem w stanie zrozumieć, że ten pan wierzy w swoje pomysły, niemniej jednak nie dostrzega zasadniczych przesłanek, które kompletnie wykluczają jego teorie. Uważam, że jest to szukanie taniej sensacji kosztem rzetelnej nauki”. Prawdopodobnie krater po meteorycie to kamieniołom”: ]]>https://dziennikpolski24.pl/meteoryt-to-bzdura/ar/2628738]]> Meteoryt to bzdura! 4 sierpnia 2009

Franc Zalewski był bohaterem artykułu opolskiego wydania „Gazety Wyborczej” Joanny Pszon, pt.: „Opolszczyzna miała swój Biskupin z 9 lutego 2008 roku – „Jest niemal pewne, że na terenie dzisiejszej Opolszczyzny istniało przed niespełna trzema tysiącami lat grodzisko wielkości Biskupina

Źródło: ]]>https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,4913061.html]]>

„Na jego ślad natrafił Franc Zalewski, który wyszedł z córeczką na spacer po Woskowicach Małych, miejscowości tuż przy granicy Opolszczyzny z woj. wielkopolskim. W oko wpadł mu przypadkowo leżący przy drodze kamień. Jak to geolog, obejrzał go ze wszystkich stron dokładnie i ze zdumieniem stwierdził, że to tatrzański granit. - Jak granit z Tatr przywędrował do Woskowic Małych? - zastanowił się, targając bryłę ze sobą. Było to dwa lata temu.

Po konsultacji z kolegami geologami oraz profesorem krakowskiej AGH, u którego kończy właśnie doktorat, oszacował, że kamienie ludzka ręka obrabiała przed prawie trzema tysiącami lat (ok. 900 lat p.n.e.). Zalewski wie, co mówi, bo jest inżynierem, skończył też historię, a obecnie na co dzień bada piramidy - konkretnie bloki, z których są wykonane, oraz ślady ich obróbki”.

Nie wiadomo, jacy to koledzy i jaki profesor.

No właśnie, jak przywędrował ten granit? „Gródek stożkowaty w Woskowicach Małych ma późnośredniowieczną metryką i jest datowany na XIV – XV w., choć jego początki mogą sięgać już końca XIII” (...) „Obiekt był badany sondażowo w 1971 r. przez Z. Bagniewskiego”. ]]>https://zabytek.pl/pl/obiekty/woskowice-male-grodzisko]]>

Franciszek Zalewski wszędzie, gdzie się da widzi UFO – to kosmici budowali piramidy w Egipcie i Mezoameryce - jego dowody, czy też błędne przekonania naukowe w kwestii geologii to zabobony. Obalił je na kanale Smartsgam:

„Totalne i ostateczne obalenie bzdur dr Franca Zalewskiego”

 ]]>https://www.youtube.com/watch?v=RCz7C1uKn64]]>

„Dr Franc Zalewski. Co ukrywa największy foliarz Polskiego YouTube?”

]]>https://www.youtube.com/watch?v=_jco6uVfx0M]]>

„Dr Franc i ślady starożytnej zaawansowanej cywilizacji”

 ]]>https://www.youtube.com/watch?v=GeCJAR5nGXA]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1644287

zahipnotyzowany

 

kacapski sagan

onucami zahipnotyzowany

w wypranym łbie

liczy ostrzyżone barany

 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1644297

Pospolity pasożyd uwiarygadniany przez braci profesorów, bezradnie próbuje zatuszować to kto mordował w Katyniu i nie tylko. UB, SB niech zasięgnie wiedzy ilu tam było żydów. Najlepiej niech zapyta byłych prezydentów, Szczynukowicza i Stolzmana czym zajmowali się ich tatusiowie i dlaczego oni tak daleko zaszli, Duda aneks WSI obiecałeś!

Vote up!
5
Vote down!
0

Niepoprawny

#1644300

...w jednym stali domu.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1644307

ze szczepionką antycovidową to był twój ajdol. ;) A teraz jest be? Wow..... ;)

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1644311

 Państwo, które nie reaguje na publiczne rozpowszechnianie kłamstw (publikacje, medialne wypowiedzi, kabarety) pomaga, umożliwia wrogom w osiągnięciu zamierzonej agresji. To jest tak jak gotowanie żab na wolnym ogniu..Zanim zielsko wyrośnie i się rozpleni powinno być usunięte. Nie wystarczy mieć racje, wiedzę historyczną i dobre wychowanie. Aby przetrwać, aby prawda zwyciężyła, zło się nie rozpanoszyło, konieczna jest nieustanna i skuteczna walka..Od czego jest IPN?

Vote up!
3
Vote down!
0

RAK

#1644308

w oparciu o materiały cytowane, że wypowiedzi pana doktora nie można brać poważnie. Nie musi to oznaczać że jest świadomym oszustem; może być po prostu i zwyczajnie chory. A Internet oczywiście przyjmie wszystko...

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1644310

żyje się z opowiadania bzdur. Patrz na Michalkiewicza choćby. Franc cynicznie zarabia na naiwnych.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1644314

Przyzwolenie zla jest najwieksza zbrodnia, bez przyzwolenia zlo nie moze sie rozmnazac. Moze sie pojawic raz i to bedzie pierwszy i ostani raz. Dodam, ze nie ma zla bez zloczyncy a dzialanosc tych mozna uniemozliwic odpowiednia kara zapobiegajaca dalszej szkodliwej dzialanosci a reszte zastraszyc nieuchronnoscia kary tak wysokiej, ze przestepstwo przestaje sie oplacac. Ale taka dzialnosc wymaga aktywnosci zdrowej czesci spoleczenstwa i silnego panstwa a nie papierowego jakim jest Polska.

pozdrawiam,

Vote up!
2
Vote down!
0

Vik

#1644320

…praprzyczyny całego zła jakie nas teraz zalewa. Należy zacząć od stwierdzenia że zło nieukarane, rozzuchwala i szerzy się z wielką prędkością.

Aby zło ukarać należy posiadać narzędzia. Nie tylko policję ale też prokuraturę i sędziów którzy będą reprezentowali państwo i jego interes zgodnie z wolą narodu. Wolą wyrażoną na przykład w zapisach konstytucji (i pochodnych).

Trzeba tez obalić twierdzenie albo powszechne przekonanie że Polska jest krajem gdzie społeczeństwo jest w dużym stopniu homogeniczne. Nie jest. Dowodem na to są wybory,  których jawni i skryci zdrajcy i agentura otrzymują zaskakująco dużą liczbę głosów tego rzekomo homogenicznego społeczeństwa.

Tymczasem, gdzie nie przyjrzeć się bliżej, wszędzie nazwiska które mało lub wcale kojarzą się z polskimi. Jacyś Ćwiąkalscy, Hartmany, Giersdorfy albo podobnie. Po uważnym przyjrzeniu się można dojść do wniosku że na rozmaitych wysokich lub tylko wyższych stanowiskach różnych instytucji, fundacji, organizacji mamy wysyp osób z dziwnymi nazwiskami. Ci zaś mają swoje rodziny, tworzą swoje środowiska, często dość hermetyczne i nieprzeniknione. Nierzadko występują też jako współmałżonka/ek o prowieniencji budzącej podobne skojarzenia. Czasem jednak obca natura wychodzi spod nazwiska całkiem „porządnego”. Wtedy bywa że ktoś zeskrobuje nieco patyny czasu i widzimy, że pochodzenie osoby jest zupełnie jasne dla tak nieoczekiwanej i budzącej wątpliwości postawy.

Tu weta prezydenta „wszystkich Polaków”, wliczając w to także tych nie-Polaków, trafiają na bardzo podatny grunt. Ziarno weta zakiełkowało obstrukcją niemal całego środowiska kasty ludzi nadzwyczajnych (i nie tylko) tak skuteczną, że nasz ten niby rząd dobrej zmiany co jakiś czas chwieje się niczym trawa na wietrze. Lojalnie trzeba zaznaczyć że lokalna kasta to tylko jeden z elementów licznie skupionych sił zjednoczonych w dziele obalania tego rządu.

Zakonserwowanie kasty ludzi nadzwyczajnych jest właśnie tym ziarnem zła przed jakim chcielibyśmy się skutecznie bronić. To kasta oraz reszta sprzedajnych czy może tylko kunktatorskich sędziów, (uważam że zdecydowanie większej części tego środowiska), sprawuje pieczę aby zło nie upadło, aby się mogło dalej plenić.

Dlatego prezydenta Dudę postrzegam tak samo jak postrzegam człowieka z życiowym mottem: „polskość to nienormalność”. Dla obu wartość dobra nie ma znaczenia ponad jakieś interesy których nawet się nam nie próbuje tłumaczyć. Zapewne z powodu ich oczywistości oraz strachu i obaw co do reakcji Polaków.

Zastanawia mnie czy jest nas tak mało? Polaków, aby wywrócić istniejący porządek rzeczy i powrócić do prawdziwie polskich rządów? Odsączając złogi, plewy, śmieci, zdrajców i głupców od zdrowego jądra narodu. Nawet za cenę krwi.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1644332