Treści z tagiem: Andrzej Duda

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

BRAWO NASZ PREZYDENT !
I stało się na co tak długo Polacy czekali. Prezydent RP Andrzej Duda  wreszcie zajął stanowcze stanowisko na fakt bezczelnej ingerencji Unii  Europejskiej i jej agend w Polską Konstytucję i reformy sądownictwa.
"- Próbują nam dzisiaj odebrać nasze prawo do posiadania  uczciwego wymiaru sprawiedliwości, do jego...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Czas wyborów prezydenckich w RP dawno za nami. Polacy już wybrali swego reprezentanta Andrzeja Dudę na kolejną kadencję. Przyszedł też czas na osobiste refleksje.

Zastanawiałem się  często kim są ludzie, którzy chcieli wówczas tak mocno dojść do władzy, mam tutaj na myśli totalną opozycję. Za nic mieli i mają oni demokrację i wolne...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Szacunek dla Flagi i miłość do Ojczyzny - to właśnie Prezydent Andrzej Duda!

Na takiego Prezydenta - patriotę Polacy czekali.

200 tys. patriotów wspólnie z Prezydentem rządem RP pod biało - czerwoną stali się jednością Polski patriotycznej, Polski wspólnej dla Polaków. Robi to wrażenie.

W powojennej Polsce zdarzyło się to...

4.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Ponad roku nie pisałem bloga...czułem zmęczenie ale i jakby przekonanie, że przed podwójnymi wyborami, parlamentarnymi  i prezydenckimi, sprawy ułożą się pomyślnie. A podział był jasny - my  i oni - czyli Polska i Polacy przeciw antypolskiej "totalnej opozycji". Podział po podwójnym sukcesie wyborczym istnieje nadal, jest nawet głębszy,...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

No mamy koniec nerwówy. Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Andrzeja Dudę uspokoi nastroje, następne wybory za 3 lata więc luzik. PiS uzna, że jego polityka jest słuszna, bo w sumie fuksło się im. 400 000 głosów to co to jest? To jest nic. Nic to że Mastalerek orał a Brudziński kombinował. Linia przyjęta wobec Konfederacji jest słuszna. Ogólnie OK...

4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:11)
Obrazek użytkownika contessa
Kraj

6 sierpnia o godz.10.00 w Sali posiedzeń Sejmu RP odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.
Kto będzie obecny?
Na pewno będą wszyscy, których pełniony aktualnie urząd w strukturach państwa polskiego zobowiązuje do obecności w tym akcie.
Na pewno będą tysiące, a może nawet miliony Polaków,...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:22)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

"Prezydent Warszawy i niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym poświęconym zaprzysiężeniu na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy. Trzaskowski przyznał, że... wyjeżdża tego dnia z Warszawy. Obecni mają być m.in. Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Kolejny już raz, tym razem w najnowszym wydaniu „Gazety Warszawskiej”, spotykam się z dość odważną tezą – otóż zdaniem konfederackich publicystów wyborcy Bosaka umożliwili reelekcję Andrzeja Dudy.

 

Matematycznie jednak udział wyborców Krzysztofa Bosaka w II turze był dla wyniku obojętny.

Oto dowód.

...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:15)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Ich wymarzone "...jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie...." znów poszło się bujać.
Kolejna szansa za 3, 5 roku!

Zaplanowali sobie nie tylko świętowanie zdobycia bastylii, lecz zapewne także rzeż nadwiślańskich Wandejczyków!

A tu...znów Grunwald!

I po raz kolejny dostali bęcki!

Nie tylko Rozi fon taradei z...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Rosyjscy pranksterzy "wkręcili" prezydenta Dudę. Wroga, polskojęzyczna koalicja medialna ma radochę. Pokazują tym samym, że Dudy nienawidzą bardziej, niż "kochają" Polskę. Andrzej Duda sądził, że rozmawia z sekretarzem generalnym ONZ. 

- Nagranie rozmowy rosyjskich komików z prezydentem Andrzejem Dudą jest autentyczne, sprawą zajmują...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:15)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Sztuką jest wyciągnięcie nawet z najbardziej przygnębiającej sytuacji jakiegoś pozytywnego elementu. Jeszcze w piątek przeświadczona o wygraniu niedzielnych wyborów oPOzycja właśnie go odnalazła.

 

Okazuje się, że wygrana PAD była „mizerna”. W domyśle zatem – kolejne wybory będą należeć ponad wszelką wątpliwość do...

3.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Romek M
To idzie młodość
Kraj

Gdybym miał porównać do czegoś emocje i napięcie towarzyszące wyborom prezydenckim, to nasuwa mi się tylko jedna analogia. Zacięty mecz, w którym drużyna Andrzeja Dudy zwyciężyła, po niezwykle długo dla jej kibiców, ciągnącym się pojedynku. Zwyciężyła rozpaczliwie broniąc własnej bramki. U mnie w domu taką walkę, zakończoną wymęczonym...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Teraz pisowcom sodówa uderzy do reszty: mimo słabej kampanii udało się po raz kolejny. Obecna kampania Prezydenta Andrzeja Dudy była bowiem cieniem tej z przed pięciu lat. Sam kandydat tyrał co prawda a reszta? Szefem kampanii był Brudziński i co on robił przez te kilka miesięcy? Wcześniej mieli tam koncepcją kilku szefów, którzy się będą żreć...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

"Ogromne gratulacje dla Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Wybór dokonany przez nas wszystkich to gwarancja tego, że Polska będzie się rozwijać w sposób sprawiedliwy i zrównoważony" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Dodał także, że jest przekonany iż "będzie to prezydentura wszystkich Polaków - bo Polska jest jedna".

...
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

Kochani! Mamy to! Dzięki niezwykłemu wysiłkowi, który było czuć na każdym kroku, ocaliliśmy Polskę! Andrzej Duda nie był idealnym kandydatem dla wszystkich, ale pomimo tego wielu patriotów zadecydowało się dać mu publiczne poparcie. Wielki szacunek dla Witolda Gadowskiego, Wojciecha Sumlińskiego, Roberta Bąkiewicza i innych patriotów. Andrzej Duda nie był z ich bajki, ale troska o losy Ojczyzny wzięła górę. Prawdziwi patrioci!

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:25)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Najpierw chcę pogratulować Andrzejowi Dudzie zwycięstwa. Targowica przegrała wybory prezydenckie w Polsce. Tę nauczkę zapamiętają na długo. Cieszę się z Waszej przegranej. Bo gdy w końcu zdobędziecie władzę, Polska będzie już inna. 

W tekście W Polsce odbywa wojna masonerii - za Trzaskowskim stoi Wielki Wschód Francji (?) opublikowanym 4...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)
Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Andrzej Duda 50,4% do 49,6 Rafał Trzaskowski. Jak już pisałem 10 minut po ogłoszeniu sondażu, oby się utrzymało, oby bez cudów nad urną. Niestety, różnica jest tak mała, że głupotą było by otwieranie szampana (bezalkoholowego oczywiście - jestem abstynentem). Znamy wyniki, przy których ranek nie przyniósł dobrych nowin. 

Ale w chwili...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Wybory już w najbliższą niedzielę. Warto więc przypomnieć sobie, jak to do tej pory z piastującymi Najwyższy Urząd bywało.

 

Czy nazywanie PAD „długopisem” bądź „notariuszem” PiS faktycznie jest uprawnione?

 

Oto analiza wszystkich wybranych w wyborach powszechnych Prezydentów III RP pod kątem wnoszonych...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:15)
Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Zamieszczam rysunek, na którym Andrzej Duda wciela się w rolę szeryfa z westernu "W samo południe". Jeśli ktoś pamięta ten film, wie zapewne, że szeryfa w walce z czarnymi charakterami opuścili tzw. porządni mieszkańcy miasta. Ze strachu, może niektórzy z lenistwa. Ale on mimo wszystko wyszedł i rozprawił się z bandytami. O ile łatwiej by mu...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Dokonało się.(Ew. św. J 19, 30)

 

Zatem dokonało się. Późnym wieczorem ogłoszono wstępne wyniki wyborów prezydenckich, które przedstawiają się następująco :

1. Andrzej Duda - 41,8%

2. Rafał Trzaskowski – 30.4 %

3. Szymon Hołownia – 13,3 %

4. plankton, czyli polityczny niebyt ok. 15 %

...
4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

Drodzy Niepoprawni, Blogerzy, Czytelnicy! Możemy różnić się w szczegółowych ocenach politycznych i światopoglądowych. Jedni są na przykład radykalnymi liberałami gospodarczymi, inni interwencjonistami czy solidarystami, a inni lubią rozwiązania socjalne. Mamy demokratów, monarchistów, katolików, ateistów itp. Różnimy się - to dobrze! Natomiast jedno jest pewne i niezmienne - głównym spoiwem naszej wspólnoty jest Polska i Naród! Wszyscy troszczymy się o Polskę - jej powodzenie i właściwy rozwój!

4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:24)
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

No i się doigraliście. Sondaże idą 51 do 49% i czyja to wina? Kto wkurzył Konfederację? A tłumaczyłem, że do wyborów prezydenckich trzeba cierpieć konfederackie rozpasanie, to mnie nie chcieliście słuchać.Ruch Kontroli Wyborów gdzie jest?

Nie ma się z czego cieszyć:

Duda=Trzaskowski+Hołownia

Do tego dochodzi Biedroń i...

3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:15)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Nadaje się do tego, by być prezydentem Polski.  Udowodnił to w czasie swojej pierwszej kadencji, podczas której sytuacja w naszym kraju wyraźnie się poprawiła.  Jego konkurent, Rafał Trzaskowski, od półtora roku jest prezydentem Warszawy.  Jego urzędowanie to pasmo klęsk i katastrof, poczynając od słynnej awarii Czajki, a kończąc na...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Trudno oprzeć się wrażeniu, że obecna kampania prezydencka jest chyba najostrzejszą spośród wszystkich od upadku komuny. Trudno przypomnieć sobie tak brutalne ataki, fakenewsy, chwyty poniżej pasa, rozkręcanie takich emocji... Witold Gadowski, reporter, publicysta, pisarz:  pisze :

"Zmienił się niemiecki ambasador. Nowym ambasadorem...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

„Obawiam się Greków, nawet gdy niosą dary” (Timeo Danaos et dona ferentes)... dziś, gdy  igrzyska wyborcze w Polsce sięgają apogeum  fraza zawarta przez rzymskiego poetę Wergiliusza w Eneidzie jako wypowiedź Laokoona , który ostrzegał oblężonych Trojan przed drewnianym koniem podarowanym przez Greków nabiera realnego znaczenia...
Dziś pan...

2.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:12)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Miała miejsce wczoraj [6.07.2020].  Marcin Makowski z WP.pl {TUTAJ(link is external)} tak opisał sytuację:

  "Trudno uznać kogokolwiek za zwycięzcę dwóch prezydenckich "debat" korespondencyjnych. Łatwo wskazać za to przegranego. To polskie społeczeństwo, które nie doczekało się, i już zapewne nie doczeka, realnego starcia...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:4)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Trwająca właśnie kampania jest kampania wyjątkową. Po 89 roku nie było bowiem w II turze kandydata który chciałby w sposób jawny oszwabić wyborców. Nawet Tymiński nie lawirował w takim stopniu-miał czarna teczkę i straszył Wałęsę jej zawartością. Ale nie udawał antykomunisty, narodowca itp. itd. 

Trzaskowski natomiast w oszwabianiu...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

To ważny tekst, pokazujący aluzje w obecnych czasach do kampanii prezydenckiej w 1995 r. Myślę, że nawet zwolennicy Andrzeja Dudy na Niepoprawnych.pl, nie zdają sobie zagrożenia w obecnej sytuacji.

Jeśli wygra Trzaskowski, to mogą być ostatnie wybory. To taki Stanisław August Poniatowski, prorozbiorowy Prezydent. Udostępniacie teksty na...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Czy za kandydatem na prezydenta RP Rafałem Trzaskowskim stoi Wielki Wschód Francji?

Czy za Prezydentem RP Andrzejem Dudą stoi masoneria rytu szkockiego?

Zapewne tak, i obaj kandydaci o tym doskonale wiedzą. No bo niby jak mieliby nie wiedzieć tak podstawowej rzeczy? Nie żartujmy :) :) :) Ale pomiędzy masoneriami są pewne istotne...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Rafał Trzaskowski, kandydat na Prezydenta RP, zapowiada rozliczenie rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy.
Chce powołania specjalnej instytucji.

Trzaskowski zapowiada rozliczenie rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. Chce powołania specjalnej instytucji.

A z czego ty "niemiecki i sowiecki "sługusie chcesz rozliczać:
▶...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Strony